Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: World's Longest Over-water Bridge
Anime-Club Forum > Non-Anime > Diverse
Sidonix


no coment
Garden Girl
Yeah, gorgeous, but scary. I'm scared of water and I don't even wanna imagine what's it like to cross that bridge, no matter how safe it is >_>
Mumusan
Construit in 2 ani de zile, si ai nostri s-au chinuit 4 ani de zile cu podul Basarab, care nici nu-i pe apa.
Garden Girl
De ala de la Basarab nu mai zic... >_>
Kratozz
In primul rand china are muult mai multi bani cu care poate jongla dintr-o parte in alta, ceea ce-i permite sa faca proiecte de scala imensa + alti factori favorabili.
De aceea nu putem compara tara noastra cu ce fac ei acolo la noi se fac ptoiectele mai inncet.
Apropo marea majoritate a canalului seaca odata pe zi la reflux, deci nu aveau adancime mare care sa ingreuneze constructia. Also podul propriu zis (suspendat cu cabluri) este de o lungime mult mai mica.

Apropo de poduri : marvel of engineering : Millau Viaduct
MsMouse [:S]
cum a zis garden girl..gorgeous but scary. the only thing that could be in my mind while crossing it, is that it could break and i`d fall down in the water (even tho is supposed to be safe) iar eu nu ma descurc nici in piscina.
Nagisa-chan
Foarte tare. Eu ador apa. :X Cred ca cel putin lunar as face o plimbare pe podul ala. Oricum, nu ma mira faptul ca chinezii au construit asta. Ce sa zic, Congrats. sad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.