Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anime Fighting Games...
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Fighting Games
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Scorpio
Pai zi-m isi mie link-ul ca nu-l mai gasesc prin infinitatea asta de pagini..si sa-l iau si sa sper ca-mi merge....sa-mi spui si ce versiune de kawaks trebuie si de unde o iau
SebyTheDragon
http://www.kofdom.net/kofdom/modules.php?n...=titleA&show=10



Ial de aici...vezi ca are cheatul inclus! :wink:
Duncan
QUOTE(e-Z)
oki.DUncan, ala negru pletoas e din real bout, e unu care foloseste Capoeira(ca Eddy din tekken) dar imi scapa numele. Jhun e rivalul lui Kim, asa ca ...nimic nou.




Heh , i know what you mean, da' i-am uitat si eu numele...Oricum , desi am jucat realbout-urile , nu m-au impresionat atat de mult , poate doar din partea de gameplay sau grafica , in skimb , endings are really blurry , cateodata chiar inexistente...
e-Z
Oki..pentru povestea echipei speciale, mai exista o varianta..intri la:

http://www.vgmuseum.com/end/neogeo/

unde gasesti nu numai endingurile tuturor jocurilor neo-geo, dar si cele ale altor jocuri..Serviti-va.
Whip
nu cred ca stiu de asa ceva...Jhun sa fie rivalul lui kim....

chestia cu 2003 este o revenire de la povestea mult uitata din 97...cu orochi si kchizuru...daca termini cu kyo si iori si ea...iti da un final..mai special :roll: ... Adevarul e ca nu toti au " probleme cu orochi" unii au avut mari "probleme" cu Zero sau Igniz...K si Whip..si altii...

Nu il chema asa pe ala din Fatal fury...care seamana cu Eddy din Tekken...si da apare si in real bout...... :roll: ...
Chris
nu mai stiu cum il cheama whip, dar stie sa danseze :wink: biggrin.gif



Vreau sa stiu care e povestea cu Ymazaki si influentele lui de orochi. Stie careva ?
Whip
AM gasit solutia...il cheama Bob Willson.. laugh.gif Frost...mai tii minte Duck apare in Fatal Fury filmul...cu puiutu.... laugh.gif ala galben...e patronul discotecii... laugh.gif ..unde Mai se da in spectacol..
Duncan
FrostDragon , Yamazaki a intrat in turneu doar pentru ca i-a fost promisa o suma mare de bani , iar pe sfarsit s-a dovedit ca avea sange Orochi , exact ca Leona. Bio-ul nu-l stiu exact , pentru ca nu m-am mai uitat peste faq-urile alea de mult timp.



Whip , da , Bob Wilson e elevul lui Richard Myer (Fatal Fury 1 - care accidental avea ca subtitlu "The King Of Fighters") , personajul care in general a introdus Capoiera in seriile FF. Pe langa RB , apare si in FF3 , si daca stau bine sa ma gandesc in unele din poze , pe langa Bob , apare si Richard - avand in vedere ca stage-u e la fel pentru amandoi - Pao Pao Cafe , numai ca in FF3 l-au schimbat in Pao Pao Cafe 2 parca ... spre diferenta de ala din FF1.

Btw , o sa-ti dau paste la bio-u exat a lu jhun cand o sa-mi gasesc faq-urile alea , dar daca imi aduc bine aminte , scrie ca Kim si Jhun erau adversari in Koreea dar totodata si prieteni. Fiecare a mers pe drumu lui la un moment dat , Kim alegand sa-i reabiliteze pe Choi si grasu ala (forgot his name) , iar Jhun nu mai stiu ce ... Apoi , in KOF 99 , amandoi s-au reintalnit , doar de dragu "tavalelilor" de alta data smile.gif
Chris
Asa Whip, eu tot am uitat sa ma uit... :oops: Intradevar, dar nu e patronul barului, barul e al lui Duck King, nu mai tii minte ca spune Ducky dupa ce i-l distruge: " You reked my night club !!!" Si Ducky e si DJ-ul, si le are dracul :twisted: 8) Iar Maier e managerul lui Bob.



Duncan, chestiile astea le stiu si eu, am povestea, dar vreau sa stiu trecutul lui Yamazaky, sa stiu legatura cu Orochi.
e-Z
hmm...sa va intreb..ati jucat Rival schools? e dragutz jocul(exista si versiune de ps) si are personaje anime-style(super-fain desenate..iubesc stilul ala detaliat).

Ptr cei care vor romul: www.planetemu.net

la sectiunea zinc(numele romului e ceva de genul rvscl.zip, or something, de vreo 20 de megi..cred).

Daca il jucati, sa-mi spuneti ce parere aveti de el..
Duncan
yeeehaaa ... rival schools kicks ass smile.gif
Whip
Frost...exact asta am vrut si eu sa zic...nu stiu ce ai inteles tu? biggrin.gif

wow Duncan...de unde stii povestea echipei Koreea din inainte de kof?
Chris
Povestile ti le dau eu Whip, de la fiecare in parte daca vrei.



Pacat ca nu putem juca Whip... tare as fi vrut sa duelam putin :twisted:
Duncan
story faq-u pana in kof 99 cu tot cu bio-uri individuale ere la http://www.gamefaqs.com , da' acum vad ca l-au scurtat si nu mai au nici bio-uri nici nimic .... i'll upload it somewhere cand ajung acasa smile.gif
SebyTheDragon
Vreti sa jucam...foarte bine....ne trebuie doar 2 compuri....sau daca cineva joaca pe J pad..e perfect...mere pe acelasi comp!! Io oricum tot la tastatura mea raman :wink:



PS: Nu prea vrei sa stii cum joaca Whip...Nu ca joaca super bine...dar are un stil aparte ...la care iti vine foarte greeu sa te adaptezi...o spun din experienta.... :? !
Whip
ei da ma bat destul de bine cu whip...dar nu este un personaj puternic...adica daca la kof 2003 la nivelul 8 ma bat cu chang..grasul...pai ma cam bate...la singel player....dar am si personaje...cu care bat bine ...Ash... laugh.gif ...Mai...Iori ...mai multi... laugh.gif
Chris
Si in ce consta stilul ei aparte ? Poate si eu am stilul meu... dar mie mi se pare normal.



Eu joc la tastatura, ca la Joypad nu am dexeritate.



Seby, poate stii tu vreo sala unde sa jucam si noi cand venim la cerf.
SebyTheDragon
Da ...la mine in camin eventula...poate reusesc sa il conving pe kata sa baga Kawascu la el...si jucam cat vrei!! :wink: Numa sa nu fiu io ocupat atunci...da Doamne...

Cine mai vrea ..un mic macel e bine venit ...cu acceptul lui Kata bineinteles.. :wink: !
Duncan
JHUN HOON

-------------------------------------------------------------------------------

Birthplace: Korea

Birthdate: July 26, 1967 (32 years old)

Height: 1.77 m (5'8")

Weight: 77 kg (167 lbs)

Blood type: O

Hobbies: Collecting parfumes and admiring idols

Favorite food: Eel, clams, and kaddou

Favorite sport: Billiards

Most valuable: All of Yuso Mimori's debut CDs, a seagull-shaped ornament

kept in an alcove at home

Hates the most: Squids, and his family name

Fighting style: Tae Kwon Do



*Kaddou = Boiled arrowroot



Jhun Hoon has always been eager of imparting justice ever since he was

little, but since he was so weak, it was rather hard to accomplish such task. In

order to get stronger, Jhun decides to train himself in Tae Kwon Do, a national

sport in his native Korea. When he is admitted in the class, he quickly meets who

would be his best friend, but at the same time, most bitter rival: Kim Kaphwan.

Jhun and Kim trained in the same martial art, but each developed their own

technique. Besides being different in their style, they also had different justice

ideals. While Kim trusted people and aided them when in need, Jhun supported the

idea of an iron fist justice, and strict discipline. This is what made the two

masters rivals in their own game. After completing their training, each one goes

their own way, to see who was finally right.

After years of kicking the living hell out of criminals worldwide, Jhun

decides that it is time to go back to Kim and show him the results of his travels.

Upon arriving at Kim's dojo, he watches two particulary funny figures training in

the backyard: one being a small midget with a hat and iron claws, the other being a

large giant wielding an iron ball. Jhun recognizes them as the two famed Korean

criminals, Choi Bounge and Chang Koehan. After Kim greets him, Jhun wants to know

what those two are doing in his dojo. Kim tells Jhun that he has accepted his fate

to train those two and completly reform them. Jhun laughs and considers Kim's

methods obsolete. He shall join him so he can teach him how it is really done!

Things couldn't get worse for Chang and Choi. Besides having to support a

good-natured psycho, they had to get the worst out of a psycho by nature. While

Jhun and Kim can't fix their differences in training, Kim proposes Jhun to enter

the King of Fighters tournament with him, and then they would see who's who. Jhun

agreeds, and makes a promising entrance in the battle arena. However, after the

battles end, both still argue about the same tune. Only one thing is left to do:

each one will take one of the convicts and train them their own way. Jhun chooses

Choi, and vows to deliver him completly reformed by next year. Only hard discipline

can take you anywhere!

Aside from being so sarcastic and short-tempered, Jhun's ideals are noble at

heart, and only desires to fight for justice and thwart evil. His rants normally

end in violence, but he is usually a calm man if not messed with. He passes a lot

of time by himself, contemplating on life more often than not. He respects Kim as a

person and fighter, but totally disagrees in his philosophy!



*Fun fact = Notice that the relationship between Jhun and Kim sort of reminds the

one Goku and Vegeta had in the Dragon Ball manga/anime series: one likes to do

justice in a pacific manner, one loves to wreck havoc in the name of justice! Isn't

justice a great pretext to gather up quite a fuss? smile.gif



Appearances: The King of Fighters '99
Chris
Ce frumos Duncan.... si eu tot sursa aia o am... salvata pe PC, iar PCul nu-l mai am... :?



Seby, o sa avem timp sa jucam la CERF ? Ma indoiesc...

Si zi-mi si mie in ce consta misterul stilului de joc al lui Whip ?! :twisted:
Scorpio
Numai de asta n=o sa avem timp la CERF....lasa Seby ca o sa ai ocazia sa faci macel...cel mai probabil pe mine ca sunt primul dintre focsaneni care ajunge si se stabileste in Bucuresti...mai ales daca intru la poli....o sa ma ai pe cap mult timp biggrin.gif .
Whip
WOW Seby nu mai face reclame proaste despre mine....ca sa stii de la mine nuam un stil aparte....doar joc in aparare nu in atac...simplu..si joc mai bine...dar stai linistit ca nu sunt chiar asa de buna....!!! sad.gif

Frumos Duncan biggrin.gif
SebyTheDragon
Chiar trebui sa imi aduci aminte....de faptul ca iti place sa tot stai la colt....

E bine...mie nu-mi place...Stiu ca e riscant....sa ataci..mai ales cand ai dea face cu cineva care tine garda bine..dar asta e...! TRBUIEEEEE!!!

As vrea io sa te vad in ss4 cum ai tine garda...ca in kof merge...nu am io destula exp la a o sparge...In ss4 e alta poveste.... :twisted: !!! Fac sushi pe oricine sta in garda..nu veniti la lupta...foarte bine...se rezolva!! Sunt cateva caractere care is vreate special pt asa ceva....seful fiind ...Hanzo!!!
Chris
Asa jucam si eu cu cei care le aveau la KOF, dar pe platforma, ca pe PC nu am cu cine... :cry: sau cand avea un caracter care era ideal pt a-mi omora mie caracterul cu care jucam, atunci jucam in defensiva... Imi place stilul asta... ca m-am invatat sa joc numai in ofensiva acum, si bag la colt de cele mai multe ori, asa ca... Whip... la colt cu tine... :twisted: tongue.gif :wink:



Lasa Seby, ca poate jucam noi si un SS4 !



S-ar putea sa avem ocazia sa jucam la cerf, daca gasesc ceilalti focsaneni unde sa stea noaptea, ca eu am gasit deja... stau la fratemiu... la camin... la ce camin esti Seby, poate-poate...
Whip
:twisted: ...ce zici domnule Seby ca nu sti sa spargi garzi....pai este simplu...ia-l pe Iori ..ca stii ca in 2003 este disperat este cel mai bun..personaj....si garzile nu mai sunt o problema........

Maaaa..... :cry: ... voi chiar credeti ca sunt asa proasta la kof..... :twisted: , abia astept sa va...... :twisted:
Duncan
QUOTE(Whip)
:twisted: ...ce zici domnule Seby ca nu sti sa spargi garzi....pai este simplu...ia-l pe Iori ..ca stii ca in 2003 este disperat este cel mai bun..personaj....si garzile nu mai sunt o problema........  

Maaaa..... :cry: ... voi chiar credeti ca sunt asa proasta la kof..... :twisted: , abia astept sa va...... :twisted:






hehe whip ... i like ur attitude ... acum ar trebui sa urmeze arhetipalu' "kick their asses" ? :twisted:
Chris
Whip, nu stiu de unde ti-a venit tie cu :
QUOTE
Maaaa.....  ... voi chiar credeti ca sunt asa proasta la kof.....  , abia astept sa va......
, dar eu nu am spus nimic de rau referitor la asta. Am jucat si eu asa, si e foarte bine, o sa te conduc eu pana acolo... tongue.gif :twisted:
SebyTheDragon
QUOTE(Whip)
:twisted: ...ce zici domnule Seby ca nu sti sa spargi garzi....pai este simplu...ia-l pe Iori ..ca stii ca in 2003 este disperat este cel mai bun..personaj....si garzile nu mai sunt o problema........  





Stef....la un moment dat ti-am zis ca nu-l mai iau pe Iori ca-i prea tare...mai tii minte?? :roll: 8) Oricum....am gasit cateva caractere care imi plac mult....cel putin Benimaru e...turbat!!!



Lasandu-l pe Iori la o parte....daca e sa trec in SS4..acolo iti pot arata adevarate spargeri de garda...



Sincer...cred o sa vo luati big time..de la ea...Nu pt ca ar fi ea super tare ci pt ca are cateva scheme mai ciudate......De fapt ..foloseste caractere ciudate..ca de ex..Whip...Oricum..io nus cum o sa ma comport..Sa vedem...dar cred ca apelez tot la nenea Terry si Kim!! laugh.gif
Chris
Mai vedem noi daca ne-o luam sau nu... dar eu sigur nu. Ma incapatanez repede, si daca ma apuca dracii :twisted: :evil: :twisted: joc de rup :!:



Am gasit alta echipa la 2003. Kim, Iori, Kyo, si cu ea nu am inamic inca...

Am renuntat la multi oameni din cauza ca ia incetinit... ex. : Leona
Scorpio
Seby......pai Benimaru e unul din preferatii mei.......il iau intotdeauna cu parul gri biggrin.gif ......imi place sa se misca repede si are loviturile facute klumea.



Cu luatul...eu sigur mi-o iau.....da mai stii....poate am noroc biggrin.gif
Duncan
Nu contrazic pe nimeni in legatura cu skillu lu Benimaru in battle , da bio-u lui zice ca e gay , sau cel putin ca are inclinatii de gay , pe langa faptu ca e narcisist , pentru ca se vede de la o posta. E un fel de Vega adaptat la SNK , bineinteles , cu *repet* inclinatii gay tongue.gif
SebyTheDragon
...Ma intreb ...ce dracu o sa zici cand joc cu Athena... laugh.gif ???!!!

Mie nu-mi place ca char Benimaru...dar..in 2k3 e al dracu de tare...mie dejuns asta!!

Kyo...e un personaj.....foarte dificil...Tre controlat cum trebuie...si daca nu sti...mai bine nu-l iei...

Am tot incercat ...sa il stapanesc..dar e extrem de greu!!!
Scorpio
Duncan....nu e gay....sunt doar speculatii....el e narcisist....dar daca ai citi povestea ai vedea ca mereu caura sa fie in atentia fetelor. Orcium ai vazut ce ma iscrie la bio?....ce uraste?....OTAKU biggrin.gif



Seby.....cam ai dreptate....Kyo nu-i exact un om de combinatii perfecte...dar imi place super mult...si joc cu el cum pot....mai din scheme mai din combinatii....pana la urma il manevrez eu biggrin.gif
Chris
Athena era una din jucatoarele echipei mele fatale de la '96: Athen, Leona si Mai :twisted:



Daca stii sa joci cu ea, poti sa castigi extrem de usor...



Kyo... daca stii sa joci cu Iori, stii si cu Kyo...
Duncan
Valeu seby ... nu o lua personal bade , ca n-am injurat pe nimeni smile.gif buhahaha. Apropo , intotdeauna am privit SNK-u ca o companie care isi consuma toate resursele pe arcades ... da recent am vazut niste screen-uri pentru last blade 1 pentru playstation si spre diferenta de alea arcade , avea FMV-uri ca intros , chiar mici filmulete anime ... *duh* Apropo , vad ca tre' sa iasa samurai shodown 5 special ... poate or treduce endings-urile in engleza. Pe langa asta vad ca se mai anunta inca 3 jucatori noi pentru SS5 special.
Whip
Ma bucur sa aud asta Frost ca iti placeau athena si leona si Mai caci si eu le luam inainte... tongue.gif ...si la mine mai ramane..una din cele mai bune...cu care stiu sa ma bat...

Cum este Benimaru...in 2003 no coment...stiu si eu sa ma bad cu el ...putin.....

Cu Kyo bat cel mai bine la 2000...
SebyTheDragon
Athena...e ce se numeste pe net..."Runnaway player". E un jucator foarte bun...dar din pacate forta mare cu dublu semicerc...ma cam oftica....bine macar ca in 2k3 nu are pe aia cea de nivel 2 :twisted: !!
Chris
Benimaru e intradevar bun.. dar nu l-am vazut pe cineva sa-l manuiasca klumea... inca...



Ma enerveaza ca la 2003, Athen nu mai are oglinda... iar eu o foloseam la greu cand jucam cu ea... sad.gif



Si la 2003 am echipa de fete... 2 chiar... King, Mai, Blue Mary si Leona, Whip, fetita aia mica cu gheare... am uitat cum o cheama... :oops:
Whip
pe fetita aia mica o cheama......Malin.....e draguta ...nu am incercat inca sa ma bat cu ea......... Am putut sa il bat bine pe ala la sfarsit......I-am luat pe Mai Ash...si Iori....Si l-am batut pana la urma cu Ash...e tare tipu.....si imi place.... tongue.gif
Mad_Dan
Whip, am jucat cu tine KOF, nu? Sper sa nu te confund.

P.s. Seby, stiu ca ti-ai facut o impresie foarte buna de Ash cand am jucat ultima data :twisted:



Echipa mea preferata ...Leader K' fara discutii, Kyo urmeaza, si pozitia 3 oscileaza intre Ash, Iori, Yamazaki, Kim, Tizoc.

Oricum, nu prea schimb pozitia cand il am pe K' la control biggrin.gif
SebyTheDragon
Gaaaaaaaaaa....sparg compu numa cand vad fata aluia(Ash)..Cum draq l-au facut asa tare...??? :x

Leader favorit.....pai cred ca Iory sau Terry...sau chiar Kim!!
Chris
Nu-mi vine sa cred ca ziceti ca e bun Ash... vreau sa vad, eu nu am gasit scheme la ala... scheme bune, nu prostii...



De la o vreme am inceput sa joc cu RANDOM foarte mult. Pt mine nu mai conteaza care e echipa... eu stiu sa joc cu toti... mai mult sau mai putin...
Mad_Dan
Heh, Ash nu e numai bun, e chiar overpowered. Cu mult...cam cu cat a fost K' in KOF 99, adica, chiar cu mult. biggrin.gif
Whip
tongue.gif .....daca esti cine cred eu...cred ca am jucat Kof....da..parca...Mad_Dan. Ce tot aveti cu Ash....mie imi place tot la el ....si are multe faze chiar daca doar intinde un picior sau da cu flame.... laugh.gif .

:shock: ...chiar stii sa joci cu toate personajele Frost?
Chris
Da Whip, stiu sa joc cu APROAPE toti, imi mai scapa cativa... ca Xiangfei, sau sumorita... Intotdeauna am jucat cu toti. Nu-mi place sa ma axez doar pe anumiti jucatori, decat daca rivalul este puternic. Si cu voi o sa joc, daca o sa fie, cu random, la inceput... asa imi testez eu inamicii.
SebyTheDragon
Adica ...ti-o iei....Nu cred ca te tine sa iei orice caracter...cand joci pe bune...testeaza...dar punctu se pune cand castiga adversarul... laugh.gif !

Ori sti sa il stapanesti cat de cat...ori nu-l mai lua...cam asa e regula la mine...daia 1/2 din charuri...nici nu ma uit la ele...Incercat...nu mi-a placut...nu e eficient in mainile mele...pa ...drop it!!! Ia echipa Random cu mine...sa te vad...!!!
Chris
Am curaj sa joc cu Random, cu oricine, dar la primul joc nu se pune, tre sa vad cum jucati voi, sa stiu daca sa atac sau nu, si alte chestii...



O sa mai vedem noi...
Mad_Dan
Oricum faptul ca iti poti schimba jucatorii oricand este mult mai eficient deoarece poti sa ai un jucator care este bun anti spammer, altul anti - turtle si etc. Acum, in 2003, te ajuta cu mult mai mult sa stii ce caractere foloseste oponentul.
MaTTh
sorry ca intervin shi scimb subiectu dar tre sa stiu neaparat.. oameni buni.. spunetimi shi mie de unde ati luat gifurile alea.. caut gifuri cu orice[street fighter , samurai showdown , kof, orice snk , ggx].. in general fighting..... plz spunetimi shi mie un site..
SebyTheDragon
Saracu om....

google...search....iti zice ceva... laugh.gif !!!

Uite aici cateva...!!!



http://www.neogamez.net/gif.asp



http://www.geocities.com/Tokyo/Dojo/3705/



Mai sunt..o tona....dar tre sa stai sa cauti...si se gasesc..!! :wink:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.