Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Perioada de relaxare fortata
Anime-Club Forum > Arhiva > Arhiva > Anunturi
Thor
Ce bine ma simt acum ca ma vad logged pe forumul care mi-a lipsit asa de mult (atata timp cat a durat despartirea de el)... :cry: ....Acum totul va fi bine...se va posta din nou si vom fii fericiti...
Sidonix
heh...bine ca nu am pierdut decit spamuri biggrin.gif ..oricum...situatia e instabila...trebuie cautat si se cauta host serios...pt ca.ro ii doare'n cot de noi...cine a sabotat hostu e necuniscut inca desi se banuieste mina lu "manga bou"....musai e sa gasim un host serios si SIGUR...eu prefer sa nu fie .ro...m-am saturat de dobitoci romani...
chibimox
Da .. in concluzie hostul nu vrea sa mai aiba de a face cu noi pentru ca suntem atacati dar poate tot raul inspre bine .. sa ne gasim alt host care va fi mai bun.



Ar mai fi solutia cu un calculator al nostru legat la un provider serios .. dar asta inseamna more money /$



sper ca si domeniul sa-l mut usor cand ma intorc /sweat
Sidonix
chibi nu mai vreau sa vad.ro....sunt niste kktzi de oameni...orice...din afara...prefer hosturi din afara...noi romanii nu ne simtim decit daca ne iese ceva...
chibimox
Pai domeniul .ro il avem pe viata .. hostul poate fi din afara si domeniu .ro /happy.gif
Sidonix
hehe adica vom folosi imbecilitate tag made in romania cu substrat destept din UE biggrin.gif
chibimox
Hehe .. da .. maybe sa vedem cu banii cum vor ei pt ca si la 4e / luna abia se strangea /...



Cealalta solutie cu server doar pentru noi ar fi cel mai frumos .. am fi our own hosts /happy.gif
zeri
Stai ca nu inteleg ceva...aia ne-au dat afara de pe serveru' lor asha din senin fara nici un anunt? Nu inteleg care e problema lor atat timp cat plateam si eram baietzi de treaba? Si pe deasupra s-ar putea sa nu ne dea nici baza de date?



Asta e...ce sa-i faci...sunt de acord cu Sid...Romania sux big time ! :evil:
Sidonix
nope zeri..cineva a vrut sa ne-o traga...si au fortat hostu sa ne suspende ... se pp gashca manga bou...insa nu e sigur...
chibimox
Nu :

- au suspendat contu

- au trimis mail cu motivu (rulam niste procese in background) (13:35)

- am raspuns (cam in 10 minute)

- mi s-a raspuns ca nu vor sa faca pe politaii si mi-au trimis logul HTTP (ora 03:37 adica dupa 14 ore)

- le-am raspuns cand am ajuns la servici la care mi-au raspuns (dupa cateva ore) ca nu-i intereseaza si ca ne dau banii inapoi pe perioada nevolosita

- acum le-am mai scris eu un mail sa ne trimita baza de date si ce mai aveam pe sait si inca astept raspuns



cam asta e firu actiunii /angry
zeri
Concluzie: made in Romania.
Sidonix
mijto chibi...o sa gasim altii care fac pe politzaii din regulamente si simtz prorpiu...
Ranma-kun
Am gasit nishte hosturi cu o oferta atragatoare, le-am postat la admin area, daca stitizi nishte hosturi bune, cei care nu avetzi acces acolo, trimitetzi-le pe pm, mail, sau postatzile aici, oricum e bine. Acuma pt 2 saptamani avem timp sa cautam host, care sa ne dea si garantzie ca ne da suport in cazul in care suntem hackuitzi.

Pe dap multzi o sa aiba probleme sa-l acceseze, nici nu stiu daca mere astralul aicea, ca Astralul are probleme cu filtrele de ip ale dapului, va fi greu 2 saptamani.

Cei care si-au pierdut avatarul, ii rog sa-si puna unul nou.
chibimox
Contul de pe fostul host a fost reactivat doar ca sa ne putem lua baza de date asa ca nu-l folositi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.