Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CARAJO
Anime-Club Forum > Non-Anime > Muzica non-anime
usagy
Salutare, salutare. Bine v-am regasit !!! :weee:



Sa trec la subiect - CARAJO - . Ce inseamna??? Pai e o trupa ROCK ....termenul <o chestie nashpa>.

N-atzi auzit de ei??? Pai nici n-aveatzi de unde!! /happy.gif

Ca prim fan Carajo din Romania (sper ca nu shi ultimul :oops: ) imi revine misiunea de a promova trupa asha cum stiu eu mai bine (sau nu ?!!) . Shi cum s-a observat deja, iubitorii de anime asculta rock, pai ce loc mai bun ash fi putut gasi pentru promovare? /?

Pai sa incep prezentarea........locatzie - Argentina

anul infiintzarii - 2001

membri - Terry, Corvata shi Andres (Foto1, de la stanga la dreapta - care e BMP shi nu pot s-o postez acum :embarassed: ..dar vine curand)

albume - Sacate la mierda :oops: (redenumit mai apoi Carajo)

concerte - Argentina

faima - not really

in realitate - nishte tipi super de treaba

Grupul yahoo Carajo care se adreseaza vorbitorilor de limba engleza din intreaga lume se gaseshte la http://groups.yahoo.com/group/carajo_lifestyle

Prin amabilitatea amicului Dulo (administratorul) sunt disponibile pe site melodii ale trupei dar shi versuri traduse in engleza ( pentru cei care nu stiu Spaniola, he he )





Nu sunt buna de agent de vanzari, shtiu :i suck:

Dar sper ca v-am trezit interesul

Va urma..............
usagy
foto
DULO
Salut! Sunt Dulo shi aici sunt doua fotografii. Sper sa va placa shi sper ca vetzi vizita site-ul!



Rurouni Kenshin Rules!!!



thank you gabi!!!!!!



CARAJO - STIL DE VIATA free mp3s!!!



user posted image

TERRY, ANDRES, CORVATA





user posted image

TERRY, CORVATA, ANDRES
Sidonix
trupa asta imi aminteste de ts20 de prin focsani din 90...daca carajo astia nu o sa mai fie peste 2 ani,draga usagi o sa ramai prima si ultima fana devotata...la fel ca si fanii fostei trupei andre :barf: ...
usagy
2 din membrii Carajo (Andres si Corvata) au facut parte din ANIMAL, o trupa argentiniana Metal.

CARAJO este o trupa NEW METAL dar care are shi alte melodii, cum ar fi EL VAGO, mai mult punk......(iar EP-ul CARAJOGRAFIA contzine versiuni acustice ale pieselor).

Carajo promite. A aparut la TV iar la inceputul anului 2005 vor avea un turneu in SUA ( inceputul promovarii in afara Argentinei).

"They kick ass..........." <un citat>
usagy
Shi acum domnule Sid, tzi se pare ca seamana Corvata cu Andrea Balan cumva??? :barf:

Cum am scris in primul post (pe care nu l-ai citit) Carajo a luat fiintza in 2001.Shi inca mai canta, shi vor mai canta. Shi nu vad legatura dintre Andre shi Carajo. Nu potzi afirma asta despre ceva de care nu ai habar. Sa stii ca nu e o rushine sa intrebi.

Shi nici sa fii deschis spre lucruri noi
DULO
che loco, aca me parece que alguien se parece a Araceli Gonzalez en Perla Negra

estoy muy enojado. y me chupa un huevo que no me entiendan

~P-A-Z~
Sidonix
aham...ma refeream mai devreme in comparatie la efemeritatea trupelor...insa nu ma pot opune fanilor fanatici...jeesh...s-a suparat tzukino :roll:
usagy
Cred ca tu ai mai multe informatzii despre Andre. Ai fost cumva fan ? :kahaha: Tell us more........naaaaaaaaaaaa



Carajo au cantat aseara la Quilmes Rock. Printre invitatzi :The Offspring, Molotov...Din pacate la radio a fost transmis doar un singur cantec Carajo /omg



Dulo, you are right , he has that Araceli look :hiku: ... but please don't get angry.



Aguante Carajo

~P-A-Z~
transe
---pai shi eu sunt fan Carajo, Usagi nu e singura...Unde-s 2 puterea creshte. biggrin.gif Sidonix, tu ai mereu chef de cearta? :musu:
Sidonix
hm...daca gasesc mereu motive /happy.gif ..i like violence biggrin.gif
transe
Carajo rules!!

Sidonix, cu primul salariu o sa-mi cumpar un bici, special pentru tine... :twisted:
Sidonix
hehe...adica vrei sa ma duci pe culmile extazului...pain gives me plasure /happy.gif EU deja am bici :twisted:
usagy
Hei hei, "get a private room" shi putezi sa va batetzi in voie :hammering: .

Oricum, o atitudine ciudata din partea lui Sid care cauta intotdeauna motive de cearta. Mai putzine pareri constructive.



Daca vrei sa critici asculta macar un cantec Carajo de pe "groups.yahoo.com/group/carajo_lifestyle" sau itzi trimit eu unul.



~PEACE~
usagy
Sau PAZ cum spun baietzii de la Carajo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.