Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Faze haioase .. eventual citate
Anime-Club Forum > Detaliat > Seriile Dragon Ball
Pages: 1, 2
chibimox
citatele nu-s acurate ci cum imi mai aduc minte..

Sayiaman Saga:

Vegeta:* se antrena la 150G si in camera cu el era si chibiTrunks .. slabanog tot .. abia mergea scrashnind din dintzi*
Vegeta: ..This is not for kids ...
chibiTrunks: .. but can I transform ?
Vegeta: WHAT ?
chibiTrunks: *transforms to SSJ*
Vegeta: :shock: "since when ascending to legendary super sayian became a kid's play ?" :shock:
chibiTrunks:* .. tzopia in fundal ..*
.......
Vegeta: can Kakarot's son become a super sayian too ?
chibiTrunks: of course
Vegeta: *nervos* But of course ! .. They had a super sayian bargain sale !

Mi-a placut la negunie figura care o avea Vegeta stiind cat s-a kinuit el sa ajunga SSJ si dracii aia mici n-aveau o treaba ..
Coyotee
Tocmai mi-am adus aminte de faza, super tare.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Damn, ce fatza avea Vegeta.
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Chris
Aici sunt niste citate care au o importanta mare:

"Being mortal makes us able to do the impossible" - Goku
"You May have invaded my mind and my body but there is one thing a saiyan always keeps his pride" - Vegeta

"Spend most of ur life ruled by another watch ur race dwindle to a hande full then tell me what matters more to u than ur own strength i have in me the blood of a saiyan prince he is nothing but a joke yet i had to watch him surpas me in strength my destiny thrown to the wayside. He has even saved my life as if i were a helpless child he has stolen my honor and his debts must be payed" - Vegeta

"Damn you and this whole damn world!" - Vegeta

"Servant woman, bring me a drying cloth!" - Vegeta

"Nobody kills Kakarrot but me, destiny has reserved that pleasure for me" - Vegeta

"You have mocked my saiyan ancestry for the last time!" - Vegeta

"Once again you've taken for granted the powers of a true saiyan!" - Vegeta

"Where has your saiyan pride gone, Kakarrot" - Vegeta

"I would rather die then to have to fuse with you!" - Vegeta

"Call me what you want, but the outcome will be the same" - Goku

"You're already dead, Vegeta" - Goku

"Being mortal is what makes doing the impossible, possible" - Goku

"How can this be!? You're just a monkey!" - Frieza

"I am the great Saiya-man!" - Gohan

"It's ok to feel the rage, harness it, and use it as a tool!" - Mirai Gohan

"I am neither Goku nor Vegeta. I am the instrument of your destruction" - Gogeta

"I want you to hate your life, curse your fate, as I do" - Piccolo

"I'm the strongest coffee candy in the world" - Vegetto

"I am the perfect fighting machine, I have no equal!" - Perfect Cell

"Great now I have no planet!" - Kaio-sama

"That'll be another 20 million zenny" - Android 18

"This thunderstorm is the perfect backdrop for your demise" - Mirai Android 17

"Trunks what's a wizard?!" - Goten

"Kakorot, you are going to get us all killed" - Raditz

"Hell has changed a lot scince I have last been here" - Goku

"Dad, I just know that you are out there somewhere, alive." - Gohan

"Do you really expect me to fuse with you?" - Vegeta

"It's amazing how every time you open your mouth it proves your an idiot" - Vegeta

I gues I got a bit caried away biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Demiurgus
Nu stiu cat de mult are legatura cu DBZ dar hai sa o zic.

Eu prin '92, ma uitam cu cineva pe TF1 la DBZ. Nu stiam nimic de el si il vad pe Gohan netransformat prima data si apoi, peste vreo 15 min, se transforma in SSj si, normal, ii se face parul galben iar eu in momentul ala, ca un mare destept ce eram, am tipat: Uite ba !.. aia au uitat sa ii coloreze paru lu' asta !! :shock:
SayajinStego
Mie mi se pare ca cea mai haioasa faza a fost in Sayaman Saga chiar cand
Gohan si-a luat costumul de la Bulma.Pe o autostrada se intalneste cu niste hoti
si le spune ca numele lui este Sayaman si hotii au inceput sa rada de el,Gohan
cum era suparat sad.gif a batut cu piciorul pe jos ,zicand ca e un nume bun.A crapat soseaua acolo si hotii au facut asa niste moci misto. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
chibimox
biggrin.gif .. imi pare asa rau .. erau cateva faze total haioase ! ..
de exemplu:

Dupa ce-l inghite Buu pe Vegitto .. faza cum se bucura m-a dat pe spate .. si cum arata degetu si "antebratzu" in acelasi timp .. laugh.gif

Sau tot cu Buu:
Buu: I'll tell you a joke: "Knock Knock"
Numaistiu cine era: Who's there?
Buu: Buu
Numaistiu cine era: Buu who ?
Buu: Don't kry it will be over soon

sau faza cu fuziunea si dracii aia mici iar m-a dat pe spate .. cand explicau Piccolo cu Krillin .. si dupa ce au ramas in poza Trunks: Do we look like sisies too ? :shock:

(sau ceva de genu asta)
Per total Buu saga mi s-a parut mai condimentata in poante mici
Chris
Faze haioase:

Eu: Ten Shin Han and Yamcha were worn out after a fight.
Yamcha: There is one sensu bean.
Ten Shin Han: Let's tell jokes, whos joke is the best will win.
Yamcha: O.K.
Ten Shin Han: Knock, Knock.
Yamcha: Whos there?
Ten Shin Han: Solar.
Yamcha: Solar who?
Ten Shin Han: Solar Flare !!!
Eu: Ten Shin Han takes the sensu bean, and eats it,wile Yamcha is blind.


And:

Goku: Knock, Knock.
Krillin: Whos there?
Goku: Kame hame.
Krillin: Kame hame who?
Goku: Are you thretening me?

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Imi pare rau daca am scris gresit, I was in a hurry.
Pen-Pen
Era in DB..
Vine Stapanul Testoaselor la tatal lui Chi-chi care avea nu stiu ce munte care tot ardea. Incearca sa il stinga - focul - cu un Kamehameha; Expozitie si munte nix. L-a ras... se intoarce si se scuze 'Ops.. am exagerat putin' (restul :shock: :shock: ) biggrin.gif
bogdragon
Trunks si Goten zboara in directia navei lui Babidi.
La un moment Goten se opreste sa elimine limonada care o bause inainte.
Dupa cateva secunde vine si Trunks (when you have to go, you have to go).
Intre cei doi apare o discutie de genul:

T: Goten, uite pot sa imi scriu numele.
G: A, pai si eu pot.
(impreuna)T+G: T,R,U, N...
T: Hei scrie-ti propriu nume!
G: A, da.


-------------------------

In DB, Goku moare de foame, vede un copac cu fructe. Se urca repede in el si incepe sa infulece. La sol, apare un tigru ce incepe sa dea tarcoale. Goku ii arunca tigrului cateva fructe (generos baiat) dupa care sare jos.
Binenteles tigrul il ataca...imagine se schimba, iar in cadrul urmator il vedem pe Goku purtand o blana galbena cu dungi, nou nouta.
MaTTh
mie mi-o placut mult faza aia in care gohan o invata pe videl sa zboare....

Gohan:nimeni nu poate invata sa zboare intr-o zi..
(dintr-o data gothen trece in viteza pe langa ei [prin aer])
Videl:da de el ce zici..
Gohan:el e un caz mai special...

Scuzati daca nu am scris corect faza...
m-amk cam grabit
Ingerasu
QUOTE(Frost_Dragon)
Faze haioase:

Eu:                Ten Shin Han and Yamcha were worn out after a fight.
Yamcha:         There is one sensu bean.
Ten Shin Han: Let's tell jokes, whos joke is the best will win.
Yamcha:         O.K.
Ten Shin Han: Knock, Knock.
Yamcha:         Whos there?
Ten Shin Han: Solar.
Yamcha:         Solar who?
Ten Shin Han: Solar Flare !!!
Eu:                Ten Shin Han takes the sensu bean, and eats  it,wile Yamcha is blind.


And:

Goku: Knock, Knock.
Krillin: Whos there?
Goku: Kame hame.
Krillin: Kame hame who?
Goku: Are you thretening me?

biggrin.gif  :D  :D  :D

Imi pare rau daca am scris gresit, I was in a hurry.


Looooool
Pe astea nu le stiam.... merci mult de tot... astea-s glume a la King Kai laugh.gif
Bawmwolle
In Dragon Ball, Pilaf Saga....Goku, Bulma, Yamcha, Oolong si Puar erau prizonieri la Pilaf in castel....
Goku:"Vaaaaaaaaluuull Kameeeeeee!!!!!"
*face o gaurica in perete*
"Hei , pot sa vad p-aicea!*


Sau in timp ce Goku se antrena la Kami, cand Popo il trimite inapoi in timp pt a se antrena cu Mutaito...
Maestrul Testoasa si Maestrul cocor erau tineri si se ciondaneau:
M.T:ha, ce-o sa va bat pe toti
MC:hai, vino incoace!
MT:ahh, ce-a inceput sa ma doara spatele dintr-o data!
MC:*pleaca*
MT:a, ia uite, lasii,pleaca!

PS:traducerile si numele persionale sunt preluate de pe TVR2, for the fun of it laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif
Zare
Salut, sunt nou pe aici si nu am reusit sa-mi pun avatarul dar here goes o faza care m-a incantat la culme:

Goku, Vegeta, Gohan si Supreme Kai sunt in nava lui Babidi si incearca sa coboare, dar ca sa se deschida trapa trebuie intai sa infrunte un luptator de-al lui Babidi. Cei trei sayani joaca "rock, paper, scisors" care va lupta primul in timp ce Supreme Kai priveste uluit :shock: .
Vegeta are norocul de a-l infrunta pe Pui-Pui in 10G, si ii explica acestuia ca daca ar fi fost 500G, poate ar fi avut o sansa. In final il spulbera pe Pui-Pui cu un ki atac disproportionat de mare si toti sunt uimiti :shock: , mai ales Babidi. Cand se deschide trapa coboara toti, mai putin Supreme Kai care a ramas "blocat" :shock: in timp ce gandeste: "Now i see, they're relly strong".
Bawmwolle
Imi amintesc faza....Am ras de-am cazut pe spate!Goku s-a luptat cu un monstru de-asta imeeens, care absorbea energie...Si a absorbit prea multa si POC! a crapat.Ce tare a fost! smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif smile.gif
Omu-Negru
O faza super tare a fost in DB : lui Goku ii vine sa "ude florile"si isi da pantalonii jos si incepe sa faca pipi in mare(?) la care testoasa maestrului scoate capul din apa si se uita linistit cum venea jetul.
Omu-Negru
Damn!N-a iesit cum trebuia pentru ca m-am grabit si am apasat send fara sa fi terminat post-ul.Ce vroiam sa zic:*testoasa maestrului scoate capul din apa si se uita linistit cum venea jetul pe teasta ei.
In Namek saga (sau Freiza saga) :

Rikum:Guldo ii va termina intr-un minut!
Bardar:Nu cred!
Rikum:Pun pariu pe o ciocolata!

Prima oara cand am auzit, am crezut ca e o greseala de traducere(doar ma uitam pe TVR)dar cand l-am vazut pe malaul ala scotand ciocolata din buzunar, m-am spart de ras!!!
Bejiita
Faza marfa din Dbz a fost cand isi testau toti puterea la turneu lovind aparatul acela de masurat fotza si toti dadeau cate un bobarnac la aparat si in final a venit randul lui bejiita care a tras un pumn cat de tare a putut si a facut varza aparatul sub privire tutuor. biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Sau mai mi-a placut cand GOKU si PIccolo au facut scoala de soferi biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Bawmwolle
LOL! biggrin.gif Ce penal arata Piccolo cu sapca si camasa!
bogdragon
Si discutia dintre cei doi la scoala de soferi.
Goku se ia de hainele lui Piccolo la care el raspunde: "Sunt din dulapul tau". Asta ia inchis gura repede lui Goku.
Songoku660
O faza dura pe care mio amintesc shi yo e in Buu Saga cand goku vegeta gohan si kaioshin erau ni nava lui mabidi si trunks cu goten vroiau sa ii asiste!! Merg astia doi urca pe stanca si il gasesc pe piccolo si pe crillin stane de piatra.Se intreaba :'Astai piccolo?'. apoi trunks il atinge si piccolo cade si poc se sparge in mici bucati de piatra. Astia doi o lasa balta neintelegand nimic. Apoi Buu il omoara pe Dabura si krillin se transforma la loc in om si ii intreaba pe dracii aia doi "undei piccolo???" iar astia au facut o fata de te cacai pe tine de ras :shock: :shock: :shock:
Apoi trunks spune ceva de genul 'Oops!!' :cry:
lool
CyBeR
E dura faza cand Supreme Kai si tipul celalalt fac fusion folosind cerceii fara sa mai astepte restul explicatiei si raman asa pe veci.
Dar cele mai penale sunt fetele lui Vegeta in interiorul lui Buu.Crapi de ras
Bawmwolle
Sau in momentul in care Old Kaioshin ii cedeaza viata sa lui Goku.Toata lumea este trista deoarece moare un Kaioshin.Inchide ochii, trec cateva secunde, toti sunt tristi in continuare."Baaahh!" sare mortul cu coronita pe cap. biggrin.gif
Lucifer
penala rau era si faza aia dupa ce afla toti de la Trunks ca vin androizii, cand ducea Goku munca de convingere cu Chi-Chi sa-l lase pe Gohan sa se antreneze....
Goku:E mai important studiul lui Gohan decat planeta?
Chi-Chi:Da! Nu ma intereseaza de planeta! Pentru mine studiul lui Gohan e CEL mai important!
Goku(zambind):Hai Chi-Chi ca o sa fie OK......
......si-i arde lu' asta o palma "prieteneste" pe spate de zboara prin zid laugh.gif
Chestia e ca el nu avea ni o intentie rea, si-si cere scuze......
He just did't know his own strength.... laugh.gif
Bejiita
A fost chiar azi 2 DECEMBRIE faza asta pe TVR1 biggrin.gif si chiar era marfa laugh.gif
Lucifer
da, stiu ca a fost azi.....da' ce-ai scris data acolo.....vrei sa-mi dai peste nas cu chestia asta sau ce?....acum am vazut-o si o am proaspata in memorie
Majin
cea mai seaca faza e cand vejita e imbracat in hainele alea de ''fetita'' roz!!!!!camasa roz???isi bat joc de vejita in faza asta!!
Bawmwolle
Lol, Vegita in hainute de fetita...Nu se prea potriveste cu atitudinea sa de dur...
Lucifer
hai ma, cum sa nu se potriveasca cu atitudinea sa de dur....
N-ati vazut ce scria pe spate?.... "Badman" laugh.gif
Majin
cu sau fara badman e tot vrajeala!!!luptator de elita in roz???{am patit su eu faza!!!am spalat o bluza ros a tov mele cu niste pantaloni si o camasa albe..toate 3 erau roz dupa ai!!!}
Lucifer
Nu stiu daca te-ai prins, da' acolo scrie "Badman" la cardeala......ca sa starneasca umorul in cobinatie cu culoarea camasii si cu personalitatea lui Vegeta.........
Oricum, faza asta a fost bagata ca sa-ti dai seama de personalitatea lui Vegeta......ca din chestii d-astea iti dai seama de ce chestii are el in cap, inafara de setea pentru putere si ambitia sa-l ia pe Goku.........
CyBeR
Faza calumea e momentul in care Vejito este transformat intr-o bomboana si-l rupe pe Buu care nu stie ce a patit.

Sau in primul film cu Cooler(cacofonie,stiu):
Chi-Chi-My husband is a vegetable.
sau
C:What's more important:studying or camping?
G:Chi-Chi,I'm not an idiot.Every parent knows the answer to that...(Chi-Chi zambeste strengaresc)..camping!(Chi-Chi cade in cap)
Bawmwolle
In general toate fazele cu Chi Chi si invatatul sunt penale.... biggrin.gif Gohan a avut pana si un profesor particular....
CyBeR
Sethi,nici sa nu incepem despre ala,ar fi prea mult de zis si probabil nimeni nu s-ar abtina sa nu rada la aceasta discutie.

Poftim alte faze:
-cele cu Janemba din filmul Rebirth of Fusion
-V:I'd rather die than fuse with you!
G:(aratand spre inelul de deasupra capului)But Vegeta,you're already dead!
V:(face niste fete de tot rasul si pana la urma accepta)
-cand "lupta" Fat Gogetta cu Janemba,crapi de ras
-Hitler si armata sa imbecila(gloante multicolore???????)
-in Lord Slug cand fluiera Gohan,Piccolo e in dureri
Majin
cea mai panarama faza e cand baby vrea sa lupte cu goten..sunt in aer si lui goten ii suna mobilu..asta se apuca de planificat intalniri,tipe,chestii in timp ce baby sta de fraier!!
Lucifer
Sa nu incepem cu GT-ul, ca ala exceleaza prin chestii d-astea.......mai ales la inceput, pana sa vina Baby, dar si dupa aia........
Thor
Asa cum am mai spus, si voi mai spune:

DON PARA PARA , DON PA PA .... Funniest ever laugh.gif
CyBeR
Daca ar fi sa intram in Gt:
-pestele ala urias(nu-mi aduc aminte cum il chema) care putea prezice cutremure
-fraierii aia care o imbie pe Bra la o plimbare
-Hey,dump the old guy and come with us!
-(Vegeta conduce pe langa masina lor)Mind if I take the wheel?(smulge volanul,aia raman tampiti)
-(Bra,uitandu-se in urma)I forgot to tell you:my dad is very strong.
-Vegeta dupa ce isi rade mustata,il observa Bulma si Chi-Chi si incep sa rada.
-Vegeta in camera alaturata:Kill!
-faza cu aia trei ratati e chiar penibila
-Giru(nu cred ca il chema asa dar am auzit vreo 10 denumiri pentru el pe parcursul seriei)-Pan dangerous!Pan dangerous!
kamikaze
Pe la sfarsitul unui film cand vegeta ramane cu piccolo pe o "barca" de lema si Piccolo zice:

-It's not over untill the fish jumps.

Intre timp pestele sare si Vegeta:

-It's over.



Atunci cand Goku o pipaie pe Bulma in the "black hole" si zice:

-Oh my God ,no balls!





In Gt cand il rapesc aia pe vegeta si trimit bilet la Goku sa plateasca rascumparare.







La filmu cu Meta Cooler cand vin milioane de meta cooleri.

Goku catre vegeta:

-It's over.I am glad that i worked with you.

Si vegeta pe un ton de-ala de superios

-Oh,shut up.
LSsjBrolli
QUOTE(kamikaze)
In Gt cand il rapesc aia pe vegeta si trimit bilet la Goku sa plateasca rascumparare.


e invers goku e rapit si vegeta trebuie sa plateasca, daca era cum zici tu goku platea
Majin
hehehe...nice to see you brolli posting !!!!cat despre faza cu rascumpararea ma lasa masca raspunsul lui vegeta:

Rapitorii{r}:il avem pe fiul tau,kakarotto,si daca...

Vegeta{v}:kakarotto???

r:da,si daca nu platiti ...

v:faceti ce vreti cu el...

telefon inchis!

dement!!!!stil Vegeta!
Maximilian
Fazele care mi-au placut mie cel mai mult sunt legate de Vegeta (pesonajul meu preferat)

Faza era la turneul final si urma sa se bata Trunks cu Satan :

Vegeta:He is going to pulverize that fool /gg

sau Vegeta depre Satan

Vegeta : I've seen stronger house plants :twisted:

Krilin la acelasi turneu inainte de bataia cu Satan

Krilin:Trunks do your best "wait..trunks's best might hurt someone"

Krilin: Trunks do OK biggrin.gif
CyBeR
Mr Satan a avut norocul sa fie unde trebuie cand trebuie ca altfel era looserul planetei....mi-a placut in serie cat de departe se merge cu veneratia lui....cand multi fug de lupta de frica(cica) sau cand incearca sa invete sa zboare

-Come on body of mine....remember how to fly!
Majin
hehe...cyber..faza cu zborul e una din cele mai penale faze cu satan..el chiar credea ca toti oamenii pot zbura???? biggrin.gif

o alta faza mistho e in gt cand vegeta vrea sa perticipe la turneu si bulma vrea sal opreasca:

bulma: nu te duce...o sa avem peluza iar plina de reporteri

vegeta: nici o problema..o sai omor pe toti!
EXODIA
O faza tare este aceea din moovie BOJAK. Dupa ce el si grupul lui au omorat majoritatea concurentilor iar Yamucha shi Tien Shin Han au fost rapusi, vine shi magnificul Satan calare pe o naveta shi-l salveaza involuntar pe Gohan care era prins in plasa adversarilor (chestia aia care le absorbea tot KI-ul) dupa care distruge camera de filmat shi ii sperie pe atacatori ca apoi sa cada ca tampul in cap.



Sau alta este atunci cand se bat Vegetta shi Goku cu Kid Buu (bine se batea doar Vegetta caci Goku incerca sa-si reincarce puterile) si Satan ii arunca o piatra in cap lu Buu atragandu-l spre el departe de Vegetta semi-mort. Dar cand Buu ajunge langa el si se pregateste sa-l snopeasca, Satan incepe sa se roage pt viata lui facand plecaciuni. Tare este ca implicita cu fiecare plecaciune este si o evitare a unui atac de-al lui Buu. Rasul de pe lume sa vezi cum un biet om reusea sa se fereasca de lovituri de care nici Goku la SSJ 3 nu a reusit sa se fereasca. Aceasta actiune il face pe Goku sa zica :



"Amaizing! He's got ti down to an art form. HA HA HA HA! What stile. And is working"
DjSpider
Buu Saga(inside Buu):

-Which way, Kakarot?

-Right.

-Alright, I'll go left!
Majin
hihi...spiderman..nice oane...vegeta ruuuls la fazele comice!o faza comica a fost iar in filmul cu janemba

k:vegeta,hai sa fuzionam..asa putem invinge!

v:kakarotto..imai bine maor decat sa fuzionez cu tine!!

k:{aratand spre cerculetul lui vegeta"}vegeta...esti deja mort!!!!
SSJ-Vegetto
Mi-e mi-a placut faza de la World Martial Arts Tournament, dupa ce mananca Goku ca un porcusor ies toti afara si Goku spune:

-"If I have to fight any of you guys first please don't punch me in the gut."

Si la urma Vegeta spune:

-"If I fight Kakarot first the first thing i'll do is punch him in the gut."



M-am kkt pe mine de ras la faza asta.
Lucifer
da' pai fazele cu vegeta is comice ptr k stii ce-i poate pielea...stii ce jmeker e si cat de mandru e el si itzi place sa-l vezi facand pe clovnu', mai ales cand isi rade mustatza in gt si o intraba pe bulma dak ii sta mai bine asha sau nu.... biggrin.gif
Majin
cea mai penala faza e aia cu hainele galben-roz ale lui vegeta.....conscatorii stiu ce spun!!!
SSJ-Vegetto
Da faza cu hainele a fost geniala cred ca dak era oricine altcineva puteai sa te jurica e GAY tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.