Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Discutii generale
Anime-Club Forum > Detaliat > Bubblegum Crisis
Pages: 1, 2, 3
Scorpio
M-am gandit ca fiind destui care au aceasta serie o sa fie si destui care sa vorbeasca despre ea. Deci sa incepem.....
cipiamon
dar e in calitate 320 pe 240 adica bleah...
cu toate astea, am constatat cu placere ca desenele sunt facute excelent, animatie e buna, insa un singur lucru m-a deranjat.
Poate si pe voi, si acela este tema eterna robotii rai impotriva oamenilor buni, "oare va reusi pana la urma sa invinga binele?"
Scorpio
Pai daca le vrei in format klumea si BGC Tokyo 2040 si OAV-urile si Crash! spune-mi si ti le fac eu.
Diana
Mie nu mi s-a parut ca robotii sunt rai. Ba chiar oamenii sunt personaje negative mai mult. Pai robotii vor sa evolueze, oamenii ii constrang sa lucreze ca sclavi, se poarta oribil cu ei. De cate ori un robot devenea rog era din cauza vreunui om (ba ii tratau oribil, ba robotii parca preluau sentimentele oamenilor si nu puteau sa le controleze). Si cele mai urate emotii le-au avut oamenii. Ei voiau sa se distruga unii pe altii. Ce exempu a avut saracul robotel??? El doar voia ca orice fiinta sa experimenteze..si la capacitatea lor de cunoastere/invatare oamenii nu prea contau. Ce le lipsea era experienta vietii.. Iar in final robotii au invatat... Oamenii nu se stie...
Cel putin asta este ce am inteles eu.
SebyTheDragon
Continuare de la Diana...
Si astfel ajungem cu bine in universul MATRIX!!!!!!!!!!! biggrin.gif biggrin.gif

Ideea e ca o masina e o masina...indiferent ca te comporti bine cu ea sau rau...Ea,prin definitie nu trebuie sa se ridice impotriva creatorului....
Gandeste-te ce s-ar intampla daca, cand ai posta ceva ce ai scris pe 2 pagini...calculatorul tau ti-ar afisa un mesaj de genul...
"Imi pare rau dar nu am chef sa iti trimit postul!!!" biggrin.gif
Io ias sparge monitorul pe fata!!! :twisted:
Diana
Intrebare: de ce o masina nu trebuie sa se ridice impotriva creatorului? De ce cuvantul "trebuie"? Pai noi ca specie nu suntem in stare sa facem asta (omul cam distruge tot). De ce sa cerem de la altii ceva ce noi nu suntem in stare sa facem? Daca tot construim (asta SF este) ceva viu trebuie sa ne asumam raspunderea indiferent daca este pt bine sau rau. Altfel mai bine facem niste simple unelte. Si cum sa pot eu sa cred ca un robot (fiinta logica) ma poate intelege cand eu (omul) nu sunt intotdeauna logic. Asta inseamna ca oamenii apar cam ca niste nebuni pt robotei. Deci nu ne putem intelege decat printr-un protocol, si asta doar daca ambele parti sunt constiente de necesitatea acestuia. Si chiar si asa vor aparea situatii limita.
Si ca sa revin la ce a spus Seby cu trimisul postului (nu de alta dar pot sa vorbesc pe tema asta mult si bine), daca compul imi spune ca nu vrea sa trimita postul il intreb frumos daca vrea sa mai aiba curent. Si il va trimite.
Scorpio
Aici sunt de acord cu Diana si in plus daca nu stiai un boomer nu-i o simpla masina. Practic este o fiinta vie, fiindca boomer-ii au fost conceputi in creierul lui Sylia. Primii au fost Makey si Gladia. Ei in fond sunt o entitate de gen boomer. De aceea Gladia are puterea de a controla toti boomer-ii. Deci boomer-ii pot avea intr-o masura ce-i drept mica si sentimente. Si oricum nu mi se pare corect sa tratezi o astfel de creatie ca pe o simpla masina.
Anonymous
:shock: :twisted: U guys must be kidding right :!: :?: :shock:
Primul lucru care ma deranjeaza pe acest topic si care nu l-am spus pina acum este avatarul Dl. Cipiamon.. :!: :?: U are so Beatiful ...ca sa nu mai zic de semnatura.. :!: ce reprezinta :?: codul numeric personal :!: :?: Doi .. Semnatura Dl Seby este o gluma cred....anime anime dar nici chiar asa...citatul e citat (use with care)dar tot o aberatie ramane....MOARTEA nu mai inspaiminta omul ..ha ha ...ce timpenie .. pai eu nu cred ca a avut nimeni ocazia sa-si revina dupa EA.....cu mici exceptii...adica nici una... ciclu :?: :!: .ha. :!: . stii ce e MOARTEA PT. Mine ...Doar O Amnesie..Loss of Memory...Sorry for my sarcasm ... poate....Revenind La subiect ...Eu nu cred ca suntem pe aceeasi lungime de unda .... este o mare diferenta intre BubbleGum Crisis Tokyo 2040 la care va referiti voi .. ce este un remake jalnic si patetic etc.... si the real visionary cyber-punk series BubbleGum Crisis Megatokyo 2033. ever made........ Eu nu cred in masini ....totul ce se spera ca va fi in viitor nu va fi niciodata .... masini care sa se ridice impotriva creatorului uman ...ha ha.. that'll never happen... pt. ca gradul de prostie e mai mare decit coeficientul de inteligentza uman..... si ce e mai inspaimintator e multumirea de sine in care ne complacem ca asa zise fiinte supreme de pe planeta...e de ajuns...nu :!: :?: ..Apropo de entitati Scorpio ... o entitate nu are nevoie de forma .... Cum zice Mr. Lu Cyfer :" The body is NOTHING ...Only the SOUL is FOREVER"......I'm sorry for u guys....later :arrow: maybe
Sidonix
Machines sucks!!....Asta ca sa reiterez ce-am spus mai sus....
SebyTheDragon
Deci......pt a enspe mia oara.....inteleg ca iti plac animele vechi...insa nu zi ca astea noi is jaf ...mai bine zi ca nu-ti plac....

La faza cu taiat curentul...Diana...la asta nu m-am gandit...io omoram saracu monitor ..care si asa nu avea nici o vina..Mai bine supuneam hardiscul la torturi de genul downl pe 40 de fire anime biggrin.gif

Nu de altceva.....insa io stau in camin si acum o saptamana cineva....a aruncat pe geam de la etajul 4, DE OFTICA....am impresia ca la war3 sau cs...un monitor de 15....si deocolo mi-a venit ideea (nu glumesc)
final maniac
mai voi atii citit prea mult Asimov cu legile robotici si alte chestii deastea??
io da.(stories )

Oricum BBC pt mine nu se incadreaza in cele mai reausite animeuri, e prea banal , preeeea plictisitor si nu in cele din urma ROBOTI....nu va spune nimic...hehehe....e anime cu roboti....nu nici primu si nici ultimu asa ca nimic nou!!!

OFFTOPIC(ca tot ati luato pe aratura):
Si inca ceva uitativa(daca nu lati vzut deja) la 'OMUL BICENTENAR'...si va ilumina poate mai mult in tema asta, cu robotii!!!!
sau GITS!!!!!!care depaseste cu mult BBC!
SebyTheDragon
Da ...mi se pare logic ca GITS sa depaseasaca BGC....
Chiar as propune sa deschidem o sectiune dedicata GITS si filmul si seria...
Chiar am avea ce vorbi!!

Si io sunt unul din tipi care am vazut decat 2040...am avut sansa sa ma uita la celelalte...le am avut pe hard pe toate...insa cand am vazut cum sunt desenate...am zis ca pot sa mai astepte! biggrin.gif
Scorpio
Ma eu va respect opiniile, nu sunt genul de om care sa impuna ceva, dar... eu n-as prea zice ca BGC este plictisitor,banal sau desenat nasol. Eu cred ca are o grafica chiar foarte buna si in plus voi n-ati vazut Crash! in care sunt niste efecte vizuale mai tari decat in GITS filmul. Apropo este facut cu vro 4 ani inainte de Ghost, deci aveau si astia posibilitaea :?

Si final ca sa-ti zic ceva: E animele care a deschis animele la americani In plus de asta povestea este originala. Deci nu stiu eu cand l-ai vazut tu, dar l-a mine a fost printre primele si mi-a placut mult
cipiamon
Ma este imposibil ca omul sa creeze o masinarie mai inteligenta decat el. Ganditi-va!
Ce mi se pare mie ciudat este ca omule se descopera usor usor.
Exista un paradox foarte interesant, conform teoremei FUNCTIA CREEAZA ORGANUL orgnaele sunt create in urma unor functii pe care o fiinta trebuie sa le intreprinda. Daca un mamifer iese din apa si sta mai mult pe uscat incep sa-i creasca plamani (dealungul timpului) si sa-i dispara incet incet inotatoarele.
DAR omul gandeste cu doar vreo 3 % din creier.
Asta nu va pune pe ganduri?????
Se spune ca Einstein a gandit cu vreo 5%. Am auzit ca daca ai gandi cu 7% din creier te-ai putea vindeca de orice boala. Si cel mai interesant ca daca am gandi cu vreo 80% din creier ne-am putea teleporta.
Deci Songoku nu este doar o fantezie pura, deloc.

Pentru "guest": nu fi suparat ca mi-am ales avatarul asta, eu sunt pentru ideea ca toata lumea ar trebui sa aiba figura la avatar ca sa stii cu cine vorbesti. Dac tu zici ca eu sunt frumos... ce pot sa zic ma simt flatat, multumesc. Si semnatura nu e codul numeric personal biggrin.gif uita-te mai de apropape si o sa vezi.
Sidonix
Sorry Cipiamon daca am fost prea acid dar pot sa spun sincer ca sunt satul de fata mea pe care o vad zilnic in oglinda si de restul care ma inconjoara zi de zi........tu crezi ca as putea sa-mi vad fata de fiecare data cind intru pe forum... :?: :!: eu nu cred ..... Mi-e nu-mi pasa de ce as putea sa faca creierul meu cu 100%.... mie imi ajung 3% ....de ce sa ma teleportez ... :?: ...nu vreau...nu simt nevoia...eu pot sa fiu zilnic oriunde vreau.....fara sa ma teleportez.....Se pune prea multa importantza pe creier ... crezi ca asta este ceea ce ne defineste.......sau poate atat ne-a mai ramas....probabil ca ai dreptate.......Diana stii ce va dori Primul AI cind va fi constient de sine :?: :!: .... SOUL .... Greu de Replicat Isn't IT de vreme ce nu stim nici noi ce este sau daca este cum sa-l construim... SEBY si tu Final Man. ....credetzi prea mult in aparente.....Largeshtetzi ORIZONTUL... banal....roboti unde....bommeri sa zicem dar nu imi plac etichetele.... eu nici nu i-am vazut(figurat vorbind) In BBGC 2033....eu vad doar factorul uman indiferent de anime....Tu Crezi ca eu VAD pe PRISS te Inseli.....Eu vad Pe interpreta Oomori Kinuko .... Seby sa stii ca nu sunt chiar atit de limitat....nu am zis ca nu-mi plac animeurile recente.....nu-mi plac modul in care pun problemele......Adica X un Om(adolescent) Decide Sfirsitul sau Soarta ... cred ca a devenit tema principala in toate anime.. din ultimii anii ...toata lumea vede sfirsitul ..... sa stiti ca va fi o surpriza....nu va fi nici un sfirsit........pentru ca nu a inceput nimic inca .... Diana daca imparti din dragostea ta pentru masini si unei fiinte umana poti sa ai o surpriza .....Cred ca mai bine eram CRITIC decit moderator...nu prea mi se potriveste mai Scorpio.......Mercy pt. suport....
Scorpio
Ma din pacate n-avem rangul ala dar cred ca se rezolva biggrin.gif . Pe bune o sa vorbesc cu coyotee sa vad ce zice. Oricum sa-ti fie clar ca o sa ramai cu moderatorul.

P.S: Interesante cuvinte 8) . Ma pui si pe mine pe ganduri
SebyTheDragon
Sid....din marea de anime noi care a aparut...nu ai gasit macar unul e placul tau???
Io zic ca acest lucru e imposibil!!
Ai de unde alege.....chestia e sa fii informat...si sa nu te iei neaparat dupa parerile altora..
Nu am stat sa rascolesc felul in care a fost conceput BGT..pt simplul motiv ca am anime mult mai bune din punctul meu de vedere....
Precum am spus..am vazut numa 2040 si atat ..in rest nu ma bag!!
NU mai stau sa ravasesc conceptul atat de larg disputat...ca masinile vor intrece omul si vor devine constiente de sine..!!
Daca ar fi sa luam asa...mai de graba un GTS te-ar pune pe ganduri.. decat BGC 2040!
Diana
Sidonix> Dragostea mea pt masini :cry: :cry: Nu cred ca am ajuns chiar atat de departe. Dar folosesc compul de suficient de mult timp si am realizat ca de cate ori ceva nu merge bine (in domeniul asta) este din cauza mea.
Si raspunsul meu in legatura cu sufletul AI-ului... Oamenii spera ca sufletul exista ca sa dea un sens vietii. ... Iar eu nu cred ca se poate ca o masina sa aiba sentimente...(adica sa se intrebe de ce exista).. Pt mine sunt simple unelte..Si este o mare diferenta intre AI (calculator capabil sa gandeasca singur) si ce apare prin anime-uri si filme. Pai definitia pe care o stiam eu pt AI era ceva de genul: daca porti o discutie cu un calculator si cu un om in acelasi timp sa nu-ti dai seama care este calculatorul. Asta nu implica sentimente ci doar mimarea unui comportament adecvat. Si nici asta nu s-a reusit inca.

Din BGC am vazut doar 2040. Cam jumatate din serie (prima jumatate) m-am intrebat daca merita sa ma uit in continuare. Abia apoi a devenit ceva mai interesant. Asa ca nu pot sa spun ca sunt fan. Si eu cred ca exista multe alte anime-uri mult mult mai bune.
Sidonix
Sorry guys...... :cry: ...... No more :arrow: critics ... not... :twisted: ...
Sad Eyes
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif Man u didn't change a bit.Ce tre bien. :twisted:
DMonk
Diana> Yup, cand ceva nu merge e probabil eroare umana. De foarte multe ori (indirect) din cauza cuiva pe nume Bill... laugh.gif
Anyway, ce-ai face daca calculatorul ar deveni constient de sine, ti-ar cripta lucrarea de licenta, si te-ar santaja cu asta ca sa-i cumperi un procesor nou? Da, ar fi o forma de viata, dar daca un om ti-ar face acelasi lucru, nu l-ai trata ca pe un terorist? Asa e si cu AI-ul. E gresit sa-l folosesti ca sclav, dar el trebuie totusi sa se supuna legilor de convietuire pasnica.
Diana
DMonk> Pe d-nul Bill il cunoaste si-l iubeste o lume intreaga (mai ales utilizatorii de Linux). La discutii despre AI am ajuns si la Ghost in The Shell. Si acolo spuneam ceva de nevoia unui protocol de comunicare intre oameni si AI. Dar acesta trebuie sa fie respectat de ambele parti.
Iar calculatorul meu si-a busit procesorul cand am avut eu licenta numai ca sa-i iau unul nou...deci am experienta in domeniu biggrin.gif
SebyTheDragon
Cum in pui mei ...ti-a picat procu....deobicei Cpu ,pv si mb sunt componentele...care practic nu se strica...decat daca dai cu barosul in ele...sau le overclokezi ca nesimtitul/a(dar nu cred ca e cazul la tine...)

Ps Sorry de oftopic..
Diana
S-a stricat cooler-ul si n-am realizat decat cand s-a prajit biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Scorpio
Ce-i asta ma? Dezbateri pe probleme de PC? Ramaneti la subiect ma!!!!
viky
Vad ca la topicul asta nu s-a mai postat de mult timp. Nu e interesat nimeni? Mie mi-a placut..desi mai am inca Crash-ul de vazut.
Scorpio
Nu-mi vine sa cred ca mai exista cineva, in afar ade mine si Sid caruia i-a mai placut BGC si mai ales are si Crash-ul. MA uimesti din ce in ce mai mult draga biggrin.gif . Pa ipe mine ma mai intereseaza....zii despre ce vrei sa vorbim.

P.S: Ai si OAV-urile?
Urfe
Diana: deci aveai cumva un AMD? Sau s-a intamplat ages ago?

Si pe topic: pe scurt... am auzit ca mini-seria de opt episoade e cult. Pe prima inca nu am vazut-o.. imi pun aceleasi intrebari ca si Diana.
viky
Poate de la voi au ajuns si la mine, mai ales daca le-ati dat mai departe biggrin.gif. Cd-urile au un fel special de a trece din mana in mana. OVA-urile le-am capatat nesperat si cam fara sa stiu bine ce primesc.
Sunt mari diferente intre OVA-uri si serie. As putea spune ca doar ideea de baza este aceeasi, personajele sunt dezvoltate cu totul altfel. Seria este mai dulce, mai accesibila, si cam plictisitoare...mai ales la inceput. Finalul dramatic, dar normal. OVA-urile sunt intamplari aproape distincte, dar totusi au continuitate. Inca ma intreb daca a avut final...cred ca trebuie sa vad neaparat Crash. Si mi-a placut ca OVA-urile au ridicat cateva intrebari de care s-au tinut departe in serie.
Scorpio
Pai OAV-urile sunt facute inainte de serie si au legatura daca stii cum sa te uiti. Ele se termina, dar se continua perfect cu Crash-ul. Seria n-are nici o legatura cu ele si este considerata de multi o greseala.

Urfe :arrow: Eu nu gasesc intrebarea...vrei s-o repeti
Sidonix
Viki..daca tii cont ca oav sunt lansate in Japonia in 1987 trebuie sa te gindesti cit de avansate sunt din punct de vedere grafica,dinamica miscarii,blending action-music, cu unul dintre cele mai tari Ost all time...fata de seria BBGC Tokyo 2040 din 1996....si fata de multe animeruri recente....BBG Crash este mai slabutz calitativ......insa merita daca esti fan cyber-rock-punk.......
Ps: subiectu a fost abandonat pt ca in afara de mine si Scop nu prea vazuse nimeni BBBG Crisis Mega Tokyo 2032....
PS2: URFE ai auzit si tu de BBGC 2032 ca e culta.. :shock: .vai cum s-a intimplat....cam tirzior dle....... :evil:
viky
Eu de privit anime mai mult m-am apucat in ultimul an. Nu am cultura generala prea mare. Sidonix, tu esti deja veteran. Nu am cu ce compara ca sa judec cat de avansata a fost grafica pentru momentul aparitiei ova-urilor. Fata de anime-urile mai recente intr-adevar sunt unele desenate nu extraordinar, in plus se cam exagereaza cu perfectiunea personajelor si se indeparteaza de la realitate.
Scorpio, cand ziceam ca nu s-a terminat, ma refeream la faptul ca ova-urile lasa loc de continuare in imaginatia privitorului. Poti sa crezi orice. Pe cand seria iti da finalul gata. Dar iar vorbesc fara sa fi vezut Crash, poate va aduce ceva nou in viziunea mea.
Sidonix
Viky...un sfat pt a nu te pierde in desuietudinea shpemiilor de titluri care sunt .... priveste cele recomnadate de noi.....vezi la threadu Oferte si cereri....sunt mai multe..topicuri....insa daca vrei sa vezi tot ..iti trebuie o eternitate la dispozitie ca sa inghiti toate cite sunt........
Chris
Am vazut ceva care nu mi-a placut la BGC 2034 Meltdown: unul din cyborgi ii trage cu niste "taruse" in maini si in un picior lui Priss, sange mult, durere.... dupa 5 minute se ridica si incepe sa se bata ca si cum n-ar avea nimic.

Apreciez ingeniozitatea celor care au facut masinile si navele, ideea cu elicea sub elicopter e super, iar masinile de politie gen Lamburgini Diablo marfa.
morebla
Vizionez si eu oav-urile acuma ( am ajuns la 6 ) si pot sa spun ca mi-au atras atentia si m-au facut sa stau in fata calculatorului cu toate ca as avea treburi mult mai importante ... Am ascultat si toasta muzica insa parca este mult mai atractiva atunci cand o asculti in timpul oav-urilor smile.gif ; oricum , muzica este buna biggrin.gif ...
Am sa mai comentez dupa ce termin de vazut si celelalte 2 ep ...
Scorpio
Oricum tre sa recunosti ca este un anime super, iar OST-urile sunt net superioare multor altor. Apropo...sper ca nu te-ai uitat in modul 1-8....presupun ca ti-a zis Sid cum trebuie vazute..nu?
morebla
E foarte bun si mi-a placut mult ; e un anime de acela care as vrea sa nu se termine insa sunt bucuros ca s-a terminat ( marog , acum trebuie sa fac rost de Crash ).
Mai sunt unele exagerari cum a spus si Frost , dar ce ar fi un anime fara unele mici exagerari , exagerari are l-au faut sa exceleze la capitolul actiune, dramatism wink.gif .
Grafia este foarte buna avand in vedere anul in are a fost produs ; si facand comparatie cu BGC 2040 , grafia din oav-uri este mai naturala , mai interesanta , mai agreabila ca cea din BGC 2040 care este cam artificiala , rigida, fara personalitate , cu foarte multe scapari (asta nu insemna a BGC 2040 nu are si el valoarea lui ).

In legatura cu modul in are l-am vizionat : de unde am luat serialul avea si un README ,pe langa multe alte informatie despre fiecare episod in parte, in care era reomandata o anumita ordine 1,2,7 ... , pe are am respetat-o .Orium , din cate am inteles eu din acelasi readme , fiecare episod poate fi luat ca un film insa prin ordinea de mai sus se respecta povestea .

ps. pe vremea and era MANGAZONE am inregistrat pe casetofon, toate prezentarile oav-urilor de la BGC, si apoi le-am ascultat de multe ori ... si atunci cand am facut rost de BGC 2040 nu intelegeam de e nu intaltesc fazele pe are le-am vazut la MANGAZONE :? , mai tarziu am aflat de ce smile.gif
Scorpio
Bla.....asta e adevaratul cyberpunk......ast e anime serios...care dateaza de pe vremea cand se faceam cyberpunk-uri serioase.

E bine ca ai avut readme-ul ca altfel era mai nasol...se cam pierde din idee daca te uiti succesiv
Lumpy
Stii eu am vazut doar OAV-urile si Crah!- urile(astept sa vina 2040 de la Frost smile.gif ).Sii pot spune ca am o placere sa ma uit la ele(mai ales cand trec parintii si ma intreaba in ce limba vorbesc si nu ma cred ca-i japoneza :twisted: ).Dar in opinia mea BGCrash si BCG2033-2034 niste anime-uri facute cu cap(OFFTOPIC:poate a fost scenaristul de la Soul Reaver biggrin.gif ).
Diana
Vad ca se inmultesc cei ce au vazut OVA-urile. Mi-au placut mult mai mult acestea decat seria. Personajele sunt mult mai bine conturate. Si ce au facut din Priss in serie este o rusine. As putea spune ca seria si OVA-urile sunt doua lucruri diferite (e cam fortat totusi). Sunt diferente imense in modul in care este tratat subiectul.

Bla> daca ai luat OVA-urile de la Laur, atunci sursa este Sid biggrin.gif. Dar Laur n-a luat si Crash-ul ca i l-am dat si pe ala? Si i-am dat si KOR. Ce-i drept atunci l-am prins intr-o criza de spatiu biggrin.gif
morebla
Laur nu a luat Crash-ul iar de la KOR a luat doar muzica laugh.gif .

ps. la el este , de ceva timp, criza de spatiu , poate si pentru ca a lasat toate animeurile pe care le avea , chiar si pe cele pe care le-a pus deja pe calc laugh.gif
Scorpio
Diana..pai sunt 2 lucruri toatal diferite...n-au nici o legatura...seria e o greseala.

p.S: pai suesa de OAV-uri si Crash! numai Sid poate sa fie
Chris
Mai asteapta tu mult si bine Duo, ca eu ma uit in timp. biggrin.gif
Lumpy
Aoleu :cry: ! Cred ca le vad si eu pana in noiembrie.Dar din cate vad nu prea merita sa astept atata pentru 2040.Ehhh...dar totusi parca-mi vine sa ma zgarii pe....fata .
Chris
Merita, daca esti dispus sa accepti si o alta versiune...
Scorpio
Paote ati vrea sa renuntati sa aduceti discutia pe care o avem in fiecare zii in particular pe forum. Daca mai continuati va sterg postarile
Lumpy
Uhhhhh...somebody's getting angry smile.gif .Bine cum spui tu...Pai Frost din cate spui tu 2040-ul totusi parca merita vazut...de ce?..pentru ca are momente haioase si ce mai spui tu acolo dar din cate vad din opiniile celorlalti nu prea mai merita sa astept. Asa acum sa revenim la OAV-uri si Crash!.Deci ordinea in care le-am vazut eu a fost:1-2-3-7-5(Moon light Rambler my favorite episode )-6(Red Eyes)-4-8(Scoop chase ep care face legatura dintre OAV-uri si Crash!).
Chris
Scorpio :arrow: asta este, am raspuns la provocare. Dar m-ai facut sa rad !!!

Duo :arrow: asta e parerea mea, si lasand la o parte tot ce e haios, seria e foarte bine dezvoltata. Tu nu vrei decat sa accepti tot ce minor, cand auzi de la altcineva, asta e caracteristic si la Scorpio.
Scorpio
Frost..eu in locul tau n-as vorbii...sa nu uitam ca eu cu Dou te stim mai bine si ca tu n-ai accepta ceva din ce ti-as spune eu sub nici o forma asa ca...... :? Si in plus eu stiu despre ce se vorbeste cand se vorbeste n uca tine.
Chris
Am zis ceva ce este adevarat din perspectiva mea, iar ce am zis nu te jicneste cu nimic, ci doar e un criteriu dupa care judeci tu animeul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.