Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Spriggan
Anime-Club Forum > Anime detaliat > Action
Ranma-kun
Am vazut acest anime tot acuma 2 ani, deci nu imi mai amintesc foarte multe despre el, este ceva de genul mecha, tot cu cyborgi and stuff, dar fara robotzi mari care sa te zdrobeasca, si in primul rand are o tema biblica, totul invartindu-se in jurul arcei lui Noe, care de fapt nu era o arca de lemn, ci o nava spatziala cu care au fost creeate toate vietzuitoarele de pe pamant, iar doua organizatzii vroiau sa puna mana pe ele, une fiind desprinsa din CIA-ul america, cu nishte soldatzi de-ai lor care erau turned evil sau asha ceva, bosul lor era un copil cu abilitatzi psihice, fiind rezultatul unui experiment al americanilor, iar opunandu-se lui era un fel de agentzie secrete japoneza, sau nush care, iar agentul lor special era un baiat de vre-o 17-18 ani sau cam asha ceva, care purta un costum special, si avea super fortza datorita lui. Si no se lupta se bat, ajung la arca se bat si acolo, e super multa actziune.

Acest anime-movie este destul de vestit, a avut foarte mult succes, mie mi-a placut foarte mult, dar nu e pe masura renumelui sau, e totushi super tare, merita vazut, vi-l recomand din toata inima.



[img]http://images.amazon.com/images/P/B000063IMS.01.LZZZZZZZ.jpg[/img]
7of9
Ce zici, sa iau versiune .ogm la el? M-am apucat sa vanez tot ce era vechi si in format inferior sa la inlocuiesc cu calitatea buna.
cilu
Sorry ranma dar spriggan nu e mecha....... e cu puteri speciale, paranormale and stuff daca vrei, dar NU E MECHA....

E fain acest film, faceti-l rost ca merita....
Ranma-kun
Eh, si ala are nush ce costum, si erau arme and stuff, e ceva de genul SF, cu electronica avansata and stuff, nu e mecha, dar nici nu e comedy, sau fantasy etc... puterile alea strange erau rezultatul unor experimente stiintifice nu era magie and stuff, si se invarte asupra chestiei ca de fapt arca lui noe era o nava extraterestra, deci ce ar fi..., e drept nu sunt robotzi gigantici in el care se lupta intre ei biggrin.gif
SebyTheDragon
Nu e mecha...Are dreptate cilu...Mecha se refera direct la roboti sau armor suit..nu conteaza ca in rest e sf!

Filmul este superb....insa nu foarte multa lume a auzit de el! Fazele de cafteala...is chiar super misto facute! i wanna be a spriggan!! :twisted:
Ranma-kun
Ok ok, nu e mecha, nu mai retzin nici eu mult din el, l-am vazut acuma 2 ani si de atuncea am vazut nush cate filme si serii, deja le incurc si eu pe toate.

Asta ma mira si pe mine ca multi nu l-au vazut, este unul dintre filmele de anime destul de populare, merita vazut.
ibarbar
Sprrigan e un anime de actiune excelent. Gafica super, personaje faine efecte multe si poveste ok. Nu e ceva cerebral, nu e original dar are un story care e destul de bine facut si te captiveaza pana la sfarsit. Poate schiopata uneori da asta e.



Nimeni nu e perfect.

Merita.
SebyTheDragon
Ce e foarte impresionant in acest anime....este flunta animatie. Stilul in care sunt facute caracterele ...poate parea un pic ciudat la o prima vizionare, insa animatia si povestea destul de bine pusa la punct aduc acest anime printre cele mai bune vazute de mine!! L-am vazut de 3 ori pana acum...si nu m-ar supara sa-l mai vad inca o data! :twisted:
Ranma-kun
Mie mi-a placut mult anime-ul asta, l-am vazut impreuna cu taica-miu la o adica, si lui i-a plauct, cel mai mult m-au placut inceputul cand cautau acolo prin piramide and all, si sfarshitul cu arca lui noe, is super SF fazele, merita vazut, e super tongue.gif
Chris
Este super tare animeul, pacat ca eu nu il am la calitate buna, de fapt e la calitate infecta. dar in ciuda faptului, merge perfect la scenele de bataie si la gore.user posted image
Vebby
Deci... chiar exista topic la acest anime laugh.gif

Sa vedem... L`am vazut recent, cand am fost la Bucuresti la proiectii in Underworld. Nush cauza, poate atmosfera, poate locul... dar ceva m`a facut sa mi se para foarte nostim tongue.gif Probabil ca daca l`as fi vazut singura acasa, seara.. poate ca m`ar fi impresionat.
Ce m`a facut sa ajung la un mom dat sa rad pe marginea acestuia?
Pai.. Inceputul a fost promitator. O descoperire, o explozie fantastica care a ars tot, mai ceva ca la Hiroshima si Nagasaki, un pusti la scoala, batai etc. Se anunta un anime foarte interesant...
Dar totodata,aparitia unui pusti de 17 ani care era Sprigganul, cel mai bun luptator al statului, deja ma face sa ridic din sprancene. Eroul nostru era un pusti de 17 ani care dormea la ore.
Dar, trecand peste toate astea, ajungem la cabinetul doctorului care semana cu Hyde si care cu toate ca se vroia destul de serios tindea catre parodic biggrin.gif Si activitatile de acolo, pareau tipic americane.
In sfarsit, cea mai interesanta aparitie este pustiul. Si sursa de comic biggrin.gif Un pusti, hranit cu cabluri la a carui comanda se supuneau toti, care omora dintr`o singura privire si care o mai face si pe Dumnezeu cu Arca lui Noe, era deja prea mult. La asta se adauga si istoria Sprigganului, si momente sensibile din trecutul acestuia... deja o dadeau in Sfurile Sfurlor tongue.gif Sincer, regret ca nu`mi aduce aminte comentariile pe care le`am facut... biggrin.gif Poate isi aduce aminte Small-Lady, pe ea am stresat`o cat a stat langa mine laugh.gif
Oricum, partea buna e ca nu e plictisitor laugh.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.