Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cumpar Manga Berserk
Anime-Club Forum > Ro Anime > Figurine & Merchandise anime
rauldbz
Salut , daca are cineva de vanzare manga Berserk astept oferte biggrin.gif
BloodSamurai
QUOTE(rauldbz @ Jan 20 2013, 02:34 PM)
Salut , daca are cineva de vanzare manga Berserk astept oferte biggrin.gif
*



Daca nu primesti oferte de mangauri second poate incerci pe bookdepository.uk (are transport gratis in RO biggrin.gif ) sau MangaShop.ro .

Dar seria e lunga si ongoing (momentan) ... chiar ai bani de aruncat ??? ohmy.gif te va costa ceva.

Poate e mai bine sa astepti pana se termina seria si poate Viz Media va scoate volume mari tip BigViz care cuprind vreo 300-500 pagini exact cum a facut cu DragonBall si Samurai X... vei iesii mai ieftin si sunt la o calitate excelenta si usor ceva mai mari in latine-inaltime.

rauldbz
QUOTE(BloodSamurai @ Jan 21 2013, 10:10 PM)
Daca nu primesti oferte de mangauri second poate incerci pe bookdepository.uk (are transport gratis in RO biggrin.gif ) sau MangaShop.ro .

Dar seria e lunga si ongoing (momentan) ... chiar ai bani de aruncat ???  ohmy.gif  te va costa ceva.

Poate e mai bine sa astepti pana se termina seria si poate Viz Media va scoate volume mari tip BigViz care cuprind vreo 300-500 pagini exact cum a facut cu DragonBall si Samurai X... vei iesii mai ieftin si sunt la o calitate excelenta si usor ceva mai mari in latine-inaltime.
*




Stiu ca seria e lunga si ongoing ...si nu am bani de aruncat stai linistit tocmai de aia caut second biggrin.gif ...vreau doar sa incep sa fac seria incet , incet pentru ca imi place enorm smile.gif...pe mangashop.ro am cautat, am vazut ca le au, dar costa destul de mult acolo un volum.. mersi de sfaturi oricum.
BloodSamurai
QUOTE(rauldbz @ Jan 21 2013, 10:31 PM)
Stiu ca seria e lunga si ongoing ...si nu am bani de aruncat stai linistit tocmai de aia caut second  biggrin.gif ...vreau doar  sa incep sa fac seria incet , incet pentru ca imi place enorm smile.gif...pe mangashop.ro am cautat, am vazut ca le au, dar costa destul de mult acolo un volum.. mersi de sfaturi oricum.
*



Pai ala e cel mai cheap daca nu se trezeste unul ca vrea sa scape de volumele sale Berserk.

Pe ebay nu iese nici o combinatie : ba sunt in locatie departe ca SUA sau Asia si te costa transportul de rupe si daca sunt in afara UE la vama o sa te mai taxeze 24% din valoarea totala a pachetului (produs+transport) si atunci o sa injuri ca daca le cumparai noi erai tot la banii aia dar erau NOI rolleyes.gif
rauldbz
QUOTE(BloodSamurai @ Jan 21 2013, 10:44 PM)
Pai ala e cel mai cheap daca nu se trezeste unul ca vrea sa scape de volumele sale Berserk.

Pe ebay nu iese nici o combinatie : ba sunt in locatie departe ca SUA sau Asia si te costa transportul de rupe si daca sunt in afara UE la vama o sa te mai taxeze 24% din valoarea totala a pachetului (produs+transport) si atunci o sa injuri ca daca le cumparai noi erai tot la banii aia dar erau NOI  rolleyes.gif
*




Pai eu am postat aici, poate e cineva care vrea sa vanda , si cred ca o sa incep sa cumpar si de pe mangashop , in limita bugetului biggrin.gif
ApaaPlata
amazon.com gasesti volume si la 5-6 dolari cu free shiping
rauldbz
Nu am comandat nimic de pe site-uri din afara tarii, nu ma prea pricep la Ebay, Amazon, etc. Dar o sa incerc smile.gif
BloodSamurai
QUOTE(ApaaPlata @ Jan 23 2013, 11:24 AM)
amazon.com  gasesti volume si la 5-6 dolari cu free shiping
*



Free Shipin g pe amazon (vezi ca ELIGIBLE !!!) am vazut daca iei mai multe articole de depasesti o anumita suma ca 25 euro. Dar multi nu's din UE asa ca mai baga in calcul un 24% suplimentar tongue.gif
Bilibistrocizel
tu vrei pentru colectie sau doar sa citesti?
rauldbz
Pai amblele , dar in principal pentru colectie.
Bilibistrocizel
QUOTE(rauldbz @ Jan 23 2013, 10:48 PM)
Pai amblele , dar in principal pentru colectie.
*


daca nu le-ai citit inca...le gasesti pe isohunt sau pe piratebay
Clatite
QUOTE(rauldbz @ Jan 20 2013, 02:34 PM)
Salut , daca are cineva de vanzare manga Berserk astept oferte biggrin.gif
*


Salut.
Cauta aici, poate ai noroc.
Am vazut ca si colega noastra de forum ApaPlata a cumparat ceva de pe aici tongue.gif

http://forum.mangashop.ro/viewforum.php?id=25
ApaaPlata
Colegul smile.gif) , revenind eu nu am primit taxa aceea de 24% cand am comandat de pe amazon.Am comandat de 30 de dolari ultima data si au venit in circa 2 saptamani in stare buna.
BloodSamurai
QUOTE(ApaaPlata @ Jan 24 2013, 10:47 AM)
Colegul smile.gif) , revenind eu nu am primit taxa aceea de 24% cand am comandat de pe amazon.Am comandat de 30 de dolari ultima data si au venit in circa 2 saptamani in stare buna.
*



Pai inseamna ca locul de plecare a "produsului" era din zona UE. Daca provine din zona non-UE sigur te va taxa cu 24% ..... sau poate era "gift" ??? Ca alea "gift" si cam sub 45 euro nu se taxeaza tongue.gif
Clatite
QUOTE(ApaaPlata @ Jan 24 2013, 10:47 AM)
Colegul smile.gif) , revenind eu nu am primit taxa aceea de 24% cand am comandat de pe amazon.Am comandat de 30 de dolari ultima data si au venit in circa 2 saptamani in stare buna.
*


Dude, don't mock the new guy sad.gif ....am spus colega pentru ca nu te cunosc si nici nu am vorbit tongue.gif
Si da, cum spune BS, nu ai platit pt ca erau trimise din UE
rauldbz
O sa-mi fac, cont si pe mangashop, nu stiam ca au si forum smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.