Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 4 5 6 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nijikon 2007, Bucuresti


Sidonix
post Nov 1 2007, 10:12 PM
Post #101


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



o sa comentez din perspectiva celui care n-a fost acolo pt a doua oara <_< ... pt ceva care are interes zero in romania chiar m-a surprins faptul ca s-a gasit sprijin si oameni dispusi sa faca asta... nu comentez participantia/participantii din motive diferite de opinii asupra a ce inseamna anime... eu personal am preferat un munte cu prietenii decit un Nijikon... ma rog poate la anu vin din curiozitate, asta daca o sa ma lase viitoarea :lol: ... pt cine vrea sa compare Nijikon sau ce a mai fost pe la noi cu genul de conventii din Franta sau America are de asteptat... sa zica saru'mana pt ceea ce se face... in rest la mai mare :)
ps: eu sunt curios in urmatorii ani de cite ori se va face schimbul de generatii pe a-c si nu numai :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anbu_sharka
post Nov 2 2007, 12:38 AM
Post #102


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 24-October 07
Member No.: 5.421
Points: 97
Gender:



bro ( to "The Different Mechanist" :P ) daca tot ce ai zis acolo va fi adevarat ...abia astept urmatoarea editie :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Nov 2 2007, 01:25 PM
Post #103


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



iata cateva poze mai profi de la niji. multumiri prietenului meu fotograful Alexandru Spineanu care a venit, ne-a imortalizat pe mine si pe aki si m-a facut sa arat mai bine ca in realitate (pe mine, ca aki asa e ea :) )

enjoy!

(IMG:http://www.postimage.org/aV1T50qr.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/aV1T6Bc9.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/PqPMryr.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/aV1T88tJ.jpg)
(IMG:http://www.postimage.org/aV1TbFtr.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/aV1TcEQ0.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/PqPNKS9.jpg)(IMG:http://www.postimage.org/aV1TgELr.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Nov 2 2007, 03:12 PM
Post #104


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Wow, Shinju, ai devenit mult mai roscata de cand te-am vazut ultima data! :D Arati foarte bine costumata asa, si mai ales felicitari, am inteles ca ai facut chiar tu costumele! :) Aki, scuze, n00b question-e un personaj anume?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Nov 2 2007, 03:19 PM
Post #105


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



well, kimono-ul nu e nici un personaj anume, doar ca l-am facut cu drag . celalat e matsumoto din bleach. poate ar trebui sa pun langa si o poza cu ea, pt comparatie :P .roscatul trebuia sa fie mai spre blond, dar am preferat sa ajung asa la nijikon decat cheala de tot :lol:

si, thx :D

cat despre faptul ca eu am facut costumele, o sa incep cand am timp un topic special pt cosplay pt discutii mai pe larg....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 2 2007, 03:21 PM
Post #106


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Shinju:
Bune pozele! :) Asa ceva vroiam!

Hai ca a meritat toata munca! Din punctul meu de vedere esti campioana cosplay-ului in Romania, felicitari pentru costume, amandoua sunt superbe! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Nov 2 2007, 03:35 PM
Post #107


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Chiar, Muza-chan, ai dreptate, Shinju e campioana cosplay-ului in Romania!

Shinju te felicit inca o data pentru ambele tinute care sunt absolut superbe, iar ultimele poze m-au dat pe spate, pe astea le copii si le iau acasa :D si data viitoare cand mai faci cosplay I rili rili wanna be there....live :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demon Spirit
post Nov 2 2007, 07:50 PM
Post #108


The shadow lurker....
***

Group: Members+
Posts: 165
Joined: 5-October 07
From: Hell's control tower
Member No.: 5.280
Points: 399
Gender:



Wow,felicitari Shinju si Aki,bn meritat titlul de campioana cosplay-ului la noi,cred k dak te-ai duce la evenimente de genu si afara tot campioana ai ramane :lol: imi pare rau k,desi v-am vazut pe amandoua in ambele zile,nu stiam cine sunteti si nu am avut tupeul sa intru in vorba asa din nimik,dar data viitoare o sa va recunosc si o sa facem cunostinta face to face.....a,si,Shinju,de abia astept sa-mi mai dai sfaturi despre cum sa desenez,mai am muuuuuuuulte de invatat :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 3 2007, 10:15 AM
Post #109


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



girl powah ftw :P

costumele au f foarte reusite ... si evident mai placute ochiului decat narutard-kun cu sabia caruia se juca mentos :P ... +1 la bile albe ptr fete :P
sid, iti inteleg pozitia, dar depinde de fiecare, motivele ptr care se duce lumea la astfel de evenimente sunt diferite, unii se duc sa se simta bine, iar altii sa comenteze si sa faca comparatii :P

nu o sa comentez efortul, organizarea, bla bla bla ... o sa spun doar ca m-am simtit bine acolo si ca m-as mai duce. asta ar trebui sa fie suficient :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Nov 4 2007, 09:12 PM
Post #110


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Bai Sid, de cand ai devenit mai asa carcotas? :P

Nijikon, parerea mea, a fost super fain. Desi, din motive de munca nu am putut fi prezenta decat una din zile, atunci a fost o atmosfera extraordinara si m`am distrat de minune. Lume multa, interesanta, activitati interesante (damn, inca nu mi`am vazut numele caligrafiat ><) si mai ales cosplay!!. Fetele au fost super frumoase, costumele reusite si le`a stat si bine :D Ce sa mai, they ruled. :P Multumim pt pozele facute, un efort imens pt ele, cel putin Shinju era like dead :lol:

In orice caz, Sid are o viziune mult prea intunecata si pesimista despre Nijikon si nu pot sa zic decat ca... un weekend la munte cu prietenii il poti avea oricand. Un Nijikon, care inseamna mult mai mult decat a face nimic, nu`l poti vizita chiar cand ai chef :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himerish
post Nov 10 2007, 10:55 AM
Post #111


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 21-July 07
Member No.: 4.737
Points: 121
Gender:



Hi
Pare rau ca postez asa tarziu
Mie unu mi s-a parut super super de tot.
Am venit ambele zile de pe la 10:30 dar din pacate a trebuit sa plec in ambele zile pe la 6 sau 4(a doua zi) asa ca am ratat prezentarile de la sfarsit.Povestiti-mi si mie ce a fost cu documentarul si cu ce au prezentat cei de la animax si ce a fost in ultima zi pe la sfarsit.

Uite si pe soremea: http://picasaweb.google.com/yoshi.whoring....789957121415554
Fix acolo in centru, busy cu origamiul, cea mica.Defapt cred ca a fost cea mai mica participanta.
A, si eu am fost cel cu macbookul care urmareste Avatar si care dorea internet wireless si calcul pt copiat ce a fost prezentat.
Poze cu mine nu am vazut pt ca am stat cel mai mult prin sala de proiectii.

Pt la anu fac si eu amvuri si particip la concurs.Dar oare pot sa particip cu mai multe?
Am intr-un caiet ideile pt fiecare amv.

Inca ceva ce as fi vrut ar fi fost ca sa nu se suprapuna lucrurile din sala de proiectii cu ce se intampla prin sala principala.

Si inca ceva, Cum te-au lasat sa intri cu sabia acea?cum i-ai convins?

Pacat ca nu prea ma pricep la desen pt ca as fi vrut sa desenez si eu ceva la tablita.
Pt data viitoare as vrea sa fie ceva organizat si sa fie cineva in fiecare pauza la tablite care sa ne invete sa desenam.Mi-a placut insa chestia cu Kanji-urile.Vrau sa invat si eu jap.

Aia de la otaku ca si anu trecut au avut probleme cu prezentarile dar totusi au reusit pana la urma si mi s-a parut interesanta chestia cu Seireitei-ul, pacat ca nu sunt si eu din Cluj.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Nov 10 2007, 12:19 PM
Post #112


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



QUOTE(Himerish @ Nov 10 2007, 11:55 AM)
Si inca ceva, Cum te-au lasat sa intri cu sabia acea?cum i-ai convins?
Mi s-a parut interesanta chestia cu Seireitei-ul, pacat ca nu sunt si eu din Cluj.
*



pai a fost destul de aiurea. cand am ajuns acolo era deja coada si am resut sa intru in fata impreuna cu cineva de la un stand. m-au oprit, mi-au spus ca nu m apot lasa cu sabia. a intervenit cineva din organizare (nu stiu exact cine, thx anyway) si le-a explicat ca e parte din costum. m-au pus sa o desfac de ambalaj (o aveam stransa intr-o bucata de panza), au studiat-o, au vazut ca nu taie, a insistat baiatul din organizare si m-au lasat, cumva pe propria mea raspundere. a doua zi in schimb nu am mai avut acelasi noroc. gardienii erau altii si de data asta au fost neinduplecati (de fapt barbatii m-ar fi lasat, doar tipa care era gardian a fost cea afurisita - ca dovada ca femeile pot fi mult mai rele ca barbatii :P ).

cat despre Seireitei, lasa ca mai auzi tu de noi si fara sa fii din Cluj :P si daca vii in cj you are invited to visit us :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 4 5 6
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:24 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |