Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Salutare!
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Eagle Eye
Salutare!
Ma numesc Cristi,am 19 ani si sunt din Bucuresti.Imi place muzica rock,cea a anilor 50',dar si muzica clasica.Hobby.uri?Voleiul.
Bineinteles ca ma aflu aici pentru ca sunt pasionat de anime.uri,ca Hellsing,Hellsing Ultimate,Death Note,D.N.Angel,Cowboy Bebop sau Afro Samurai.
In general imi plac anime.urile mai..intunecate,cu ceva actiune,dar si cele amuzante.
Pai..cam atat.Cred ca o sa imi placa aici.
Cele bune!
elpreda
Salutare and welcome among us!
Intunecat, actiune si amuzant, that just saying Elfen Lied; exista si varianta in roamana daca preferi, tradusa de Diclonius Subs. Dupa asta depinde la ce te referi cand zici intunecat:

- psihologice, mindfuck : Higurashi no naku koro ni , Serial experiments Lain, Neon Genesis Evangelion
- gore : Gantz, Deadman Wonderland
- drama kind of dark : Rozen Maiden, Shiki

Iti recomand insa sa alternezi genurile, daca urmaresti prea multe mindfuck series la rand you start getting wierd thoughts, prea multe comedii you start getting bored... you get the point.
Also, daca ti-a placut Death Note atunci cu siguranta iti va placea si Code Geass.
Te poti uita peste ce s-a vorbit despre diferite animeuri in subforumurile de la Anime Detaliat, you can decide what to watch next or join the discussion on one of the ones you've already seen.

Despre muzica stim ca iti place rockul, te uiti la anime & ai intrat pe acest forum => asculti rock. Ce nu stim este daca poti sa si canti la vreun instrument .

Well, that's it from me for now, umm... have fun I guess!
Eagle Eye
Buna din nou!
Wow..mersi de recomandari.Din cate m.am informat acum par foarte interesante.Inca sunt la inceput in a descoperi anime.urile care sa ma dea pe spate,dar pentru inceput,Death Note si Hellsing(Crispin Freeman are o voce dementiala)cred ca m.au dus pe calea care trebuie.
De cantat la vreun instrument din pacate nu stiu.Mereu m.au atras tobele,dar pana acum n.am avut timp.Oricum,am un bongo care ma asteapta pentru inceput.Totodata si vioara ma innebuneste.Odata si odata o sa imi fac timp pentru ele.
Oricum,multumesc.E bine sa dai de niste fani anime cu cunostinte bogate:D.

Cheerio!
darczon69
Bine ai venit,

Elpreda mi-a luat recomandarile de pe limba tongue.gif.

Sa inteleg ca preferi dublajul in general? Sau doar la Hellsing (care este printre putinele dublaje...acceptabile; desi vocea lui Seras este groaznica > . >)?
Eagle Eye
In general nu prea sunt fan al dublajului.Ai dreptate..la Alucard a meritat dublat.Si in plus,mai ales din Death Note,am cam invatat cateva cuvinte in japoneza:D.
kukla
BUNA,SUNT NOUA IN ACEST SAIT SI AS DORI DACA SE POATE PUTIN AJUTOR biggrin.gif ,NU II DAU DE CAPAT,VREAU SA MA UIT LA NISTE ANIMEURI SI NU POT,DACA BINEVOIESTE CINEVA SA MA AJUTE II RAMAN INDATORAT,MULTUMESC
darczon69
QUOTE(kukla @ Feb 27 2012, 05:21 PM)
BUNA,SUNT NOUA IN ACEST SAIT SI AS DORI DACA SE POATE PUTIN AJUTOR biggrin.gif ,NU II DAU DE CAPAT,VREAU SA MA UIT LA NISTE ANIMEURI SI NU POT,DACA BINEVOIESTE CINEVA SA MA AJUTE II RAMAN INDATORAT,MULTUMESC
*



Bine ai venit smile.gif

In primul rand...easy on the capslock tongue.gif.

In al doilea rand: cum vrei sa te uiti la anime? Online, adica streaming? Sau sa descarci pe calculator?
kukla
Multumesc

Online as dori.

darczon69
Nicio problema. smile.gif

Noah, streaming-ul online nu e punctul meu forte...ti-as recomanda crunchyroll, fiindca e singurul pe care il stiu. I'm a downloader biggrin.gif

Prefer sa las pe altcineva sa iti raspunda.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.