Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cookie Is Here
Anime-Club Forum > Forum > Membri noi
Cookiesor
Well, dupa atat de mult timp de cand hoinaresc si acest forum m-am gandit sa-mi fac si aici cont ca doar nu fac nimicrau, nu?

Acum, sa incep sa spun ceva despre mine.
Ma numesc Andreea (cat ma enerveaza acest nume) si toti prietenii, toate rudele and so on imi spun Deea insa prin forumuri mi se mai spune si Cookie, Prajiturica...tot ce vine de la nickuu'l meu genial.

Am 14 ani (da, stiu sunt foarte tanara). Ma rog, 14 ani si jumatate aproximativ, circa si ceva : )) (da, da, da, stiu este o mare greseala de vorbieinsa am facut-o intentionat deci nu este nevoie sa ma corectati) . Sunt o fire mai nebuna, cel putincu persoanele pe care le cunosc si care la andul lor ma cunosc insa cand vine vorba de persoane noi sunt cam timida (cel mai mare defect al meu).

In timpul liber imiplace sa citesc, sa scriu ficuri (am avut cateva inspirate din Naruto insa doresc sa fac cateva originale, probabil le voi posta si pe acelea daca voi dori sa le continui).

La capitolul muzica...ascult in mare roc, indiferent, de la alternativpana la black metal si uneori pop insa nu pot spune ca ma dau in vant dupa acest gen de muzica.

Despre animeuri, am vazut destul de multicele la viata mea si nu pot spune ca as avea un anumit gen de animeuri pe care le vizionez.

Well, cam atat, dcaa mai avetiintrebari va voi raspunde cu placere.
Ramziel
Hey Deea, bine ai venit pe forum ^^
BTW, in legatura cu muzica, ce trupa/artist iti place cel mai mult...???....
O.o deci zici ca iti place sa citesti....care ar fi cartea/autorul care ti-a placut cel mai mult...... si zici ca iti place sa scrii ficuri O.o, hmmm........ai putea sa le postezi....caci as vrea sa vad ce iti poate imaginatia biggrin.gif, daca e le poti posta pe DeviantArt......
Cat despre anime-uri.......nu ai un gen favorit, dar ai un anime care ti-a placut la "culme"?
And,btw......I'm a little crazy too.....soooo...tongue.gif
Other than that........a very warm welcome...!!!..... *ouch, ouch....too hot, too hot O.o*
Cailary
Ah common~ Ramziel tot timpul mi-o iei inainte la post xD

Welcome Deea ^^ incantata de cunostinta! Pe mine ma cheama Maria dar unii imi spun Caily xD
Ramziel a pus cam toate intrebarile la care ma gandeam yo laugh.gif
ah~ mai am eu o intrebare manga-uri citesti? Daca da, ce genre? Sau nu ai unu favorit?

Haha~ toti suntem timizi~ mai ales yo =)) la inceput sunt gen uhm~ doar ascult si dupa ma destind XD ca in rest sunt nebuna rau laugh.gif

Haha yeah~ vrem sa vedem si noi ce creezi u =P poate vom putea sa lucram impreuna xD si mie imi place sa scriu si sa citesc! Hoho si sa nu uit de desen si de facut AMV -uri xD

yeah a warm welcome *huggles* ^^
Ramziel
Hehe, pai ce sa fac daca verific forumul des cand sunt acasa tongue.gif
Oricum si eu am incercat sa scriu ceva dar nu am reusit sa il termin, iar acum cu facultatea nu prea mai am timp sa ma gandesc la asa ceva XD, oricum uite un link catre locul meu de poveste ^^ DA->Vidul si speranta celor fara de speranta biggrin.gif, stiu cam confuz numele, dar are un rost si el din fericire tongue.gif, am mai incercat sa fac un poem in engleza, dar......mi-a iesit extrem de lung O.o
Past Ghost O.o, in afara de asta am mai scris ceva din pura plictiseala intr-o seara cand nu aveam somn, e postat pe contul meu de DA impreuna cu restul caricaturilor pe care le numesc desene ^^

And yeah Caily, este o idee grozava, cine stie poate reusim sa facem ceva daca lucram impreuna smile.gif.....

Dap, si eu sunt putin timid la inceput, dar odata ce ma obisnuiesc cu grupul mi-e mult mai usor, am un prieten pe care daca nu il bag eu in conversatie, sta mut si se uita ca o statuie XD

Si scz Caily, nu am intentionat sa ti-o iau mereu inainte, asta e destinul, ce sa-i faci tongue.gif

Apropo Deea, iti place sa desenezi....???.... huh.gif
Kassy
"Sunt o fire mai nebuna, cel putincu persoanele pe care le cunosc si care la andul lor ma cunosc insa cand vine vorba de persoane noi sunt cam timida (cel mai mare defect al meu)."
Si al meu tongue.gif

"Despre animeuri, am vazut destul de multicele la viata mea si nu pot spune ca as avea un anumit gen de animeuri pe care le vizionez."
Ai si o lista? tongue.gif Incearca MyAnimeList, e foarte bun. Sunt si eu curioasa sa aud niste titluri. Nu de alta, dar si eu tot 14 ani am si eram curioasa ce inseamna "mult" pentru aceasta varsta biggrin.gif Oricum, care a fost primul tau anime? smile.gif si cum ai aflat de ele, evident? XD.

Oh, si inca ceva laugh.gif De unde esti? Am si eu o prietena pe care o cheama la fel ca pe tine si i se spune Cookie :-? Well, scuze ca sunt asa indiscreta, dar ma roade curiozitatea biggrin.gif

Ah, and Welcome! happy.gif
Cookiesor
Am cam intarziat….Gommen, insa am fost foarte ocupata. Pai cred ca ar trebui sa incep sa raspund.
@Ramziel :
Ei bine trupe care imi plac…Ar fi multe insa voi enumera cateva (nu in ordine) : Three Days Grace, Slipknot, Breaking Benjamin, Nickelback, Skillet, Holograf, RED, The Click Five (doar cateva melodii), 30 Seconds to Mars, s.a.m.d.
Ei bine, eu sunt adepta romaneor politiste insa de curand am inceput (noutate pentru mine) sa mai citesc si de dragoste, nu cred ca ar trebui sa ma adaug cartile SF, Horror and so on. Oricum, preferatii mei sunt Agatha Cristie, Nicholas Sparks, Stephan King, Mihail Drumes, Rodica Ojog-Brasoveanu, Dean Koontz, si cam atat.
Ei bine, Fairy Tail pe care in continuare il vizionez (este si normal avand in vedere canici nu l-am terminat) si Detective Conan (doresc in aceasta vara sa ajung la zi dar va fi destul de greu avand in vedere ca suntpeste 600 de episoade si nici macar nu s-a terminat)
Cat despre fic, ei bine pana acum am avut cateva (parca 4, dintre care unul era in colaborare) insirat din Naruto dar am renuntat la toate avand in vedere ca inspiratia m-a lasat. Oricum, momentan lucrez la unul nou si dup ace voi reusit sa termin primul capitol – pe care l-am si inceput – il voi posta si aici.
Multumesc foarte mult pentru urari.

@Cailary:
Buna Maria! Incantata de cunostinta (al doilea nume al meu este tot Maria dar n-am mai spus si asta… : )) ).
Citesc manga si nici aici nu am un gen preferat. Practiccitesc manga-ul dela anime-urile pe care le vizionez pentru a afla mai usor ce se petrece in continuare.
Sigur, nu m-ar deranja sa lucram impreuna. Faci AMV-uri? As vrea sa vad si eu cateva, poate mi-ai putea da link catre chanellul ta si ti-as da un add.

@Ramziel :
Da, imi place sic red ca de la anulvoi incepe sa iau lectii din nou. De desenat imi place foarte mult, nici nu stiti ce estepe la sfarsitul caietelor mele insa atunci cand vine vorba de pictat…Ei bine, nu cred ca sunt cea mai potrivita persoana.

@ Kassy
Stiu site-ul si am avut cont insa nu mai stiu pe ce adresa so cred ca imi voi face altul. Cand voi avea timp il voi face si post ape undeva. Oricum inmare am vazut animeuri carenu aveaumulte episoade (asta e norocu meu -.-).
Ce coincidenta. Oricum, eu sunt din Focsani.

Multumesc inca o data tuturor pentru urarle voastre de bun venit.
Garden Girl
Adica te cheama Maria-Maria ?

edit: nvm, am citit aiurea D:

Don't mind me, doar ma plimbam...
Ramziel
Atunci poate postezi si tu cateva desene pe forum, sunt curios sa vad ce poti face ^^
Si mie imi plac romanele politiste, uneori mai citesc si istorice/romantice, desigur SF si Horror......sa nu mai zic de astea biggrin.gif
O.o Agatha Christie, Stephan King.......nice, abia astept sa termin si eu cu examenele, ca sa pot sa ma apuc iar de citit si de anime-uri ^^
Oricum, vad ca iti plac si anime-urile gen detectiv, atunci ai putea sa te uiti la "Detective Academy Q", eu l-am vazut si mi s-a parut interesant, pacat ca nu e serie ongoing sad.gif, caci as fi vrut sa mai vad, parca s-a terminat putin prea repede.....well, anyway that's all....
Skittles_Ionut
Welcome Deea ^^
Daca nu te superi poti sa imi recomanzi si mie un roman politist, care sa contina SF...nu de alta dar daca tot ma pun profesorii sa citesc, macar sa citesc ceva interesant happy.gif
Kassy
QUOTE(Skittles_Ionut @ May 30 2011, 09:11 PM)
Daca nu te superi poti sa imi recomanzi si mie un roman politist, care sa contina SF...nu de alta dar daca tot ma pun profesorii sa citesc, macar sa citesc ceva interesant happy.gif


Carti politiste bune sunt cele scrise de Rodica Ojog Brasoveanu smile.gif Mai poti incerca un Ovidiu Zotta cu Operatiunea Hercule, dar cred ca ai depasit varsta biggrin.gif. In schimb, romane politiste + s.f. eu n-am intalnit niciodata. Insa cele scrise R.O.B. sunt placute si pentru un adolescent si pentru un adult si te si tin in suspans, sunt comice si imprevizibile si chiar merita atentie biggrin.gif
Cailary
Un fast reply ca il la munca XD

uhm~ www.youtube.com/ciripituri avm-uri suck mai mult parca MEP is mai bune smile.gif) acum invat mai bn sa lucrez ca programele ca asta fac si la munca montaje video~ pe mn inca nu mau pus la munca fiindca mai intai tre sa invat programele aceastea de pe Mac ca numai de la apple au ei si ma pierd complet gen in loc sa fac mansca cu craft~ pur si simple dau un effect de imagine selectez culorile si le face transparent si imi lasa doar ce doresc eu, cand am vazut eu erau O.O woow ce mult usureaza munca

Da cica fast reply dak ror am scris atata sa termin laugh.gif

@ramziel ce te inteleg~ eu am terminat cu tezele dar am materii in care nu am nici o nota si acum se trezesc ca tea teme cu tona~ deci cat am invatat in ultima luna nu am
invatat tot anul~

@cookiesor chennelul l-am dat mai sus, misto trupe imi place gustul tau xD lumea a uitat deja de BB (breaking benjamin) rar mai aud lume care sa zica BB parca uita lumea de el~

Yay~ persoane care citest carti!!! Yay! Yay! Chiar dak in ultima vreme am citi mangauri ~ ca am de terminat ultima noapte de dragoste si enigma otiliei~ si dak citesc alta crte incepe mama ca vaai~ citeste cartile pt scoala~ blah blah blah~
dar in rest tot SF, phiholocic, thriller, de curan si romance citesc mai tot ce imi pica in mana si ma prinde poveste gen~ ulrima carte a fost Nostradamus Misterul catenelor pierdute

aah~ stephen king e genial <3 dak e scriitori o sa dau mai incolo ca a venit sefu si tre sa fug xD
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.