Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aaaaa... Hi!
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Krieger-san
Hmmmm... How should I start this?!..
Salutare tuturor! Numele meu este Adrian. Porecla n-am, puteti folosi orice dept rivat al numelui, atat timp cat este scris corect.
Am 21 de ani(but I never act like it) si sunt fan anime. Defapt sunt fan la mai tot ce inseamna Japan. As putea include si China si Coreea de Sud. Sunt multe aspecte si de-ale lor care ma pasioneaza. I'm really into Asian stuff.
Am crescut cu anime-uri la TVR si dup-aia pe calculator(Animax-u' nu-l mai prind), devenit ulterior dependent de supe instant cu taitei.
Nu am foarte mult timp la dispozitie, dar urmaresc cu foarte mare placere serii anime, precum si filme japoneze, chinezesti(Jackie Chan RULEZ!), coreene.
Cea mai mare pasiune a mea o reprezinta masinile si in special masinile sport japoneze. Mare fan SUBARU. Din fericire, si detinator de masina SUBARU, din nefericire, nu e model sport si in niciun caz nu e indicat pentru drift. Effin' love that car.
Mare impatimit de drift. Needles to say, Inital D was one of my favorite anime series ever.
N-o mai lungesc, va las pe voi sa aruncati niste intrebari si cand ies de sub masina va raspund cu placere.
darczon69
Bine ai venit!

Alte hobby-uri in afara de masina, ce mai ai? Serii anime preferate? Ce fel de muzica asculti? Lucrezi sau esti student? cool.gif
Krieger-san
Hmmm... nush ce sa zic. Imi place sa creez lucruri, sa repar lucruri(de la chestii micute si fine la chestii metalice mari si well... METAL), imi place sa desenez, sa fac tot felu' de tampenii pe care sa le atarn pe pereti sau sa le expun prin casa sau pe masina, imi place sa ascult muzica, sa ma dau cu placa sau cu bitza(chiar daca de la o vreme m-am lenevit grav si am lasat placa). Frecat menta prin oras, chestii de genul. Cosplay-ul iar ma atrage, dar, din pacate, nu prea m-am implicat.
Am tot fost din '08 incoace la Niji si la Otaku, dar nu am mai facut nimic. Cand oi avea dubita gata, ma imbrac in Pedobear.

Muzica de fel ascult rock, dar mai ies din sfera asta din cand in cand, dupa stare. Exclus manele, of course.
Foarte mare fan J-rock, ascult foarte mult MUCC, Girugamesh, X Japan, Kagrra, Dir en Grey, D, Orochi, etc.
Mai am o pasiune pentru rock-ul rusesc. Fac astia un rock fain... De la alternative la heavy metal, they rule!

Serii preferate... hmmmmm... pai, am crescut cu DragonBall=> va avea mereu un loc fruntas in FavList, Death Note mi-a placut foarte mult(chiar am si facut cosplay de Light la Niji '08, first and only attempt so far), Hellsing, Initial D si Wangan Midnight mi-au placut foarte mult. Mai e un OVA care mi-a placut, desi foarte weird si low on logic, Riding Bean. Gunslinger girl mi-a placut pana la un punct, dup-aia a cam inceput sa ma enerveze si n-am mai urmarit.
Ma rog, mai sunt o gramada de serii, dar nu imi vin in minte momentan.
Eu sunt foarte interesat de serii cu masini, curse, etc. Chiar ma mir ca sunt putine comparativ cu serii cu alte subiecte.

De lucru deocamdata caut, sunt abia iesit din facultate. Sunt insa ocupat cu diverse activitati, ba aici, ba la tara, ba pe te miri unde. Nu-mi ajung 24 de ore in ceas pentru cate tampenii am de facut.
Anyways, atat deocamdata. De-obicei scriu si vorbesc mult si zic ca mai bine inchei transmisiunea acum, nu cumva sa plictisesc cititorul.
Cheers!
Silver.C
Hi smile.gif Bine ai venit happy.gif sa iti faci multi prieteni, sa te distrezi si ce mai vrei tu. Deja ma simt mica pe site-ul asta laugh.gif si cam ce desenezi? as vrea sa-ti vad expozitia din casa rolleyes.gif si inca o intrebare: ce zodie esti?

Cam atat ^^ ne mai citim pe aici

P.S. nu te speria de maleficul desu >.>
Krieger-san
Yeah, thanks for the welcome!
Da, sincer, asta este si motivul pentru care m-am hotarat in sfarsit sa ma alatur acestei comunitati. Sa cunosc lume noua, sa imi fac prieteni noi, chestii de genu'. It's all good.
De desenat.... tot asa.... m-am lasat pe lene+m-am luat cu alte chestii. Anti-talent, intr-adevar, dar unele chestii imi mai ieseau. Poze de prin casa nu am(nu prea sunt eu ala cu pozele cu mine sau cu habitatul meu natural), dar in schimb am poze cu "lucrarile" mele, majoritatea facute pe bucati de skateboard rupte. Un hobby frumos de care imi e dor, dar, din pacate, nu mai am nici timp si de multe ori nici chef(aka vin obosit de la frecat la masini sau d-afara, imi tremura mainile, numai de pictat nu-mi arde).
In afara de astea facute pe skate-uri rupte, mai am niste foarte mici stegulete care sunt puse pe colo-colo in una din parcarile mele dedicate machetelor.
Am un dA: http://o-bomba-pe-roti.deviantart.com/ plin cu chestii/trestii care mai de care mai lame si mai am pe Flickr niste poze in care mai apar din stegulete facute pentru machete, etc.
http://farm8.staticflickr.com/7186/6887105...44d9127df_b.jpg
http://farm8.staticflickr.com/7051/6887091...5774ab8ed_b.jpg .

Urmatoarul meu proiect este dubita(SUBARU, ca v-am zis ca sunt pasionat), pe care doresc sa o decorez(cand va fi functionala si nu voi mai avea alte prioritati) cu diverse stickere. Nu dezvalui decat ca am cumparat 2 mici drapele japoneze, din care unul ori il pun pe antena(la ocazii speciale, gen Otaku, Niji, etc), ori lipit pe luneta.

Aa, da... zodie. Scorpion.
De speriat nu ma sperie nimeni. Din cand in cand ma mai sperie prostia proprie. De ceilalti, doar ma minunez.
Yoyo
Bine ai venit, se pare ca ai meticulozitatea unui criminal in serie.
E o regula nescrisa inventata acum pe forum, cine zice ca a facut cosplay, trebuie sa puna si poze prin care sa-si dovedeasca afirmatia.
Redline probabil ai vazut, nu?
Krieger-san
Foarte bine punctat. Una-doua poze de atunci sunt pe dA, dar intr-adevar, trebuia sa postez link.
Here ya' go: http://o-bomba-pe-roti.deviantart.com/art/...2F24188519&qo=5 .
Mare branza nu e, dar e prima data cand am incercat. Oricum, L-u' cu care am fost atunci a iesit mult mai bine. O recunosc. Ce-i al lui, i-al lui.
Un fapt dureros la care tocmai m-am gandit acum e ca nu mai stiu ce am facut cu pozele de atunci. Voi incepe o ancheta la nivel inalt sa aflu ce s-a intamplat si unde le pot gasi.
Multumesc pentru compliment. Sa stii ca de multe ori sunt atat de meticulos incat ma scurtcircuitez si se da totul peste cap. After that, things begin to fall apart.
Also, subscriu regulii de Pics or it didn't happen. Cat se poate de adevarat.
Clayton_Plainsboro
Cand am vazut la postari recente Krieger-san m-am gandit imediat la personajul Archer, dar cum de regula lumea nu imi intelege referintele Archer am expediat ideea imediat.
Imagineaza-ti cat de placut am fost surprins sa aflu ca, indeed, la acel Krieger te refereai.
Well done, sir, well done!

Malory: Is Krieger hard at work?
Archer: He literally might be
Krieger-san
Thanks! Dr. Krieger e unu' din personajele mele preferate din seria Archer(daca ziceam simplu Archer, suna ciudat sau cel putin in capul meu).
Foarte interesante au fost reactiile userilor de pe forumuri auto din strainatate cand mi-au descoperit username-u'.
In anume cercuri, mai sunt strigat asa si IRL, fapt ce ma bucura. Makes me feel warm inside.
iNeko
sup brah, like u'r scientist avatar
Krieger-san
Wait a second... I know you, dude smile.gif .
Two weeks ago, dA. Epic comment DethTheme battle.
So, we meet again. Awesome wink.gif .
What's new?
Clayton_Plainsboro

QUOTE
In anume cercuri, mai sunt strigat asa si IRL, fapt ce ma bucura. Makes me feel warm inside.

Cool! Desi, de ce esti strigat asa? Pentru ca stiu ca iti place personajul?
Eu aud mereu replica "Damit, Archer!" pentru ca fac tampenii caracteristice lui Archer.

Cu toate astea, ma bucur ca si tie iti place Krieger. Majoritatea nu il plac, desi este un personaj foarte independent si extrem de abil.

P.S.
I apologize for the late reply but I'm still trying to wrap my mind around the death of one of my favorite teachers and the fact that I'm gonna miss the commemoration due to an eviction note from my landlord.
Krieger-san
First off, condoleante, man. Foarte urat sa pierzi pe cineva drag, chiar daca nu era neaparat membru al familiei. Stiu cum e sa pierzi un profesor awesome, in clasa a 10-a(daca imi aduc bine aminte), a murit profesoara de fizica. Nu ma omoram eu cu fizica, dar profa era awesome.
Major bummer. I don't know what to say. Be strong. Better days will follow.

Faza cu Krieger-san. Da, Krieger rulez. One of my favorite characters on the show. Se intampla odata sa discut cu niste tovarasi intr-o zi de Archer si, cum ma apuca pe mine sa introduc in discutii diverse quote-uri de prin filme, desene si what have you, am incercat sa reproduc apelativul "Kriga-san" pe care il foloseste iubita lui animata careia ii uit mereu numele. We all laughed, hahaha si pana la urma asa mi-a ramas.
The fact that I act creepy sometimes helped the nickname stick. There's also the fact that I own a van which can always be used to you know... boldly go where no man has gone before. I get/make a lot of jokes about my van. It's awesome. Definitely better than owning a 2-door.
Clayton_Plainsboro
Multumesc pentru condoleante!

Yes, Krieger rocks. Cred cel mai bine poate fi descris ca fiind pasionat de ceea ce face.
Also, the best when it comes to getting rid of Malory's slip-ups.

P.S. you own a van? That is SO awesome!
Krieger-san
SO awesome!!!
And it's a Japanese van too, so it's all good. Momentan e in reconditionare, dar sper ca la urmatorul Niji fie gata si sa vin cu ea wink.gif .

Doar asa din curiozitate, any gear heads around m'here? Any car freaks? Mmmmmm...?!
Need new recruits for a JDM car club smile.gif .


a couple of days later...

Sa inteleg ca nu prea sunt pasionati de fiare p-aici. Ok. No biggy.
Daca se poate totusi, niste recomandari de serii anime(pot fi si mai vechi) de genul? Daca stie cineva ceva....
Initial D si Wangan Midnight mi-au placut, tare mi-ar fi placut sa am si pe ce juca Wangan Midnight Maximum Tune, dar m-as bucura sa vad si alte serii.
Nu prea stau bine cu timpul, dar de o serie despre curse si stuff m-as apuca biggrin.gif .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.