Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cateva Desene Mai Vechi, Mai Noi
Anime-Club Forum > Fan Area > Fan Art
Ramziel
Fan art, le-am facut acum ceva vreme. biggrin.gif

user posted image

user posted image

Si cateva originaluri dry.gif
Mai putin lupul, care l-am facut acum 1 an si ceva cred, ei bine, l-am vazut pe tricoul unui prieten si l-am pus sa stea nemiscat ca sa il pot desena, tongue.gif , chestia haioasa e ca eram la liceu in timpul orei, smile.gif) Un bun prieten m-a ajutat cu partea de photoshop de la lup.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
Lucius Cornelius Sulla
vad ca folosesti creioane moi...2b,3b? smile.gif
SoulReaverFo
foarte frumos continua sa desenezi si vei ajunge maestru.
iNeko
lol, u liek dogs don't u, Mudkip is sad
Ramziel
Sincer sa fiu, sunt genul de persoana care ii plac mai toate animalele, biggrin.gif , dar cel mai mult imi plac delfinii , tongue.gif
Mersi de incurajare Soul, smile.gif
Si dap folosesc foarte mult si creioane moi, tongue.gif

Mi-a luat ceva, dar in sfarsit am terminat, biggrin.gif
100% facut in photoshop, dry.gif
M-am gandit sa uploadez si varianta neprelucrata, dry.gif

user posted image

user posted image
TGeorgeMihai
Incepi sa desenezi din ce in ce mai bine smile.gif
Ramziel
Umm, oke.........am incercat sa mai fac ceva nou tongue.gif

Sper sa va placa smile.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


Ummm......urmatoarea a fost colorata de altcineva tongue.gif


user posted image

That's all folks biggrin.gif, hope u enjoy it tongue.gif

O.o...ummm......some new drawings, dar post-ul asta devine prea mare, asa ca o sa pun un link catre galeria mea de pe DA: DA-time for some creativity tongue.gif
Sei Ryuun
... acuma daca tot mi-ai dat commenturi cu duiumul pe DA (for which i am grateful, don't get the wrong idea!)... stii cum se zice> an eye for an eye wink.gif

wow imi place fff mult cum ti-au iesit umbrele si faptul ca nu prea ai multe bucati "albe", ca sa zic asa. ai lucrat pe toata suprafata foii?

keep up the good work
Ramziel
Yep, pe toata suprafata foii ^^, in general cand am timp si desenez ceva umplu o foaie intreaga, O.o dar la lupul facut cu albastru, pur si simplu am varsat tus pe el si a tre sa il rearanjez biggrin.gif, norocul meu a fost ca era tus si nu cerneala biggrin.gif si am putut sa sterg destul de rpd si desi era albastru desenul, am reusit oarecum sa il salvez, adik desi era albastru se putea vedea conturul la lup ^^, dupa l-am bagat pe calc si l-am prelucrat putin in photoshop ^O^ si iepurasii sunt prelucrati putin pe calc, insa restul sunt facute manual biggrin.gif

Ohhh...yeah, una dintre pagini a fost scoasa la scanner si unele culori se vad mai sterse XD, o sa ii fac dk e o poza si o sa o bag pe DA biggrin.gif

And thanks ^^
Ang.
Văd că îţi place să desenezi animale. Asta e bine fiindcă nu stai prea bine cu anatomia umană. Şi animalele sunt ciudăţele, dar reuşite. Ce-am observat...că desenezi în creion pe foaie şi după, pe acel desen te joci în Photoshop [Photoshop, right?]. Ai încercat Digital Art? Poate îţi merge mâna mai bine cu mouse-ul şi cu foaia digitală decât cu creionul şi foaia. xD

Nu ştiu, spun şi eu. În rest chiar îmi plac. Spor la desenat şi multă imaginaţie!

Xoxo, Ang.
Ramziel
Mersi, dap stau cam prost la anatomia corpului uman, iar unele desene le mai prelucrez in photoshop, dar astea sunt mai vechi, dk e am cateva desene mai noi, sunt postate pe contul meu de DeviantArt Me.....
TheWanderer
Well, well, well, what do we have here ^^... Destul de reusite desenele, se observa evolutia (nu stiu de cat timp desenezi, si chiar ar fi o informatie necesara)... dar observ 2 major "flaws":
* Desenezi fara a tine cont de proportii, cel putin la oameni (un om, se estimeaza a fi de inaltimea a aproximativ 6 capete). Asta se poate rezolva aruncand ochii pe cateva tutoriale ce includ si explicarea structurilor anatomice.
* Ai putea incerca sa folosesti cateva guide-lines pentru desenele viitoare, te asigur ca se va observa o diferenta rezonabila (este optional, dar totusi ti'le recomand).

In rest mai trebuie sa iti dai mana... incearca sa mai faci studii pe animale, gandeste'te cand desenezi acel animal preferat sa vezi cum este el cu totul:
* Cum se misca? (si de ce se misca asa... daca se misca in acest fel, inseamna ca are o anumita pozitie de repauz, pe care o vei putea ilustra corect, si car va da un aspect natural desenului);
* De ce arata, cum arata? (intelegand motivele aparentei sale, vei putea realiza desene realiste, si vei putea creea singur, din rodul proprie'ti imaginatii, specii noi, cu diferite caracteristici... care sa arate si cool);

Daca mergi pe acest principiu in incercarea de a creea un desen, vei avea mari sanse sa ajungi departe ^^!
Si un alt sfat prietenesc... Deseneza cat mai mult, altfel nu vei fi in stare sa avansezi... Eu cel putin desenez peste tot in cele mai nepotrivite momente (liceu -pe orice banca curata care imi pica in mana- in timpul orelor, la ore tarzii 2/3 AM, pentru ca atunci ma trazneste inspiratia, in timp ce invat -desenand invat cum trebuie din cauza memoriei vizuale, ce ma ajuta sa constientizez ceea ce invat, stiind cum arata si analizand-)

Sper ca ti'am fost de ajutor! Daca mai ai intrebari nu ezita sa ma intrebi!
See ya!
TheWanderer
That's the spirit!
Insa faptul ca faci studiu pe un animal nu reprezinta o copie al unui desen, tu iti asumi niste cunostinte pe care mai tarziu le vei transforma cu ajutorul subiectivitatii tale... adica a imaginatiei.

Daca ai nevoie de tutoriale sau de sfaturi da'mi un PM ^^ O sa incerc sa'ti raspund cand am timp!
See ya!
Ramziel
Meh....<< sa reinvii si eu topic-ul asta de mult pierdut -.-"
Am sters cateva chestii, since I dun wanna make a triple post :3

Momentan imprimanta mea sta pe tusa, asa ca nu am cum sa scanez nimic T-T...
Prin urmare voi apela fie la webcam fie la telefon, which sucks...both <<

Anywhore.....page number 2 de la manga, momentan nu am facut mare lucru, de vreme ce dade-am fail la personaj...si a tre sa consum cateva coli ca sa imi iasa cat de cat okay -.-", nu am lucrat decat personajul....still gotta add the background and stuff -.-.....well...no further comments, here we go :3
This is also the main character <<...

Page number 2 -work in progress- <<
Silver.C
Inceput bun, imi place pozitia si huh.gif in sfarsit vad ceva ce nu imi sperie ochii. Abia astept sa vad si restul laugh.gif cred ca renunt la ideea aia cu manga, mai mult ma fac de ras cu talentele mele netalentate. Daca scoti la vanzare manga sa ma anunti biggrin.gif
Ramziel
You should give it a shot ^^
Nu poti stii cat de bine te poti descurca pana nu incerci si in plus nu trebuie sa fii experta, doar sa iti doresti sa devii mai buna, give it a shot X3
Sincer si eu sunt uimit ca mi-a iesit cat de cat okay pozitia, am stricat 3 coli pana sa reusesc sa termin X3

Don't give up tongue.gif, daca vezi cover-ul si prima pagina cred ca o sa te sperii biggrin.gif
Silver.C
Vreau sa vad si coperta si prima pagina tongue.gif deci poate te gandesti sa ne arati si noua rolleyes.gif sunt curioasa sa vad ce idei ai ^^ din pacate eu duc lipsa de imaginatie in majoritatea timpului.
Akashiro Kitadawa
QUOTE(Ramziel @ Feb 25 2011, 01:52 AM)
Fan art, le-am facut acum ceva vreme.  biggrin.gif

user posted image

user posted image

Si cateva originaluri  dry.gif
Mai putin lupul, care l-am facut acum 1 an si ceva cred, ei bine, l-am vazut pe tricoul unui prieten si l-am pus sa stea nemiscat ca sa il pot desena,  tongue.gif , chestia haioasa e ca eram la liceu in timpul orei, smile.gif)  Un bun prieten m-a ajutat cu partea de photoshop de la lup.

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
*




Primele doua desene sunt din Love Hina cumva ?smile.gif
TheWanderer
QUOTE(Akashiro Kitadawa @ Jun 29 2012, 03:29 PM)
Primele doua desene sunt din Love Hina cumva ?smile.gif
*



Now that you mention it, chiar seamana XD!
Sa vedem ce ne zice Ramziel...
Ramziel
yep, they are...
sunt din jocul de GBA(gameboy advanced) biggrin.gif...a visual novel :3
daca nu ma insel sunt printre primele desene facute in stil manga/anime biggrin.gif, acum 4 ani daca nu ma insel

Prima imagine - Keitaro and Mutsumi, prima oara cand s-au intalnit si Mutsumi trebuia sa se mute, they never got the chance to find out each others name :3 and they sorta made a promise there and then too meet at Todai (Tokyo University) biggrin.gif

Second - ending-ul lui Naru tongue.gif


EDIT: new character >>, momentan e doar o schita, personajul ma gandesc sa il integrez in poveste, insa ii voi schimba cu siguranta vestimentatia :3
took 2 pictures >>, de vreme ce camera mea web da fail -.-"

user posted image

user posted image
Ramziel
Okay, o sa incerc sa vorbesc cu un prieten, if not.....I guess I'll have to pay to scan them...

Momentan nu am decat 3 pagini from zhe manga, coperta am hotarat sa o refac, and page 4....well....I need to do some separate design for a ship <.<

Anyhow....sorry Silver.C O_O nu stiu cum mi-a scapat commentul tau biggrin.gif, did not see that XD, o sa postez cat de curand cele 3 pagini smile.gif

well....kind of late, deci nu am timp sa adaug textul pentru cele 3 pagini T-T, le voi posta asa cum sunt si voi reposta variantele finisate dupa ce termin <.<

user posted image

user posted image

user posted image
Garden Girl
Sunt foare misto..

Acuma, sorry de spam, dar tare mi-ar placea sa am si eu un talent de genul la desen... macar nu m-as mai plictisi in timpu liber rolleyes.gif
Ramziel
lul....nu ai vrea sa vezi cum desenam cam cu 1 an si cv in urma :3

de cand i-am intalnit pe Lucius si Neko am inceput sa desenez mult mai bine biggrin.gif, I had no perspective view, nor proportion O_O
sincer daca ai face o incercare iti garantez ca in cam 1 an ai progresa destul de mult smile.gif, in special daca mai te uiti si peste cateva tutoriale wink.gif
Mumusan
OMG ... Ramziel, is making "The Ring" manga, romanian version ... or not.
Silver.C
dry.gif sper ca eu sa am parte de primul autograf de la tine icon_twisted.gif
Revenind ^^ ma bucur ca iti ies personajele la fel peste tot, sa nu stau sa ma gandesc care-i cine la fiecare scena rolleyes.gif la mine nu se intampla minuni de genul asta
Si sunt curioasa cce idee ai avut, astept si restul smile.gif. Succes happy.gif
Ramziel
<.<....meh, long time no check this topic >.>

user posted image
Ramziel
Meh...Twisted Fate dry.gif

user posted image
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.