Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Navigation menu
Anime-Club Forum > Forum > Probleme tehnice
chibimox
De cateva zile am reusit sa fac (fara sa apara probleme) astfel incat cand se navigheaza prin forum sa nu apara bara din stanga. De ce ? Pai in primul rand ca sa se foloseasca toata latimea ecranului atunci cand citesti forumul si in al doilea rand pentru ca mi se pare cam separata activitatea de browsare prin forum si cea de browsare prin portal (dupa stiri, info & stuff) .. deci bara poate disparea (oarecum).



Acum ce a deranjat la disparitia ei ? Linkurile inspre categorii ? Astea sunt singurele la care ma pot gandi ca utile cand esti pe forum ..



Daca ati ales altele .. precizati solutiile aici sa vedem daca sunt implementabile (exemplu saitu lu sw? unde coloanele sunt ascunse default dar pot fi aduse in fata)
Kataracta
In principiu cred ca e mai bine fara bara din stanga. Cu cat am mai mult spatiu cu atat mai bine. Si pana la urma vor fi diferite teme si cred ca o sa fie si vreo cateva in care se pastreaza meniul (daca este posibila chestia asta)
chibimox
Da .. afisarea sau nu a barei tine de tema exclusiv
kaoru
mi se parea mult mai functiional cu bara din stanga.Ba chiar unul din lucrurile super dupa ce s-a schimbat imaginea forumului si transformarea in portal.

Era mai facila browsuirea paginilor si saltul catre ce anume te interesa.

Ar fi interesant sa apara acolo si un link catre dictionarul jap/engl, engl/jap creat de Coyotee.Mi se pare foarte folositor.



ja ne! smile.gif
SebyTheDragon
Mai...sincer io zic ca-i bine asa....

Daca ar fi sa modifici ceva...ar trebui sa pui bara cand mergem la Forum Index....acolo chiar ar fi utila...si nici nu ar incurca aranjarea in pagina...ca in topicuri....

Io is pt varianta fara navigare...dar as fi si mai multumit daca ar fi la index! :wink:
momotaro
Parerea mea: imi place mai mult fara bara de navigare, se castiga mai mult spatiu, iar ca sa poti trece la alte sectiuni, trebuie sa dai doar 2 click-uri: unul pe logo, ca sa ajungi in home, si altul pe sectiunea unde vrei sa ajungi; in concluzie doar un click in plus (killer pentru conexiuni mici, stiu). In prima faza am inteles ca nu mai exista deloc bara de navigare, lucru care nu mi-ar fi placut, dar daca e doar pentru forum e foarte bine. Parerea mea. :wink:
chibimox
Nu e neaparat 2 clickuri .. ai si jos Jump to si GO
momotaro
Oi bre, prin alta sectiune inteleg o alta parte a portalului, nu a forumului. Anyway, senx, nu vazusem selectul ala biggrin.gif
chibimox
Aaaah .. pai da .. nu mai poti dar dupa cum am mai zis .. nu cred ca cineva se uita pe un post, apoi pe o stire apoi pe alt post, apoi pe dictionar si tot asa .. cred ca atunci cand se navigheaza prin forum te cam separi de partea de content a portalului .. nu stiu .. de asta am si pus poll-ul biggrin.gif:D
Ranma-kun
Totusi, eu sunt pentru un drop-down menu sus, care sa fie si la indez tot asa, si lateral eventual numai chatboxul si ceva de genul ala, in plus ne tre un chatbopx mai performant, cu scroll normal nu cu autoscrol ca devine deja enervant, daca o sa avem contzinut mai mult, ne va trebui un meniu fie lateral fie drop-down, nu o sa se poata evita oricum, ash zice sa incercam navi-nuke-ul(cu totul ca mie-mi da erori sad.gif ) sau ceva de genul ala. Deci, concluzie, acuma mere, dar totushi, ne va trebui un meniu. (am gasit nishte theme-uri f.f. faine cu drop down integrat dar merg numa pe IE sad.gif )
chibimox
Da .. partea cu dropdown menus sau cu bara ascunsa cu taguri DIV ar fi solutia de compromis cea mai buna pt ca impaca pe toata lumea ..
Sidonix
la mine merge de rupe...num acind pica houstu ma enervozez /angry ...conexiunea fiecaruia are legatura cu viteza de incarcare...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.