Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> the Yu-gi-oh card game


thira_chan
post Feb 12 2005, 05:57 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



deci nu stiu daca la voi este dar aici la noi in oras au aparut intr-un singur magazin carti de Yu-gi-oh .... si bineinteles ca toti care se uita aici in oras (care sunt deja destui) vreau sa-si cumpere si eu am deja cateva ... dar nu asta am vrut sa zic...

voi ce credeti despre cartile Yu-gi-oh? am facut niste cautari dupa ragurile si sunt destul de diferite decat in anime....
cati dintre voi au carti din astea ?
Bine la noi deja intre prieteni facem meci....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 12 2005, 07:45 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eu mi-am luat din Timishoara doua starter decks,deck-ulcare contine 50 de carti costa 100.000, ce sa zic, is imitatii proaste, o carte originala costa destul de mult, ajung pana la 4 euro, per bucata si cele mai rare, cele originale, se vand pana la cateva sute de euro, si un deck dinasta costa in jur de 20 de euro in germania sau mai bine, si se vede clar pe ele ca-s imitatii, dar e mishto ca se gasesc, sper ca se va gasi lume care sa se joace cu ele, poate organizam turnee sau ceva de gen:

QUOTE
It's time to duel  /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rizi
post Feb 13 2005, 12:06 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
From: Konohagakure (Hidden Among the Falling Leaves Village) (de fapt arad)
Member No.: 772
Points: 2



eu am jocul pe computer, in 3 variante! Am vazut jocul in anime si mi-a placut mult si m-am interesat si eu de reguli, si sunt intradevar mult diferite de cele din anime! Si dupa lupte seculare am facut rost si de jocuri pe pc, am toate 3 din seria Power of Chaos, unul cu yugi, asta e cel mai usor (sunt niste deck-uri slabe, usor de batut, facute pt incepatori), unul cu kaiba asta e cel mai greu (deck-ul lui e format din monstri fff tari si carti puternice si al tau e de 2 bani) si unul cu Joey, asta e cel mai fain, e echilibrat, si este foarte amuzant, ai carti bune, si joey are si el un deck fain, si la jocul asta e fain ca e facut pe level, daca castigi de nu stiu cate ori atunci you level up, e ca in anime, ai stele, la inceput ai 2 si tot urci, ce lmai departe am ajuns la 6 stele, si avea niste tactici acolo asa de greu de batut!! Cand level up isi schimba joey deck-ul si devine mai greu de batut! In fine, jocul este foarte fain, pare pueril si simplu, dar de fapt este chiar greu, si implica logica, gandire in avans si putin noroc!!
Eu nu am vazut inca nici o carte in romania, am auzit ca sunt, mi-ar place sa aibe jocul succes si in Romania, sa pot sa joc in real life cu mai multi, dar parca vad ca 90% din jucatori vor fi copii sub 14 ani, si nah e aiurea, sa fie acolo o multime de prunci de sub 14 ani toti sub un metru cinzeci si in mijlocul lor e dita mai omu in toata firea de aproape un metru optzeci /angry adica eu :D

Daca vrea cineva jocurile aveti id-ul meu de yahoo ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Feb 13 2005, 03:07 PM
Post #4


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



da bineinteles Ranma nici cartile mele sunt doar imitati ... intr-un deck sunt doar 36 de carti si ar trebuii sa fie 50 tot1 m-am uitat un pic pe net si carti adevarate care sunt si rare sunt intre 50-100$ asa ca nici nu visez ...
cartile mele sunt in ungureste scrise ... adica adusa de acolo ... da Rizi sunt foarte m,ulti copii mai mici care cauta cartile astea innebunite ... mi-e imi trebuiau doar sa ma pot juca cu colegi de clasa ca mi-a placut jocul ... desi noi nu jucam cu toate regurile de carti (ex. tot 2000 de puncte de viata avem si nu 8000, nu avem side deck adica 15 carti pe care le poti schimba intre dueluri ... un joc tine un duel si nu 3 ...) dupa stiinta mea aici in orasul meu doar dintre amici mei sunt 7 care au carti si eu ... bine mai sunt si alti ... dar e cool sa joci ... mie imi place la nebunie

p.s. Rizi mi-ar placea si mie sa fac rost de jocurile alea ai putea sa ma ajuti?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Feb 16 2005, 10:04 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



in BM cu siguranta nu se gasesc. cel putin n-am vazut ... prin buc sunt pe undeva? poate o corup pe sora mea sa caute /hmm oricum zice ca-s nebuna no wonder :twisted: :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 17 2005, 12:57 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



well trebuia sa vedeti reactiile colegilor cand eu ma duelam in ora de info impreuna cu colegul meu, pana la urma am ajuns sa-l invatzam si pe profu de info cum se joaca, si no kidding :D , ca deh eram numa 5 in clasa, restu au sterpelito, si n-am mai facut ore, asha ca am avut timp sa ma tot duelez, din pacate am numai cele 100 carti ale mele, asha ca le-am amestecat si le-am impartit in doua deck-uri, deci au fost la nimereala trase, da noh.. scoru sta 3-2 pt mine :wink:

IT'S TIME TO DUEL !!! :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Feb 18 2005, 10:05 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



da si la noi ne jucam ca nebuni in pauza si de multe ori si in timpul orei cand nu avrem chef sa ascultam ce zice profa ... si multi dintre profi vin cu: ce carti sunt astea and stuff ... haha
data trecuta cand jucam cu un coleg (Zalan) intreaba profa ce carti sunt si asta ii zice ca sunt carti complicate ... mai am 1 coleg pe care inca nu am reusit sa-l bat la joc , e nenvins pana acuma dar cand vine va fi sters de pe pamant ca am inceput sa fiu buna ... jucam ca cartile unguresti sa au aparut random card deck (tot cu 36 de carti) dar in engleza ... am luat una sa vad ce e in ea si la mirarea mea au fost carti 2 cu atac de 4000 and stuff am ramas cu gura cascata tot1 .... dar faza mai interesanta era cand ne uitam cu Zalan si am vazut ca am gasit o carte numita Maximiliam Pegasus .... ce cauta o carte cu Pegasus in deckul meu haha

apoi mai erau faze in clasa ...(de cand stau in spatele lui Zalan la toate orele radem ) si era o faza ... vine profa , il cheama pe Csaba si noi comentam .... bine ne prapadeam de ras ...
ex. si acuma ministerul educatiei pune una din cele mai tare carti ale sale ... cartea numita profa si il ataca pe Csabi , atacul profei il starge pe Csabi de pe teren cu un trei si il elimina din joc .... and stuff...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pegasus_the_duelist
post Mar 18 2005, 08:36 AM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: --
From: bucuresti
Member No.: 955
Points: 2
Gender:



cine vrea sa ma porvoace la duel e forte bine venit sunt din buc am 17 si cred ca sunt cel mai bun duelist din romania asa ca astept duelisti id pe mensger e maximillion_pegasus_eye_rod
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Mar 18 2005, 11:38 AM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Am luat si eu cartile astea ce au aparut in Romania si nusnt destul de naspa..... am set original YU-GI-Oh , din Canada , de la lansarea Filmului de animatie YU-GI-OH, si pot sa spun ca sunt super realizate....(II sunt indatorat Aniyei :D )... Cele de pe piata noastra sunt o copie palida si nici nu respecta multe din reguli
Am ramas profun dezamagit , pt ca nu se compara ... acealeasi carti au instructiuni diferite sau nu au deloc.
Va provoc la CERF la un concurs , cel mai bun sa castige :D . BElieve in the cards :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alonso
post Mar 18 2005, 02:25 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 268
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 774
Points: 188
Gender:



eu am dat pe pachetu cu carti Yu-gi-oh 60.000 si sunt super misto :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pegasus_the_duelist
post Mar 18 2005, 08:30 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: --
From: bucuresti
Member No.: 955
Points: 2
Gender:



am 175 de carti originale trimise de afara si acum tre sa primesc 2 carti zeu asa caaaa va astept sa ne duelam
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alonso
post Mar 19 2005, 03:44 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 268
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 774
Points: 188
Gender:



pey cand primesti restu sa ne anunti , pentru ca suntem pregatiti :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MIHAI_TM
post Mar 26 2005, 09:25 AM
Post #13


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: --
Member No.: 996
Points: 2



Sunt din Timisoara si caut carti yu-gi-oh. Am vazut ca Ranma-kun a cumparat carti din Timisoara. Puteti sa-mi spuneti si mie de unde sa le cumpar?
Multumesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Mar 26 2005, 09:55 AM
Post #14


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



sincer,mie seria mi se pare aiurea si in plus deja au aparut clone nereusite cum ar fi duel amsters,etc...deci seria yu-gi-oh e nasoala,dar nu pot spune despre filmul yu-gi-oh acelasi lucru...filmul mi sa parut interesant...cat despre joc,nu mias cumpara carti de joc cand pot sa joc in retea cu prietenii pe ps si ps2....jocurile sunt interesante...
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Mar 26 2005, 10:09 AM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Pegasus , ai cumva si ochiul mileniului , ca sa stiu sa ma tem ??? Oricum eu sunt EXODIA :P si din cate stii este mai puternic ca GOD CARDS :P :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

grim_sage
post Mar 27 2005, 03:43 PM
Post #16


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 1.007
Points: 6



va provoc la duel , pe cei din bucuresti, oricand oriunde. cei interesati pot sa imi dea un bip sau un sms la nr 0721274489, va sun eu pe urma.
vreu de asemenea sa fac schimb de carti.
pt cei incepatori ma ofer voluntar sa ii ajut sa isi inbunatateasca deck-ul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rasengan
post Mar 28 2005, 02:11 PM
Post #17


Newbie
*

Group: Members
Posts: 4
Joined: --
Member No.: 1.014
Points: 2



Pegasus_the_duelist: Presupun ca iti dai seama ca nu avem toti carti originale... Eu n-am nici una pana acuma dar daca costa asa de putin (cele contrafacute) imi iau cateva pachete ca sa-mi fac pachetul dorit. Am avzut animele si mi se pare o prostie... Imi place jocul Duelul Monstrilor in sine nu si animele.. am jucat anul trecut jocurile pe comp Yu-Gi-Oh! si in retea cu prieteni... si nu aveam egal... Se juca cu toate regulile din anime numai ca aveam 8000 de puncte de viata... ceea ce era destul de normal... nu vad cum s-ar putea juca cu doar 2000 pt ca ai pierde aproape instantaneu de la un mosntru care trage direct in puntele de viata de exemplu... Aveam 2 pachete de carti: 1 cu monstri normali si al doilea special sa fac exodia.
Am si niste intrebari: Pachete de carti care le cumparam contina aceleasi carti ? sau carti diferite ? Ar fi cool sa aiba carti diferite... ca sa facem schimburi si alte alea... Poate-mi regasesc Dragonul Alb cu ochi albastri cu 3 capete :D 4800 atac... nu e carte zeu dar merge :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Apr 7 2005, 02:09 PM
Post #18


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



azi am venizt acasa de la scoala ... o caldura imensa si m-am gandit sa o iau direct sau sa ocolesc si sa intru iar in magazinul unde gasesc Yu-gi-og cards ... nu stiu de ce am intrat in magazin acuma au aparut starter decks cu nu stiu cate carti nu am numarat ... un teren pt. tine unde pui cartile , cimitirul etc. si introduucerea ... desi cartile sunt la fel ca alealalte cu 36 totusi au ceva interesant in ele ... azi am gasit in final Bule-eyed dragon si sunt happy desi nu-mi place prea mulkt carte aia o sa-mi vina bine :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Apr 15 2005, 05:31 AM
Post #19


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



wow voi platiti asa de mult eu iau carti imitate cu 25.000 50 de carti, am 1000 si ceva de carti imitate si 59 de carti originale :twisted: /^_^
si la carti originale am pe obelix cel cumplit si la carti imitate am toate 3 carti egiptene si am si cei 3 blue eyes white dragon si un ultimeted dragon
PS. are cineva dark magician girl ca eu il am dar in varianta toon ma poate ajuta cineva cai dau tot ce vrea dar nu si cartile originale
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thira_chan
post Apr 18 2005, 07:14 PM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 103
Joined: --
From: Cluj-Napoca now :D -finally a student :P
Member No.: 350
Points: 121
Gender:



ok let me think ... DMG ... hmm singurul deck in care ar putea fii aici ar fii Yugis deck dublu dar nici in ala nu cred ...
bine eu nu am 1000 dar nici nu am nevoie de atatea ... am ... sa vedem 8 deckuri , dar unul l-am dat la o fetita adica am 7 alea ar fii 350 ok din alea am pierdut cam 10 ... si mai am doi duble deck , deckul lui joey si lui kaiba , sincer zis nici nu am nevoie de mai multe carti ... eu am deckul meu la care tin destul de mult si celelate cartii satu la mine acasa desi ma despart geru de ele asa ca le tin doar pt amintiri ehehe ... /sweat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |