Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ellow!
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
insanity
Ellow ppl! ^-^

Mi se spune Rose si tocmai am redescoperit anime-urile. Nu am mai avut timp sa ma uit la animeuri de teribil de mult timp (4 ani mai exact), dar iata ca mania mi-a revenit.
Nu prea stiu ce sa va spun despre mine. Marea mea pasiune este scrisul (in general fantasy), dar ador sa si cant, sa citesc si sa dansez [h...cand ma apuca..]. Ador cosplay-ul desi nu am incercat inca si sunt complet in love su stilul Lolita.
Vreau sa imi fac muuullltttiii prieteni noi pe aici, deci oricine are chef de vorba: here i am!

Mai intrebati-ma si voi! smile.gif)
Hugz! wink.gif
Mumusan
Hello and welcome, yes u will make friends here if u stick long enough ...


so how come ya name is Insanity?
Akashiro Kitadawa
Hello, enjoy your stay.Hope you will like it here.


Ok, i suck at welcoming people.




@Mumusan: That means we will be friends if we stick togeter long enough ?biggrin.gif
Mumusan
@Akashiro, i'm friend with anyone who accepts me the way i am


i wonder ... did she dumped us? but then again i might see Draczon, crying all over the place saying, you scared her away, WHYYY??
insanity
Oh, that was fast...

@Mumusan : I kinda figure that out. Nu stiu de unde vine insanity, pur si simplu mi-a ramas nick-ul asta in minte de pe un alt site pe care obisnuiam sa il frecventez.

@Akashiro : Thx! >:D<

Hmm...so you like speaking English, neh? Good to know. smile.gif

Edit: Don't worry! I've seen weirder ppl. biggrin.gif
Mumusan
well ... insanity aka mentally disturbed, ma gandeam ca mai avem inca o persoana "deraiata", but then again, fiecare in normalitatea lui, oricat de anormala poate fi ea, actually sometimes that what makes some people interesting, their insanity


lolita ... hmmm
iNeko
Hi *wave* bye.... that's how it usually goes with me, but you said you draw, so i would love to see some of your work, and do you have any music preference ?
insanity
@ Mumusan : Nu voiam sa ma mandresc cu asta, dar da ai dreptate. Nu am chiar "toti biscuitii'n pachet" cum obisnuia sa imi spuna cineva. biggrin.gif

@ iNeko : Nu am zis, dar uneori desenez [nu am mai desenat de secole]. In materie de muzica sunt "flexibila". Imi place in general cam tot ce suna bine [urasc manelele si nici cu muzica populara nu ma am bine] dar am o slabiciune pentru jrock/jpop. My fav: X Japan biggrin.gif
Mumusan
a yes, X Japan


a piece of their '97 historic concert
Silver.C
Hello biggrin.gif bine ai venit pe aici^^ happy posting and have fun
Am o singura intrebare...deocamdata
Ce zodie esti? wink.gif sper ca una de aer.


Ne mai citim ^^
darczon69
@Mumusan

Phew...that was close. Mai aveai putin si se rupea firul de la undita tongue.gif

@insanity

Bine ai venit! smile.gif

M-am oprit din citit undeva pe la "imi place sa scriu". Could we see some of your work? rolleyes.gif
Akashiro Kitadawa
QUOTE(Mumusan @ Jun 7 2012, 09:58 AM)
@Akashiro, i'm friend with anyone who accepts me the way i am
i wonder ... did she dumped us? but then again i might see Draczon, crying all over the place saying, you scared her away, WHYYY??
*




Did i try to change you ?
No.

Now come and give me a hug biggrin.gif.
AbyssFiend
Hi and welcome ^ ^,
Probabil numele e de la Insanity Wolf cine stie xD~
Enjoy your time around here and don't let the trolls bite :3.
iNeko
QUOTE(insanity @ Jun 7 2012, 11:49 AM)
m o slabiciune pentru jrock/jpop. My fav: X Japan biggrin.gif
*


thank god u'r not into Kpop....
insanity
@ Silver.C : Sorry, sunt Leu smile.gif Semn de foc. Promit sa nu ard pe nimeni smile.gif) Nu stiam ca mai sunt persoane interesate in astfel de lucruri.

@ darczon69 : Sigur. Daca vrei poti citi pe blogul meu [desi nu am mai scris de mult] dar poate o sa postez ceva la fan-fiction. Am ceva idei briliante pentru un fic anime cu YYH [ obsesia mea ]. Thx de primire!

@ AbyssFiend : Merci de primire! Insanity a fost inspirat de nick-ul unei alte persoane care isi zicea "Madness" si am facut o asociere intre ea si descrierea mea de pe acel forum care continea cuvantul "insane". Cam atat imi amintesc. Nu stiu cum am ajuns sa imi pun nick-ul insanity. smile.gif)

Many hugz 4 every1 !! xD
Yoyo
Bine ai venit!
Care e cel mai insane lucru pe care l-ai facut pana acum?
insanity
@ Yoyo : Paaaiii.... nu sunt sigura ca e cel mai insane [ avand in vedere ca eu sunt mare amatoare de chestii nebunesti ], dar organizam un festival anime impreuna cu o prietena si trebuia sa facem repetitii cu costume pentru un workshop de origami. Repetitiile aveau loc intr-un satuc uitat de lume la o alta prietena acasa si pentru ca imi era teribil de lene sa ma schimb acolo am mers imbracata in Enma Ai pana la fata aia acasa, speriind jumate' din amaratii care se gaseau atunci pe strada. [ bineinteles mergeam alaturi de un alt personaj anime la care imi scapa numele in secunda asta ]. Poate fii numit insane, nu? biggrin.gif
Yoyo
Nu cred pana nu vad pozeee biggrin.gif
insanity
@ Yoyo: Geez, nu stiu daca le mai gasesc. smile.gif) Aveam 13 ani cel mult. Promit sa incerc sa le gasesc o data cand imi fac curat printre CDuri.
dmf
user posted image

(Hello btw)
TheWanderer
"My story, my words, my soul..." was enough to lure out a petty wanderer, like me, out from the land of evergrowing shadows, commonly known as monotony or boredom.

Well, here I am now, still entranced by the sparkly trail o' white satin your words left behind as they slowly passed before me... thinking to myself:

"- Bai, ar trebui s-o si salut! ^^"
- No capsiuni, Sherlock! rolleyes.gif
- Te-ai gasit acum sa fi si sarcastic, ai?
- No, fat hobbit won't give us muffins! icon_twisted.gif
- Erm... Huston, we have a problem... o.O "

Bine ai venit, Rose milady, e o onoare sa te avem printre noi!

Prieteni, din cate vezi, nu vor intarzia sa apara... tot ce-ti ramane de facut... is to make yourself like home here! Probabil, daca nu cerem prea mult (sau cer, sunt un pic mai egocentric uneori), sa ne lasi sa te cunoastem mai bine ^^. Eu unul as dori sa iti vad lucrarile (desen, cosplay si scris, already read your blog ^^) si, mai ales, sa te aud cantand! (C'mon guys, who's with me?)

Anyways, din cate ai observat pana acum, mai toti avem o doaga lipsa pe aici XD... asa ca, probabil, nu o sa ai timp sa te plictisesti cu noi. Daca vei avea intrebari sau ceva de genul, nu ezita sa ne intrebi, vom incerca sa-ti raspundem cat mai repede!

Hmm... I'm too tired naw to write some more, but before I'll take my leave... nu cred ca te-a intrebt cineva de aici pana acum, but can we be fwiends? (owo)

Acestea fiind spuse, have fun posting!
See ya laterz~!
insanity
@ The Wanderer : Oh, wow. Ma faci sa par multi-talent. Nu am facut niciodata cosplay [ ok am fost o data de muuulllttt hell girl dar nu am intrat in pielea personajului ], picturile mele "marete" sunt cine stie pe unde, iar daca imi place sa cant nu inseamna ca am cine stie ce voce smile.gif) Scrisul este hobby-ul meu principal si da, o sa ma dau mare cu asta imediat ce scap de examene [that's a promise].
Nu ai idee ca de mult ador comunitatile cu o doaga lipsa >:] ma integrez mai usor.
Nu ma asteptam sa imi scrie cineva atata <3 si sa imi si citeasca blogul.

Of course we can be friendz!! >:D<
Merci de intampinare! Many hugz! wink.gif
Osaki Nana93
Welcome ! I`am newbie too laugh.gif
happy.gif
TGeorgeMihai
user posted image
insanity
Thx de intampinare ppl! >:D<

@ Osaki Nana : Cel putin nu sunt singura noua pe aici, desi sunt sigura ca ai mai mult anime-uri la activ decat mine. smile.gif)
TheWanderer
I'm happy that at least I've brought a smile upon your face, milady... but, unfortunately, I've also brought you sorrow... and that's something I can really be ashamed of... I've made a fine lady like you wait, and for that I truly apologize! sleep.gif Could you forgive my rudeness, milady Rose?

QUOTE
Oh, wow. Ma faci sa par multi-talent.

Sincer sa fiu, nu mult te-ar desparte de aceasta performanta ^^"... tot ce lipseste e exercitiul (si timpul... cel mai probabil), pentru ca initiativa de a incerca deja ai avut-o. I'll root for you, anyways XD!

Nu conteaza cat de marete nu sunt desenele tale sau ce voce se presupune ca nu ai, faptul ca te-ai folosit de arta ca sa te exprimi e mare lucru.
Multi nu reusesc, opriti de bariere imaginare sau temeri nefondate (sau de valul asta de ignoranta si cinism de mult timp instalat pe plaiurile noastre mioritice)... se tem de lipsa lor de experienta si in loc sa faca ceva in legatura cu asta, renunta.
Motivul pentru care doresc/dorim sa vedem ce ai realizat pana acum ar fi pentru a te cunoaste mai bine si probabil de a invata unul de la celalalt (mai ales ca si noi suntem cam pe la acelasi nivel in unele domenii artistice, si nu am vazut sa ne hulim unii pe altii, we're more or less like a family).

Asa ca asteptam cu nerabdare sa-ti termini examenele cu bine si apoi sa te "dai mare" cu ce ai scris XD.

QUOTE
Nu ma asteptam sa imi scrie cineva atata <3 si sa imi si citeasca blogul.


Obisnuiesc sa scriu mult mai mult... dar tind sa o iau pe aratura so I end up posting just an extremely large wall of text without a clear meaning ^^", de aceea tind sa evit sa scriu prea mult, cel putin pana capat destula experienta.
Totusi, notiunea de large text si forum post nu se prea inteleg, e obositor pentru ochi.

Cat despre blog, what can I say... a maiden’s thoughts, when faced up with love problems, are pretty entertaining! tongue.gif
Modul in care ai redactat acele articole (sau pagini de jurnal, mai exact) mi-a atras atentia, ai dezvoltat un stil foarte placut de a scrie.
Ceea ce e pacat... e faptul ca nu ai mai postat nimic de aproape un an ^^".

Well... that would be all for now XD!
Spor la examene!

See ya! wink.gif
insanity
Don't worry! Nu sunt cel mai activ user de pe forum si nu pot zice ca ma asteptam la un raspuns din partea ta.

Niciodata nu m-am gandit in felul asta la exprimarea prin "arta" desi trebuie sa fiu de acord cu tine. Chiar e nevoie de un strop de curaj pentru asta. Nu sunt genul de persoana care sa ia in seama criticile rautacioase. Like Hemingway said: "Critics are men who watch a battle from a high place then come down and shoot the survivors."
Cu alte cuvinte, in cazul meu nu a fost vorba neaparat de curaj ci de o nepasare totala [ trebuie sa recunoastem, in ziua de azi e nevoie de o doza de nesimtire ca sa iti iasa ceva].

Cuvintele tale ma inspira si intr-un fel ma motiveaza. Mereu am cautat "a family-like online comunity". Asa ca cel mai probabil o sa postez ultima mea creatie literara si pe aici. [I'm not sure]

Pe blog nu am mai postat pentru ca am fost prea ocupata sa ma omor cu scoala, ceea ce mi-a provocat un blocaj de toata frumusetea [ mi-am cam pierdut profunzimea in exprimare]. In plus, am lucrat la un fic [fantasy] care imi este foarte drag [personajele au corespondenti printre prietenii mei si unele scene sunt luate din jurnalul meu], dar care este scris intr-un mod foarte simplu pentru a se potrivi cu actiunea foarte complexa.
Nu sunt foarte sigura daca se potriveste cu forumul pentru ca personajele sunt facute sa fie umane [err...bine...de fapt non-anime ca umane nu prea sunt ^^"].

Thx de incurajari! wink.gif
Hugz! >:D<
BloodSamurai
Ernest Hemingway ?!? hmmm o sursa de inspiratie usor dark 4 me (ca sa nu mai zic de stilul de incheiere a vietii prin impuscare).

"Nicio vânatoare nu e precum cea a oamenilor, iar cei care au vânat nu răman oameni suficient de mult." Un citat care ma face intotdeauna sa ma intreb daca nu a practicat cumva si el vanatoarea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.