Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hello Everybody
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Gaia
buna tuturor!
ma numesc Ioana, am 21 de ani si de cativa ani locuiesc dincolo de granitele minunatei noastre tari. imi plac anime-urile, imi plac manga-urile, cultura japoneza si in special mancarea (!).
toate astea nu in exces insa, dar am momentele mele in care ma trezesc pierzand zile (atat cat le mai pot pierde sad.gif ) in fata ecranului si urmarind vreun desen animat...
nu sint o experta in animeuri, nu am vizionat multe, ba chiar din contra... totusi, o sa dau ceva titluri
-animeul preferat: Candy Candy. desigur, reminescente din copilarie dar l-am revazut de curand, este breathtaking...
alte chestii peste care am mai aruncat un ochi sau doua: Paradise Kiss, Nana, Toradora!, Skip Beat, Ouran High School, Vampire Knight, Black Blood Brothers, Hellsing, Trinity Blood, Itazura Na Kiss, Skip Beat, Ranma, Saint Seya, Fairy Tail.
Momentan urmaresc Fushigi Yugi...
Alte detalii extraordinare despre mine:
-imi place muzica, ascult cam de toate, cu precadere '70, '80, metal si mult jazz.
-scriu (destul de binisor zic eu laugh.gif ) fanficuri.
-n-am nici cel mai mic talent la desen, ba sint chiar pe dinafara total din pacate, chestie care ma intristeaza cumplit pentru ca mi-ar placea LA NEBUNIE sa pot crea manga-uri...
-imi plac pisicile (big deal, mie si inca 1000-unora de pe forum, cu siguranta).
-m-am inscris pe forum ca sa ma mai documentez in materie de animeuri dar si pentru ca, fiind plecata din tara de ceva vreme, imi cam lipsesc comunitatile romanesti...

o intrebare pentru toata lumea: cine se uita la animeuri cand era mic pe Italia 1?!!? Mana sus, ca si eu am fost printre pionieri!!!!
acum na, sariti cu intrebarile rolleyes.gif
Clayton_Plainsboro
Hey there Gaia!

In mod normal, nu as raspunde unui post la ora asta, fiind si foarte antisocial, dar dupa faza cu Italia 1 trebuia sa ridic si eu mana, nu?

Nu prea o sa te intreb despre anime, pentru ca sunt persoane mai obsedate decat mine de subiect, care se vor descurca mult mai bine. Imi recunosc incompetenta in domeniu.

Totusi, ce anime iti placeau pe I 1?
De asemenea, si eu stiu cat de frustrant e sa vezi cum oamenii deseneaza dar sa fi antitalent complet. Mai ales ca multi talentati isi cam irosesc talentul.

Cat despre pisici, da...si eu am vreo 2.
darczon69
Bine ai venit!

Vreau sa spun ca "I feel you there...": ar fi absolut genial sa stiu si desena pentru a-mi putea crea propriile manga sad.gif.

Revenind, crezi ca imi/ne poti arata cateva din respectivele fan-ficuri? Sunt "real fan-fics" (adica cu personaje dintr-un anime specific) sau "general" (non-specific anime related thingys biggrin.gif)?
Gaia
@Clayton : ohoho, pe Italia 1 cred ca ma uitam in fiecare weekend la urmatoarele desene: Occhi di gatto ( Cat's Eye), Cantiamo insieme ( care in japoneza s-ar numi Torappu ikke monogatari), Ai no Wakakusa Monogatari (care habar n-am cum se numeste in italiana, e o adaptare a romanului Little Women de Louisa May Alcott), Hana no ko Lunlun si bineinteles Papa Gambalunga (Watashi no Ashinaga Ojisan).
Si multe altele in plus probabil, de care cu siguranta am uitat ph34r.gif
Oricum, mai criminale erau reclamele la papusi care evident ca nu se gaseau la noi pe vremea aia mad.gif
@ darczon69 : sint general fan ficuri, celelalte nu ma pasioneaza in mod special pentru ca esti mereu limitat intr-un fel sau altul scriindu-le...
sigur ca i can share some with everybody, de indata ce le gasesc wink.gif
stay tuned! tongue.gif
Mumusan
Hi and welcome


eu ma uitam pe Rai (nu mai stiu care dintre ele) la niste anime-uri ce dadeau ei acu ani buni 1994-95 nici nu mai tin minte cum le spuneau, nici nu prea m-a interesat

Gaia, thats kinna ... godish name u'v chosen
Katakura
QUOTE(Gaia @ Jan 28 2012, 04:26 AM)
buna tuturor!
ma numesc Ioana, am 21 de ani si de cativa ani locuiesc dincolo de granitele minunatei noastre tari. imi plac anime-urile, imi plac manga-urile, cultura japoneza si in special mancarea (!).
toate astea nu in exces insa, dar am momentele mele in care ma trezesc pierzand zile (atat cat le mai pot pierde sad.gif ) in fata ecranului si urmarind vreun desen animat...
nu sint o experta in animeuri, nu am vizionat multe, ba chiar din contra... totusi, o sa dau ceva titluri
-animeul preferat: Candy Candy. desigur, reminescente din copilarie dar l-am revazut de curand, este breathtaking...
alte chestii peste care am mai aruncat un ochi sau doua: Paradise Kiss, Nana, Toradora!, Skip Beat, Ouran High School, Vampire Knight, Black Blood Brothers, Hellsing, Trinity Blood, Itazura Na Kiss, Skip Beat, Ranma, Saint Seya, Fairy Tail.
Momentan urmaresc Fushigi Yugi...
Alte detalii extraordinare despre mine:
-imi place muzica, ascult cam de toate, cu precadere '70, '80, metal si mult jazz.
-scriu (destul de binisor zic eu  laugh.gif ) fanficuri.
-n-am nici cel mai mic talent la desen, ba sint chiar pe dinafara total din pacate, chestie care ma intristeaza cumplit pentru ca mi-ar placea LA NEBUNIE sa pot crea manga-uri...
-imi plac pisicile (big deal, mie si inca 1000-unora de pe forum, cu siguranta).
-m-am inscris pe forum ca sa ma mai documentez in materie de animeuri dar si pentru ca, fiind plecata din tara de ceva vreme, imi cam lipsesc comunitatile romanesti...

o intrebare pentru toata lumea: cine se uita la animeuri cand era mic pe Italia 1?!!? Mana sus, ca si eu am fost printre pionieri!!!!
acum na, sariti cu intrebarile  rolleyes.gif
*



WELCOME !!! happy.gif
Nu prea pot sa te ajut cu multe lucruri ca si eu sunt nou pe site tongue.gif insa de 4-5 saptamani am obsesivitate de animeuri smile.gif) si as putea sati recomand cateva biggrin.gif doar sa spui ce stiluri iti plac biggrin.gif
Himitsu23
Hello and Welcome!

Well, si eu sunt unul dintre cei care au vizionat primele anime-uri pe Rai Uno, asa ca ridic mana doar pt a te saluta si a-ti ura "Bun venit!"

I'm also looking forward to your posts and your fan fics smile.gif
I hope you enjoy posting here! smile.gif
TGeorgeMihai
user posted image
Gaia
QUOTE(Mumusan @ Jan 28 2012, 09:32 PM)
Gaia, thats kinna ... godish name u'v chosen
*



biggrin.gif dap, cu siguranta nu din acelasi registru ca ''Mumusan'' icon_twisted.gif

QUOTE(Katakura @ Jan 28 2012, 09:58 PM)
WELCOME !!! happy.gif
Nu prea pot sa te ajut cu multe lucruri ca si eu sunt nou pe site tongue.gif insa de 4-5 saptamani am obsesivitate de animeuri smile.gif) si as putea sati recomand cateva biggrin.gif doar sa spui ce stiluri iti plac  biggrin.gif
*



Da, destul de nasol cand ai asa ceva (''obsesivitate'', vreau sa zic) tongue.gif . Imi place cam orice stil, cu conditia sa fie un anime inteligent si sa aiba cat mai putine fillere... si daca se poate, sa nu aiba foarte multe episoade, pentru ca i'm an old lady now si stau din ce in ce mai prost cu rabdarea. Spune-mi ce ti se pare ca se pliaza cel mai bine pe mofturile mele rolleyes.gif

@ all: thank you for the nice and warm welcome cool.gif
Ramziel
Welcome to our small group :3, woulps...meant to say family ^O^

well.....deja m-am lungit cam mult, o sa revin maine cu mai multe intrebari....
but before that, chech the fairy tail topic, I haz some things that might change your impression ^-^
si inca ceva, daca esti pe din-afara la desen, atunci fa un manga in colaborare cu cineva, poti sa te ocupi de story + panel-uri <.<
Katakura
QUOTE(Gaia @ Jan 30 2012, 12:12 AM)
Da, destul de nasol cand ai asa ceva (''obsesivitate'', vreau sa zic) tongue.gif . Imi place cam orice stil, cu conditia sa fie un anime inteligent si sa aiba cat mai putine fillere... si daca se poate, sa nu aiba foarte multe episoade, pentru ca i'm an old lady now si stau din ce in ce mai prost cu rabdarea. Spune-mi ce ti se pare ca se pliaza cel mai bine pe mofturile mele rolleyes.gif
*


Eeeh poate obsesivitate u un cuvant totusi putin cam mare, insa imi plac foarte mult happy.gif
si ca si recomandari... hmmm...pai urmatoarele au intre 12-14 episoade
Animeuri serioase:
-Myself;Yourself
-Da Capo
-Da Capo Second Season
-Da Capo II
-Da Capo II Second Season
-Shuffle
-Princess Lover
-Fortune Arterial
Animeuri mai ecchi sau/si comice:
-Sora No Otoshimono
-Sora No Otoshimono Forte
-Asu No Yoichi
-Rosario + Vampire
-Rosario + Vampire Capu 2
-Omamori Himari
-Bludgeoning Angel Dokuro-chan (foarte scurt)
-Bludgeoning Angel Dokuro-chan :Season 2 (foarte scurt)
-Kaichou wa Maid-sama (e si serios dar are si comedie,nu stiu exact unde sa-l trec)
-Kiss x Sis
-Ore no Imouto
-Ore no Imouto: True Route (e cu 4 episoade in plus de cel simplu,merita vazute ambele,sunt pur comice tongue.gif)
-Ichigo 100%
Si daca o sa ai chef de ceva de 26 de episoade (parca) chiar as recomanda Clannad (drama,romance) si Kaichou Wa Maid-sama (romance,comedie) ambele mi-au placut mult happy.gif
Sper sa fi fost de ajutor tongue.gif de si cred ca te-am cam bombardat cu animeuri smile.gif) srry


Alexander
Incearca Cowboy Bebop, din ce ai spus imi pot da seama ca ai sa iubesti coloana sonora si stilul serialului in general.

Cum de nu mai esti in tara?

Bun venit.
Gaia
QUOTE(Ramziel @ Jan 30 2012, 02:09 AM)
Welcome to our small group :3, woulps...meant to say family ^O^

well.....deja m-am lungit cam mult, o sa revin maine cu mai multe intrebari....
but before that, chech the fairy tail topic, I haz some things that might change your impression ^-^
si inca ceva, daca esti pe din-afara la desen, atunci fa un manga in colaborare cu cineva, poti sa te ocupi de story + panel-uri <.<
*



hah, usor de spus, normal ca mi-ar placea la nebunie sa fac asta dar nu cunosc pe nimeni care sa deseneze bine, sa aiba si timp la dispozitie pentru un proiect de genul si sa fie si willing sa-mi citeasca ideile. it's all about time, patience, sharing ideas, etc etc. o colaborare de genul asta ar fi ideala, dar cine e dispus sa investeasca timp si talent fara niciun stimulent financiar (de amoru' artei)????




QUOTE(Alexander @ Jan 30 2012, 06:25 PM)
Incearca Cowboy Bebop, din ce ai spus imi pot da seama ca ai sa iubesti coloana sonora si stilul serialului in general.

Cum de nu mai esti in tara?

Bun venit.
*


da, cunosc personajul, aveam prieteni care erau fani dar niciodata nu am avut curiozitatea sa ma uit la vreun episod, nici macar de proba... i guess i should...
am vrut sa fac facultatea Afara si parintii mei s-au facut luntre si punte ca sa imi poata oferi 'luxul asta'. o decizie inspirata, de intors nici nu mai poate fi vorba laugh.gif

o chestie funny: i am greeted only by boys... laugh.gif cool.gif
darczon69
But, ofc biggrin.gif. We can detect a fangirl from miles away biggrin.gif.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.