Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: New Site - TriLyons
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
chibimox
TriLyons a lansat noua versiune a saitului sau si a acceptat sa fie hostat ca subdomeniu la noi.



[img]http://www.anime-club.ro/images/news/trilyons.png[/img]



Cred ca veti fi foarte incantati de calitatea lui asa ca va las pe voi sa comentati ...
Tenshi
Ar fi fain daca macar as putea sa intru... De jumate de ora astept sa se incarce pagina de start... sad.gif
zeri
Dragutz site-ul, se vede ca a muncit o gramada la el. Dar cine e TryLyons?
chibimox
Zeri, la intrebarea asta paote Seby sa-ti raspunda cel mai bine /happy.gif asa ca o sa-l las pe el. Ce pot sa spun eu e ca e fan anime si ca s-a ocupat si de versiunea flash a vechiului sait, abandonat mai apoi in favoarea portalului din pacate.
SebyTheDragon
Trylions ...e un fan anime ca si mine...Numa ca el nu a vrut sa intre pe forum, desi el este cel care m-a trimis zis de existenta lui! A venit o data ...acum vreo 4 saptamani ..la o intalnire...dar lumea nu-l prea cunoaste...

Io il stiu pt ca ...este omul de backup la mine....tot ce am io are si el....si chiar mai mult...in materie de anime that is :wink: !

Restu, vedeti cu ochii vostri...Omul le are cu Flashul! /gg
Miko
asi vrea sa pot spune si eu ceva despre acest site, dar se pare ca nu vrea de nici un fel sa se incarce /...
Tenshi
Miko... we can do nothing... our internet speed suck!!! /angry

Trebuia sa faca o versiune pentru noi, astia cu dial up... /smile
Miko
Tenshi, te-ai prins ca sunt pe dial-up! Super, adik naspa, sper sa am si eu candva, in viitor, net nelimitat. Life sucks, nu-i asa?
Livache
super site am umblat prin el si e foarte reusit reusit smile.gif)

asa cum zicea si Seby tipul le are in flash

poate o sa ajute si pe la noi pe aici cu ceva flash smile.gif
opphiunic
siteul e bestaial, intro-ul e si mai reusit smile.gif)

dar parca cat timp ma uitam la intro, parca mesteream la volumul de la boxe... adica where is the sound????
Ranma-kun
Site-ul arata bine, dar se incarca super greu, are 1 mb si ceva sau mai bine, iar daca nu ma inshel il va pe Wolvereen printre personaje anime, weird, in rest ce sa zic, wow, nu numai ca e bun la flash are si fantezie.. unele chestii cum de exemplu focul si altele, au trebuit probabil si sa fie prelucrate in editoare de imagini and shet.. bravo biggrin.gif
SebyTheDragon
Da ..la multa lume place X man, inclusiv lui. El e fan anime dar asata nu insemna ca tre neaparat sa fie 100% anime...si oricum arata bine Wolverine in context :wink: !!

In rest ce sa zic....gandeste ca el a facut situl asta ca nu are ce face. /gg
APoKLips
Mie place tare siteul dar... are 2 puncte slabe - sistemul cerut si dimensiunea ...





PS: exista utilitare pentru a micsora dimensiunea flashurilor... stiu ca el nu vede dar macar ii poate spune Seby
Sidonix
aham...are talent si pricepere omu asta...sper sa fie destept si sa scoata si bani din asta...
axi
venit vazut placut
CyBeR
Foarte impresionant!Arata super site-ul dar intr-adevar se incarca putin cam greu.Oricum..tipu-i bun.Cum zice si Sid...ar putea scoate bani din asta.
bogdragon
Mi-a placut mult siteul (superb!), ca forma artistica si ca prezentare (continut nu prea). Ar fi fost si mai grozav daca i-ar fi pus o coloana sonora (poate la versiunea ulterioara).

A, da! daca asi fi incercat sa il vad de pe dial-up probabil ca l-asi fi injurat pe autor. Oricum nu ar fi cinstit sa isi limiteze creativitatea datorita neajunsurilor noastre.
Majin
site-ul e superb...f biune realizat..ma intreb de ce nu se apuca omu serios de asta.de iesit bani ies sigur..

cyber-kun..site-ul sa incarcat greu la tine akasa sau intro sala??de unde intru eu de obicei a intarat repede....
Katy
De la noi la liceu se incarca f repede. Dar internet ca asta nu se gaseste de cumparat... cel putin la noi in Piatra Neamt. Foarte misto. :roll: Chiar is curioasa cum se incarca de la un cafenet... daca se incarca. lol
Majin
hehe..katy-chan..se incarca si intr-o sala de net..eu am intrat din sala de unde intru eu de obicei si a zburat! a intrat in 5 sec....deci merge si de la o sala..cei cu net prin dial-up au belele..
momotaro
Site-ul nu arata rau deloc. Totusi, criticul (pozitiv) din mine nu se poate abtine: tongue.gif



- Fara muzica e ... nush cum sa zic. Reformulat: daca ar avea si muzica ar fi cu totul si cu totul altceva.



- Welcome se scrie cu un singur "l". Poate nu ar fi atat de important daca nu ar fi primul lucru pe care il vezi cand intri pe site.



- Efectele de "fade" sau efectele de tranzitie de la o poza la alta sunt destul de incete (dupa umila mea parere si a altor oameni de stiinta). O trecere mai rapida ar da impresia de dinamism. In felul asta impresia pe care mi-o lasa e "Maaa, ce greu se incarca ... /omg /angry " (cestia asta nu e de la conexiune, ca paranteza, filmul fiind deja incarcat)





In concluzie: mi-a placut mult de tot site-ul, chiar daca mai e loc de imbunatatiri. Nota 10 pentru idee si implementare. (din 11 tongue.gif)
cilu
Da si ar mai fi o mica observatie in completare la cele spuse de momotaro....

Cand scrie anime manga comics, cu imaginile acelea ce se rasucesc, manga apare scris agnam cam atat......
SebyTheDragon
agnam= manga pe invers....UItate un pic mai atent la animatie si o sa vezi de le-a pus asa!!
cilu
Hellooooo, Seby, mi-am dat seama ca manga invers e agnam de aia am si zis ca apare scris invers, adik agnam in loc de manga...... iar asta din cauza ca poate o fi vreo nesincronizare cand se rasuceste textul....nu ma pricep.... oricum, siteul e tare de tot..... am si luat legatura cu trylyons si l-am felicitat........
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.