Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vand Figurine
Anime-Club Forum > Ro Anime > Figurine & Merchandise anime
mayan
Vand doua figurine castigate de mine la Niji. Ambele sigilate. biggrin.gif

http://www.okazii.ro/catalog/59016759/figu...-cu-sasuke.html

http://www.okazii.ro/catalog/59016709/figu...inji-ikari.html

ma gasiti la 0724743131 si sunt din Buc
LordMethos
lol
bijnita ftw smile.gif
nici macar sub pretul de la conventie smile.gif
gl with that
mayan
QUOTE(LordMethos @ Oct 24 2011, 12:18 PM)
lol
bijnita ftw smile.gif
nici macar sub pretul de la conventie smile.gif
gl with that
*



Excuse me ?

Unde gasesti mai ieftin ? te rog sa imi arati si mie.
TGeorgeMihai
Dap, cam este bişniţă , daca nu ma insel sunt castigate la boabele de fasole, orez si inca ceva ...

QUOTE("mayan")
Excuse me ?

Unde gasesti mai ieftin ? te rog sa imi arati si mie.

Se gasesc daca sti unde sa cauti (nu la magazine) ... Unii care vin si la intalnirile de sambata probabil stiu de unde.


Oricum, sunt ale tale, faci ce vrei, totusi daca ti-ai facut cont pe forum, sper sa mai discuti si tu cate ceva, nu doar ca sa incerci sa iti vinzi figurile si stickerul ...
mayan
Mi se pare ca sunteti lipsiti de bun simt.

Eu le-am castigat cu banii mei, erau printre cele mai mari premii. Nu am vazut in alta parte si am cautat si pe net figurine asemanatoare si au preturi mai mari, mai exact Naruto costa cam 35 RON. Nu stiu de ce sariti sa ma catalogati drept bijnitar ? M-am inregistrat aici si sunt fan anime, mai exact DBZ.

Care intalniri de sambata ?
TGeorgeMihai
Nu sunt lipsit de bun simt, doar spun direct de cred, nu imi place sa vorbesc lumea la spate ... Si eu fac vanzari/cumparaturi pe net, de aceea am ezitat sa spun preturi sau mai multe detalii, exact cum ti-am spus la sfarsit, sunt ale tale, faci ce vrei cu ele, dar cei care au fost la conventie si s-au plimbat putin pe acolo stiu (sau isi dau seama) de unde sunt wink.gif

Si mai stiu ca se gasesc cam greu la magazine sau pe internet (de aceea si pretul mai mare), folosesc si eu site-ul Okazii si stiu ca daca cauti "anime" gasesti doar cateva figurine si papusi gonflabile ...

Eu unul chiar iti urez succes, nu am nimic personal cu tine.




... Cat despre intalniri, de obicei joi seara si sambata dimineata se intalnesc membrii de pe forum si merg in diferite locuri.
rogueman999

De retinut din conversatia asta: "cine vine la intalnirile de sambata stie". Asa, sa aveti extra motivatie sa iesiti in lume. Cya sambata tongue.gif

http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...160813&st=1460&
Tessa
Ai voie un singur topic de acest gen asa ca celelalte doua ti le-am sters. Te rog sa nu le mai deschizi. Daca intereseaza pe cineva vor veni aici sa-ti raspunda sau o sa te contacteze pe nr. de telefon postat.
Regulamentul spune ca nu ai voie sa faci 2 topicuri similare so I hope we're ok with that.
Good luck with the selling! tongue.gif
mayan
Thanks. apreciez atitudinea calda
Garden Girl
Te rog sa spcifici detaliile gen marimea. Fiindca par destul de mici si daca iti incap in palma la pretul ala, you merchandiser skills suck.
mayan
Sasuke : 10 cm

Shini Ikari : 7 cm
KittyTeea
30 si 25 de lei? muhaha sincer iti urez bafta cu vanzarea. People, chiar ar trebui sa mai veniti la intalnirile de joi si sambata sau macar la conventii, you'd have a laugh.
mayan
Thanks, la fel. Nu iti convine, nu postezi.
KittyTeea
Scopul unui forum este tocmai pentru a da ocazia oamenilor de a-si expune opinia pro sau contra.

Serios acum, sunt lucrurile tale si poti sa faci ce vrei cu ele, just that I can be quite the hell's girl sometimes.
mayan
Am scazut preturile in urma comentariilor injurioase.

Insa nu stiu cine face bijnita, eu care am castigat sau voi care ascundeti niste lucruri de la ''intalniri'', nu stiu daca e frumos sa faceti asta pentru comunitatea anime.
darczon69
Asadar, acum la ce pret sunt?

(+ o mica corectie; sper ca nu te superi dar...personajul din NGE se numeste Shinji Ikari si nu Shini).
mayan
QUOTE(darczon69 @ Oct 26 2011, 11:25 AM)
Asadar, acum la ce pret sunt?

(+ o mica corectie; sper ca nu te superi dar...personajul din NGE se numeste Shinji Ikari si nu Shini).
*



Gresala de tastatura, sorry. Am scris in primul post corect, unde gasesti si preturile noi.
iNeko
i won Asuka Langley user posted image
Just saying... e din set cu Shinji
si mai am cu o tipa de la Otaku da nush cine e :\
mayan
Le dai ? Daca da, how much ?
iNeko
QUOTE(mayan @ Oct 26 2011, 08:26 PM)
Le dai ? Daca da, how much ?
*


nah, nici nu cred ca merita efortul sa le vinzi......
mayan
15 ron fiecare.
Baka man
Daca am tinut eu bine minte, figurinele alea au costat cu MULT sub 15 ron. Nici macar luate impreuna nu se apropei de pretul ala.
Si pentru cei interesati, am inteles ca au fost cumparate din Europa (complexul comercial)


Ce incerci tu sa faci e foarte urat si sper sa nu ti le cumpere nimeni, mai ales la acest pret foarte umflat. E o chestie de obraz, ceva ce multa lume pare sa nu mai detina
mayan
QUOTE(Baka man @ Nov 1 2011, 11:22 PM)
Daca am tinut eu bine minte, figurinele alea au costat cu MULT sub 15 ron. Nici macar luate impreuna nu se apropei de pretul ala.
Si pentru cei interesati, am inteles ca au fost cumparate din Europa (complexul comercial)
Ce incerci tu sa faci e foarte urat si sper sa nu ti le cumpere nimeni, mai ales la acest pret foarte umflat. E o chestie de obraz, ceva ce multa lume pare sa nu mai detina
*



Tu nu numai ca esti nesimtit, insa ma si acuzi de lucruri nefondate.

In primul rand, ai idee cati bani mi-am cheltuit eu ca sa castig la concurs ? Cate incercari nereusite oare ?

In al doilea rand, ai dovezi ca au fost luate de undeva sub pretul meu ? Eu nu am gasit nicaieri pe net asemenea figurine in Romania, asa ca presupun ca vorbesti si tu ca sa mai faci un post. Sper sa postezi mai cu inteligenta data viitoare cand te bagi in seama. Please
rogueman999

Ok, chill. N-are rost sa va certati.

In Chinatown le-am luat din pura intamplare la pret de dumping, pentru ca acolo erau vandute pe post de "papusi", in nici un caz de figurine anime. Faza a fost de minune... si noi si chinezul eram convinsi ca facem o afacere nemaipomenita si ca celalalt habar n-are valoarea reala. Pentru ca el vindea jucarii, iar noi cumparam personaje Eva.

Stocul respectiv din pacate _nu_ este reinnoibil (am intrebat de mai multe ori). Cand am fost ultima data mai erau figurine de genul asta, dar nu foarte multe. Dupa ce se termina pretul va fi exact cu cat este dispusa lumea sa le vanda - adica pretul uzual al unor figurine de genul asta.
Baka man
Tu nu numai ca esti nesimtit, dar nici macar nu stii sa te exprimi corect.

Informatiile mele sunt direct de la sursa, de la Kratozz, cel care le-a oferit ca premiu smile.gif

Iar daca faptul ca ma deranjeaza incercarea ta de a vinde niste figurine in valoare de cativa lei la un pret cu mult umflat la doar o saptamana dupa ce s-a incheiat conventia ti se pare ceva "nesimtit"... sa fii sanatos. Se presupune ca ai noroc, daca intelegi unde bat wink.gif
mayan
QUOTE(Baka man @ Nov 2 2011, 07:28 PM)
Tu nu numai ca esti nesimtit, dar nici macar nu stii sa te exprimi corect.

Informatiile mele sunt direct de la sursa, de la Kratozz, cel care le-a oferit ca premiu smile.gif

Iar daca faptul ca ma deranjeaza incercarea ta de a vinde niste figurine in valoare de cativa lei la un pret cu mult umflat la doar o saptamana dupa ce s-a incheiat conventia ti se pare ceva "nesimtit"... sa fii sanatos. Se presupune ca ai noroc, daca intelegi unde bat wink.gif
*



M-am exprimat foarte corect, daca tu nu intelegi... well. :]

Cred ca faptul ca se gasesc atat de rar ar trebui sa te faca sa intelegi ce inseamna cativa lei. Eu nu stiu cine este Kratozz, asa ca ma scuzi, insa nu prea imi pasa.

Te-ai bagat aici cu ura, ca sa ne demonstrezi ca poti sa dai cu pumnul in piept si sa acuzi pe altul ca face o afacere murdara. Serios ? facem in felul urmator, daca tu imi faci rost de o figurina ca asta la pret mai mic de 15 lei, insa aceeasi figurina, eu ti le dau pe gratis. Mai bine incerci pe ebay, sa vezi ce inseamna afacere.
LordMethos
Ca you drop it already ?

Oricum nimeni nu le va cumpara la banii aia, asa ca lasati omu in pace si cu timp o sa scada pretul ori .. va face ceva inteligent si le va baga pe ibei.

PS
romanii e sarci nene, nu vezi ca se plang si pentru 10ron amarati bilet intrare festival, fa si tu pomana smile.gif

cheers.
mayan
10 ron a mai ramas cea cu shinji ikari

http://www.okazii.ro/jocuri-jucarii/miniat...ikari-a59016709
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.