Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Well... Hello!
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Nemui.Neko
Hey!! ^^ Eu sunt Adriana, ,sunt din Bucuresti si am 17 ani. Sunt fana anime-manga (evident),dar in splecial manga , adica ma uit si la anime, dar mai mult imi place sa citesc manga. Genurile mele preferate sunt in general horror sau shoujo. Dar in general daca acel anime/manga nu are ceva care sa ma tina "in priza", nu urmaresc/citesc . Din acest motiv nu reusesc sa termin multe dintre seriile pe care le incep . Hmm ..Ce sa mai spun... In timpul liber imi place sa dorm ,sa lucrez una-alta in Photoshop ,sa ascult muzica, sa ma uit la filme ...etc.

Nu prea stiu ce sa mai spun...Astept intrebarile voastre^^
TGeorgeMihai
user posted image

Poti da si niste nume de anime/manga care iti plac ?
bloodlover
Salutare si bine ai venit!

Multa lume din Buc. pe aici.
Nemui.Neko
Amine care imi plac - Ghost Hunt , Gantz , Death Note,Claymore , Mononoke, Ouran High School Host CLub, Paprika si cam atat. Manga -(horror) Uzumaki , Tomie (defapt imi place tot ce e scris de Junji Ito), Fuan no Tane si Fuan no Tane Plus , MPD Psycho, Kurosagi Corpse Delivery, Homunculus ; (shoujo) Dengeki Daisy , Hapi Mari, Galism si multe altele. Oricum , anul asta am ceva cu genul horror.

Multumesc mult pt primire! ^^
TGeorgeMihai
QUOTE(Nemui.Neko @ Jan 26 2012, 08:54 PM)
Amine care imi plac - Ghost Hunt , Gantz , Death Note,Claymore , Mononoke, Ouran High School Host CLub, Paprika si cam atat. Manga -(horror) Uzumaki , Tomie (defapt imi place tot ce e scris de Junji Ito), Fuan no Tane si Fuan no Tane Plus , MPD Psycho, Kurosagi Corpse Delivery, Homunculus ; (shoujo) Dengeki Daisy , Hapi Mari, Galism si multe altele. Oricum , anul asta am ceva cu genul horror.

Multumesc mult pt primire! ^^
*



Gantz este mai reusit simai complet manga-ul decat anime-ul care se opreste exact cand lucrurile devin mai interesante ... In fine, cam mult bullS ultima arca, cea cu razboiul cu alta rasa extraterestra ca au cam exagerat cu CG-ul (modelele 3D prost facute) ... Si filmele sunt misto, cel putin primul e foarte reusit (desi pare cam Low-budget), al doilea nu prea are asa multa actiune, se bazeaza prea mult pe sabii (parca ar fi un film cu samurai smile.gif )

Am mai vazut Death Note (anime + film), Claymore (anime + manga partial, vreo 60-70%), Ouran High School Host Club (anime partial), restul vorbesti limbi straine, nu am auzit de ele smile.gif

La astea "populare" ca Naruto, Bleach, One Piece sau Fairy Tail nu te uiti ?
Nemui.Neko
Din manga-ul Gantz am vazut niste pagini si parea interesant , dar nu am avut timp sa-l citesc. Cat despre filme, chiar nu am stiu ca sunt 2 , il stiu doar pe ala aparut in 2010.
La anime-uri mai "populare" am incercat sa ma uit , dar singurul care mi-a placut mai mult a fost Bleach, cu toate ca am vazut episoadele pe sarite . In incercat sa ma uit si la Naruto ( am fost obligata de cativa prieteni) dar nu m-a atras . Iar din One Piece si Fairy Tail nu am vazut niciun episod, poate o sa incerc candva.
TGeorgeMihai
QUOTE(Nemui.Neko @ Jan 26 2012, 09:24 PM)
Din manga-ul Gantz am vazut niste pagini si parea interesant , dar nu am avut timp sa-l citesc. Cat despre filme, chiar nu am stiu ca sunt 2 , il stiu doar pe ala aparut in 2010.
La anime-uri mai "populare" am incercat sa ma uit , dar singurul care mi-a placut mai mult a fost Bleach, cu toate ca am vazut episoadele pe sarite . In incercat sa ma uit si la Naruto ( am fost obligata de cativa prieteni) dar nu m-a atras . Iar din One Piece si Fairy Tail nu am vazut niciun episod, poate o sa incerc candva.
*



Gantz II - Perfect Answer Trailer

Cat despre anime-uri, Fairy Tail ar trebui sa in incerci cand ai timp... Are de toate: actiune, comedie, storyline bun, arta este foarte reusita... Foarte asemanator, dar totusi diferit de One Piece
Nemui.Neko
multumesc pt trailer! sunt de acord cu tine , e chiar ciudat al doilea film si chiar zici ca sunt samurai smile.gif) parca si povestea e putin diferita de cea din anime...
Maine cred ca o sa incerc sa ma uit la Fairy Tail , ca tot stau acasa si nu am alceva de facut. biggrin.gif
Ramziel
smile.gif) te dai si tu mare acum ca ti-am zis sa vezi ca a aparut Gantz 2 biggrin.gif

well.....bine ai venit printre noi Nemui-chan ^-^

o.o ai vazut ouran high school, se situeaza in topul anime-urilor mele preferate, and what? nu ai vazut Fairy Tail....you gotta see it XD, it's epic ^O^

anywayz.....happy posting and see chu around ^-^
darczon69
Bine ai venit!

E deosebit de interesanta lista ta si imi voi permite sa iti sugerez si eu cateva anime-uri care s-ar putea sa-ti placa biggrin.gif :

1) Jigoku Shoujo - Hellgirl = un thriller/horror care exploreaza psihicul uman intr-un mod absolut genial

2) Higurashi no naku koro ni = Un mystery/horror anime care, dupa 4 episoade te va face, cu siguranta sa zici: "WTF?!" si apoi vei continua sa il privesti smile.gif

3) Monster = in opinia mea, un clasic si unul dintre cele mai bune anime-uri ale genului.

4) Code Geass = in aceeasi liga cu Death Note; daca ti-a placut DN, e imposibil sa nu-ti placa si CG.

Cam atat imi vine in minte acum smile.gif. Bine, daca vrei si niste mindf*ck, atunci Serial Experiments Lain, Ghost in the Shell si Neon Genesis Evangelion sunt recomandarile mele. smile.gif

Revenind, ce alte hobby-uri mai ai in afara de anime/manga? (Si mie imi place Junji Ito, apropo biggrin.gif).
Nemui.Neko
Multumesc pt recomandari! Jigoku Shoujo l-am vazut la tv acum mult timp si mi-a placut destul de mult. La Higurashi exact atat am putut sa vad biggrin.gif primele 4 episoade m-au terminat , dar asta a fost acum 3 ani (cred) si vreau sa reincep seria. De Monster m-am apucat acum 3 saptamani , dar am vazut decat 6 episoade pt ca nu am avut timp - intr-adevar un anime genial! La Code Geass am incercat sa ma uit , dar nu m-a atras nimic. I love mindf*ck anime! Acum o sa trec pe lista si Serial Experiments Lain. smile.gif

Alte hobby-uri ar fi invatat japoneza (sunt inca in stadiul de incepator si o sa raman in stadiul asta muuult timp), cititul , filmele si lucratul in Photoshop. Si app de Junji Ito , pacat ca un eng sunt traduse decat jumatate din maga-urile lui.
AbyssFiend
Bun venit in familia noastra, and don't be affraid to express yourself ^ ^
darczon69
QUOTE(AbyssFiend @ Jan 27 2012, 06:27 PM)
Bun venit in familia noastra, and don't be affraid to express yourself ^ ^
*



I couldn't resist biggrin.gif

http://www.youtube.com/watch?v=lI6PF0MHyHs
AbyssFiend
Just knowing they are niggers didn't let my poor soul listen to them </3
Nemui.Neko
LOOL! laugh.gif I promise I won't. LQL
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.