Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Personaj preferat
Anime-Club Forum > Detaliat > Bubblegum Crisis
Scorpio
Mie mi-a placut cel mai mult Priss. Arata si bine e si dura si are si o voce superba. Imi place mult faza din finalul seriei cand ea ramane singura (goala :twisted: ) in mijlocul desertului si inca mai are chef sa cante
SebyTheDragon
Lol !!!!!!!!
Mie mia placut tipa cu parul albastru..(iar nu mai stiu nume..)
E cea mai Sexy dintre toate...si sa nu uitam ca e sefa :twisted:
Scorpio
Te referi la Sylia. Da si ea e super, dar nu este exact sefa. In serie este mai mult fondatoare. Sefa echipei Knight Sabers e Priss.
Sidonix
Good job !! :!: Scorpio...Esti neobosit in postari ..si de data asta chiar ceva drag mie si nu numai. ohmy.gif ..Caracterele din MasterPiece-ul Bubblegum Crisis si Crash ,care totusi in opinia puritanilor cyber-punk care nu accepta folow-up-ul,sunt toate puternice dar cel ce straluceste este Priss...de ce!? motivul este interpretarea lui Oomori Kinuko care era cel mai tare idol J-pop de la sfirsitul anilor '80 cu o personalitate puternica si care in timpul realizarii seriei era pe punctul de a fi scoasa din rol pe baza unor neintelegeri contractuale tocmai din cauza caracterului ei acid a redat din personalitatea sa personajului sau Priss Asagiri care de fapt este Kinuko in persoana......Asa ca amice Seby "cea cu parul albastru" nu este modul pe care un anime freak il poate spune despre un personaj anime indiferent cine... RUSINICA...
Scorpio
Bine Sidonix!!!! Zi-le, zi-le!!! Baieti va propun sa nu-l contrazice-ti pe Sidonix ca o s-o v-o luati urat. Si ca tot veni vorba nici cu mine n-o sa va mearga la capitolul contraziceri ca stiu ceva mai putin decat Sidonix, dar mai mult decat multi dintre voi :twisted: 8)
final maniac
I just love silver or blue hair!
...Silya is my favorite...and the country girl too....
I don't know about Priss ....she's just not my type.And her singing ....it sucks!!!!Si nu straluceste...poate a stralucit la tine...la mine au stralucit cele spuse mai sus. Si inca ceva Priss nu era Knight Saber fara costum care vine de la Silya.NU?
Deci Sidonix.... acum ca team team contrazis......*sigh*......
ohhh....and .....really....mister Scorpio, chiar stii mai multe, ai vazut episoade pe care io sau....nu le-am vazut???
MWAHAHAHAHAHAHAHA.(*very evil laughter*)
SebyTheDragon
Tinand cont...ca Priss era PLATITA.....sa faca treaba asta...si cu toti stim bine ca pt asta o facea si pt faptul ca se simtea libera si putenica...
poti zice ca Priss e sefa on the fild...insa Sylia este cea care le comanda direct...Deci automat SEFA ABSOLUTA...nimic nu se intampla fara acordul ei....nu uita ca intr-o batalie amiralul este cel sta pe nava amiral,care incearca sa evite pe cat poate contactul direct cu batalia deoarece...trebuie sa coordoneze tot...de el depinde succesul bataliei...
Acum ati inteles de ce am zis ca e sefa???????
Sper ca nu mai aveti comentarii?????!!!!! biggrin.gif

Oricum ea e favorita mea !! Indiferent ca Priss are un caracter mai puternic..
Scorpio
Seby > Speri cam prost biggrin.gif . Iti spun eu de ce Sylia nu prea participa la batai. E din cauza faptului ca e bolnava. Ea sufera in serie din cauza implatari in copilarie a chip-ului din care au fost creati Makey si Gladia si daca ai observat cand Gladia incepe sa se "joace" pe ea o i-au durerile de cap.

Final> da. Am vazut mai multe episoade, ca sa zic asa, decat voi. Eu am vazut si OAV-urile si mai am putin din Bubblegum Crash!. In plus datorita lui Sidonix am si inteles unele chestii si am si mai multe info despre aceasta serie.
Cum naiba poti sa spui ca nu-ti place cum canta Priss?! :? Ce, ai OST-urile in eng?! Pt. asta o sa-ti faca Sidonix capul posta. :twisted: Imi pare rau de tine.
Sidonix
Nu vreau sa impun nimanui nimic si nici sa contrazic.........Fiecare vede altceva intr-un anime ......Scorpio nu te mai agita ....lasa pe fiecare sa vada ce doreste ... eu nu vad doar un anime ci doar caut ceva feel in el...ceva ce poate sa-mi dea un plus de energie...pt ziua de miine... sunt satul de rahatul(scuze) pe carel inghit zilnic in lumea reala ... anime este o scapare si nu trebuie sa fie neaparat ceva iesit din comun ...spectacular..... Tu crezi F. Maniac. ca are importanta daca eu am dreptate sau nu ,sau daca e verde sau e albastru ,sau daca e "platita"..voi priviti superficial lucrurile ...esenta la voi se rezuma daca e grafica faina sau nu .....pacat ......Scorpio calmeaza-te....Nu incerca sa faci pe toata lumea sa vada acelasi lucru....Nu stiu daca merit sa fiu moderator doar pt ca stiu foarte multe sau prea putine...
Scorpio
OK. Ti-am inteles pct de vedere. O sa stau mai calm, desi nu prea cred ca am exagerat. Ce-ai spus tu este destul de interesant si nu voi spune ca este sau nu adevarat, pt. ca nu sunt ceilalti. Pt. mine nu prea este.

Iar de moderator, vei ramane moderator nu te-am facut moderator numai asa ca mi-a venit mie. Te-am facut moderator ca meriti.
SebyTheDragon
Man...man man....am zis ceva gresit...Scorpio...sper ca iti dai seama ca argumentul tau nu schimba cu nimic ce am zis! biggrin.gif

Roosevelt...a condus America in timpul razboiului dintr-un scaun cu rotile...
si era seful absolut al americanilor....
Io am zis ca Sylia este cea in mana careia sta toata formatia...nu cred ca am exagerat... :?: Era bolnava??...da ...era mai fragila ca restul..insa nu asta nu-i lua rangul de lider sau manager sau cum vrei sa-i zici!

Io am vorbit doar de 2040.restul nu am vazut si nu ma bag...
Chestia cu cantatul tine de preferinte...si cu toti stim ca
PREFERINTELE NU SE DISCUTA!!! wink.gif
Ce sa-i faci..pur si simplu nu ia placut la om...cum nici pe mine nu ma rea atras...
Scorpio
Ma eu stiu ca era sefa, dar eu ma refer la sefa de echipa, ca practic ele fac toata treaba. Si apropo ca mi-am adus aminte, toate sunt platite nu numai Priss si in plus de asta Priss n-o face exclusiv pt. bani ci si pt. faptul ca ea uraste boomeri.
SebyTheDragon
Mersi...ai pus punctul pe "i"..si astfel MI-ai incheiat argumentatia!!
Sper ca acum chiar nu mai avem discuti 8) !!
Scorpio
Cum adica sa nu mai fie discutii?! Adica vrei sa inchid topicul?!
SebyTheDragon
No man....ai innebunit :shock: ...Mai sunt o tona de oameni care nu si-au spus personajul preferat!!!

Ma refeream doar la discutia cu sefa formatiei! wink.gif
Sidonix
Seby My Boy - Scorpio are dreptate....dar a facut si el o mica greseala...trebuia sa pecifice CLAR Bubblegum Crisis MegaTokyo 2033 si 2034.. pt. ca cei care nu au idee despre ce e vorba sa nu se apuce sa vorbeasaca mai mult decit stiu....Asa ca tinind cont ca de faptul ca numai EU si Scorpio am avut acest privilegiu for the moment......S-au iscat discutii degeaba...... Era sa uit - mai lasa cantitatea si intereseaza-te mai mult de calitatea animeurilor :shock: ...daca vezi prea multe...le incurci mai ales ca multe se cam copie dupa vechile idei originale.......
Scorpio
Corect. biggrin.gif . Scuze de scapare. biggrin.gif Oricum topicul va ramane deschis, desi nu cred ca vor mai fi postari. :cry:
SebyTheDragon
Man...io am spus ca m-ai mult de 2040 nu stiu si nu ma bag...se pare ca ne-am "certat" aproape degeaba....sau poate ca nu!! biggrin.gif


PS Scorpio...plssssssssss GITS!!!!!!
Scorpio
Da ma. Scuze am uitat. Il fac azi.
final maniac
'scuze pt intarzierea postului'

si daca ai vazut OVA good for you ...da io nam mai vrut sa ma uit la el dupa ce am vazut serialu...si sa stii ca nu grafica e porcarie din BBGC ci scenariu in general(in fiecare se bat cu cate un robot iesit de sub control) e prea banal. poate doar ca mai e inflorit scenariul de povestiile fiecarui personaj din film si interactivitatea dintre ele + ideile cyberpunk!!!

Scopio da, ai citit bine : PRISS's SINGING SUCKS!!!!

am ascultat si io alte coloane sonore si (alte OSTuri) da asta chiar nu merita, da chiar asta e pararea mea. Asta e o sa imi pun casca de protectie!
laugh.gif
Scorpio
Final> daca n-ai cunostinte in domeniu nu te arunca. Tokyo 2040 e o eroare. Toti recunosc ca daca s-ar fi oprit la Crash! ar fi fost mai bine. Tu n-ai vrut sa te uiti la OAV-uri pt. ca n-ai putut, ca n-aveai de unde sa le iei.
Uitate la OAV-uri si la Crash! si dupa aia vb.

Cat despre OST-uri aia e parerea ta.
final maniac
maaaaiiii Scorpio nici tu nu mai afirma chestii care nu stii....la ce ma refer
BBC ova nu il am??? de ce pt ca nu e in lista mea de anime ....
nu pt ca am fost la Lother a vrut sa mil dea si am zis NU acum ai inteles!!!
hmm....????
si daca tot il lauzi atat hai ca te cred ca esti veteran....si data viitoare il cer lui Lother si serialu Crash!
okay si o sa itzi spun parerea si despre alea ......
da despre cantatu lu Priss din BBCG numi schimb parerea!
oricum io ascult SYSTEM OF A DOWN si MARILYN MANSON si Slipknot asa ca........poate ma intelegi!!!
Scorpio
Final ca sa fiu practic si ca sa ma dau si eu mare, tu nu puteai sa-l iei de la Lother nici daca vroiai, pt. ca el il are de la mine si momentan nu are decat OAV-urile. Crash i-l trimit eu impreuna cu inca 2 anime care sigur o sa-l faca fericit.
SebyTheDragon
Lother...dor tre sa zica...si il aduc io..(adica il downloadez)...
daca aveti nevoie de el (oricare serie de BBGC),spuneti omului...si io,o sa i le iau!!O noapte e mai mult decat de ajuns!!
Scorpio
Seby nu-i nevoie ca le am eu pe toate si o sa i le trimit eu. Asta fa-o daca n-ai ce downloda.
final maniac
ba nu stiu ......are you serious? you think so? really ?
da stiu ca mia ca mia zis ....ceva de BBGC OAV.....ca e diferit de serial ...
ca recomadare..... nu stiam ca nu are Crash :?......:shock: ;si nici nu prea ma interesa .....Crash..... decat dupa ce tot lai laudat tu :idea:
Scorpio
Final sti ceva... daca nu esti capabil sa postezi ceva rational nu mai posta. Esti enervant cu postarile astea idioate. Am inteles nu-ti place si nici nu vrei sa-ti place. Lasa-ma si du-te.
Sidonix
Final u have a problem :!: Vrei biciuiala si cred ca o Sa Fiu dominatorul tau . :twisted: .. sa stii ca lovesc bine am experientza bogata..si nu te costa nimic.. wink.gif .daca te maninca brainu cu postarile fao si tu intr-un mod demn de logica umana ...adica stii tu antropoidele alea care gindesc cind zic ceva.. :idea:
Lumpy
Eu in principiu sunt de acord cu scorpio adica Priss e un personaj bine construit dar si Sylia e un personaj foarte bine conturat(din punct de vedere moral smile.gif ).Cat despre Linna prea "money-crazed" si Nene e prea copilaroasa.
morebla
Sylvie , pacat ca e personaj episodic ; insa cand este inpreuna cu Arin ( mai ales acel moment intim ) este adorabila ...
Scorpio
Pai Sylia din serie mi se pare mai sexy decat cea din OAV-uri. Se vede diferenta de timp intre grafice
Lumpy
Stii bla totusi ... chestia aia din camera ..ehh...daca sati sa tegandesti e unul dintre momentele mai intime din serie(2033-2032).Totul se culmineaza la lupta dintre Knight Sabers si J-1 si cand Leon o vede pe Priss
Chris
La Bubblegum Crisis 2032 si 2040, ca si la VHD si Bloodlust se observa cel mai bine diferenta dintre stilul vechi si cel nou.

Logic ca in cele noi totul arata mai perfect, dar culmea e ca la 2040 imi place mai mult povestea, e mai bine intemeiata.
Sidonix
2040 este mai amplu..26 de ep...iar acest lucru implica ...accente pe fiecare caracter ex..Priss..exploziva determinare.. Linna..naturala, Nene supersimpatica, Sylia foxy lady biggrin.gif , Leon.just average luky man smile.gif .sunt dezvoltate si reliefate f bine. Dezvoltarea intrigii si desfasurarea ei intr-un mod complex...2032..este dezvoltat fiecare cel mult in 3 oav ca saga....unele oav fiind de sine statatoare....maretia 2032 sta in transpunerea anime la scara cinematografica....si blendigului actine-soundtrack dinamica miscarii..eruptii emotive..scurte si.intense...
Chris
In 2040 povestea e mai bine intemeiata, si ca atare, si caracterele, pe cand in 2032, totul se bazeaza pe actiune si atat, nu e timp sa fie descris vreun personaj...
Sidonix
Frost...nu e chiar per toatal asha....exista.... insa trebuie sa descoperi caracterele dincolo de aparente...trairile sunt foarte intense...in 2032..daca tii minte.oav 5 si 7.....sunt mai mult decit actiune....deschide bine ochii...
Diana
Eu urasc din suflet ce au facut cu Priss. In 2032 a fost preferata mea. In 2040 n-am avut preferata ... dar am tinut cu Nene. In 2032 Priss este un personaj foarte complex. Mi se pare mie sau sintea ceva mai mult pt prietena aia a ei androida? E stupid ca in 2040 lupta pt ca s-a speriat de boomeri odata.
Sidonix
Priss...Infatuare profunda.....Priss oscileaza ca o raza de lumina la trecerea printr-un diamant....Straluciri calde si in acelasi timp duritate ..imposibil de modelat...implacabila determinare.....nu stiu cit de stupid ...poate sa fie cineva care are control asupra propiului destin'.....
Diana
Nimeni nu are controlul propriului destin. In 2040 Priss nu e un personaj foarte interesant.....bani bani si iar bani.... Este prea dura, prea hotarata pt un motiv copilaresc. Area ea scuza ca este fata, da nici asa biggrin.gif. Eu am asteptat toata seria sa aflu "de ce" si explicatia a lasat un gol.
Sidonix
oare...26 de ep este condusa de un singur instinct....supravietuirea...cu tot ce implica....nu cred ca trebuie sa te intrebi :?: de ce vrei sa supravietuiesti....ce destin mai perfect ca supravietuirea poate exista.... :!: :?:
Diana
E prea mult spus ca supravietuirea e tot ce o intereseaza. Atunci s-ar fi lasat pagubasa de muzica, de micile conversatii cu prietenele..nu este chiar asa de incrancenata Sid. Instinctul de supravietuire nu e mai important decat colegele de lupta (atunci cand e nevoie).
Sidonix
Diana ma refer la ansamblu'....incrincenarea falsa pe care zici tu ca o atribui eu .... se extinde la mai multe nivele....O socheaza pe Lina....ii da un nou scop in viata...tii minte.....ce zice "Vreau sa te inlocuiesc Priss ca lider a echipei".....Muzica lu' Priss prin intermediu lu' Akira Sudou este ...f trista....nu este plina de viata si vibratie ca'n cazu 2032....ost de la 2040 este un strigat continuu......dur....siciiitor.... :arrow:
Daca ma gindesc mai bine...incrincenarea lu' Priss paleste fata de ura lu' Sylia....o ura intensa...uraste cu pasiune....superb redata....crize de nervi..sublime...pt cei care au vazut vers originala si nu dublata....e mult mai intensa decit vers in eng.....
Chris
Dar daca si tu iti aduci aminte ultimele episoade din 2040, Sidoinx, o sa vezi ce traieste Priss, mai ales cand intra Calatis in ea, si afli si ce gandeste Calatis, iar de Sylia nu mai zic, trairile ei le gasesti in toata seria.
Sidonix
Vrei sa spui Galatea...Frost biggrin.gif .... da..eu stiu ..ce traieste Priss......si Sylia ....insa tu .. expune si tu versiunea ta...eu deja am patru postari pe tema asta....sa te aud si pe tine 8) :arrow:
Chris
Imi mai dai si mie seria odata, ca sa nu scriu aiureli ? O sa fac un topic in care sa justific, dar imi trebuie ceva timp, sa mai vad ceva din serie, si o sa scriu.
Sidonix
Frost....pai cerele lu Scorp....eu plec doar stii...
Chuppy
Am vazut numai 2040 si Nene este personajul meu preferat. Este cel mai simpatic dar nu si cel mai complex personaj. Si Leon imi place pentru ca se chinuie sa castige atentia lui Priss, si in final reuseste mai mult decat atat.
Sidonix
in final Leon io pune lu' Priss....lucky guy :twisted:
Chris
continuarea... in episodul urmator...
DjSpider
Priss e personajul meu favorit din BubbleGumCrisis 2032.

E pusa in multe situatii dificile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.