Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anime Fighting Games...
Anime-Club Forum > Non-Anime > Games > Fighting Games
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Anonymous
De la un prieten al unui fan de fighting la toti fanii de fighting, iata de unde i-am luat eu kof2003:

http://www.emulezone.org/roms/packs/kof200...ulezone_net.rar





Mie mi-a mers acum cateva zile, sper sa va mearga si voua. Atentie jocul e drastic schimbat, seamana cu Tekken la swapul oricand intre 3 personaje. Te bate 3 contra 3 intr-un singur meci(adica bati pe rand 3 adversari cu 3 de-ai tai).



Aveti rabdare si dati-i o sansa jocului, chiar daca la prima vedere vi se pare ca l-au stricat.



Editez: nu stiu cum se intampla dar nu mai merge linkul ala, damn. Cine il vrea sa ma contacteze pe Y! la dsuroth@yahoo.com si ii trimit jocul in 10 fisiere a cate 4M.



Editez din nou, torrent link:



http://66.79.177.160/~suprnova//torrents/1...%5d-rar.torrent





Editez iarasi:

http://www.neogamez.net/downloads/utilidad...ades/271-S1.zip

http://www.neogamez.net/downloads/utilidad...ades/neogeo.zip



Astea sunt pt bios si personaje secrete scoase.
SebyTheDragon
Nucu...vezi ca nu mere linku....



Acum..hai sa bagam despre joc...

In principiu e foarte bine facut...insa ..precum spuneam...pur si simplu le e lene sa faca o interfata mai misto...ca in 2000 de exmplu....

Jucatori....cei noi...is cam ciudati din pct meu de vedere...unu zici cai fata dar defapt e baiat...si asa mai departe....cam ciudati...

Jucatori vechi..is in general la fel...cu unele mici schimbari...

In sfarsit am un Robert PERFECTTTTTTTTTTTTTTTTT!!! Mi e se pare cea mai buna schimbare in bine pe care au putut sa o faca!!!! Gato,Griphon...si Terry sunt direct ripuitzi din Garou....adica identic ca acolo....

Faza cu ...schimabatul personajelor..e interesanta....mai ales cand pastrezi un caracter doar pt ca are o forta super tare...si dai numai cu el fortza..



In kof 2k2 erau 3 nivele de forta..aci is nu ma 2...si ca sa fie si mai restrictionat...nivelul 2..il poate da doar liderul echipei...adica caracterul selectat primul...Faza asta e cam stresanta....



Sefi jocului....daca va vine gagiu cu sorasa....inseamna ..ca nu ati dat de seful adevarat...

Pt a ajunge sa jucati ..cu adevaratul sef al jocului...trebuie sa il facet KO CU FORTZA pe Kyo vechi...care dupa 3 echipe..va da chalange!!

Numai zic nimic despre sef...ca mi-a ajuns cat a sters pereti cu mine...va las sa disperati si voi....ca sa nu mai vb si de cele 2 tipe de dinaintea bataliei cu sefu..mai aveam un pic si creca turbam... :evil:



Acum..ma apuc sa termin cu fiecare echipa in prte ..ca sa vad sfarsitul...la toti!! :wink:

Off to playng now !!! Cyaaaa!!
Scorpio
Seby..zi-mi si mie frate cum se face a doua serie a lui Kyo la 2k1 si 2k2...nu flama....celalata..ca daca n-am rupt tastatura incercand :evil:



Si icna ceva..la 2k3 Kyo are ceva in plus..sau l-au lasat ca la 2k2...unde e facut varza
SebyTheDragon
Mai..deci kyo..are cam multe continuari din

df+a

1.df+a,df+a,df+a/b

2.df+a,hcb+a,f+a aia care il tranteste la pamant

3.df+a,hcb+ab,f+ab..teoretic in loc de ab trebuia b...dar nu iese nici cu slujbe..in timp ce daca folosesti hotkeyul de ab..iese super bine..asta e cea cu prinsoare de guler din picioare

4.df+c,hcb+c,f+c,fdf+c comboul singur daca incepi pe c



df=jos,fata

hcb=cerc pe 1/2 spate



Cel mai usor imi ies in 2k1..ca pe asta si 2000 le-am jucat cel mai mult..din cate stiu.ies si in 2k2 la fel..

La 2k3..nu vrea sa imi iasa deloc..aia cu prinsoare de guler din picioare..nus de ce... :maaad: :twak: In rest e identic cu cel din 2000...mai putin forta mare..care se da mult mai simplu..si nici nu tre sa fi aproape..ca in 2k1!

Acum...spunemi la care combinatie te chinui...mi imi ies super lejer toate in 2k1..si chiar si in celelate..si pe tastatura :wink: !
Scorpio
Mersi pt. combo-uri..da eu vroiam seriile biggrin.gif ...cred ca tu zici forta mare biggrin.gif....ca sa-ti dau un exemplu cam despre ce vorbesc eu......seria lui Benimaru, una din ele.....este cea in care da un pumn de elec..mare...care pe rosu maxim e portocaliu cu multiple explozi.....spe ca acuam ai inteles
e-Z
Gomen ca va intrerup sirul de kof coments(btw, utile linkuri), dar tre sa intreb si eu, si daca nu aiai, unde?

Am auzit un zvon de samurai shodown 5..ne-o geo-version..HONTO ka?
e-Z
Al doilea reply care n-are de-a face cu kofu...

Vreau sa va intreb daca are careva biosul ala de zinc care ruleaza jocuri in sistem Z12, cum ar fi Tekken tag sau Soul calibur?Sau, ma rog, daca stie cineva vreo metoda mai buna de a juca jocurile mai sus mentionate..sa zica:) I need help
SebyTheDragon
Samurai Shodown 5..il am de o luna aproape...dar pt mine e o MARE DEZAMAGIRE!! E un ss3 cu grafica din 4...pur si simplu...High Slash rupe tot...dai 2 si ai omorat adversarul.

Alte nemultumiri...au scos combourile..si fatalitatile..adica crema din ss4!!!

Nu mai ai slash/bust ..ceea ce in principiu e bine...pana cand dai peste un caracter...care e facut exact slash....numa ca tu jucai cu al de Bust :kaioken: :wb: !! In rest ce sa zic...grafica apropiata de 4..si cateva carctere noi...printre care unele chiar penibile...

Asta ar fiparerea unui fan inrait al seriei Samurai Shodown!!!



Acum...Pt Scorpio..

In 2k1 forta este 2!! laugh.gif Adica e cea cu flacara din mana...care sper ca sti sa o dai..si mai e una ...hcb hcb + a+c Asta se da de aproape..si seamana cu cea mare din 98..adica intra cu flacara in pamant..si dupa continua cu Upercut!



In 2k2 forta de care tocmai ti-am spus..e cea de rangul 3..adica hiden super desperation move....Iar cea de rangul 2 e flacara din pumn normal..varianta upgradata!!..cama astea ar fi fortele!



In 2k3...ai flacara din pumn..(care e forta clasica a lui Kyo) si pumnu de foc..adica forta pe care o avea in 2000 si in SVC Chaos! Daca e capitan...ai f de rangu 2..ceva asemanator cu ce cu prinsoare numa ca se da mult mai usor (df df + a+c) si nu tre sa fi aproape ca sa oprinzi!!Incepe direct ca innecatul sa dea :twisted: ca in 98
Chris
Seby, eu unu nu pot vb despre KOF 2003, dar daca vb si tu mai in detaliu despre el, adica care-i povestea in asta, cei cu Ash Crimson... si alte chestii, as fi recunoscator. :wink:
cipiamon
Seby, suna interesant SS5 smile.gif

mie-mi place idee ca ca-ti omori adversarii instant :twisted:

poate jucam o data tongue.gif
SebyTheDragon
Precum am spus!!!



Urasc ss5!!!!!!!!!!!!!



Motivele ...le gasiti intr-un post mai sus...asa ca sorry cipiamon!!





La kof 2k3!!

O sa incep sa il termin cu fiecare echipa..sa vad ce baga la sfarsit...cat despre poveste ...cred ca se poate gasi si pe net!! :wink:





PS: intre noi fie vorba..deja am facut chestia asta...dar mi-e lene sa stau sa iau fiecare sfarsit in parte biggrin.gif !!!
cipiamon
atunci jucam ss4 sau ce vrei tu
Whip
Question??? sper ca in kof2003 iti ies fazele adica combourile mai usor ca in 2002... ca daca nu ma las de KOF!!!! :evil: , si oricum ma apuc pe de GGX...sunt pe cale sa imi placa mai mult GGX decat Koful!!! :roll:
SebyTheDragon
EEEEEEEEEEEEEEE....

Fazele ies mai lejer aici..mult mai lejer..insa problema e ca fortele de genul df db + c...aici s-au schimbat in df hcb + c ...

Asta nu e nici o problema pt cineva care e obisnuit sa le dea ca in a doua varianta...dar pt mine...care le dadeam ca in prima varianta..acum imi vine cam greu...dar deh ...tre sa ma adaptez!!!



Nus.de ce zici ca e usor in GGX, sa dai forte...dao pe cea de la Dizzy ..si mai vorbim(cea cu raza!!)!!!In plis cand dai hcb sau hcf...chiar tre sa il dai perfect..ca altfel nu iti iese!!!



Despre combouri...sunt..dar tre gasite..io oricum..incerc la baieti mei de baza sa vad ce iese!!! :wink: :twak: :kaioken:



PS: la kof 2k2...exista niste fisiere pe care daca le inlocuiesti in rom...fortele iti ies la tastatura..exact ca in 2k1 :wink: !!!
Scorpio
Seby..mersi....o sa notez si o sa vad de ce-s in stare biggrin.gif acuma eu mai am o rugaminte : sa-mi spuna si mie cineva ce e aia torrent ca habar n-am si vreau un link klumea pt. a downloda kof2k3 ca ala de la supernova il incarca asa de greu ca nici n-am vazut site-ul iar ce-a pus lotehr nu merge
Whip
Da stiu ca ies greu fazele la GGx dar imi ies!!! laugh.gif , si cu continuari :hammering: .. bine dar nu chiar tot timpul!!! :cry:
e-Z
In caz ca mai exista careva fara KOF2k3(vezi cazu care scrie acum), am gasit un klink de download normal:

http://commtech.honors-scholars.ohio-state...load.php?list.6

Succes!
SebyTheDragon
Eram curios cu cat mere .....cu download neaccelerat(de windows) ..500k/s ....cu accelerat...nu zic..ca va ofticati!!!!

Oricum bine ca l-ai pus linku..chiar daca os a se dea cu capu de pereti cei cu dialup!! :wb: ..io nu l-am gasit...m-am chinuit cu Bittrorent :wink: si a mers pana la urma 8) !!
Chris
Seby daca stii cumva vreun link cu povestea, da-mi-l si mie pls...

Apropo... ce inseamna "hcb" ? Pe celelate le-am inteles. Pe Yagami nu l-am vazut, e ?



La ggx ies foarte usor combinatiile de asta il prefera lumea. Stii seby chestia asta ca am avut o discutie pe tema asta mai demult.
CyBeR
Ca de obicei,nuca in perete is.Oricum,nu am prea multe experienta in Anime Fighting Games,dar genul il ador.Dati-mi si mie niste sugestii dar care sa merite jucate.Oricum nu cred ca am sa la Tekken deoparte pentru oricare alt joc doar daca nu-i de o calitate de 10 ori mai mare.Tot ce am atin s pana acum ar fi Samurai Showdown 3 si Fatal Fury(nu mai tin minte care).



P.S>Joc Tekken de vreo 6 ani asa ca va rog dati-mi niste sugestii binegandite.
Scorpio
Whip....mie la GGX imi ies toate schemele....si le combin destul de bine....ce-i drept joc si cu Sol si cu asta e destul de simplu



E-z..mersi de link..o sa ma apuc sa-l iau.....de la scoala bineinteles biggrin.gif si lasa Seby..sa se oftice aia cu dail care n-au net si RW la scoala :twisted:
SebyTheDragon
Pt Frost...



Man...da sa combini chestii simple e super usor....dar ia incearca un Potemkin....cu care sa faci combo de 3/4 din viata...tre sa dai forta mare...si asta ...cand trebuie...si daca sunteti chiar smecheri..si ziceti ca ies asa de bine fortele...dati forta mare de la Dizzy...cea cu raza...ma anuntati cand va iese!!! laugh.gif
Chris
Pai imi ies combinatii cu Potemkin, destul de des, adica cam atat joc eu cu el... iar la Dizzy, seria aia imi iese din greseala, adica daca invart ca nebunu, si de asta nu o prea fac, pt ca eu nu joc apasand in taste aiurea.



Deabia astept sa jucam oleaca... :twisted:



Eu nu fac combinatii atat de grandioase ca tine, Seby, dar fac mai mici, si e destul. :wink:
Whip
nu stiu voua dar mie imi da bataie de cap cercul din fata spre spate si apoi fata laugh.gif ..dar cercul dinspre spate fata imi iese tot timpul si de aceea sunt mai usoare cele doua faze ale lui Dizzy...forta care o da ea pe Hs....este usoara( bine dar pana o da.. :? )..iar cealalta pe P...este si mai usoara.... :wink: ...joc cel mai bine cu Testament!!! fiindca am muncit sa imi iasa toate fazele alea!!! :wb:
Whip
a auzit cine va de rage of the dragons???
SebyTheDragon
Testament..nui jucator de multi..E bun ..numai in mana compului...

Crede-ma e testata faza...eficienta lui scade drastic in mainile unui jucator!!

Deci...tot n-am auzit nik de forta cu raza...va iese sau ba..ca mie imi iesea una din 10!!!



In multi...nu stii sa te recoverezi...paaaaaaaa...s-a terminat meciul..in rest..e cam ciudat cu damageul ala "mobil" :? :shock: 8) !



Inca ceva..vreau neaparat o copie dupa GGK..a mea a disparut subit... :roll: !
e-Z
QUOTE(CyBeR)
Ca de obicei,nuca in perete is.Oricum,nu am prea multe experienta in Anime Fighting Games,dar genul il ador.Dati-mi si mie niste sugestii dar care sa merite jucate.Oricum nu cred ca am sa la Tekken deoparte pentru oricare alt joc doar daca nu-i de o calitate de 10 ori mai mare.Tot ce am atin s pana acum ar fi Samurai Showdown 3 si Fatal Fury(nu mai tin minte care).



P.S>Joc Tekken de vreo 6 ani asa ca va rog dati-mi niste sugestii binegandite.


Sugestii:(unele mai bune, altele orientative) Samurai Shodown 4, King of fighters series, Street Fighter(de preferinta de la versiunea 2 Turbo incolo..adica alpha , alpha2, eX-urile), Guilty Gear(X), Vampire Savior..si mai sunt..3d: Soul blade-urile, Bloody roar-urile

PS: Nici unul nu se compara cu Tekkenu..poate cateva(Soul blade 2, Bloody roar 2, 3, ) Daca gasesti dintre astea, incearca-le..merita..ti-o zice un TEKKEN Otaku..
Scorpio
Seby imi iese(cu greu) seria mersi.....acuma inca o intrebare...tot la capitolul serii........la Benimaru..la KOF 98 zi-mi si mie cum fac a doua serie....cea cand te apuca si te curenteaza.....e superba...da nu stiu s-o fac :? sad.gif
SebyTheDragon
QUOTE(e-Z)
PS: Nici unul nu se compara cu Tekkenu..poate cateva(Soul blade 2, Bloody roar 2, 3, ) Daca gasesti dintre astea, incearca-le..merita..ti-o zice un TEKKEN Otaku..




Mi e sincer nu-mi place Tekkenul...nus pur si simplu nu ma atrage...Daca ar fi sa zic cel mai tare Fighting over all as zice GGX...Insa pt mine SS4 e ceva ce nu a fost intrecut inca!!!



PS: Asta o zice unu care joaca seria SS din clasa a 6-a ...si acum are 21 de ani!!!! :wink:
Whip
eu la TEKKEN ma jucam cu NINA...si cu sorsa.. tongue.gif...este bun jocul....si imi place ca poti sa dai in el cand este jos de nu se mai ridica!!!!! laugh.gif
Scorpio
Mda..Testament nu-i f. bun in mainile unui om...si eu am incercat sa joc cu el...greu.....tot la Sol raman biggrin.gif oricum cand venim in Bucuresti trebuie sa facem o partida.



p.s: Seby raspunde-mi si mie te rog la postul care e exact de-asupra la al tau..cred ca l-am postat in timp ce scriai si nu l-ai vazut
SebyTheDragon
....Hmmm..io stiam ca am raspuns...dar se pare ca am inchis pagina inainte de a o posta!!! laugh.gif



Benimaru in 98!!

Schema aia e simpla e hcf sau hcb + c ...nu mai tin minte care din ele...oricum una din astea e!!!Vezi sa o dai de aproape ca altfel nu iese!! Oricum io nu prea joc cu Benimaru...nu-mi prea place charul...!!

Io nu inteleg...de ce n udai tu un search la moves pe net..e super simplu sa stii!! :wink:
e-Z
Hmm..n-am mai jucat un tekken de mult, asa ca mi-o venit pofta..Am pus mana pe cd, am dat pe hard, survival, si am nenorocit 35 de oponenti cu Heihachi.My best till now.

In alta ordine de idei, la categoria 2d SS4 rulez..nu ma intereseaza ce grafica vad in altele mai noi..ala e taticu' lor..de acord cu Seby(in sfarsit:))
Scorpio
Seby aia-i schema...eu vreu seria....si zi-mi si mie un site cu move-uri



Am jucat si eu KOF 2k3.....e ma ibun decat 2k2 si 2k2.....da parca tot nu se ridica la nivelul '98-ului.......imi place ca au rebagat seria cu pumnul lui Kyo....da sa-mi spuna si mie careva cum dracu se face flama din bumn......ca nu mai e ca pe vremuri
Ken
Hai ca am mai trecut si eu pe aici!!! A terminat cineva Survival (level 100) la GGX? Am citit pe site-ul oficial ceva de genul ca iti da un nou mod de joc (GG Mode) si/sau un nou personaj (Evil Ky, parca...).

Alta metoda de obtinere a lor ar fi sa termini jocul cu Dizzy SI Testament fara sa pierzi nici o runda. Nu se precizeaza skill-ul. Eu am ajuns in survival doar pana pe la niv 64 cu Sol si vreo 58 (cred) cu Millia.
SebyTheDragon
Daca termini survival....o ai pe Dizzy...pe bune ...fara cod!!!

Io asa tin minte!! Oricum ..nu am incercat niciodata...dar am un prieten care a ajuns peste 60....cu Potemkin!!! :x !!!
Scorpio
La ggx ca sa-ti dea GG mod trebuie sa termini jocul cu toti oameni. O sa-l ai pe Testament, Dizzy si Ky Keso(parca) care e Ky nebun. E ceva mai misto decat originalul...dar se misca incet..se taraie pe jos biggrin.gif



Seby...site-ul..pls
SebyTheDragon
http://www.gamefaqs.com/coinop/arcade/game/918896.html



Ia faqul de 95 de k...in ala e sarita partea de palavrageala...sau e mai putina..!!



Sincer...din toata seria Kof...2000 mi se pare cel mai bine realizat,....ca gameplay ...mi se pare 98...Insa 2k3...a reusit sa aduca un relativ echilibru intre cele 2 si asta e super!!!

Deci as zice ca 2k3...va fi poate cea mai buna varianta de kof...sarind peste faptul ca nu suport sub nici o forma unele caractere noi...si iar le-a fost lene sa faca o interfata ca lumea ca in 2000....!!!

Oricum...au scos ceva bun...spre deosebire de ss5...care e o totala aberatie!!! :evil:
Whip
Am jucat toate kof-urile azi de la 96 - 2002..da stiu sunt nebuna. laugh.gif ...si am ajuns la concluzia ca sunt cele mai misto serii de jocuri...toate sunt bine facute...
SebyTheDragon
Luati de aici...cat e cald!!!

KOF2k3



La mine mergea cu 1.5/s mb laugh.gif !!!Sa-mi ziceti la voi cum :wink: !



http://www.kofdom.net/kofdom/modules.php?n...wdownload&cid=1





Varianta pt kawa....in sfarsit am gasit-o!!!
Chris
Mai dau si eu pe aici... biggrin.gif



La Dizzy imi iese seria aia cu dragonul cam 1 la 25 de incercari.



La kof 2k3, am ajuns sa pot sa-l analizez destul de bine. Are sunetul foarte bine facut. Se aud pasarele cand ametesti, cum urla copul cand ia seria de la Ralf care te pune la pamant, si se aud klumea vocile. Video imi plac filmele. Dar grafic tot '99 mi se pare cel mai bine facut. Caracterele sunt bine facute, povestea merge...



Whip, dar '94, '95, 2k3, de ce nu le-ai jucat ?





P.S.: Whip, esti suparata pe mine ?
e-Z
Oki..so..am luat si eu kof2k3-u, cu tot cu mame crackuit.. e bootleg..ce draq inseamna asta?Seby, esti sigur ca doar daca il faci ko pe kyo cu power=fortza, whateva..ajungi la boss? adica, eu nu cred ca pe nivele de dificultate mai mici de 4 ai sanse..sa incerc..Asta e singura conditie? altfel nu poti? Nu conteaza de cate ori dai continue and stuff?

PS: in afara de kof 94 si 2000..le am si le-am jucat toate|smile.gif
SebyTheDragon
Merge pe orice nivel!!!! Omoara pe Evil Kyo cu Forta Mare sau Super mare...daca nimeresti cu Liderul echipei!! Si garantat o sa vezi seful...sau sefi...adevarati ai jocului!!



Eu nu inteleg de ce nu l-ai luat pt kawask....e un emulator de 10x mai bun ca mame!!! Linku era tot acolo!!!!





Frost...de ce ar fi Whip suparata pe tine? laugh.gif

Kof 2k3/Mame nu i-a mers...sper ca vers de Kawa sa nu ii faca figuri!!!
Scorpio
Seby....zi-m isi mie unde bag codul pt. a juca cu kusanagi si Chizuru. Ca nu reusesc sa-l fac sa mearga. Si daca stii cumva cum faci sa vezi finalul cu Kyo...ca la Single play nu merge.



Si icna ceva...ce versiune a jocului e aia de mame? Ca am vazut in move list-ul ala ca ultima e 1.5 si are echipa secreta Kyo-Chizuru-Iori
SebyTheDragon
Sincer..nu am bagat codurile...Insa ..daca iei varianta de Kawa...o iei cu tot cu cheaturi incluse!!! Asa poti sa iti alegi ce caracter vrei...dar pazea...ca are tona de Bugguri...cand luati un sef..sau char secret!!!



Varianta de mame am si sters-o...nu prea imi place emulatorul ala... :roll: !!!
Chris
Seriile celor 3 newcomeri de l KOF2k3 a iesit cuiva ?



Seby :arrow: am eu treaba cu Whip, si... ei, am impresia respectiva.
Whip
BUna! din pacate nici varianta din Kws. nu mrege....deci nu pot juca Kof2003...dar...la sf. acestei luni sigur voi putea juca.. 8) ....

Pt. Frost...de ce as fi suparata?? :?
SebyTheDragon
No comment!!!

:shock: laugh.gif



Cum draq nu-ti mere aia de Kawa...ai sistemul de operare varza.....Numa la mine merg toate frumos... :roll: !!! Alti mai aveti probleme de genul asta?? Sper ca nu!!



Ce intelegi frost prin serii?? Forte Mari...

Alea 3 caractere nu au forta de nivel 2 ci numai de 1...aia de nivel 2 e un fel de boost care ....habar nu am ce draq face!!! :roll: (la toti trei...)
Chris
Ma refeream la LDM... mie nu mi-au iesit... decat la Yamazaki, care imi place la NEBUNIE !!!, ca si a lui Iuri de altfel.



La CERF nu o sa mai am indemanare la nici un joc... :cry: ia fratemiu PC-ul la Bucale, ca sa isi are nevoie de el la munca... si o sa-si ia si el unu... asta inseamna ca sunt scuzat daca nu imi merg schemele si seriile... biggrin.gif



Whip... raspunde la PM si mail... :arrow:
Whip
Dar ce ziceti de chestia asta eu am inceput sa confund jocurile.. :x ..la Kof imi vine sa fac fazele ca la GGX...ma cam enerveaza... laugh.gif

da domnule Seby nu imi merge jocul Kof2003...ce este asa greu de crezut...stii bine ce comp am.... :roll:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.