Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sabie Katana Tori Xl
Anime-Club Forum > Ro Anime > Figurine & Merchandise anime
Tikvotai
Buna ziua,

Am o katana de vanzare marca TORI XL fabricata de C.A.S. Hanwei, personalizata de firma “Nihonzashi”.

- Lungimea totala este de 114 cm. Manerul este de 33 cm. Lungimea lamei este de 72 cm.

Teaca:
- Este vopsita in negru, la capete cu intaritura de corn de bivol, inclusiv partea in care se prinde cordonul.
- Primul sfert este infasurat in rattan (nuia) pentru o excelenta rezistenta.

Lama:
- Fabricata din otel carbon forjata si impaturita, extrem de ascutita.
- Lungimea lamei continua in interior pana la ¾ din lungimea manerului.
Manerul:
- A fost personalizat complet, s-a schimbat partea de lemn intr-un lemn de calitate superioara este mai lunga decat originalul, pentru un echilibru mai bun.
- Lemnul este infasurat in piele originala de pisica de mare (rayskin), care inveleste tot manerul, spre deosebire de sabiile facute in scop commercial, unde se aplica doar 2 fasii laterale de piele.
- Tot manerul este imbracat intr-o fasie de piele naturala neagra, si nu cu o fasie de bumbac ca altele.

Pretul de vanzare este de 800 euro.

Poze: click aici

Si mai vand DVD-uri comandate din Japonia si America cu diferite stiluri de lupta cu sabiile, si filme de actiune. DVD-urile contin prezentari cu explicatii ale maestrilor japonezi despre urmatoarele stiluri: ken jitsu, arta samuraiului, kenjutsu, iai-do, ninja kenjutsu, batto-do, kenjutsu, aikido, samurai sword cuts, bokuto, iai jutsu, batto jutsu, samurai swordman, iaido. Aceste video nu se gasesc pe internet.

Pentru detalii va rog dati un PM.
EcsTasY
nu-i bun linku
Tikvotai
scuze, am modificat
Garden Girl
That looks hot..
Sentaro
Mie mi se pare o imitatie slaba (sa nu spun prosta), deoarece pozele de pe siteul celor de la CAS Hanwei si de pe site-ul celor de la Nihonzashi difera de cele postate aici foarte tare.
Tikvotai
QUOTE(Sentaro @ Apr 24 2011, 09:35 PM)
Mie mi se pare o imitatie slaba (sa nu spun prosta), deoarece pozele de pe siteul celor de la CAS Hanwei si de pe site-ul celor de la Nihonzashi difera de cele postate aici foarte tare.
*



Crezi? o sa incerc sa fac alte poze atunci cu mai multa atentie.
Te asigur ca nu e imitatie, dar nu am cum sa iti dovedesc daca nu iti arat katana sa o vezi cu ochii tai.

Si dupa cum am specificat, manerul a fost schimbat total, de aceea nici nu arata ca si cea de pe site.
Sentaro
Mda.... pozele pot strica imaginea obiectului vandut, daca sunt facute prost.
O parere personala, manerul original arata mult mai bine decat cel customizat, dar poate ai avut un motiv pentru care l-ai modificat la fel cum ai si un motiv pentru care o si vinzi.
Tikvotai
Arata mai bine dar nu e o sabie de tinut pe perete, e pentru antrenament, pentru una care sa-ti arate bine pe perete dai mai putin de 800 de euro.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.