Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CERF - intalnirea nationala (part 2) - pregatiri
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea > Intalniri
Pages: 1, 2, 3
Scorpio
De ce part 2? Pt. ca prima a fost anul trecut. Prima intalnire a membrilor forumului roanime.dk3. S-au prezentat atunci la apel :Coyot , Chibi, Final maniac, Trext, Nexus si cu mine. Chibi ne-a parasit primul(vezi poate anu lasta faci la fel...te leg de mine..... biggrin.gif) dar nu inante de a lasa o galusca la mine in memorie...pe care o tin si acuma minte biggrin.gif .



Anul asta vrem ceva montruos. O reuniune nationala cu cel putin 20 de oameni.



CERF(pt necunoscatori) = Computers and Electronics Romanian Fair. Este targul de calculatoare romanesc ,sa zicem un echivalent la scara nationala a CeBit-ului (care este internationala si se tine la Hanovra)



CERF-ul se desfasoara intre 20-24 aprilie. Noi(cei din Focsani) am zis ca pe 24 ar fi ideal dat fiind ca este sambata, zi in care nimeni n-are scoala si nimeni n-are servici. Acuma se mai asteapta sugestii......dar din cate am vorbit noi.......tot pe 24 venim indiferent de cese mai decide...ca la noi e cam legat de data la care se libereaza Sidonix.....ca vrem sa mergem toti.



Momentan suntem in stadiul de discutii, propuneri , planificari. De la 1 aprilie postam nr. de mobil si cei care vin sigur
Majin
fratilor sa beti in cinstea mea o bere,pt ca pe 24 e ziua mea.poate am sa vin si eu..cine stie?
chibimox
Okeiu .. pai eu zic ca o sa vin (acum) .. si ca o sa stau la o bere dar parca nu ma vad cu o gashca de 30 de oameni mergand prin CERF toti odata .. nu ne intelegm noi pe forum d'apai acolo asa ca prefer sa le facem separat vizitele si berea. Dar despre asta mai vb atunci .. si Scorp, in timpu saptamanii mai am servici, chiar daca nu se cunoaste online, tongue.gif asa ca daca nu apare ceva foarte urgent nu o sa mai plec din scurt biggrin.gif
Chris
Sa bem in cinstea ta Vegeta !!!!??? daca nu te prezinti si dai tu de baut ai incurcato !!! biggrin.gif laugh.gif laugh.gif :twisted:



Vin si eu, asa ca vor fi 21 ce putin :wink:
Majin
poate vin mane..poate vin.dar nu stiu unde are loc...sama sune cineva si sami spuna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!daca vin va imbat pe toti!!!!{cu fanta si sprite!!}
Kataracta
Eu am sa fiu sigur. Ar fi interesant sa ne strangem toti sa mergem undeva dupa CERF. Eventual facem o rezervare pe undeva doar sa stim cati vin
Majin
nice ideea kata,dar cum facem?facem un topic in care sa spuna lumea :''eu vin sigur!!!'' ?
SebyTheDragon
In principiu vin si io!!
APoKLips
In principiu vin... pt ca imi doresc asta de anu trecut de cand s'a facut cealalta intalnire... dar... exista si un "dar".



Apropoh.. Majin... consider'o ca pe cheful de ziua ta.
removed_on_request_20121227
eu vin! sper cel putin... si ii astept si pe restul. vejita, don't pass it up! ca vine doar odata pe an! (ca si ziua ta....hmmm)... facem o combinatie? laugh.gif
Shingo
Eu o sa vin cu siguranta.

Sunt de acord cu chibi....

Cel mai bine ar fi sa mergem cu toti la bere :wink: dupa care vizitam si CERF dar nu sub forma de gramada :?
Balthasar
Eu anul asta vin 100% garantat. Poate sa ninga, sa ploua, sa bata vantul. EU VOI VENI LA CERF laugh.gif . De aceea imi este indiferenta data intalnirii.
Majin
man,eu vin cu brolli..dar ar fi o problema..unde o sa dormim??kata..help me!!!!!!!!
Scorpio
Se pare ca am uitat sa fac o mentiune...dar totusi speram ca se intelege : NO SPAMS!!!!!!!!!!!! in afara de 4 posturi restul sunt SPAM. Ce naiba :? terminati chatuirea fara rost si spuneti ceva klumea. Ce-i pe langa se sterge...sau mai exact...a fost sters
The_Fool_on_the_Hill
Cred ca o sa apar si eu pe la CERF, nu de alta dar facultatea mea este la 10 minute de CERF.



Scorpio> mai sterge din posturi, daca numai 4 sunt bune si restul SPAM, ca in total (nenumarand si posturile tale, care nici unul dintre ele nu este spam) sunt peste 10 posturi in acest topic.
Sidonix
chestia asta cu cerfu ma face sa-mi incalc cuvintu de a mai scrie ceva aci...insa trebuie lamurita o chestiune pe care Scorp vad ca nu a mentionat-o...."Gashca din Focsani" are o problema....de fapt mai multe insa la momentul intilnirii una mare...dn.Nucu sau Lother sau cum isi mai zice el nu poate fi prezent in acelasi loc cu mine....deci nu cred ca vom fi 30 cum se ingrijoreaza chibi boy .... de promis multi promit insa nu stiu citi arunca bani pe tren sau masina sa vina din capatu tarii la bucale pt un eveniment care desi recunoastem importanta in domeniu nu e de mincare...tot ce ramine sunt amintiri...in rest...nu stiu citi ne simpatizeaza sau la citi li se rupe de mine sau de tovarasii mei...faceti cum vreti...veniti citi vreti si cum vreti...Astfel cred ca s-a rezolvat cu problema supraglomerarii si rezervarilor de locuri...Astea fiind spuse astept reactii si intereactii...si chiar adversitati din partea voastra....nu ma supar...De abi astept sa ma descarp pe cineva :twisted:
zeri
Daca va intalniti sambata vin si eu...dar totusi inca nu stiu ce va fi pana atunci...dar in principiu da...vin.



Sidonix, sashiburi!

L-ai lasat pe Scorpio singur sa-si faca de cap pe aici? biggrin.gif :wink:
Scorpio
Deci Fool......restrangeti afirmatiile....nu stii ce am sters.....recunosc aca nu 4 erau bune....erau mai multe...si alea au ramas....dar incepuse o cheatuileala fara rost. iar ce tine de posturile mele......ar fi bine sa citesti din ele si pe urma sa vb.



Zeri.....nu-mi fac de cap....dar numai am suport....asta e....singurel....dar RAU :twisted:
Diana
In principiu vin..sambata .. 24 dupa cum spunea Scorp..ore si alte aranjamente o sa stiu mai tarziu.
Chim3ra
Singura problema la mine ar fii faptul ca exact in acceasi data sau prin 25 am examen :cry: mai apoi e ideea ca imi trebuie cel putzin 700 de mii de cheltuiala si de tren...de dormit am unde dormi mai am prieteni pe acolo....
Sidonix
Bun deci dupa cite vad ati inteles mesaju meu sau cel putin vad ca va doare in cot.....ok....cam atat fiind spuse bye i'm out of here...ne vedem la Cerf...sa zicem....calculatoare si iarasi calculatoare....bleah...deja mi se face greata...o sa-mi aduc multe lamai...Sid's out for summer and KAput.
Bawmwolle
Depinde ce ce ora va fi sambata.In pricipiu, eu sunt de acord, dar nu stiu programul de la teatru. tongue.gif
Scorpio
Pai ora la care ajungem noi(gasca) ar terbui sa fie intre 10-11. Voi in bucuresti va intalniti la cat vreti, da r sa ajungeti in jurul orei aleia pe acolo. Am intrat pe site-ul oficial CERF (www.cerf.ro) i am vazut ca sambata e deschis intre 10-16...timp berechet pt. a-l vizita.....de fapt cam 2-3 h dureaza o vizita asta daca de duci pe la toate standurile
DMonk
Cred ca ar trebui sa ne intalnim dupa ce vizitam, pe la ora 13 sau 14. Un grup de cateva zeci de persoane (sa speram!) e cam greu sa se plimbe printre standurile alea.



Si mai e o problema. Sambata e ultima zi, si pentru ca oamenii nu mai au servici/scoala/etc. o sa fie mai multi vizitatori decat in zilele precedente. Imi vine greu a crede ca o sa fie doua-trei mese libere la o terasa din romexpo. Cerf e locul de intalnire, dar cred ca ar trebui sa avem in vedere e destinatie precisa din afara Cerf.



Hmm.. da.. cei din Bucuresti.. sa vorbim si sa organizam ceva pentru "oaspetii" nostri! Cand ne vedem.... si o facem cum zice chibimox.. transparent pentru "utilizatori"! ohmy.gif
Bawmwolle
Scorpio, sunt de acord cu tine, cum da in 3 ore termini cam tot ce e de vazut,Dar daca vrei sa mai stai si la concursuri, sa ma joci ceva, timpul trece.Eu unul prefer sa fim acolo cat mai devreme, pt ca se aglomereaza repede si nu mai e asa misto.
Scorpio
Dmonk.....nu-i buna ideea dupa CERF.....toata faza asta era sa fim impreuna cat mai mult..nu cat mai putin....deic cel mai bine vizitam impreuna.....eventual ne impartim in 2 grupe .....vedem noi.



Sethi...mai devreme nu se poate pt. ca CERF-ul se deschide la 10.



Acuma am un avertisment de facut (altul decat cel facut de sid) :





Limita de ras a lui Frost



Limita de ras a lui Frost a fost descoperita de cei 2 oameni de stiinta Scorpio si Lumpy in timpul vizionarii unui film de comedie. LRF se manifesta prin crize de ras ale purtatorului (Frost) crize ce sunt f. contagioase si se transmit pe cale auditiva si vizuala. Infectatii sufera de ras continuu....necontrolat....dureri abdominale.....si veselie nelimitata. Desi limita se atinge relativ greu odata atinsa numai e cale de intoarcere.Cercetatori au descoperit ca subiectul are 2 limite :



- prima se poate suporta de toti..rasul se pastreaza intr-o oare care limita a posibilitatilor fiecaruia de suportare...si chair este recomandata



- a doua..eee....ai numai cei care stiu ca tin la ras sunt sfatuiti sa intre....daca nu sunteti antrenati pt. asa ceva intrarea in zona LRF 2 este pe risc propiu



Nu s-a descoperit inca tratament....si cercetatori decalra ca nici nu vor....ei cauta metode noi de a gasi o alta limita....dar sunt ingrijorati ca aceasta poate pune in pericol viata subiectului.



Sfatul nostru este ca daca nu aveti antrenament....NU-L FACETI CA RADA PE FROST LA CERF.....IT WILL BE THE END OF US ALL biggrin.gif ...sau ma rog....noi avem antrenament.... tongue.gif



P.s: nici nu va imagianti ce pofta de ras poate sa aiba Frost.....si ce contagioasa e......antrenati-va biggrin.gif
Thor
Vad ca toata lumea si-a anuntat prezenta, asa ca de ce sa nu fac si eu acelasi lucru: I'm game...My first CERF ever...I'm so nervous... :oops: ...Apropo, se zicea pe undeva prin topic de organizare...rezervarii...Care-i treaba...Ar fi marfa, daca ar avea cine sa se ocupe de chestia asta.Un mic get together...asa ca intre prieteni... :wink: Si by the by Scorpio...sper ca n-am facut spam :wink: See you at CERF k?

:arrow:
Scorpio
Lol..anuntarea nu e spam...ca daca era Seby lua premiu :twisted:



Rezervari nu stiu unde sa faceti.....da intalnirea o sa fie sigur....cu sau fara....ca pana la urma putem sa luam berea-n mana.....ne punem in fund si am terminat povestea biggrin.gif . Deci daca e ceva de rezervat s-o faceti voi da vedeti sa nu fie vrun pat in vro celula biggrin.gif ..........decat daca e al uneia din fete :twisted:
shepte
tzzz ..as veni shi io ..mai e careva din Arad sau macar Timi care merge ?
Chim3ra
partea cu examenele la mine s-a rezolvat smile.gif am ex in 21 si 27 cumva cumva ma scot singura problema ar ramane banii...sa speram ca se strang si aia incetu cu incetu...apropo daca aveti relatii la cei care fac curse poate puteti ajuta unii oameni care au nevoie...sa putem ajunge la un acord cu soferu si sa platim mai putin decat cat ar fii biletul intreg cu trenul...cine stie poate unul dintre voi cunoaste pe cineva...ca dupa cum ma gandesc eu ar fii cel mai misto sa fim cu cat mai multi la intalnire...
Scorpio
De pe 18 april ar trebui sa postam un mic "plan de bataie" si eventual cei care vin si au si mobil sa posteze nr-ul......am si eu....sper ca aveti si "coi" (voi.....dedicatie speciala pt. Apok...de la BloodPack....fara nuamr biggrin.gif ). Eu zic ca cei din Bucuresti sa face eventual niste rezervari la un local din apropiere....puneti mana de la "mine" (mana....dedicatie speciala pt. Urfe....tot de la BloodPack.....fara numar biggrin.gif )......ca nu cred ca o sa aiba astia destule "scune"(scaune.....dedicatie tot pt. Urfe biggrin.gif )



P.s : BloodPack = gasca din focsani
Sidonix
tot mai pierd timpu pe aci...am observat ca ce am intuit se pare un vitor sigur...apropo daca cine este sigur ca nu vine sa nu mai posteze ca vina...sa stim si noi daca vom fi mai mult de 5 :arrow:
axi
sidonix ar trebui sa ai mai multa incredere in oameni...chiar cand te dezamagesc.

cat despre CERF eu cred ca o sa vina destula lume si o sa iasa ceva misto si la poze ne vom uita multa vreme cu placere. biggrin.gif

in ceea ce priveste planul de bataie scorp are dreptate. eu as mai propune ca o idee poate ar fi bine sa spuna fiecare din cei ce vin ce ar vrea ei sa faca in acea zi... cum si-ar petrece ei ziua incepand cu sosirea in bucuresti si pana la plecare. asa am putea incerca sa multumim pe toata lumea printr-un plan mai flexibil si corelat la dorintele voastre 8)

yeak...am inceput sa vb ca profesorii mei din facultate laugh.gif
Diana
Eu vin sigur. Am facut deja unele promisiuni si aranjamente. Nu mai am pe unde scapa.

Sid, garantat vor fi mai mult de 5 ... gandeste-te numai la cati sunt din Buc.
Balthasar
Si eu vin garantat. Ajung joi sau vineri si plec sambata seara sau duminica dimineata, in functie de ce trenuri sunt.
ruxi
cred ca si noi cei din Bucuresti ar trebui sa ne organizam cumva. sa fim niste super-gazde, nu?
axi
ruxi are dreptate, tre sa transpunem proverbiala ospitalitate romaneasca in practica ... propun ori intalnire tematica biggrin.gif, sau o conferinta pe yahoo...da cu mai multi de 5 oameni si la o ora stabilita
Scorpio
Axi...stim noi ce vorbim..stai tu calm...stim prea bine cum merg treburile pe aici.



Diana...nu uita ca si Kata si-a luat un angajament fata de mine...care te implica :twisted: vii pe riscul propriu...si vezi ca am mai vb cu Kata intre timo asa ca........ :twisted:
Diana
Aha ... si eu deja am inceput sa tremur de frica ingrozitoare a maltratarii. Nenea Scorp ai fi tu mare si rau da nu cu mine.
Kataracta
He he he, Diana, eu mi-am luat angajamentul, asa ca am sa am grija sa ma tin de cuvant biggrin.gif Poate ca nu tremuri tu de frica, dar gandeste-te ca am sa fiu si eu acolo biggrin.gif:D:D
ruxi
kata, de ce vrei tu sa sperii pe toata lumea? lol
chibimox
Mda ... hai sa vedem ce putem face cu organizarea :



Cu ora intalnirii exista 2 propuneri : inainte de vizita la CERF si dupa. fiecare din propuneri are avantaje si dezavantaje si unii ar prefera sa se intalneasca pe la ora 10 si apoi sa mearga prin CERF altii ar prefera sa se intalneasca mai tarziu, cu okii deja scurshi de tehnologie si sa se poata bea o bere. Nu cred ca are rost sa vedem care cum vrea, sa votam sau sa ne impartim .. cred ca se poate face si inainte si dupa : inainte de CERF cu vr-o ora jumate - doua inalnirea cu suc biggrin.gif pt ca sa se adune lumea si sa se imparta pe grupuri de vizite & co iar dupa CERF undeva in jur de ora 14 asa sa ne intalnim undeva unde sa se poata si manca. DMonk a propus o terasa la care se poate ajunge cu autobuzu din Piata Presei Libere si unde sa incercam sa rezervam.



Cine poate vine de dimineatza cine nu dupa CERF la terasa. Harti sunt, telefoane sunt cred ca ne putem strange asa.



neh ?
Diana
Eu vin de vineri si plec duminica prin indurarea lui ruxi. Tot ce prind si e omeneste posibil particip biggrin.gif.

Dar propun ca macar ora pt adunarea de dimineata si locul sa fie stabilita cu 3 zile inainte si afisata aici. Sunt unii care vin cu noaptea in cap si nu prea au timp de cercetari prin Bucuresti. Sa stie din timp ce-i asteapta.
Scorpio
Chibi..perfect....noi o sa venim de dimineata. Programul nostru e cam asta :



- venim cu microbuzul de ora 7 desi am ajunge in Bucales pe la 10...probelma va fi unde ne lasa : Bcuur Obor sau Piata Uniri...de preferat a doua varianta.



- in cazul cel mai rau (Bucur Obor) o sa ajungem la CERF pe la 11-11:30 (sper)..oricum vb la mobil



- de participat participam peste tot



- vom pleca cel mai probabil cu trenul de noapte....asa ca o sa vedem acolo cine o sa fie norocasi care ne conduc la tren..ca n-om merge singuri prin Bucale noaptea biggrin.gif



P.s: Diana....ti-am ami zis eu : daca Kata si cu mine suntem in acelasi loc .....si cooperam.....iese show...si udne mai pui ca vine si coechipierul meu de baza - Sidonix (ScareCrow)
yuki
Eu as vrea sa ma intalnesc cu Uje, ca tinem legatura de cativa ani dar n-am apucat sa ne intalnim. Ea mi-a spus ca vine dar vad ca n-a postat aici. Nu sunt sigura daca vin dar cand e luata o hotarare sa se anunte ora si locul de intalnire.
Sidonix
Mai Yuki....nu oi fi eu Uje...dar cine stie... :twisted: ......am zis ceva mai upper page...daca nu stiti sigur nu mai postati....ce tralala si ding ding dong nu intelegetzi..si asa o sa fie pe fuga ...sper ca macar mincarea sa fie buna daca compania nu o sa ma satisfaca :twisted: ...glumesc si eu....poate....eu am inteles ca toata lumea vrea dar asta nu inseamna ca si poate....intilniri de gradu 3 nu o sa fie....asta e sigur....ce ramine e o bere...sau mai multe sper...depinde daca imi da statu solda :wink:

....asta nu inseamna ca o sa fiu rau pina la capat sunt sigur ca toti sunt oameni apti de viziuni marete biggrin.gif ...vorba cuiva...Nick ai incredere in oameni...cine stie....poate pt o zi...om trai si om vedea...cel putin cu citiva :arrow:

PS: adagio...Yuki daca vii la intilnirea Cerf iti promit o macheta Gundam(king size)...cred ca nu vei rata asa ceva...Te astept gundamitzo.. :twisted:
Scorpio
Yuki...adica pe mine nu vrei sa ma vezi??? sad.gif Pai nu vrei sa avem o discutie face to face despre Gundam?...hai ca daca vii iti dau o macheta Gundam biggrin.gif ....care veri tu...Gundam 1 ,2....5/7...3/8 biggrin.gif Acuma faptul ca Yuki vrea s-o vada neaparat pe Uje.....face ca mintea mea sa intre in overtime...si sa faca o mica asociere pur imaginara de reverul preferintelor hentaistice ale lui Yuki tongue.gif tongue.gif
Sidonix
nu cred ca yuki poate sa renunte la o prietenie ce se extinde pe timp indelungat cum ne descrie ea pt o oferta materialista...adica o macheta gundam chiar de ar fi in marime naturala ... nu valoreaza cit sentimentele lui Uje..nu?...totusi daca tinem cont de obsesia lui yuki...as avea unele indoieli...dar vorba aia mai simte omu si nevoia de dragoste ...cit metal gundam poate omu sa inghita...totul are o limita cind intervine feelingu ala...tinga ling...
Scorpio
pai poate are o lipsa de fier in sange...si zice sa-l compenseze :twisted: Acuma cred ca o fac eu sa vina pana la urma....c-o sa vina sa-mi rupa gatul asta e altceva....da macar vine biggrin.gif
Sidonix
ca sa nu facem spam..eu zic ca sper binele ei nu vine...spre plictiseala mea o sa gasec greu pe cineva pe care sa tachinez biggrin.gif ..insa o sa incerrc ...cred ca o sa am de unde sa aleg :twisted: :arrow:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.