Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vampire Knight


elpreda
post Aug 1 2009, 08:40 PM
Post #41


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Am terminat recent de vazut Vampire Knight, si pot spune ca nu e nici pe departe ceea ce ma asteptam, e mult mai bun. Nu sunt critic de anime, I try to enjoy it. Ce conteaza ca nu a avut cine stie ce evolutie la personaje, ca foloseste tema fumata prin toate filtrele posibile cu vampiri, e realizat bine, nu te plictiseste, prezinta personajele intr-o stare stagnanta in ciuda schimbarilor, decat ti le dezvaluie pas cu pas in cursul episoadelor. Adauga niste culoare in ceva obisnuit si scoate ceva ce indraznesc sa spun chiar original.
Mi-a placut foarte mult grafica, mi-a placut cum insista pe unele aspecte fara sa le explice prea repede.
Personaj preferat: Kaname. Arata atat self-control, stie ce vrea, stie cum s-o obtina, nu renunta si are foarte multa incredere in el insusi.
Gata nu mai scriu ca deja ma lungesc si plictisesc lumea. You got the idea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ToxiChou
post Jan 26 2010, 02:40 PM
Post #42


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 25-January 10
Member No.: 9.408
Points: 42
Gender:



Geezus...anime-ul asta mi-a 'activat' obsesia pentru vampirei :]].
Lasand asta deoparte,mi-a placut anime-ul si povestea..am vizionat ambele sezoane si mai vreau! Grafica mi s-a parut destul de buna,iar personajele mi-au placut. Dintre baieti,il prefer pe Zero,aka imi place ca o proteja pe Yuuki,iar de Ichiru mi-a cam parut rau ca s-a simtit inferior lui Zero.Povestea a fost placuta,personajele nu au evoluat prea mult fata de cum a fost la inceput,iar OST'ul chiar mi-a placut <33 se potrivea intru'totul animeului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Dec 30 2010, 08:37 PM
Post #43


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Unul dintre primele animeuri vizionate si pot spune uimitor. Vorbesc din animitiri deci s-ar putea sa mai gresesc:
Prima mea poveste cu vampiri, motiv pentru care mi s-a parut originala. Todata mi s-a parut confuza si prea ametita. Recunosc ca il consider unul dintre preferatele mele, m-a cucerit probabil din cauza feelingului pe care mi l-a oferit.
Personajele nu sunt cine stie ce, personal nu puteam sa aleg dintre Zero si Kaname cu toate ca eram constienta ca nu sunt chiar asa geniali precum par, dar in final Zero este invingator.
Finalul m-a dezamagit. Nu pot spune ca nu a fost interesant, dar lasa loc de o continuare prea evident. Poate se hotarasc sa fac un ultim sezon cand manga va fi gata (ce mai vise).
Yuuki mi s-a parut ciudata. Mi-a placut de ea, dar e putin exagerata si mi s-a parut chiar 'pretentioasa'.
Actiunea mi se pare ca se misca cam greu. Totusi eu am adorat fiecare moment al seriei. De ce? Nici nu stiu. Cred ca are ceva in el si ofera un sentiment de te trec toti fiorii xD Eh, pentru mine a fost un masterpiece ca nici nu prea stiam ce inseamna un anime, a fost chiar al doilea cred. Dar trebuie sa apreciez ca mi-a trezit interesul cum nu multe animeuri au facut-o.
Grafica e foarte buna, imi plac ochii lor la nebunie. Coloana sonora... nu-mi aduc aminte deloc, dar nici nu cred ca m-a impresionat.
Cred ca voi reviziona animeul, dar parca vreau sa revad atat de multe incat nici nu stiu cand o sa apuc :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 6 2011, 05:37 PM
Post #44


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



unul dintre primele mele animeuri (cred ca, chiar primul daca nu ma insel :D )
pot sa zic ca mi-a placut la nebunie (il am adaugat chiar si in top :P)
ceea ce mi-a placut a fost imbinarea din action si romance ceea ce a facut din el un anime excelent
il consider perfect si pentru incepatori deoarece contine destul de multcele genuri :D
in orice caz grafica mi-a placut (ador ochii lor :X)
singura chestie pe care mi-as dor sa o schimb ar fi urmatoarea :
coloana sonora e cam banala si
sfarsitul
:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

valexa
post Jun 23 2011, 09:14 PM
Post #45


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 8-July 06
Member No.: 2.731
Points: 71
Gender:



Mie imi plac cam mult vampirii, prin urmare si anime-urile cu vampiri.
In topul meu insa, Vampire Knight, e cam la coada ... din cauza faptului ca are cam prea mult romance pentru gustul meu :))
Lasand la o parte romance-ul, pentru mine, anime-ul e ok si ca grafica si ca story.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jul 28 2011, 03:52 PM
Post #46


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Vampire Knight mi-a placut la un moment dat. De mentionat ca aveam semnificativ mai putini ani si ce imi placea de fapt era manga, pe care o citeam la vremea respectiva. Acum nu stiu care e comparatia dintre anime si manga, dar Vampire Knight anime-ul mi s-a parut copilaros, sincer. Pentru fani shoujo, daca e sa fiu rautacioasa (ma refer aici intentionat la fani shoujo in sens peiorativ, as in naive young ones) :P Candva o sa ma uit totusi si la continuare si o sa revin cu o parere daca e cazul. Pana atunci imi mentin parerea ca e un anime slab.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailor_moon
post Apr 29 2015, 07:28 AM
Post #47


love in the aer
**

Group: Members
Posts: 22
Joined: 5-September 14
From: In My Little Bed)(
Member No.: 13.477
Points: 50
Gender:



eu ador vampire knight ma atinge la suflet iubesc anime cu vampiri dar daca mai pune si o picatura de romantism e excelent :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |