Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cosplay Group
Anime-Club Forum > Fan Area > Cosplay
Cailary
Pey dupa cum se stie la fiecare conventie anime Otaku sau Nijikon se face cosplay si am niste nelamuriri si chiar o intrebare sau mai multe laugh.gif

Am inteles ca dak nu ai costumul de cosplay creat de tine nu ai voie sa concurezi deloc sad.gif sau numai la proba de crafting si la cele de reprezentatii ai voie? blink.gif

Si as dori dak e sa formez un group sau dak e sa gasesc un group sa fac la cosplay si cat mai repede posibil as dori ca sa stiu de acum ce cosplay sa fac =P
ph34r.gif tongue.gif
[COLOR=red]
Tessa
Topic mutat la sectiunea Cosplay. Nu are ce cauta la anunturi.
Eu iti sugerez sa mai citesti prin sectiune. Poate o sa gasesti mai multe informatii despre intrebarile tale. Cat despre crearea unui grup, poate ca ar fi mai bine a te alaturi tu la unul.
Coyotee
Daca e cumparat, poti participa cu el doar la concursul de interpretare. La concursul de costume se pune accent pe craftsmanship, iar asta nu se poate puncta daca este cumparat.

In ce priveste Otaku Fest, acolo e momentan doar concurs de interpretare, si nu stiu daca se va introduce concursul de costume. Dar daca se va introduce, putin probabil sa fie acceptate costumele cumparate.

<span title="Too Long; Didn't Read">TL;DR;</span> La interpretare poti participa, la costume nu.
Cailary
QUOTE(Coyotee @ Nov 21 2010, 09:21 PM)
Daca e cumparat, poti participa cu el doar la concursul de interpretare. La concursul de costume se pune accent pe craftsmanship, iar asta nu se poate puncta daca este cumparat.

In ce priveste Otaku Fest, acolo e momentan doar concurs de interpretare, si nu stiu daca se va introduce concursul de costume. Dar daca se va introduce, putin probabil sa fie acceptate costumele cumparate.

<span title="Too Long; Didn't Read">TL;DR;</span> La interpretare poti participa, la costume nu.
*




Ms mult laugh.gif mai am o intrebare cum imi pot gasi un group sau sa gasesc oameni interesati sa formeze un group huh.gif
Reactive
QUOTE(Cailary @ Nov 22 2010, 02:45 AM)
Ms mult laugh.gif mai am o intrebare cum imi pot gasi un group sau sa gasesc oameni interesati sa formeze un group  huh.gif
*



Cauti cosplayeri pe Hi5 si Facebook.
FallenGITS
Si eu as vrea sa fac un cosplay pentru nijikonul din toamna si imi caut parteneri biggrin.gif
Daca esti interesat/a te rog sa imi spui. Eu ma gandeam sa fac un cosplay pentru Ranmao din Kuroshitsuji sau Caroline/Yukari din Paradise Kiss dar nu e sigur inca, deci pot schimba oricand biggrin.gif
Ramziel
Pe mine m-a rugat cineva sa ii ajut ca mai avea nevoie de un om, dk e vb cu ea si te bagam in grupul nostru, adik sunt destule personaje intr-un anime pt inca cateva persoane tongue.gif, noi vrem sa facem pentru Full Metal Panic! Fumoffu tongue.gif, sooo...tell me, dk esti interesata biggrin.gif
Baka man
*coughs*
Daca mi se permite putina reclama, vezi ca poti gasi si aici persoane interesate.
Iti poate fi de ajutor, acolo au postat doar persoane interesate de asta si multi dintre cosplayerii de la niji si otaku. De fapt, daca imi aduc bine aminte, parca am vazut si pe acolo pe cineva care, la fel ca tine, cauta cosplayeri pentru un grup.
FallenGITS
QUOTE(Ramziel @ Jun 20 2011, 02:14 PM)
Pe mine m-a rugat cineva sa ii ajut ca mai avea nevoie de un om, dk e vb cu ea si te bagam in grupul nostru, adik sunt destule personaje intr-un anime pt inca cateva persoane tongue.gif, noi vrem sa facem pentru Full Metal Panic! Fumoffu tongue.gif, sooo...tell me, dk esti interesata biggrin.gif
*



full metal panic? dar am si eu o intrebare, va rog muuuult sami spuneti si mie de unde va luati perucile?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Anime Power Forums (Based on Invision Power Board 1.3) © 2005 Anime-Club.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.