Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages « < 3 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> DB, DBZ sau DBGT?


Majin
post Oct 24 2004, 04:14 PM
Post #81


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



whatever man...intotdeauna cand e mai liniste,atunci apare furtuna...seria dbgt nu e o continuare a dbz...deloc!!e ceva akolo..un univers paralel al pamantului...ceva akolo..facut sa fie facut!bleah /omg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 24 2004, 04:26 PM
Post #82


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Mda Sunt de acord cu tine. Singura continuare relevanta este faptul ca se diaputa cu aceeasi actori shi ca mai exista si DB (aproape aceeasi acotori k Picolo este cvazi inegzistent). Si e pacat ca nu exista o continuare vizibila
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Oct 27 2004, 01:06 PM
Post #83


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



parerea mea e ca gt e ff diferit de db si dbz..e clar ca lipseste talentul lui toriyama..din cate stiu eu ,el sa implicat in tot ce a insemnat db/dbz..scenarii,muzica and stuff...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 22 2004, 05:45 PM
Post #84


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



eu aleg dbz pt ca marea majoritate a actiunii din serie aici a avut lkoc!
aici au fost si cele mai tari lupte si aici goku a devenit puternic si s-a facut ssj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mizrael
post Apr 24 2005, 09:33 AM
Post #85


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
From: Piatra-Neamt
Member No.: 1.200
Points: 2



Deci Dbz mi s-a parut cel mai reusit din cele 3 , Dbgt-ul a fost fain dar nu la nivelul z-ului avand niste faze mai .... goku mic , gohan geek ... nici nu au mai respectat ca gohan era mistic si ca nu se mai facea Ssj , in gt s-a pus mult accentu pe Pan care nu mi se pare un personaj asa important ..... si la faza cu stranepotu lui goku ca el se face ssj in padure si el nici nu vroia sa se bata prea mult .... si Pan care s-a batut toate copilaria nu a reusit sa se faca ... si nici nu au mai respectat puterile fiecaruia ... din cate stiam eu gohan era mai puternic ca Vegeta cand s-a terminat DBZ ... anyway... dak trecem cu vederea peste toate astea si Dbgt a fost fain dar nu se compara cu DBZ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lutzuu
post Dec 12 2006, 08:02 PM
Post #86


Gomu Gomu no Baka
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 10-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.419
Points: 273
Gender:



Parerea mea este ca Dbz este cea m-ai tare serie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Dec 16 2006, 10:23 PM
Post #87


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



si parerea mea e ca u faci spam !
{sorry rux-chan...dar nu m-am putut abtine ! }
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jan 10 2007, 09:51 PM
Post #88


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Fratilor am vazut ce ati scris pe acolo aveti aproape dreptate. Dbz vs Dbgt aceasta este marea lupta, Dbz a fost interesant cit a tinut si chiar super interesant numi puteam lua ochii de la el, apoi a aparut Dbgt desigur pina la episodul 30 nimic interesant iar dupa aia incepe actiunea tote acele transformari sunt cele mai tari si Goku copil mi sa parut o ideie geniala Goku fiind mic si cu jumatate din puterea de cind era mare chiar mai mult.Si numai cind te gindesti frate daca pustiu asta ajunge mare e gata este cel mai puternic din tot universul si asa a si fost cel mai mare protector al mingilor db care au devenit o parte din el si pun pariu ca ia si dat si o putere de inemaginat :) B) :D :mellow: :D :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jan 11 2007, 11:08 PM
Post #89


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



well... toate seriile sunt 'misto'... dar si FOARTE diferite in acelasi timp...
cand eram 'copil' eram innebunit dupa Dragon Ball, dar am inceput acum cateva zile sa privesc din nou aceasta serie si mi se pare cam plictisitoare... nush dc... probabil din cauza ca dupa atatia ani am inceput sa privesc din nou seriile si nu am luat'o cu inceputul (dragon ball) ci cu cea de'a doua serie (dragon ball z) si apoi GT'ul...
dragon ball este interesant din cauza ca are multe 'misiuni', dar e nashpa din cauza ca m'am obisnuit cu 'transformarile' si 'proportiile' corpurilor personajelor din Z si GT... anyway... dintre toate cele trei serii cred ca Z'ul este cea mai reusita... pentru ca sunt foarte multe transformari, personaje si batalii si... mai multe , pe cand GT'ul este o 'panarama'... nu a avut un episod care sa ma impresioneze... de fapt a fost unul , cel in care goku se transforma in SSJ4, dar nu m'a 'impresionat', doar mi'a atras atentia ... singurul lucru care mi'a placut in GT a fost ca l'au facut pe goku 'mic' ... dar nu mi'a placut ca picollo a ramas in iad... si ca au sarit atatia ani in ultimul episod si in ova, acest lucru, dupa parerea mea, punand capat seriilor DB, omorandu'i pe toti (din cauza naturale :D ) si lasandu'i doar pe noii Goku si Vegeta, acestia fiind PROSTI DE CRAPA PAMANTUL... auzi tu la ei: 'nu stiam ca si tu te poti face blond' ... dak primele doua saga (# Lost Episodes, # Baby Saga ) din gt au fost cat de cat interesante... ultimele doua (# Super #17 Saga, # Evil Shenlong Saga )... au fost 'KTERINK'...
filmele... sunt SUPER...
aaaa... si uitam ceva... au fost atat de 'fraieri' astia care au facut gt'ul ca l'au facut pe vegeta de RASUL LUMII... mandria tuturor sayanilor... personajul meu preferat... nush dc s'au grabit asa cu ultimul saga... damn... auzi tu sa foloseasca bulma nush ce aparate sa se transforme si vegeta in 'monkey' (parca suna mai bine in engleza decat in romana :D )... l'au UMILIT tare de tot atunci...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 6 2007, 02:03 PM
Post #90


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Votul meu merge catre prima serie Dragon Ball. Acum am inceput chiar sa o vizionez iar pe veoh si pot sa spune ca are un farmec aparte.
Si Dragonball Z e tare, legendar chiar ca anime insa Dragon Ball e mai comic. Dbz se axeaza mai mult pe lupte pe cand Dragon ball pune accentul mai mult pe umor. Imi aduce aminte de seriile Slayers.
Secventele mele preferate sunt acelea in care Goku este subestimat si le demonstreaza tuturor cat de puternic este el de fapt. Ca sa nu mai zic ca imi vizionarea lui imi creeaza si o stare placuta de nostalgie. Deocamdata sunt doar la episodul 7 (shame on me :P) insa de-abia astept sa revad turneele de arte martiale, si in special lupta cu Piccolo de la sfarsitul seriei, cand deja Db incepuse sa se transforme treptat in DBZ!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post May 20 2007, 07:52 PM
Post #91


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



in sfarsit am terminat Dragon Ball... dupa 8+ luni am reusit sa termin seria... multi spun ca db este mai reusit decat dbz, dar nu imi dau seama cum au ajuns la concluzia asta. dbz este mai bun decat db din toate punctele de vedere: lupte, grafica, UMOR. multi spun ca le'a placut db pentru ca este o serie amuzanta, dar eu NU imi dau seama ce este asa amuzant la ea (nu cred ca au fost 10 secvente la care sa "rad" in toata seria). cand aud/citesc pe undeva combinatia ANIME+COMEDIE ma gandesc la serii precum NHK ni Youkoso!, Hayate no Gotoku!, Lovely Complex, Suzumiya Haruhi no Yuutsu, Ouran High School Host Club, etc. sa nu uitam de One Piece care are de toate: drama, COMEDIE, actiune... ca mai scapa Goku cate o gluma in vreo 2-3 episoade este altceva, dar sa spui ca db este un anime "foarte amuzant" mi se pare absurd. dragon ball nu face altceva decat sa te plictiseasca. nu spun ca este o serie "nereusita" pentru ca la vremea ei a fost populara (am fost si eu odata fan db -inca mai sunt fan DBZ- dar eram in clasa a 3'a sau a 4'a.), dar sa spui la 14+ ani ca db este mai bun decat dbz... sunt multe de comentat si la DBZ, dar la "capitolul" actiune nu se poate comenta, DBZ fiind seria cu cele mai bune lupte din istoria animeului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ghepardu
post Jun 12 2007, 10:15 AM
Post #92


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 60
Joined: 6-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.266
Points: 144
Gender:



DBZ consider ca a fost cea mai tare, dar nici DB nu a fost mai prejos.
DBGT a fost ceva mai slab, doar cand a aparut Baby am inceput sa simt spiritul Dragon Ball.
Un lucru care i-mi lipseau de la DBZ au fost tehnicile de lupta(ex: tehnica imaginii) care erau destul de importante in DB.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jun 12 2007, 12:01 PM
Post #93


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



In dragon ball mi-a placut ca se punea mai mult accentul si pe situatiile comice, decat in dbz... ji de asta mi se pare cel mai interesant... [plus k deobicei prima seria e mai interesanta, ca are un alt fel de impact, cand apare cate ceva nou... in urmatoarele serii se stia oarecum ideea...] La dbz nu mi-a plcut ca se lungea prea mult.... poate daca ar fi mai concise luptele l-as fi apreciat mai mult...] Iar dbgt... nu prea am ce sa spun despre el... [stiti doar: ce e prea mult strica..] Cred k seria asta putea sa lipseasca... In afara de ssj 4 sau bebi, nu e nimic mai interesant...
Nu zic k nu mi-au placut seriile deloc... doar ca ma cam plictiseau unele episoade. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin Trunks
post Jul 10 2007, 12:31 AM
Post #94


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 8-July 07
From: Oradea
Member No.: 4.667
Points: -14
Gender:



DBZ Forever!!...My Motto :P
Dragon Ball e foarte bun si el!...anime-ul copilariei mele.
GT e un dezastru,o continuare neinspirata....singurele evenimente interesante fiind transformarile.....Ja Ne
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kinggohan
post Aug 11 2007, 07:04 PM
Post #95


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 11-August 07
Member No.: 4.872
Points: 9
Gender:



eu zic ca Dragon Ball e cea mai tare serie....deoarece e si prima si are cea mai multa aciune.....are comedie...are tot cei trebuie....dragon ball z e putin unflat... daca imi amintesc bn cele 5 minute pana la distrugerea pamantului(park atat era) sau trensformat in vreo 10 episoade,mie imi place mai bult DB:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nebunic
post Aug 14 2007, 05:26 PM
Post #96


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 13-August 07
Member No.: 4.889
Points: 54
Gender:



Eu zic ca DBZ e cea mai tare pentru ca majoritatea actiunii interesante se petrece exact in seria asta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mihnea13
post Aug 19 2007, 01:53 PM
Post #97


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.933
Points: 63
Gender:



Z-ul e cel mai fain...si asta se poate vedea si in numaru de dvduri vandute(e primu nu numa dintre DB,dintre toate seriile anime din cate stiu) :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sert
post Aug 20 2007, 10:57 AM
Post #98


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 24-July 07
Member No.: 4.763
Points: 20
Gender:



1Dragon ball pentru ca a fost primu anime vazut
2Dragon Ball z
3 Dragon ball GT asta chiar nu mi-a placut mai bine nu era scos si sfarsitul seriei fiind Z
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

c@lin
post Aug 20 2007, 12:58 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.913
Points: 24
Gender:



Dragon Ball - spirit de aventura , great 1 episode stories.
Dragon Ball Z - many fillers , huge amount of ramble , few villains with too many variations (transformatinos) , unending battles , great characters altough old ones become obsolete in terms of fighting power , fantastic universe.
Dragon Ball GT - the combination between the two ... great battles with medium durations , nice conclusion to the series, highly underrated.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

s3th
post Oct 5 2007, 08:07 PM
Post #100


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 12-September 07
From: Iasi, RO
Member No.: 5.149
Points: 116
Gender:



1. DBZ (unde s-a petrecut o mare parte din actiune)
2. DB (mi s-a parut destul de amuzant, multe faze comice)
3. DBGT (ceva actiune..in rest paralel cu celelalte doua serii)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |