Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hajimemashite
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
ShamySamurai
Buna tuturor, ma numesc Cristi si am 17 ani.

Am intrat pe acest forum cu dorinta de ami face noi prieteni cu acelasi hobby ca mine MANGA/ANIME FOR THE WIN !!!!
Inafara de manga/anime imi plac animalele, calculatoarele si roboti biggrin.gif
Abia astept sa va cunosc pe toti biggrin.gif

http://myanimelist.net/profile/Shamy
iNeko
sup dood ? bine ai venit and happy posting and all that jazz,

preferinte de muzica, genuri de anim etc ?
AbyssFiend
Welcome to a place where you will be judged for every move you make and everything you say <3
Since you're here tell us right off the bat what anime you like ;o?
ShamySamurai
la muzica e cam greu sa aleg cun gen dar ingeral electronic , rock si rap.
La anime si manga pot sa zic ca imi plac seinen , shounen cu povesti mai serioase , mystery , supernatural si adventure biggrin.gif
BloodSamurai
QUOTE(ShamySamurai @ Dec 30 2012, 08:37 PM)
Buna tuturor, ma numesc Cristi si am 17 ani.

    Am intrat pe acest forum cu dorinta de ami face noi prieteni cu acelasi hobby ca mine MANGA/ANIME FOR THE WIN !!!!
    Inafara de manga/anime imi plac animalele, calculatoarele si roboti biggrin.gif
Abia astept sa va cunosc pe toti biggrin.gif
*



Bine ai venit ShamySamurai aka Cristi,
Te saluta BloodSamurai aka Stefan (se pare ca mai des colegii imi zic BS... suna ca un nume de fata gen BabS din telenovele americane laugh.gif icon_twisted.gif ).

Cu hoobyuri -muzica si alte sh!turi o sa sara colegii... eu voi sarii cu o anume intrebare : daca ai nicknameul cu "samurai" sa inteleg ca iti plac animeurile si filmele cu samurai. Ai grija ce raspunzi ca te pun sa faci harakiri laugh.gif icon_twisted.gif .

Bine ai venit si usor-usor o sa te integrezi ok pe aici (dar cu usorul am zis... nu direct ca s-ar putea sa se incinga atmosfera tongue.gif). Unii dintre noi mai suntem looney-toons dar e OK .

Eu sunt fan la animeurile cu samurai (in special) si ninja [dar altfel imi plac si cele sportive/politice/psihologice/drama/istorie/punk/sf/bounty hunters/knights/etc.]
Akashiro Kitadawa
Sal amice si bine ai venit!

Sper sa iti placa comunitatea noastra! Si sa-ti faci multi prieteni aici!

QUOTE
Welcome to a place where you will be judged for every move you make and everything you say <3


Sadly this is true sad.gif.

AbyssFiend
It was just a joke D:
Chestia asta se spune cand vi pe lume happy.gif
Akashiro Kitadawa
QUOTE(AbyssFiend @ Dec 30 2012, 08:47 PM)
It was just a joke D:
Chestia asta se spune cand vi pe lume happy.gif
*



Akashiro.The guy that takes shit literally unsure.gif .
ShamySamurai
nickname-ul de "samurai" vine de la faptul sa imi plac filmele si cartile cu samurai . Anime-uri sunt multe , dar putine care respecta cum erau defapt samurai .
Eu te pun sati faci seppuku. biggrin.gif
BloodSamurai
QUOTE(ShamySamurai @ Dec 30 2012, 08:49 PM)
nickname-ul de "samurai" vine de la faptul sa imi plac filmele si cartile cu samurai . Anime-uri sunt multe , dar putine care respecta cum erau defapt samurai .
Eu te pun sati faci seppuku.  biggrin.gif
*



Inseamna ca nu ai vazut destule anime cu samurai laugh.gif laugh.gif (incearca Shigurui si anime si manga.. alt suprem manga ar fi Vagabond Musashi).

Seppuku e 4 the weak... eu am zis HARAKIRIII (se face taierea sub forma de cruce intoarsa si e cea mai dureroasa).
Silver.C
Neata smile.gif vad ca numai baietii au venit sa te intampine...dubios :-? oricum, bine ai venit in micuta noastra comunitate smile.gif suntem pasnici, nu jefuim banci si nici nu planuim sa cucerim lumea ^^ sper ca te vei simti bine aici . Nu te mai bombardez si eu cu intrebari...deocamdata
Mumusan
Salut and Welcome! make your stay comfortable.

Care sunt anime-uriile tale favorite cu samurai? Also you might want to check THIS topic.
ShamySamurai
@BloodySamurai:Am vazut si citi o gramada si Shigurui , inafara de vagabond planuiesc sal citesc dupa ce termin cu Jojo`s bizarre adventure .


@Mumusan: Shiguri ca anime ca film Seven Samurai .Mi-ar fi placut si 7 Samurai anime-ul daca dar ni fost asha sci-fi.Nu e anime dar e cel care mia starnit curiozitatea catre samurai " SAMURAI JACK" biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Tie care iti place cel mai mult? Din anime-urile cu samurai.
Mumusan
QUOTE(ShamySamurai @ Dec 30 2012, 10:24 PM)
Tie care iti place cel mai mult? Din anime-urile cu samurai.
*



Rurouni Kenshin: Tsuiokuhen aka Samurai X: Trust & Betrayal, si e favoritul meu din toate anime-uriile, cap coada l-am vazut de cel putin 6 ori, de fiecare data mi s-a parut la fel de bun rolleyes.gif wub.gif
ShamySamurai
Sincer sa fiu nu am vazut Rurouni Kenshin cel de 95 ep doar trust and betrayal. O sa ma uit la el daca il gasesc in ceva versiune avi sau mp4.
Mumusan
Pai cel cu 95 de eps e mai comic, nu-i asa de serios, dupa ce vezi cel de 95 de episoade sau ii fac astia un remaster si il pun pe ova, dar momentan nu stiu cum sau cand o sa mai scoata un ova, imi e sa nu-l fi suspendat proiectul, deci cu alte cuvinte tot mai buna e seria de 95 de eps, urmata de un film Rurouni Kenshin: Requiem For The Restoration Patriots, si se termina cu doua OVA-uri desenate similar cu Trust and Betrayal, numit Seisouhen aka Reflection.
BloodSamurai
QUOTE(Mumusan @ Dec 30 2012, 11:17 PM)
Pai cel cu 95 de eps e mai comic, nu-i asa de serios, dupa ce vezi cel de 95 de episoade sau ii fac astia un remaster si il pun pe ova, dar momentan nu stiu cum sau cand o sa mai scoata un ova, imi e sa nu-l fi suspendat proiectul, deci cu alte cuvinte tot mai buna e seria de 95 de eps, urmata de un film Rurouni Kenshin: Requiem For The Restoration Patriots, si se termina cu doua OVA-uri desenate similar cu Trust and Betrayal, numit Seisouhen aka Reflection.
*



Yo nu uita Mumusan ca vorbisem la intalnire ca s-a scos un nou ova complet remastered in decembrie 2011 (primul episod ova) si cica si al doilea episod ova s-a scos acum in 2012.

Vedeti colegii la postul meu:
http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...ndpost&p=170015

Acum caut repede sa vad daca gasesc si ovaul 2 subtitrat cool.gif wink.gif
Mumusan
Da am vorbit si cam le incrucisam cu cel de la Berserk, in discutie pe motiv ca ambele au 3d stuff ... vad ca a aparut filmul live action pe torrente ... din ce am citit se pare ca multi au ramas impresionati de el.


pentru Shamy
http://bakabt.me/150965-samurai-x-rurouni-...d-h264-ac3.html
BloodSamurai
QUOTE(Mumusan @ Dec 30 2012, 11:47 PM)
Da am vorbit si cam le incrucisam cu cel de la Berserk, in discutie pe motiv ca ambele au 3d stuff ... vad ca a aparut filmul live action pe torrente ... din ce am citit se pare ca multi au ramas impresionati de el.
pentru Shamy
http://bakabt.me/150965-samurai-x-rurouni-...d-h264-ac3.html
*



Asta cu Samurai X kyoto-hen nu are 3d sau cel putin nu m-am lovit de asa ceva . Am vazut pe bucati ca asteptam sa iau si partea 2 ca sa le vad dintr-o impuscatura.
Mumusan
Fundalul e facut 3d din cate mi se pare sau doar mi se pare.
BloodSamurai
QUOTE(Mumusan @ Dec 31 2012, 12:03 AM)
Fundalul e facut 3d din cate mi se pare sau doar mi se pare.
*



Nope deja il rulez ca am zis sa-l vad acum seara-noaptea. Si deja am avut parte de frumoase cadre detaliate si nu sunt 3D (yeyyy).
ShamySamurai
ms de link Mumusan , dar pacat ca sunt mkv sad.gif
Mumusan
Why? exista almighty VLC


pfuai cata bataie de cap era mai demult cu codecuriile sa le instalezi separat, defapt sunt inca playere care nu pot reda cum trebuie mkv-uriile si altele, chiar nu stiu ce gasesc uni la ele
ShamySamurai
nu asta e problema , vreau sa le pun pe tel sau ebook si ele suporta doar avi sau mp4
Mumusan
E un program care converteste din mkv in avi sau mp4 ... dar nu mai stiu cum ii spune, parca se peirde si din calitate sau ceva, in conversie.
ShamySamurai
calitetea nu ar fi o problema , ca oricum ma uit pe un ecran mai mic, de cate ori am incercat sa convertesc cv din mkv in altceva se scrita sub-ul
dgmikep
Nu sunt incantat de preferintele tale in animeuri dar tu cu mine ne asemanam in alta privinta: Am vazut timp de 3 ani animeuri pe telefon, si a trebuit sa le convertesc. Stiu perfect prin ce treci pentru a convertii MKV-ul ala. Solutia: XILISOFT VIDEO CONVERTER (e free.... if you know what i mean tongue.gif ) . Daca nu il gasesti, da un mesaj biggrin.gif
bughy_89
QUOTE(BloodSamurai @ Dec 30 2012, 11:59 PM)
Asta cu Samurai X kyoto-hen nu are 3d sau cel putin nu m-am lovit de asa ceva . Am vazut pe bucati ca asteptam sa iau si partea 2 ca sa le vad dintr-o impuscatura.
*


Nu stiu daca e ok ca postez treaba asta aici dar vazand ca este vorba de Rurouni Kenshin kyoto-hen ma gandeam ca poate ma ajuta cineva cu partea a2-a subtitrat. Eu nu am gasit nimic stie cineva e aparut sau inca nu? Scuze pentru post nu e chiar unde trebuie.
Yoite-San
Hello and welcome to our home!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.