Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Buna
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Taromon
Ma cheama Ioan imi puteti zice taromon (taro pe scurt) am 17 ani, peste 6 luni imi i-au carnetul, deci rata accidentelor in bucuresti va creste cu 100% smile.gif) deci sunt din bucuresti.


Imi plac mult anime-urile cum ar fi: naruto, bleach, one piece, hight school of death, hero, avatar, beelzebub.......etc pentru scenele haioase, actiunea, o povete bine facuta, exemplu one piece.
Si mai nou anime-uri cum ar fi: lovely complex, elfen lied si mai ales clannad (comic, romantic, drama, hight school, Slice of Life). Clannad il recomand tuturor ce cred ca au inima de piatra wink.gif

Sunt pasionat si de editarea lor (creerea de AMV).
Pana acum am postat doar unul pe youtube :Celtic Requiem Anime
Voi mai posta si sper sa va placa smile.gif
Ramziel
welcome to the group, taro happy.gif
un alt fan avatar, interesting, care e personajul tau preferat din anime?
lista destul de variata din cate pot vedea,which is your favourite anime?
any other hobby?
cst despre accident rutier, rata deja a depasit 200%, oricum bafta la examenul de condus.

that's all I guess happy.gif
Have fun posting!
Taromon
personajul meu preferat din anime e de genul lui Luffy (prostanaci si haiosi dar cand trebuie foarte serios) as mai da un exemplu si pe Vash the Stampede din Trigun.
Anime preferate as zice pe genuri:
comice actiune: One piece si Trigun
romantic drama: Clannad

Am vazut foarte multe anime, daca vreti recomandar de un anumit gen ( actiune comedie etc) intrebatima tongue.gif

Si alte hobbiuri pe langa anime si programe ar fi desenatul:
user posted image

user posted image


Sunt primele incercari smile.gif
darczon69
Bine ai venit!

Oho, another Clannad fan biggrin.gif. Daca ti-a placut povestea Nagisei, iti recomand cu caldura sa te uiti si la celelalte anime-uri de la Key: Air si Kanon (2006; cel din 2002 sucked). De asemenea, daca nu ai facut-o inca, joaca Clannad visual novel...e mult, mult mai bun decat anime-ul biggrin.gif (if that's even possible laugh.gif ). Daca nu ai unde sa le gasesti in calitate buna, let me know smile.gif.

O alta poveste romantica foarte buna este seria Ef- a tale of Memories/Melodies: stil de animatie genial iar atmosfera este sufocanta biggrin.gif si Spice and Wolf: daca iti plac personajele interesante, atunci Horo sigur va fi pe placul tau.

Multa bafta la examenul auto smile.gif. Am vazut AMV-ul si chiar mi-a placut. You have talent smile.gif.

Cat despre desenat, poti sa participi, daca vrei si la Desenul Saptamanii pentru a te antrena smile.gif.
Taromon
Owo ms pentru aceste anime-uri par foarte frumoase si interesante.Si pentru toate urarile biggrin.gif

Ce parere ai de filmul Clannad ?

Apropo nu am stiut pana de curand ca sunt asa multi fani anime ro wub.gif

Eu acu urmaresc un anime Kiba pare interesant (poveste buna )

Un anime romantic, actiune il recomand: Kaze no Stigma
Mumusan
Salut and Welcome





QUOTE(darczon69 @ Jan 22 2012, 12:08 PM)

O alta poveste romantica foarte buna este seria Ef- a tale of Memories/Melodies.
*


ah mi-ai luat-o inainte, oricum eu iti recomand Rurouni Kenshin (aka Samurai X), seria tv e desenata mai slab fata de OVA-uri, dar are faze haioase pe cand OVA-uriile sunt desenate excelent, dar sunt serioase, un fel de drama cu ceva actiune si un strop de romantism. In schimb daca vrei ceva haios urmareste Great Teacher Onizuka sau Gintama (asta parodiaza mai tot am auzit ca au fost dati si in judecata pentru asta).
Taromon
Am auzit de ele si stiu ca sunt foarte haioase, sunt pe "lista mea de vizionare" laugh.gif


OO, mi-am adus aminte acum de un anime prea misto "Golden boy." Este un anime mai vechi si are 6 episoade dar il recomand tuturor, muriti de ras laugh.gif laugh.gif laugh.gif Personajul este total genial.

Apropo o sa fac un poll cu toate anime-urile care le-am vazut eu si dintre ele sa votati care va place voua cel mai mult wink.gif
Garden Girl
Uh.. nu stiu de ce am impresia ca tu recomanzi anime-uri pe care lumea le-a vazut deja.
Taromon
Hmm.. Io stiu, so nimeri unu care nu a auzit de ele tongue.gif
Garden Girl
Ma refer la userii de pe forum, not random friends of yours.
Taromon
QUOTE(Garden Girl @ Jan 22 2012, 02:41 PM)
Uh.. nu stiu de ce am impresia ca tu recomanzi anime-uri pe care lumea le-a vazut deja.
*



oh and i like you signature laugh.gif
is funny
Nagisa-chan
Buna Ioan! Bunaaaaaaaaaa! Esti baiat si-ti place clannad, nu pot sa cred. Bine ai venit, eu am plans tare mult la clannad. Ma bucur ca-ti place sa desenezi. Ce sa te intreb, nu mai intreb nimic, sper doar sa te simti bine aici si sa nu te sperii asa de usor de noi.
Taromon
Bunaa biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif , nu am dc sa ma speri din contra sunt foarte bucuros sa va cunosc wink.gif


Imi pare bine de cunostinta Nagisa-chan biggrin.gif
Nagisa-chan
Same here.
Taromon
QUOTE(Nagisa-chan @ Jan 22 2012, 04:56 PM)
Same here.
*




Poti sa ma ajuti?

Cand incerc sa trimit un mesaj personal sau sa adaug in lista de contact pe cineva imi scrie asta:

The error returned was:

You are not allowed to use the messenger feature on this board
Botan
Bun venit, Taromon!
Daca iti place genul de personaj pe care l-ai descris, eu ti-as putea recomanda Fairy Tail. Eu una nu m-am mai putut opri din vizionat atunci cand l-am inceput. tongue.gif Este unca ongoing, si apare sambata.

Facutul de amv-uri imi place si mie, doar ca nu se intampla prea des, din moment ce mie imi ia foaarte mult timp (eh, depinde si cat de mult vreau sa-l fac si pt ce vreau sa-l fac). N-am mai facut unul de mult timp, pt ca n-am avut niciodata un program durabil (se vede ca nu prea m-am omorat), in afara de Movie Maker. Restul au fost doar versiuni de incercare (nu gasesc cuvantul acum... lol)
La fel si desenatul, imi place si mie sa desenez. Poate mai vedem din creatiile tale pe aici. ^^

Clannad, huh? Toata lume vorbeste despre el in topicul asta, incat imi vine sa ma uit chiar acum. Desi e pe lista de 'plan to watch', pana acum nu am ajuns sa il vad.


Cat despre problema ta cu PM-urile, ai nevoie de un anumit numar de posturi ca sa ai acces la asa ceva. Mereu uit numarul, dar cred sa fi fost 30...? Adaugat in lista de contact, eu habar n-am, pentru prima oara observ acum ca exista asa ceva laugh.gif. Probabil merge pe aceleas reguli.

Distractie placuta pe forum!
Himitsu23
Hello and welcome!

Nu poti sa trimiti PMs pana nu ai 30 de posts tongue.gif A mai fost cineva de curand care avea aceeasi problema... Woundedflame daca ii aduc bine aminte...
Anyway, vad ca iar se pomeneste de Clannad...de data asta sunt hotarat sa il vad imediat ce termin Kiss X Sis OVAs; prea multa lume spune ca l-a vazut si ca e super si nu vreau sa fiu si eu mai prost tongue.gif

So, vad ca ceilalti te-au intrebat deja almost everything asa ca eu nu pot decat sa iti urez sa have fun posting! smile.gif

EDIT:

Ohh da!! Listen to Botan! Si eu m-am apucat de vazut Fairy Tail si pot spune ca in vreo 5 zile am ajuns la zi. This reminds me I have to watch the one that appeared yesterday tongue.gif E foarte nice si main charul clar o sa-ti placa avand in vedere the guys you previously mentioned.
Taromon
Stiu despre Fairy Tail, este unul dintre preferatele mele, am uitat sa il mentionez tongue.gif
L-am vazut pana la episodul 90 si ceva cand s-a terminat ultimul capitol, acum astept sa mai apara episoade ca imi place sa ma uit deodata, intre timp ma uit si la alte anime-uri biggrin.gif

PS: Clannad e foarte frumos wink.gif
darczon69
Pentru cei care doresc sa vada Clannad:

Do not...I repeat DO NOT watch the movie. dry.gif Este un sacrilegiu nascut din nevoia de a face bani. E de absolut tot cacatul. E ca si cum ai incerca sa comprimi The Lord of the Rings intr-o carte de zece pagini: iti iese un rahat. dry.gif
Taromon
QUOTE(darczon69 @ Jan 22 2012, 07:18 PM)
Pentru cei care doresc sa vada Clannad:

Do not...I repeat DO NOT watch the movie.  dry.gif  Este un sacrilegiu nascut din nevoia de a face bani. E de absolut tot cacatul. E ca si cum ai incerca sa comprimi The Lord of the Rings intr-o carte de zece pagini: iti iese un rahat.  dry.gif
*




Adevarat ce zice darczon69, in film schimba si povestea umpic, caracterul lui Nagisa ce in serial il veti iubi garantat, in film....... it sucks.
Nu zic sa nu il urmariti, zic doar sa vedeti mai intai serialul. Dupa, de curiozitate daca vreti filmul
darczon69
QUOTE(Taromon @ Jan 22 2012, 06:29 PM)
Adevarat ce zice darczon69, in film schimba si povestea umpic, caracterul lui Nagisa ce in serial il veti iubi garantat, in film....... it sucks.
Nu zic sa nu il urmariti, zic doar sa vedeti mai intai serialul. Dupa, de curiozitate daca vreti filmul
*



Daca te simti mai masochist din fire si vrei sa iti strici o serie minunata, then yes, watch the movie. A trebuit sa joc jocul de doua ori si sa ma uit la anime de 3 ori pana cand am uitat de film biggrin.gif.
BloodSamurai
Salut ! wink.gif
Hmm ai pomenit de anime cu scene haioase si de Vash, atunci recomand Grenadier si SUNABOUZU Desert Punk
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.