Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ceainaria Sakura
Anime-Club Forum > Ro Anime > Cafenea
debaser
Servus, am aflat recent de Sakura in Cluj da n-am gasit informatii in afara de comunicatul de presa. Ma gandeam ca o ceainarie japoneza ar avea parte de mai multa publicitate=/.
A fost cineva pe-acolo? E fain?
Tessa
Din cate stiu eu s-a inchis din lipsa de profitabilitate. De aceea si motivul publicitati inexistente.
raluca-z
S-a inchis, s-a deschis, singura ceainarie japoneza din Cluj dupa cunostintele mele este Yume si nu Sakura. Daca s-o mai fi deschis si alta numita Sakura, foarte bine.

Cat despre Yume este faina.

PS. Nu sunt din Cluj dar am fost prin 2009 acolo.
Tessa
La Yume ma refeream si eu. Prea adormita ca sa mai fiu atenta azi dimineada. Ultima oara am fost in Cluj, in vara [2010], iar atunci era inchisa. S-a redeschis de curand? De Sakura nu stiu nimic.
Eu as avea nevoie de o recomandare la o ceainarie buna cu preturi acceptabile in Bucuresti. La Carturesti nu e atmosfera de ceai, iar in Serenity e prea scump. Any suggestions?

Offtopic: In sfarsit am terminat si cu ultimul examen biggrin.gif .
raluca-z
@Tessa
Green Tea- undeva pe la Armeneasca prin spate dar e cam greu de gasit si nu stiu daca functioneaza si iarna.

Ceai la Metoc - tot pe la Armeneasca prin spate la o casa cu gradina, e superb vara dar iarna e inchis.

Ceai la Cotroceni - e intr-un subsol de casa prin zona Eroilor Cotroceni

Nu mai stiu ce preturi au in ultima vreme, nu am mai fost intr-o ceainarie de vreo 4-5 luni
debaser
Yume s-a inchis demult, Sakura s-a deschis din August.
Tessa
QUOTE(raluca-z @ Feb 5 2011, 03:24 PM)
@Tessa
Green Tea- undeva pe la Armeneasca prin spate dar e cam greu de gasit si nu stiu daca functioneaza si iarna.

Ceai la Metoc - tot pe la Armeneasca prin spate la o casa cu gradina, e superb vara dar iarna e inchis.

Ceai la Cotroceni - e intr-un subsol de casa prin zona Eroilor Cotroceni

Nu mai stiu ce preturi au in ultima vreme, nu am mai fost intr-o ceainarie de vreo 4-5 luni
*


Hei, scuze de raspunsul intarziat. Nu am mai dat pe la topic. Eram curioasa daca ai vrea sa ma duci pe mine si inca cativa prieteni la una din ceinariile enumerate mai sus. Sa facem chiar un mic meet daca se poate. Daca ai timp si chef, desigur smile.gif .
*hugs*
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.