Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Hellsing Ova Series, despre noua serie hellsing


Rezo The Red Priest
post Feb 7 2006, 11:21 PM
Post #21


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Lol...faza cu virgin=>bampir si nonvirgin=>freak si mie mi s-a parut idioata....hei poate au folosit-o doar ptr faza in care o impusca pe Celas ca sa iasa totul mai misto. In acest caz ce va luati de ea dak a fost folosita doar ptr a crea un efect. Nu-l mai luati asa direct...fell it :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Feb 8 2006, 02:39 PM
Post #22


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



e timpul sa criticam un pic :
1. faza cu virgin + vampir = vampir iar non-virgin + vampir = ghoul nu e chiar asa de stresanta, cum a zis si Rezo e doar ca sa aiba un motiv s-o impuste ca sa continue povestea, chestie minora , se poate trece cu vederea
2. Inegral e mai urata ca in serie, acum pare mai "baietzoaica", probabil au facut-o asa ca sa ii accentueze autoritatea.
3. Celes e si ea mai scalambaiata un pic , mai ales cand ii zice lui Alucard "sir, yes sir, my master", acolo e hidoasa rau , poor lil' draculina
4. Cat despre Alucard ... imi place noul stil in care e facut, e mai amenintator, mai "suparat".
si nu in ultimul rand , Father Alexander, acelasi vanator de vampiri, acum intr-o noua varianta mai nemiloasa si parca cu ceva mai mult stil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 8 2006, 07:08 PM
Post #23


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



common
ovaul a fost prea colorat
i liked the old original more :D
cel putin aici au fost bigger boobs :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Broly
post Feb 8 2006, 09:03 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
Member No.: 823
Points: 70
Gender:



Mda.. mihto oav-ul dar desi animatie e mai reushita.. tot mi-a placut mai mult serialul... are ceva mai mult park decat Oav-ul. Oricum... sa vad shi restul.. poate imi shimb parerea:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Feb 15 2006, 06:44 PM
Post #25


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:



oki
3 chestii
1 am vazut serialul
2 teaserul
3 am citit manga hellsing

1)nu as schimba nimik
2)teaserul e super
3)al meu e subtitrat
4)daca ati auzit de un anime in care sangele sa curga pecum Dunarea in timpul inundatiilor zicetimi si mie de unde sa le iau

1]faza e ca tipa cu big boobs Victoria isi merita locul , aflanduse langa Alucard si arata tot ce era uman in acel vampi..asta mostru iesit din Infern ce nu stie ce e aia frica sau moartea
2]Integra este un copil ce a luat in slujba pe Alucard (de nu era cool apai cred ca ar fi fost un horror de cea mai mare clasa [imi place imaginea cand Alucard suna , ajungand in africa , dupa primul atac al fortelor speciale, ce sa faca , daca Integra i-ar fi zis :"Are u afraid , Do u want your momy , are u that weak ",lovindu'l fix in cap ar fi iesiit din orasu ala un macel de cea mai mare groaza , asa ca a scapat si doar unitatile speciale au incasat-o, pentru ca a zis ca ordinul a ramas la fel si sa bage mare la macel])
3]daca Victoria u ar fi innocentlooking atunci ce dracu cauta la forte speciale, sigur ar fi fost in alt loc , ganditiva de unde a aparut]
4]nush ce sa zic cu virginitatea


and that is about it


ANDF I AM A BIG FAN Of ALUCARD(nebun de legat ,stiu ,dar tot imi place de el)


editat :
Abel Nightroad sa stii ca elfen lied nu ma satisfacut in materie de sange pe metru de pelicula desi a fost superfain cu maceluri gratuite si mai putin sadic decat Hellsing in ce priveste modul de ucidere ,desi ruperea capetelor nu deranjeaza deloc ochilor mei de sadistick lover, parerea mea //am zis//
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Feb 15 2006, 08:03 PM
Post #26


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



:off topic:

din cate am vazut pana acum cel mai mult sange a sarit in Elfen Lied

:end off topic : :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 16 2006, 07:26 PM
Post #27


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




In sfarsit pot scrie si eu despre primul ep din OVA si nu despre special. Desi diferente hmmm...cam nu-s :P. Singurele dif sunt ca spune un pic despre cum s-au cunoscut Integra si Alucard si prez nishte scene din ep ala cu aia doi vamp care omoara like crazy :D. In rest.... awww heck, ce mai, o zic.....e mai nashpa :( si asta din partea mea!!!! E ceva inseamna....Oare ce hmmmm? Poate ca din pacate au trecut peste acea limita pe care au impins-o pana acum cu atata maiestrie pana nu s-a mai putut si parea ca nu cedeaza.....dar se pare ca a facut-o...si astfel apar mine ale lui Alucard cu care nu sunt de acord si scene care sunt dea dreptul deplasate (nu credeam ca voi folosi acest cuvant la Hellsing vreodata)....nu voi da exemple ca si asa e prea mult. Tot ce sper e in speranta de la sf cand au prezentat the surprize element: nazistii vin in forta yeeey si in plus park si o rusoaica deci actiunea continua si promite mult (sper ca nu se va trezi unul sa zik ceva ca elementul nou a fost si in trailer ca.....). Acum eu sper ca se vor redresa si vor prezenta ceva in spiritul Hellsing adevarat ca altfel :(

P.S. Am vazut ovaul raw....hmmm mai stiu pe cineva care se uita fara suburi si pot spune ca am reusit si eu...

P.P.S. @ Broly.....maica ce ova vazui tu ca a aparut pe 10...come on ppl nu e atat de greu

@ Abel sa vezi ca in THE REAL OVA (ca sa nu fie confuzii) e destul de multishor sange :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Elise Kerdiffe
post Feb 19 2006, 09:38 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-December 05
From: anywhere & nowhere...
Member No.: 1.947
Points: 26
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Feb 16 2006, 07:26 PM)
park si o rusoaica
*



Cred ca te referi la Alucard, cum arata el cand a luptat alaturi de Walter in The Dawn(un prequel la Hellsing)...That version of Alucard is also known as Girlycard :P
Sper ca va fi un episod in ova in care sa fie prezentata actiunea din The Dawn :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 22 2006, 10:16 AM
Post #29


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Ok, people... Dupa ce am vazut primul eps din Ultimate, am si eu o intrebare: totul e o gluma proasta, right? It's the Digest all over again! <_<

@ Rezo: Ano... ce arata nou referitor la prima intalnire Hellsing-Integra? Eu nu am vazut nimic nou. Imagini din serie reluate. <_<

Plus, all over again e panarama cu virginele. Numai ca de data asta trebuie sa fie fata virgina. Barbatzii nu se pun. :lol:

Nush ce sa mai zic despre "chestia" asta... This anime is getting worse by the OAV eps. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Feb 22 2006, 02:04 PM
Post #30


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



QUOTE(Kisa @ Feb 22 2006, 10:16 AM)
Ano... ce arata nou referitor la prima intalnire Hellsing-Integra? Eu nu am vazut nimic nou. Imagini din serie reluate. <_<

*



:P Nu arata nik nou dar am spus ca prez scene.....adik ovaul contine si intalnirea lui Alucard cu Integral. Si da se repeta toate si un pic mai prost dar trebuia sa seteze si ei actiunea undeva in timp.....dak nu ai fi vaz seria ai fi priceput ceva fara explicatii?

All in all e un pic mai prost dar mai sunt ep de venit...sper sa nu fie si alea proaste :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Feb 22 2006, 08:20 PM
Post #31


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(Rezo The Red Priest @ Feb 22 2006, 02:04 PM)
:P Nu arata nik nou dar am spus ca prez scene.....adik ovaul contine si intalnirea lui Alucard cu Integral. Si da se repeta toate si un pic mai prost dar trebuia sa seteze si ei actiunea undeva in timp.....dak nu ai fi vaz seria ai fi priceput ceva fara explicatii?
*



Cred ca as fi inteles... Nu este un anime care sa te puna sa gandesti prea mult... :rolleyes:

And moreover... "No life king... no, the man who was once called, Count." (Integra) este o panarama totala! Dupa faza cu juma din fatza lui Vlad Tzepesh (serie), ne baga acum la "count"?! As in "Count Dracula"?!?! :lol: Come on... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 26 2006, 01:54 PM
Post #32


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Ok, vazut si eu ceva.. sincer nush daca e digest for freaks sau OVAul Ultimate..
Ideea e ca mie chiar mi`a placut :P Desi grafica e intr`adevar weird :blink: se potriveste :D Atmosfera e mult mai sumbra si diabolica, muzik e bestiala, tare as vrea sa stiu de unde as putea sa o iau, si mai multe scene de bataie... mm..

Pentru inceput, cum a zis si Cyber, super tare faza cand este impuscata Victoria... in san :D Au introdus scene... care tind spre viol :lol: , la un mom dar vampirul incepand s`o pipapie klumea pe Victoria :lol:

Apoi, mi s`a parut super ciudata pronuntia perfercta a Victoriei in engleza a numelor Edy& Simon. Asta spre deosebire de Anderson care spune o fraza in engleza de zici ca vorbeste basca :lol:

Then, ma pland de grafica si voci <_<. Vocea Victoriei e prea subtire si de mironosita( o fi ea virgina, dar e exagerat) si vocea Integralei e schimbata. In serie era mult mai frumoasa si placuta <_<. Si aici e la fel de hotarata, dar parca scartaie. Iar la grafica, in afara de faptul ca zici ca a tras la sala un an de zile :lol:, parul e cam ciudat O_o, proportiile no comment, si ranjetele acelea spooky :lol: Vai, Victoria m`a dat pe spate cand a inceput sa ranjeasca :lol:

Povestea este aceeasi, no big differencies, doar ca, spre multumirea mea, actiunea a fost mai dinamica. :P Totul se desfasoara mai repede, desi aici ies in pierdere cu transformarea Victoriei deoorece scade dramatismul, si scenele in care Alucard imprastie gloante in stanga si`n dreapta sunt super, mult mai bloody si mai... klumea :D Cred ca se potriveste mai bine cu subiectul :D Plus scena de lupta intre el si Andersen :D

In fine, ideea e ca e fain si o sa le urmaresc si pe celelalte cand or iesi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Mar 27 2006, 07:57 PM
Post #33


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



am vazut ovaul al cateva zile dupa aparitie. nu imi dau seama cum de nu am postat pana akum...dar in fine ! parerea mea ??? o mare varza! foarte multe evenimente nigramadite intr-o perioada scurta de timp{ pt privitor}. grafic vb, pers arata ca vai de capu lor ! ranjetul lui alucrad din lateral e interesant, dar din fatza seamana cu joker! parca pers nu mai au buze . iar cum spunea scorp , integra e alucarde oxigenat. mi s-a parut interesanta transformarea lui alucard si executia vampirului....dar per total.....e sub serie...mult sub serie !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rete
post Mar 28 2006, 06:11 PM
Post #34


hentai si ecchi fan ... printre comedii
****

Group: Members+
Posts: 333
Joined: 25-January 06
From: Cluj Napoca, I luv My City
Member No.: 2.110
Points: 733
Gender:





So, let`s talk about Hellsing. Personajele:

Cu Integra nu am nimic ,caracter puternic isi respecta rolul de sef al monstrului...

Alucard :Cineva a zis ca are fata de om mai batran in OVA decat in serie. Domnilor ,dar nu este el chiar batran?

Victoria Celes:Hmm… tipa draguta si sa nu uitam vampire.La ea am ceva nelamuriri:
1. De ce se poate vedea in oglinda?
2. Nu inteleg ce aveti toti impotriva faptului ca personajul ei este mai inocent and soft. Daca se va respecta storyul din manga, veti vedea ca se va transforma complet.

Valetul:Nu prea am inteles ce e cu el pana nu am citit manga, asa ca nu am sa va stric surpriza

Parintele Anderson :Ce este el de fapt? Regenerator si autovindecator, blablabla.. De unde vine el, nu stie nimeni?


(multumesc stii tu cine pentru ajutor ^:)^)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Mar 28 2006, 07:28 PM
Post #35


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Foarte dezamagit de OVA, nu mai are nici macar ce a avut serialul: personaje interesante. Victoria Celes zici ca e o vacuta care-l tot urmeaza pe Alucard, luand-o razna la primul semn de bloodlust, toti au ranjete identice cu ale lui Alucard, si spre diferenta de serie, ranjetele astea zici ca-s ale unor maniaci, nu oameni intregi la capatana, Alucard nu mai e personajul misterios, destul de classy de pana acum ci zici ca-i tot un vampir de-ala instant fericit ca se balaceste in sange, etc. Chiar ma asteptam la mai mult si in nici un caz sa strice ce aveau deja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 26 2006, 09:23 PM
Post #36


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Umm.....stie cineva ce se mai aude cu ep 2 din ova.....dupa anidb trebuia sa iasa.....si nu-l gas pe nicaieri deci nu prea a iesit. Ideas?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

VegetaSSJ8
post Apr 26 2006, 10:22 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 13-April 06
Member No.: 2.412
Points: 80
Gender:



anidb a gresit , dupa site-ul oficial , trebuie sa apara in august .. desi suna cam departe .. sunt 80% sigur
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Apr 26 2006, 10:41 PM
Post #38


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Dap m-am uitat si eu :( :( si cat mai eeeeeeee si eu mor dupa el. Are grafica dragutza si daca se mentin la acelasi nivel o sa fie si mai enjoyable. Eh mult succes producatorilor si sa-l faca mai repede!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Elise Kerdiffe
post Apr 26 2006, 10:57 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-December 05
From: anywhere & nowhere...
Member No.: 1.947
Points: 26
Gender:



Tocmai in august? E prea tarziu, they must be joking.
Eu tot muream de curiozitate cum vad al 2-lea ova & acum trebuie sa astept mai mult? :blink:
Am mai gasit ceva numit Hellsing OAV Special Digest for Freaks. Se refera la filmuletul de introducere pentru primul ova sau e vorba de un preview la al doilea episod din ova? :huh:
I'm confused :wacko: ...daca cineva stie despre ce e vorba actually, please tell me
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

VegetaSSJ8
post Apr 26 2006, 11:16 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 13-April 06
Member No.: 2.412
Points: 80
Gender:



e preview la primul ova
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 01:33 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |