Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Desene, Capitole Din Viatza :)
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
gtkano
Deoarece in fiecare perioada din viatza mea am descoperit noi lucruri ce m-au pasionat si fascinat (in domeniul artelor vizuale ) m-am gandit sa postez pe capitole ce m-a pasionat si cate un exemplu smile.gif

Inainte sa am PC am desenat pe foaia de hartie personaje anime(scopul era simplu jucarii flexibile smile.gif)) . Tin minte ca in clasele mici(1-4) in toamna am promit ca tema la desen sa desenam ce ne place si eu l-am desenat pe Vegeta din DBZ smile.gif) toti se uitau cu o spranceana ridicata la mine si la imagine wink.gif)(nu mai am imaginea din respectiva perioada u.u)

Mai tarziu prin clasa a 8-a - a 9-a aveam calculator si ma apucasem de desenat in mod digital . Primele desene ale mele erau in paint pixelated art wink.gif). Apoi am jucat castlevania SOTN si am ramas impresionat asa ca ma apucasem de facut sprite-uri in MsPaint
user posted image
user posted image

Odata ajuns la liceul de arhitectura gustul si ochiul artistic(zic eu) ca mi s-au format mi s-au educat smile.gif Un reper de desen architectural de mana :
user posted image

In timp ce eram la liceu am dat peste programul de modelare 3Ds max (un superb program de modelare si animatie 3D). Unul din primele mele obiecte 3D terminate a fost Kid Goku biggrin.gif
user posted image

Pt proiectul de liceentza de la liceu am facut o casutza in 3D (descoperisem puterea artei de proiectare tridimensionala pe calculator )
user posted image

Ultimele mele desene au fost in photoshop XD am exersat mai mult desenare 2D in photoshop wink.gif
user posted image
user posted image
user posted image
darczon69
Vad talent aici smile.gif Trebuie cizelat si trebuie sa iti impui un stil...dar, you've got it, kid biggrin.gif.

PS. O mica corectie: este "Povestea inimii", cu doi de "i".

EDIT

Nicio problema smile.gif
gtkano
smile.gif)
Mersi wink.gif
chiar nu mi-am dat seama tongue.gif
Mersi inca o data smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.