Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 4 Filme Noi - Se Stiu Deja Ceva Detalii, Weee! More NGE!


shinigami
post Sep 8 2006, 01:37 PM
Post #1


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Patru noi filme Evangelion peste un an
http://www.animenewsnetwork.com/article.php?id=9464

Regizor va fi Kazuya Tsurumaki (cel cu FLCL si episoadele din a doua jumatate din KareKano). Chara design Yoshiyuki Sadamoto FTW! *g* Nici nu se putea altfel.

Anno scrie scenariul pt primul film, care va fi prequel. Sper ca macar asta va fi ca lumea. Faptul ca nu e necesar sa vezi seria ca sa intelegi filmele suna suspect :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Sep 8 2006, 01:44 PM
Post #2


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Daca te-ai fi uitat la stiri ai fi observat stirea despre aceste filme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 8 2006, 09:50 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



edit: redeschis la cererea unui maniac pentru maniaci :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 18 2006, 11:56 PM
Post #4


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Maniacul iti multumeste (kisses, hugs & all the sick stuff).

Nu pot spune ca nu ma bucura efortul celor de la Gainax de a resuscita ceva din EVA. Probabil ca ei simt ca EVA a aparut prea devreme. Piata este acum MULT mai mare, iar cu asa un pedigree si reclama in spate, ai castigat o masa enorma doar prin curiozitate.

Probabil va fi ceva pe aceleasi linii; si ma declar de acum absorbit de ele - pentru ca nu ma astept la ceva mai bun (iar NGE a fost bun pe 4 - 5 ore; restul a fost pentru alte varste, gusturi sau asteptari); sa-mi revad un pic personajele preferate, in niste situatii necunoscute. Oare cati fani mai sunt atat de 'obiectivi'?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Sep 19 2006, 12:20 AM
Post #5


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



:) Poti fi oare obiectiv cand vine vorba de NGE? Melodia de la inceput cel putin ma infioara si acum de fiecare data cand o aud. Recunosc, filozofia din el n-am inteles-o poate asa cum ar fi trebuit. Poate nu eram pregatit s-o inteleg. Eram pe Cinemagia cand am auzit prima oara de Evangelion. Daca nu ma insel tu, Urfe, sau Sidonix mi-a spus ca pentru a putea afirma pe undeva ca sunt fan anime ar trebui sa vad NGE-ul (si mi se dadeau acolo cateva detalii despre istoria lui - detalii din care nu mai tin minte decat ca autorul citez partial din memorie "incerca sa-si pastreze starea de imaginatie la un nivel ridicat prin utilizarea drogurilor"). Dintre scriitorii de SF Philip K.Dick avea acelasi obicei (daca nu ma insel) si scrierile lui sunt mult prea "grele" pentru a fi intelese de oricine.

Revenind la NGE poate ar trebui sa-l mai vizionez de cateva ori. O poveste este/ramane interesanta atata timp cat la o noua vizionare inca reuseste sa te surprinda. Acelasi lucru mi s-a intamplat cu Matrix-ul (primul dintre ele). L-am vazut de peste 20-30 de ori si daca acum l-as vedea, chiar daca ii stiu pe de rost replicile probabil inca l-as degusta ca pe un desert excelent. Dar sa nu uit ca isteria Matrix-ului s-a sfarsit pentru mine la fel de brusc cu ideea transformarii in trilogie. Asteptam sa vad ce intorsaturi vor aduce scenaristii la poveste si... bineinteles am fost dezamagit. Daca partea a doua am vazut-o o data... nici pana in ziua de azi nu am vazut finalul.

Sper sa nu se intample la fel si cu NGE-ul. Da, exista o piata care este pregatita sa absoarba tot ce tine de aceasta idee. Dar este o piata care a crescut cu actiune, cu bani investiti pentru a aduce bani, cu idei "modelate" pentru mintea unui public ce plateste pentru a fi multumit. Ma ingrozeste ideea unui NGE facut in asa fel incat sa prinda cat mai mult din piata americana. Kilogramul de struguri din piata in acest caz ar avea mai multa dulceata si mai mult mister decat ar avea un film in care totul ar fi "clar" si "descalcit".

[Imi cer scuze e ora 1:00 si poate ar trebui sa dorm... mintea mea cred ca a luat-o pe alaturi rau de tot si maine nu vreau sa-mi para rau de ce am scris aici]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 19 2006, 09:16 AM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:) obsesia Nge poate fi continuata insa totul depinde de nivelul la care se va realiza si seriozitatea scenariului... sunt dispus la surprize atat timp cit sunt placute :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 19 2006, 10:47 AM
Post #7


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Ei, uite ca inca nu se stie pentru care piata este gandita continuarea. Sunt sigur ca nu va fi nimic la nivelul End of Evangelion. Am asteptari putine, tin numai sa revad niste chipuri, si sa aud aceleasi voci. Este clar ca NGE fusese inchis - ne intoarcem la un Star Wars acum, incrementam episoadele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 27 2006, 10:27 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



probabil nu m-ar deranja o noua viziune moderna al aceluiasi lucru... eu astept cu nerabdare live-actionul... ce naiba fac astia de nu se hotarasc odata sa-l scoata !?... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 04:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |