Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Black Rock Shooter[amv]


KokuYsha
post Jun 15 2013, 11:52 AM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 15-June 13
Member No.: 13.277
Points: 22
Gender:



Hey^^,am facut si eu un AMV bun dupa parerea mea...l-am sincronizat bine video cu melodia...etc..
Dar acum am nevoie sa fac video'ul cunoscut deoarece vreau sa stiu daca iubitorilor de anime le place,daca o sa le placa o sa ma tin in continare de AMV'uri ^^".Vizionati tot AMV'ul pentru ca introducere e destul de plictisitoarea si distribuiti-l daca va place
Multumesc^^
http://www.youtube.com/watch?v=Q-38qIxm6i4


Video'ul a fost reuploadat deoarece cu primul erau mici probleme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

dgmikep
post Jun 15 2013, 07:38 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 16-April 12
Member No.: 10.946
Points: 257
Gender:



Ok, nu stiu cu ce se mananca AMV-urile dar o sa imi zic parerea...

Ori esti un zeu al editarii ori ai pus 5 scene din anime una dupa alta, pe o melodie si atat. Nu am vazut animeul, nu stiu daca scenele foarte lungi sunt pur si simplu scene 100% nemodificate din anime, sau ai creat la perfectie scene extrem de cursive, fiind cum am zis, un zeu al editarii. Sincronizare? Ce s-a sincronizat? Cum ai sincronizat? Pentru ca nu imi dau seama. Astept raspunsul la intrebarea: cum ai facut AMV-ul? Adica ce ai facut mai exact.

Desi ca editare , pentru ca nu stiu ce ai facut, ti-as da 3/10, in rest, AMV-ul chiar mi-a placut. Melodia a mers perfect cu scenele tale lungi, ai avut si "storyline" , feeling. Pentru primul AMV e extrem de bun.

Sau poate sunt blocat pe mentalitatea ca un AMV trebuie sa contina zeci de scene, sa bagi in 5 secunde de AMV 20 de scene diferite din anime ca sa iasa ceva diferit si cursiv...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KokuYsha
post Jun 15 2013, 09:07 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: 15-June 13
Member No.: 13.277
Points: 22
Gender:



QUOTE(dgmikep @ Jun 15 2013, 07:38 PM)
Ok, nu stiu cu ce se mananca AMV-urile dar o sa imi zic parerea...

Ori esti un zeu al editarii ori ai pus 5 scene din anime una dupa alta, pe o melodie si atat. Nu am vazut animeul, nu stiu daca scenele foarte lungi sunt pur si simplu scene 100% nemodificate din anime, sau ai creat la perfectie scene extrem de cursive, fiind cum am zis, un zeu al editarii.  Sincronizare? Ce s-a sincronizat? Cum ai sincronizat? Pentru ca nu imi dau seama. Astept raspunsul la intrebarea: cum ai facut AMV-ul? Adica ce ai facut mai exact.

Desi ca editare , pentru ca nu stiu ce ai facut, ti-as da 3/10,  in rest, AMV-ul chiar mi-a placut. Melodia a mers perfect cu scenele tale lungi, ai avut si "storyline" , feeling. Pentru primul AMV e extrem de bun.

Sau poate sunt blocat pe mentalitatea ca un AMV trebuie sa contina zeci de scene, sa bagi in 5 secunde de AMV 20 de scene diferite din anime ca sa iasa ceva diferit si cursiv...
*



AMV'ul l-am facut in felul urmator..am descarcat un episod OVA de 54 min apoi am inceput sa-l editez,am cautat punctele de rock hard din melodie si le-am sincronizat cu scenele de fight,la fel si cu momentele mai linistite din melodie.Asta inseamna sincronizare,nu am stat mult pana mi-a venit idea sa imbin cele 2 media(Muzica/Video) pentru ca ascult de ceva timp Icon for hire,si cum am vazut Black Rock Shooter OVA l-am descarcat si am inceput lucrul..
A durat ceva2/3 ore pentru ca a trebuit sa vizionez din nou episodul si incercand sa gasesc cam ce s-ar potrivii cu melodia,si recunosc ca am avut si multe probleme pentru ca nu prea eram obisnuit sa editez.
Chiar tu ai zis o mare parte din ce am editat: "Melodia a mers perfect cu scenele tale lungi, ai avut si "storyline" , feeling. Pentru primul AMV e extrem de bun. "Video'ul chiar nu este facut la intamplare am aruncat umpic de rock si umpic de fight scenes...
O singura problema,nu stiu cum sa fac cunoscut un video in aceasta lume,nu ma pricep deloc deci mare lucru nu o sa se ajunga de el..
P.S: Chiar va recomand sa vizionati Black Rock Shooter este un anime cu o poveste foarte interesanta.

VIDEO'UL A FOST REUPLOADAT DEOARECE CU PRIMUL ERAU MICI PROBLEME.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
KokuYsha   Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 11:52 AM
UnDirector   RE: Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 04:07 PM
Silver.C   RE: Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 04:20 PM
KokuYsha   RE: Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 07:03 PM
dgmikep   RE: Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 07:38 PM
KokuYsha   RE: Black Rock Shooter[amv]   Jun 15 2013, 09:07 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 06:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |