Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Personaje Real-life
Anime-Club Forum > Ro Anime > General Anime
Pages: 1, 2
BloodSamurai
OK ! Deci salutare si sa incepem.

E logic ca unele ova/serii/movies anime si manga sa fie inspirate dupa anumite personaje care au existat sau inca exista in istoria omenirii.

Propun sa identificam personajele si sa atasam niste poze cu personajul in sine si reprezentarea sa in lumea anime/manga.

Eu incep cu Sergio Oliva (un culturist cubanez care a fost un mare rival pt. Arnold, yep Arnold avea o concurenta strong)
user posted image

In anime "Grappler Baki" e numit DarkArrow (apare putin in ultimele episoade ca un mercenar "strongest arms in the world" sa il elimine pe Yujiro Hanma [tatal lui baki, strongest creature of the world].

In manga Baki Hanma / Grappler Baki / Son Of Ogre e numit Biscuit Oliva si cam sunt camarazi (Oliva cu Yujiro) .
user posted image

voi mai continua tongue.gif laugh.gif .....
Yoyo
Foarte interesanta tema.
Marea descoperire a saptamanii, Saint Young Men (gag manga) avand ca personaje principale pe Jesus si Buddha. Probabil nu au nevoie de prezentari asa ca o sa sar peste partea asta.
E discutabil cat de mult se potriveste cu tema dar asta e contributia mea: laugh.gif
user posted image
Reactive
John "Barack Obama" Omaha din Air Gear tongue.gif

user posted image

Ajunge in corpul unei fete in manga, si o fata in corpul lui xD

LE: Sa nu uitam de Freddie din Cromartie High School, care daca nu e indeajuns de evident seamana cu Freddie Mercury

user posted image user posted image
BloodSamurai
wth Jesus ..."Yoyo" laugh.gif laugh.gif
Hmm "Reactive" good choice with Freddie Mercury, imi plac mult astfel de tribute-s in numele anumitor personaje deosebite din istoria noastra.
De presediniti ce sa zic cam apar majoritatea in manga si anime (George Bush, JFk, Obama, etc.)

Ok nu voi sari sa zic de Fei Long (din street fighter) (aka BRUCE LEE) deoarece vreau sa atrag atentia spre un alt personaj extrem:

Masutatsu Oyama (Mas Oyama) care a infiintat Kyokushinkai Karate
(multe nu vreau sa zic de el ci trebuie sa cititi putin , a fost hardcore, titlul GodHand si s-a luptat cu tauri [a omorat unii doar cu 1 lovitura], lovea puternic si rapid sticlele de bere incat practic se rupeau-taiau (o legenda vie care a parasit aceasta lume fizica)

A fost inspiratia multor manga si anime (Grappler Baki / Hanma Baki / Son of Ogre / Garouden/ Tenjou Tenje (faza cu taurul)).
little info: http://www.badassoftheweek.com/oyama.html
http://www.ifksa.com/kyokushin-karate/sosai-masutatsu-oyama
user posted image

In Garouden (manga) se numeste Shozan Matsuo
user posted image

In manga si anime Grappler Baki se numeste Doppo Orochi
user posted image
BloodSamurai
Ok acum sa o dau mai soft ca iar sar fetele la mine cu genul "yaoi" iar "tovarasii" incep cu faze #homer# 'are you gay?' laugh.gif laugh.gif

Asa ca bag exemplu cu formatia pop din Japan care se numeste E.X.I.L.E.


user posted image

Este un anime facut bazat pe trasaturile lor / vocile / personalitatile lor si se numeste EXAMURAI SENGOKU
user posted image

Sincer e un anime ok cu samurai ceva SF si time dimension gates ( o combinatie intre 7 samurai si Samurai Deeper Kyo). Outro-urile din anime sunt cu concertele lor live , destul de cool ca atmosfera acesti "backstreet boys'z" japanese. Am vazut cateva episoade pare interesant, nu stiu daca toate episoadele sunt subtitrate (cand ma uitam nu erau toate subtitrate, erau raw dar atat).
Yoyo
Loooooool Blood Samurai, I can hear the fangirl squeals from here!

Am facut ceva research si am dat peste un hidden gem of manga, Henjin Henkutsu Retsuden (Bizarre Lives of Eccentric People; serie seinen de one-shoturi), care are ca protagonisti precum Nikola Tesla, jucatorul de baseball Ty Cobb, Sarah Winchester, Typhoid Mary sau fratii Collyer.
Great read for someone who's into freak shows (last one was my absolute fav- Collyer bros) laugh.gif

Tesla:
user posted image

Collyer bros:
user posted image
Mumusan
Let's not forget Nadia laugh.gif

user posted image
BloodSamurai
Woow Mumusan, that's nasty ("pre-cum").
Wacky-wacky referinte din partea lui YoYo si MuMusan : the winner is........ YoYo with "Jesus"&"Buddha" tongue.gif
Yoyo
*cough* sper sa nu fi existat cazuri de deshidratare severa dupa Olimpiada laugh.gif *cough*

Pentru urmatorul personaj nu cred ca vor exista vreodata screentone-uri potrivite, the one and only Michael Jackson!
Manga: Shin National Kid, What's Michael? (not really worth reading)
user posted image

Referinte in animeuri: Idol Tenshi Youkoso Yoko, One Piece, Nerima Daikon Brothers
Goku Sayonara Zetsubou Sensei

user posted image

Darker than BLACK 2

user posted image
BloodSamurai
Legat de Masutatsu Oyama (Mas Oyama) care a infiintat Kyokushinkai Karate recomand filmul "Fighter in the wind (2004)" aka Baramui Fighter:
http://www.dvdbeaver.com/film/DVDReviews12...in-the-wind.htm

Trailerul e la o calitate video mai slaba (filmul se vede excelent daca e dvd-iso pe un dvdplayer tv):
http://www.youtube.com/watch?v=qhRJSVzhJ6U

Are si ceva romance pt. fete tongue.gif tongue.gif . Puternic accent pe conflictul rasial japonez-coreean, actiune multa , aproape zero efecte speciale la batai. Multe lupte "dojo braker" dementiale + actori japonezi , pe unii sigur ii stiti!! biggrin.gif
Yoyo
Sa nu uitam de Mein Kampf, varianta manga laugh.gif

user posted image
BloodSamurai
Ok o mica reimprospatare :

Fei Long din Street Fighter (game-anime-manga-comics etc)
E inspirat dupa legendarul BRUCE LEE.

user posted image

Bineinteles ca multi din anime si manga sunt inspirati dupa Bruce Lee.
(alt. exemplu Kenshiro din Hokuto no Ken [Fist of the North Star])
Animal
Bruce Willis in Hellsing Ultimate

BloodSamurai
QUOTE(Animal @ Sep 4 2012, 05:54 PM)
Bruce Willis in Hellsing Ultimate




Am si uitat ce era in Hellsing Ultimate Ova 5 huh.gif blink.gif Bruce Willis crazy scenes.

Good call Mr. Animal cool.gif
dopamine
Am tot urmarit topicul asta pentru ca mi se pare super interesant si am tot sperat ca o sa gasesc si eu ceva de postat aici... But I'm lame and haven't found anything... :-<
Asa ca o sa postez ceva asemanator, something which quite_silent stumbled upon but whateveeer biggrin.gif

Some artists from 2ch decided to make this. Mie mi se par foarte reusite biggrin.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
BloodSamurai
QUOTE(dopamine @ Sep 5 2012, 01:14 PM)
Am tot urmarit topicul asta pentru ca mi se pare super interesant si am tot sperat ca o sa gasesc si eu ceva de postat aici... But I'm lame and haven't found anything... :-<
Asa ca o sa postez ceva asemanator, something which quite_silent stumbled upon but whateveeer biggrin.gif

..........................
user posted image
..........................


Poza aia o stiu de mult cand cautam pe google "anime babes look alike" tongue.gif.

laugh.gif Deci Dopamine nu cred ca esti lame (sa il intreb pe quite_silent ?? icon_twisted.gif icon_twisted.gif ) dar uneori nu iti reamintesti imediat referinte la personaje real life din anime.

Cel mai easy este cu manga-urile (si comics-urile, Stanley vreau sa faca un comics Guvernatorul dupa Arnold rolleyes.gif ).
In manga cred ca apar o sumedenie de personaje politice-istorice-sportive/atleti si legende.

As putea sa innebunesc si sa continui cu Grappler Baki (manga) in care apare si Muhammad Ali si Muhammad Ali jr (care era mai tare decat tasu) (Muhammad Ali jr . e fictiune [nu e boxer] dar e cool ideea).

Eu ma mir ca nu a sarit cineva cu referinte ca
- Bruce Lee din Naruto (ca tot sunt fani de Naruto multi pe aici) : Rock Lee si profu lui Gai ;
- Miyamoto Musashi reprezentat de Miyamoto Musashi in animeuri (ex. Miyamoto Musashi si Shura No Toki) ;
- Jubei aka Yagyū Jūbei Mitsuyoshi : Ninja Scroll si multe altele
- sau referinte la Jackie Chan prin numele luat Jackie/Chuckie Chun de Master Roshi in Dragonball (la aspect nu sunt asemanari dar unele miscari erau leite lui Jackie din filme)

user posted image
Animal
Really? Rock Lee si Gai-sensei modelati dupa Bruce Lee? Singura asemanare intre ei este stilul de lupta, si asta pentru ca au folosit ca referinta filme cu Bruce Lee si au modelat scene dupa bataile de acolo. In rest nu e nici o asemanare.


In caz ca aveati dubii dupa cine e modelata Ranka Lee din Macross Frontier:
user posted image
cg1700
Putin-chan moe~
BloodSamurai
QUOTE(Animal @ Sep 6 2012, 11:42 AM)
Really? Rock Lee si Gai-sensei modelati dupa Bruce Lee? Singura asemanare intre ei este stilul de lupta, si asta pentru ca au folosit ca referinta filme cu Bruce Lee si au modelat scene dupa bataile de acolo. In rest nu e nici o asemanare.
................................



Animal hits again ohmy.gif ohmy.gif ! Pai daca au aceeasi tunsoare (castron) , uneori acelasi outfit (verde sau galben) exact cele purtate de Bruce Lee in filme + numele "Lee" sunt cat-de-cat niste asocieri.
Unele referinte sunt chiar cat mai spre modelul original de inspiratie altele sunt doar ocazional.

Holy sh1ttttttt !!! Pana si Oliva s-a speriat de asemanarea lui Putin (dar unde e parul verde ?? rolleyes.gif ).
user posted image
Animal
QUOTE(BloodSamurai @ Sep 6 2012, 10:58 PM)
Animal hits again  ohmy.gif  ohmy.gif  ! Pai daca au aceeasi tunsoare (castron) , numele "Lee" sunt cat-de-cat niste asocieri.


Ce rasist! Orice asiatic cu tunsoare castron si pe care il cheama Lee e clar Bruce Lee look-a-like, right?


P.S. Bruce Lee e clar modelat dupa Jackie Chan, proof: amandoi sunt martial artists si sunt asiatici!
BloodSamurai
Eu rasist ?!?! ok recunosc ca daca vorbim de alte rase : asiatice / africane / sud americane imi plac in special specimenele de sex feminim (Dep. Stiinta si Cercetare a declarat ca si aceasta forma de accept mai mare a sexului frumos de la alte rase decat a propriei rase e o forma de rasism). Deci e posibil sa fiu rasist (Yellow-fever-beaver tongue.gif). tongue.gif


Doamne a ajuns si Oliva sa rade de ce prostii scriu pe forum laugh.gif laugh.gif
user posted image

SF vs Facts:
In manga Dark Arrow - Unchained Oliva e prezentat cu o musculatura extrem de puternic incat nici alicele din o pusca cu teava dubla nu il omoara, se opresc in musculatura si apoi le elimina.

In realitate a fost impuscat de nevasta in abdomen de 5 ori , nu a murit Sergio Oliva, chiar 2 proiectile nu au penetrat complet musculatura de la abdomene.
Mumusan
user posted image
no thumbnail, so i can make ppl scroll from left to right
Yoyo
Rightclick > see image cool.gif
Mumusan
on what browser? oh wait in IE, it seems that the pic in an url
Animal
QUOTE(Mumusan @ Sep 8 2012, 11:13 PM)
no thumbnail, so i can make ppl scroll from left to right
*



Scrolling from left to right? What am I, a animal?(no pun intended) This is the 21st century, 23" screen ftw.

And yes...I'm compensating sad.gif (or am I?)
BloodSamurai
Aaaaa ok deci sa inteleg ca nimeni nu s-a gandit la VLAD TEPES ??????????

Vlad Tepes denumit și Vlad Drăculea (sau Dracula, de către străini), a domnit în Țara Românească în anii 1448, 1455-1462 și 1476.

user posted image

Vlad Tepes apare reprezentat de ALUCARD (invers Dracula) in HELLSING Ultimate Ova

user posted image

Vlad Tepes a fost "dracul gol" !!!!!!! icon_twisted.gif icon_twisted.gif
BloodSamurai
Yagyū Jūbei Mitsuyoshi (1607 – 1650) is one of the most famous and romanticized of the samurai in Japan's feudal era.
user posted image

Jubei in animeul tv Shura No Toki (un anime misto):
user posted image

Jubei in Ninja Resurrection OVA (nu are legatura cu Ninja Scroll si Atentie nu se termina, hang-bastard si e destul de bloody si conotatii xxx):
user posted image

Jubei (binecunoscutul) din Ninja Scroll Movie user posted image

Din serialul TV nu pun poze (nu a fost bun animeul tv mad.gif unsure.gif )

Si reprezentarea lui Jubei in animeul Samurai ShoDown The motion picture
http://www.hardcoregaming101.net/samuraishodown/ssova-7.jpg
BloodSamurai
QUOTE(BloodSamurai @ Sep 12 2012, 12:45 PM)
Aaaaa ok deci sa inteleg ca nimeni nu s-a gandit la VLAD TEPES ??????????

Vlad Tepes denumit și Vlad Drăculea (sau Dracula, de către străini), a domnit în Țara Românească în anii 1448, 1455-1462 și 1476.

user posted image

Vlad Tepes apare reprezentat de ALUCARD (invers Dracula) in HELLSING Ultimate Ova

user posted image

Vlad Tepes a fost "dracul gol" !!!!!!!  icon_twisted.gif  icon_twisted.gif
*



Hmm nici un reply la Vlad Tepes-Alucard Hellsing.... sa inteleg ca nu sunt fani la Hellsing pe acest forum/grup anime??? Slabutz-Slabutz din partea fanilor tongue.gif.
Garden Girl
Muschii aia din avatar sunt ai tai ?
BloodSamurai
QUOTE(Garden Girl @ Sep 15 2012, 09:44 AM)
Muschii aia din avatar sunt ai tai ?
*



Da mi-a adus Mos Craciun acum 2 ani cand nu lucram si stiam decat anime-bautura-patinaj (yep gay dar in stilul de hockey tongue.gif) - download only R2J - dvd copyrights removers - si ceva fiare pe fundal cu muzica de Nickelback/Disturbed/Asian pop songs + si mult Yoshida Brothers (the best dupa mine).
Good all days icon_twisted.gif biggrin.gif
Yoyo
Asa se explica de ce mosul n-a avut timp si de noi ceilalti anul ala dry.gif
Garden Girl
QUOTE(BloodSamurai @ Sep 15 2012, 12:30 PM)
Da mi-a adus Mos Craciun acum 2 ani cand nu lucram si stiam decat anime-bautura-patinaj (yep gay dar in stilul de hockey tongue.gif) - download only R2J - dvd copyrights removers - si ceva fiare  pe fundal cu muzica de Nickelback/Disturbed/Asian pop songs + si mult Yoshida Brothers (the best dupa mine).
Good all days  icon_twisted.gif  biggrin.gif
*


Ok, un simplu "Da" era de ajuns.
BloodSamurai
QUOTE(Garden Girl @ Sep 15 2012, 06:40 PM)
Ok, un simplu "Da" era de ajuns.
*



laugh.gif laugh.gif tongue.gif eram influentat de pisicuta ta din "semnatura" , dancing and stuff asa ca degetele mele au inceput incontrolabil sa danseze pe tastatura (ok si ceva Yoshida Brothers au influentat "Kodo - inside the sun Remix") si am inceput sa mai vand din sufletul meu tongue.gif .
Hmmm pisicutza din semnatura ta este pisicutza ta ??? (sau poate pisoi , corectie necesara pt. ca sa impulsionez colegii ca am facut aluzii la altceva wink.gif )

Ok-ok-ok just to stay ontopic:
Stimate colege si colegi va prezint un alt real-deal:

"The ladies killer" - Contesa Elizabeta Báthory Erzsébet [7 August 1560 – 21 August 1614] din familia nobila Báthory. A savarsit 612 de crime [ toate fete/femei] (inregistrata ca drept cel mai mare criminal in serie feminin din istoria noastra).
Se imbaia in sangele virginelor pentru a-si prelungii viata fiind poreclita si "Contesa Sangeroasa" urmand apoi a fi asociata si cu vampirismul.
Yep Vlad Tepes era "inrudit" prin alianta cu clanul Báthory , varul lui Elizabeta era printul Stefan Báthory care l-a ajutat sa isi recastige Vlad tronul in 1476.

user posted image

Apare reprezentata de Contesa Carmila din superbul anime Vampire Hunter D - Bloodlust.
user posted image
user posted image
Garden Girl
Hey, Contesa Bathory e idolul meu! Chiar am scris un articol despre ea la revista de la munca.

Also, it's a happy male kitty :3
BloodSamurai
QUOTE(Garden Girl @ Sep 15 2012, 08:59 PM)
Hey, Contesa Bathory e idolul meu! Chiar am scris un articol despre ea la revista de la munca.

Also, it's a happy male kitty :3
*



Hmm revista de la munca (working girl , likey-likey) si in ce context era prezentat articolul?!?.
Cate "kills" ai declarat in articol , din ce am cautat ca un google-slob ce sunt am gasit ba intre 600-1000, ba 650 . A fost condamnata pt. 30 sau 80 , in scriiturile ei (jurnal sau ce o fi fost) erau inregistrate chiar de Elizabeta un numar de 612 fete-femei omorate.
Garden Girl
Actually, am citit o carte - The Countess (Rebecca Johns) o biografie mai degraba, a contesei, vazuta din perspectiva mai realista, in sensu ca nu e cu shiny vampires and blood drinking & shit. Astfel, am vrut sa fac share si cu restul lumii in ceea ce priveste stilul si povestea si of coursea, opinia mea.
BloodSamurai
QUOTE(Garden Girl @ Sep 15 2012, 09:41 PM)
Actually, am citit o carte - The Countess (Rebecca Johns) o biografie mai degraba, a contesei, vazuta din perspectiva mai realista, in sensu ca nu e cu shiny vampires and blood drinking & shit. Astfel, am vrut sa fac share si cu restul lumii in ceea ce priveste stilul si povestea si of coursea, opinia mea.
*



Si cum era cartea huh.gif huh.gif interesanta?!?! Zicea ceva si de matusa ei (vrajitoare+lesby) si de unchiul ei care era un alchimist (care venera diavolul) ??? Era si cu scene hot-aventuri sau era mai mult istoric si atat?!?
Cam traznita familia Bathory cool.gif
Animal
user posted image


Your mind was just blown...
BloodSamurai
Hmm sunt ceva asemanari intre Killer Bee din Naruto si Hulk Hogan. (ok sa nu sariti gen "stai ca Killer Bee e black si face rime rap tongue.gif ").

Killer Bee are o miscare "guillotine drop" care este exact ca "Atomic Leg drop" a lui Hulk laugh.gif .

user posted image

user posted image


Yoyo
Wha, isn't Hogan black too? laugh.gif
BloodSamurai
QUOTE(Yoyo @ Oct 3 2012, 11:36 AM)
Wha, isn't Hogan black too? laugh.gif
*



Nope laugh.gif laugh.gif , dar e bronzat tare (nu inteleg bronzatul asta nebunesc , inteleg cei bronzati datorita pozitiei geografice dar nu asa de artifical impus) si cand era liderul NWO (New World Order) vorbea mult la microfon cu o vocea grea stil "black" si tot vorbea cu Randy Savage apelativul "brotheeeerrrrrrrrrrrrrrr" , "ou yeahhhhh".

Ok inca un exemplu :
DOG SOLDIER OVA
Dupa mine personajul principal (John Kyousuke Hiba) e copiat dupa "figura eroului" John Rambo din filmele Rambo 2-3. (Par lung brunet pana la umeri, muscles , red bandana, big fuc4ing knife)
user posted image

user posted image
Ermi
daca tot il avem pe Vlad Tepes de ce sa nu o avem si pe Marie Antoinette
user posted image
and
user posted image
user posted image
user posted image
BloodSamurai
QUOTE(Ermi @ Oct 6 2012, 08:44 PM)
...............

user posted image
user posted image...........................



Yep cea cu Ace Aventura e CLARA wink.gif wink.gif
Thanks ca ai postat biggrin.gif mai astept de la tine si alte postari smile.gif
Te pup si te imbratisez ca un adevarat "stalker-bastard-anime" ce sunt cool.gif .
BloodSamurai
Hattori Hanzō
Un legendar samurai si maestru ninja (Iga Clan)in epoca Sengoku , loial familiei Ieyasu etc etc (mai multe gasiti pe net / o figura istorica reala).

Apare in :
Samurai ShoDown / Spirits ; (yep nu e poza cu el din Samurai Shodown the motion picture 1 pt. care era parca prea slim acolo si fara atatea detalii)
user posted image

Basilisk ;
user posted image

Brave 10 (aici e chiar aiurea reprezentat); (e cel in negru cu margini rosii)
user posted image
BloodSamurai
Hmm sper sa nu intru in blocaj de inspiratie (dar o sa imi reduc postarile , prea dese si aiurea).

Bun fac o mica subliniere de aparitie a lui Jackie Chan in animeul GINTAMA (yep si eu sunt un fan la Gintama). Ok e doar un "cameo" nu e inspirarea unui personaj din realitate dar hey asta e:

Mumusan
This world will be taken over by Will Smith's ohmy.gif
BloodSamurai
Bun asa Mumusan , uitasem de will smith gag by Katsura laugh.gif
IceJack
Sunt fani Hellsing (original nu OVA, ala e pentru copii) pe aici, dar Alucard si alte rude deale lui Dracula sunt prea fumate. biggrin.gif

Plus ca nu prea poti sa zici ca Alucard e inspirat din Tepes, cand e inspirat din Dracula, care sunt persoane complet diferite. Asta daca nu cumva crezi ca Tepes chiar era vampir.

Stiai ca Vlad Dracul are trebuii sa se traduca Vlad Dragonul si nu Vlad Diavolul, era de la taica-su care era membru al ordinului dragonului, al imperiului habsburgic parca.



Ma surprinde faptul ca nimeni nu l-a mentionat pe Guts din Beserk ca fiind asemanator cu Götz von Berlichingen
BloodSamurai
QUOTE(IceJack @ Oct 26 2012, 12:55 AM)
Sunt fani Hellsing (original nu OVA, ala e pentru copii) pe aici, dar Alucard si alte rude deale lui Dracula sunt prea fumate. biggrin.gif

Plus ca nu prea poti sa zici ca Alucard e inspirat din Tepes, cand e inspirat din Dracula, care sunt persoane complet diferite. Asta daca nu cumva crezi ca Tepes chiar era vampir.

Stiai ca Vlad Dracul are trebuii sa se traduca Vlad Dragonul si nu Vlad Diavolul, era de la taica-su care era membru al ordinului dragonului, al imperiului habsburgic parca.
Ma surprinde faptul ca nimeni nu l-a mentionat pe Guts din Beserk ca fiind asemanator cu Götz von Berlichingen
*



Cred ca ai formulat gresit legat de Hellsing ova tongue.gif , Hellsing TV (primul aparut / serial tv) a fost pt. "copii" iar apoi a aparut Hellsing Ultimate OVA movies-part (ce urmareste mangaul ).

Man comme on cum sa nu stiu de ordinul dragonilor (Societas Draconistrarum) !!! Treaba aia cu vampirisme erau basme / dar consider ca realitatea era mult mai dura si Vlad Tepes a fost un mare badass. destule controverse au fost despre alegerea imaginii Dragonului in crestinism [considerat malefic] ca sa nu mai zic de anumite reprezentari cu cruci in flacari sau insangerate, oricum Dragonul este un simbol al puterii in foarte multe natiuni etc.)

Mistoo faza cu Gutts / Gotz din Berserk , nu stiam ca are personajul asa de mult inspirat (nume/armura/mana metalica/razboinic-mercenar etc) ma bucur ca ai postat despre el wink.gif
IceJack
Doar pentru ca ceva are sange nu inseamna ca e matur. biggrin.gif

Pt mine Hellsing OVA mereu o sa aiba mirosul neplacut de shounen, pe cand TV-u a fost seinen, mai serios in temele sale si nu ducea lipsa de sex si senzualitate spre deosebire de OVA. Mult sange si violenta does not make a good plot. Sa nu zic ca OVA-ul nu stie ce vrea sa fie, osciland la nimereala intre glume, teme serioase si violenta gratifianta.

Also Vampires only have 2 fangs, not ALL of them, ghouls don't have blood, and nazi vampires would not use crappy WW2 weapons when they have the money for blimps.

On Topic: Saber din seria Fate este (inspirata din) regele Arthur, inclusiv partea cu facutul de 'copil' cu Morgan (Merlin played with Futanari potions).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.