Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceva Music Din Anime De Votat
Anime-Club Forum > Ro Anime > Anime Music
Taromon
Cum apare si in descriere, "Nu ma urati" pentru ca va pun sa votati aceste melodi. dry.gif
Stiu ca nu sunt acelasi gen unsure.gif
Votati melodia ce acum va face inima sa tresara biggrin.gif


Eu votez One Piece opening 11 (Share The World ) cool.gif
Mumusan
there's only Lilium, in that list of yours, the other openings are just to comercial
darczon69
QUOTE(Mumusan @ Jan 23 2012, 09:32 PM)
there's only Lilium, in that list of yours, the other openings are just to comercial
*




+1. Complet de acord cu Mumusan (this time tongue.gif). Oh, cu exceptia Dango Daikazoku: that song is haunting smile.gif
Taromon
aaa nup, este Numele Animeului Exemplu One piece, cea ce este exemplu opening, al catelea este exemplu 1 si in paranteza cum se numeste melodia exemplu "We are"

Rezulta : One piece opening 1 (we are)

Si asa e la fiecare, nu vad nimic comercial unsure.gif
Mumusan
comercial se refera la muzica care ii ascultata mai de toata lumea, poate la noi nu e atat de comercial dar te asigur ca alta-i povestea in Japonia
poate dango dango song, ar face iar exceptie fiind ascultat in general de copi mici si nu de adolescenti sau adulti, desi e foarte "sticky" daca il auzi de prea multe ori s-ar putea sa te trezesti ca il canti fara sa vrei
Taromon
aahh ... chiar daca sunt cunoscute, poll se refere la care e preferat smile.gif
cg1700
QUOTE(Mumusan @ Jan 23 2012, 11:45 PM)
poate dango dango song, ar face iar exceptie fiind ascultat in general de copi mici si nu de adolescenti sau adulti
*


Not really. Dango daikazoku a fost compus de jun maeda special pentru ED-ul Clannad si foloseste ca negativ muzical theme-ul Nagisei din VN. Ma indoiesc ca publicul tinta pentru Clannad sunt copiii mici sincer.
Taromon
QUOTE(cg1700 @ Jan 23 2012, 11:57 PM)
Not really. Dango daikazoku a fost compus de jun maeda special pentru ED-ul Clannad si foloseste ca negativ muzical theme-ul Nagisei din VN. Ma indoiesc ca publicul tinta pentru Clannad sunt copiii mici sincer.
*




De acord biggrin.gif
Yuriko
No Nana music ohmy.gif Guess I'll go with Lilium. Also, try Uninstall - Bokurano OP
Mumusan
QUOTE(cg1700 @ Jan 23 2012, 11:57 PM)
Not really. Dango daikazoku a fost compus de jun maeda special pentru ED-ul Clannad si foloseste ca negativ muzical theme-ul Nagisei din VN. Ma indoiesc ca publicul tinta pentru Clannad sunt copiii mici sincer.
*


nu l-am ascultat full decat odata si nu i-am prea dat multa atentie, cuz it's sticky, si nu vreau sa ma lipesc de el
cg1700
QUOTE(Yuriko @ Jan 24 2012, 12:31 AM)
Also, try Uninstall - Bokurano OP
*


Daca tot vorbim de opening-uri care au depasit complet in popularitate anime-ul din care provin there's this:
Sousei no Aquarion
Mumusan
QUOTE(cg1700 @ Jan 24 2012, 01:10 AM)

never heard of it tongue.gif

oricum Taro, nu prea cred ca ai cum sa faci un poll destul de mare sa poti sa incluzi toate preferintele tot timpu se nimereste ceva mai nu stiu cum


cg1700 are ce are cu anime-urile in care personajele sunt desenate ca niste copii sau sunt copi, care dau cu magi si ... ma bate gandu daca e ... mai bine lasa
cg1700
QUOTE(Mumusan @ Jan 24 2012, 01:49 AM)
cg1700 are ce are cu anime-urile in care personajele sunt desenate ca niste copii sau sunt copi, care dau cu magi si ... ma bate gandu daca e ... mai bine lasa
*



Hmph, I feel offended by that. Anyhow, nici nu ma asteptam sa fi auzit foarte multi de Aquarion (desi sequel-ul e ongoing acum), dar opening-ul lui a capatat un nivel foarte mare de popularitate in Japonia (e una din piesele de rezistenta in medley-urile de pe niconico douga).
Taromon
wow pare interesant anime-ul biggrin.gif
nu ma deranjeaza ca personajele par copi

__________________________________________

Vreau sa se inteleaga scopul acestui poll, am ales eu niste melodi care mie imi plac si vreau sa vad care dintre ele va plac si voua.
Cu atat mai bine ca sunt cunoscute, ca sa stiti ce votati. rolleyes.gif
Nu am intentionat sa fac un poll cu tote melodile sau toate melodiile cunoscute wink.gif
cg1700
Are you people serious? Daca personajele din Aquarion vi se par ca "sunt desenate ca niste copii sau sunt copii" atunci acelasi lucru poate fi spus despre 70-80% din anime-uri, mai ales cele curente. Sincer nu inteleg ce legatura exista intre modul cum arata personajele si calitatea anime-ului. Also, inteleg ca probabil incercai sa ma insulti cu afirmatia aceea Mumusan, dar nu sunt sigur ca inteleg exact ce incercai sa insinuezi prin ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.