Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sunt Noua Pe Aici.
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Nagisa-chan
Buna tuturor. Am gasit acest site din intamplare si mi s-a parut o comunitate frumoasa. Ma numesc Simona si sunt fana anime de vreo 3 ani. Animeurile mele preferate sunt in special cele psihologice, dramele si comediile. Ultimul anime vazut este Clannad (ambele serii). Printre anime-urile mele preferate se numara
Vampire Knight, Clannad evident (este primul pe lista mea), Death Note, Hell Girl, Nana, FMP, Ghost Stories, Detectiv Conan, Spiral. (Poate si Kyoro-chan biggrin.gif) Printre hobby-urile mele se numara: origami, fan art si photoshop si cititul.
Ja ne!
Ramziel
Hey Simona smile.gif, bine ai venit pe forum...
Deci, iti place fanart-ul, mening u like to draw ^^, atunci poate postezi cateva din desenele tale, I'm curios biggrin.gif
O.o Origami....ti-a luat mult pana sa inveti sa faci asa ceva O.o, si ce stii sa faci, huh?
Reading........ce fel de carti citesti.....ummm, and which is your favorite? huh.gif
That's all for now biggrin.gif

In afara de asta, bine ai venit pe forum smile.gif
Kassy
Hello! happy.gif
In sfarsit intalnesc si eu pe cineva caruia sa-i placa Clannad la fel de mult ca mie XD.
Si mie imi plac animeurile pe care le-ai precizat smile.gif
Intrebari... hmm... cum ai aflat de animeuri si cati ani ai? biggrin.gif
A, si ai putea sa-ti postezi impresiile si opiniile legate de animeurile pe care le-ai vazut, sunt curioasa cum le-ai interpretat tongue.gif
Cailary
Hajimemashite Simona ^.^
eh~ toate intrebarile au fost deja spuse xD asa ca singurul lucru care il mai zic e: Bun venit pe forum! ^.^

welcome to the dark side! We have cookies! ^.^
NOTORIOUS
Benvenuta ... 3 ani, ti-a luat ceva sa ajungi aici. Activezi si prin alte locuri sau e primul contact cu comunitatea?
Botan
Shh NOTORIOUS, si eu aveam vreo 3-4 ani de cand stiam de animeuri si nu am stiut de site! Ahem...desi au fost multe chestii care mi-au "provocat" intarzierea.

Bun venit, Nagisa-chan!

Manga citesti?
Nagisa-chan
Ramziel:
Origami am invatat pe youtube. Fac crini, nuferi, lebada, inimioara, pasare...(nu imi ies toate...nu am urmat cursuri..dar mi-ar placea. )
Carti, pai citesc tot ce prind, dar favoritele mele sunt cele romantice dar si cele politiste. My fav. pana acum este Rebreanu-Amandoi. (nu multora le place Rebreanu, but that's it)
Fan artu-urile. Pai am sa postez. Pot pune si direct link de la un site de upload?
Kassy:
Ma bucur ca si tie iti place clannad. De animeuri am aflat cand am vazut ca exista animax. Eu inainte habar n-aveam ca Shaman Knig, Pokemon, Naruto sunt anime-uri, asta pana sa dau de animax. Dupa, am cautat pe net si...biggrin.gif am vazut mai multe, am aflat mai multe.
Clannad. Pai mi se pare foarte trist dar transmite foarte multe lucruri. Eu am plans foarte mult la acest anime si mi se pare unul dintre cele mai bune. Prima serie era putin mai plictisitoare cu Fuko, a devenit mai interesant cand nu o mai vedeau decat foarte putini oameni (Nagisa, Okazaki, Sanae). Mi-a placut foarte mult de Nagisa pt ca era foarte sensibila(mommy was a crybaby-asa cum ii spune okazaki lui ushio ). A-2-a serie m-a sensibilizat mult mai ales dupa moartea lui Nagisa. Am fost putin dezamagita ca Okazaki a cazut in depresie si am plans la faza cand bunica lui i-a povestit despre tatal lui si cand ushio a inceput sa planga cand nu mai gasea robotelul. Am plans foarte mult la After story dar m-a surpins faptul ca s-a intamplat acea "minune". Finalul a fost foarte frumos si mi-a placut tare mult atunci cand cantau toti "Dango, Dango, Dango daikazoku"
Ghost stories: Mi se parea destul de horror, dar imi placea acea echipa de tineri care aveau foarte mult curaj dar si pisica aceea. ( O indrageam foarte mult biggrin.gif) Mi-a placut foarte mult sa vad felul in care trimiteau fantomele dincolo. Mi s-a parut destul de interesant plus ca avea si unele momente comice.
Hai sa vorbesc si despre Kyoro chan. Kyoro chan este primul anime vazut pe animax. Mi s-a parut foarte dragut si asa...inocent smile.gif Imi place foarte mult openingul anime-ului si consider ca anime-ul in sine este unul intersant, desii este pentru copii. Mie mi s-au parunt atractive si in aceelasi timp haioase aventurile acelor ratuste.
Death Note: Mi-a placut felul in care tipul gandea,logica lui si faptul ca se gandea la toate... ma rog, ideea principala a anime-ului, carnetul acela al mortii si faptul ca el pedepsea tipii rai si faptul ca a intervenit fantasticul in povestea asta. A, da si L era favoritul meu . Si inca ceva imi placea ca acel shinigami manca sanatos. biggrin.gif
Scuze ca nu vorbesc acum de toate acum, dar o sa mai postez. A da, am uitat sa zic ca si rod imi place. ( De ce ? pentru ca si mie imi place sa citesc si imi placeau mult abilitatile fetelor asupra hartiei )
Varsta mea...uhm...pai fac 16 ani in iulie. biggrin.gif
NOTORIOUS: nu prea stau pe forumuri...biggrin.gif acum l-am descoperit ca vine vacanta de vara ( yeeey biggrin.gif) Am stat ceva timp pe animax dar s-a inchis forumul...am avut si eu forum, dar nu m-am tinut de el din simplul motiv ca ma plictisesc repede.
Botan:
Manga...hm pe net da. Dar ma plictisesc pe net. Din clannad am citit ceva. Asa, sa cumpar manga, nu prea-mi convine. Adica, citesc cand am chef.
Cailary: with chocolate please. biggrin.gif

Va multumesc tuturor pentru urari si scuzati intarzierea. ( trebuie sa-mi inchei mediile...cine e la liceu, stie cum e) si inca ceva, scuze pentru postul atat de lung.
zeri
Bine ai venit Nagisa-chan! Have phun!
Nagisa-chan
Multumesc, zeri. Pentru Ramziel, de abia acum am avut timp sa ma uit mai mult pe forum. O sa postez desenele mele (cam vechi recunosc, am luat o pauza lunga ceva timp din motive...personale biggrin.gif dar mi-am revenit acum la uiltima mea ora de ed. vizuala cand m-a incurajat profa biggrin.gif ).
Kassy
Hey, "marimea" postului nu conteaza happy.gif.
Ai putea sa-ti postezi aceste ganduri la topicurile dedicate acelor serii, iar celor care nu au un topic le poti deschide tu unul biggrin.gif
Okay atunci, ne mai auzim pe aici ^^.
Nagisa-chan
QUOTE(Kassy @ Jun 2 2011, 09:05 PM)
Hey, "marimea" postului nu conteaza happy.gif.
Ai putea sa-ti postezi aceste ganduri la topicurile dedicate acelor serii, iar celor care nu au un topic le poti deschide tu unul biggrin.gif
Okay atunci, ne mai auzim pe aici ^^.
*


Sa fi sigura ca o sa scriu la clannad. Desigur, dar o sa fiu mai activa dupa ca iau vacanta...smile.gif
iNeko
hi *waves * bai :3 ( my typical greeting, noting personal) tongue.gif
Ramziel
I know what you mean Nagi-chan ^^
Bine meritata vacanta de vara....de-abia astept sa termin si eu ^O^
Sei Ryuun
hello!

scuze c-am intarziat cu welcome-ul, but i hope you enjoy site-ul asa cum i enjoy it biggrin.gif
Nagisa-chan
Sei Ryuun: thanks for welcome and welcome you too smile.gif) am vazut ca esti noua pe aici, ca si mine
Ramziel: daaa 8-> azi am scapat mai devreme, la mine la venit vacanta ( nu ma mai intereseaza ce se intampla, am note la toate materiile )
Ramziel
QUOTE(Nagisa-chan @ Jun 3 2011, 05:06 PM)
Sei Ryuun: thanks for welcome and welcome you too smile.gif) am vazut ca esti nou pe aici, ca si mine
Ramziel: daaa 8-> azi am scapat mai devreme, la mine la venit vacanta ( nu ma mai intereseaza ce se intampla, am note la toate materiile )
*



New, old, does it really matter O.o, oricum am fi, cu totii avem aceeasi pasiune......which is ANIME or MANGA ^^
And ur really lucky Nagi-chan ^O^, ce-as vrea sa scap de examene odata XD, ma tot chinui sa invat, dar mi s-a dus tot cheful XD
Well....what can I say......vacanta placuta ^^, I'll join u soon ^O^
Sei Ryuun
QUOTE(Nagisa-chan @ Jun 3 2011, 05:06 PM)
Sei Ryuun: thanks for welcome and welcome you too smile.gif) am vazut ca esti noua pe aici, ca si mine



lucky you cu vacantele. eu am licenta de dat... biggrin.gif
Nagisa-chan
QUOTE
New, old, does it really matter O.o, oricum am fi, cu totii avem aceeasi pasiune......which is ANIME or MANGA ^^

Exact! Cat mi-a placut asta. A sunat asa...frumos 8->. Good luck with exams.
Ramziel
Thanks ^^, cu siguranta voi avea nevoie T_T
O.o licenta......eu mai am ceva pana la licenta din fericire dry.gif
Sei Ryuun
QUOTE(Ramziel @ Jun 3 2011, 07:02 PM)
Thanks ^^, cu siguranta voi avea nevoie T_T
O.o licenta......eu mai am ceva pana la licenta din fericire dry.gif
*



nu e chiar asa de greu, atunci cand stii ce vrei sa faci inca din anul doi.

ok, off topic, sorry...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.