Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Battlekon - The Annual Fighting Games Convention!
Anime-Club Forum > Forum > Anunturi
Aarlekk
Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=0MyagxWfJU4

Data: 26-27 Martie 2011
Locatie: [Bucuresti] 100 Crossroads, Calea Mosilor Nr.100 (langa intersectia Calea Mosilor-Hristo Botev)
Orele: 10:00-19:00
INTRARE LIBERA // Taxa inscriere la campionate: 5RON/persoana (SSF4, Soul Calibur 4, Marvel vs Capcom 3), TBA*/echipa (Tekken 6)
Campionate: Super Street Fighter 4 (1v1), Soul Calibur 4 (1v1), Tekken 6 (3v3) si Marvel vs Capcom 3 (1v1) [MAIN EVENT]

Battlekon este o conventie ce a luat nastere anul trecut, si se dedica fenomenului de "fighting games", jucat pe console.

Aici puteti veni pentru a juca ultimele titluri in domeniu: Super Street Fighter IV, Tekken 6, Soul Calibur IV, Marvel Vs Capcom 3, si multe altele.

Tot in cadrul conventiei vor avea loc 4 concursuri cu premii substantiale, acolo unde puteti dobandi titlul de "Campion Battlekon" la una din 'disciplinele' mentionate mai sus.

Intrarea este LIBERA
Taxa inscriere la campionate: 5RON/persoana (SSF4, Soul Calibur 4, Marvel vs Capcom 3), TBA*/echipa (Tekken 6)

Regulile concursurilor se gasesc pe forumul Battlekon, la Sectiiunea Anunturi - Road to Battlekon 2011!

Pentru mai multe informatii, accesati: [WWW.BATTLEKON.COM].

pentru mai multe informatii: http://www.facebook.com/event.php?eid=196148690406738 [in cazul in care nu am voie sa postez linkuri de facebook.
TGeorgeMihai
Interesant, nu prea m-am jucat multe jocuri cu lupte (de fapt cred ca le pot numara pe degete) dar cred ca as participa ... Singurul joc de lupte jucat recent (ultimul an smile.gif ) a fost Street Fighter 4 la care stiam sa fac vreo 2 miscari cu Bison si Dhalsim ... eventual si cu Seth care aproape orice ai apasa faci un combo, in rest, noob ... button mashing ...

Totusi suna distractiv.
Ramziel
Cool, as vrea sa merg, dar nu-s sigur ca o sa fiu in Bucuresti in perioada respectiva, dry.gif , am jucat cateva jocuri de genu pe diferite console biggrin.gif, dar nu cred ca mai joc asa de bine, ca nu am mai jucat de ceva vreme, tongue.gif
Aarlekk
@TGeorgeMihai - crede'ma o sa ramai foarte surprins cand o sa vezi ce poate iesi in Super Street Fighter IV [care are roster mai mare decat street fighter IV, cel de pc.]
Ramziel
Se pare ca o sa merg si eu maine biggrin.gif
Pacat ca nu am mers sa vad si eu SSF4 sad.gif
Dar maine chiar vreau sa particip la concursuri, desi nu-s sigur daca o sa am echipa completa dry.gif

Geo sa nu uiti sa te scoli maine ca nu vreau sa am echipa incompleta tongue.gif
TGeorgeMihai
Si eu vroiam sa ajung la SSF4, dar nu am putut ... Pacat, deoarece era singurul joc din cele enumerate care l-am practicat smile.gif la nivel de noob smile.gif) Dar particip duminica ... Time 4 some button mashing wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.