Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Gekijouban Bungaku Shoujo, Literary girl the movie


Sidonix
post Oct 21 2010, 09:38 AM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Probabil printre putinele aparitii "serioase" a anului Literary girl prezinta un sequel al oav-urilor din perpectiva lui Kohoha ce devine membru al clubului de literatura dupa ce este martorul unei secvente stranii ce o implica pe presedinta clubului si anume Amano care in realitate este un fel de demon ce se hraneste cu pagini din carti. Povestea incepe in ritm lent aparent monoton si capata accente dramatice brusc ce duc la evenimente din trecutului lui Konoha. Filmul a fost o supriza placuta atat vizual cat si story wise cu un final ok din punctul meu de vedere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 21 2010, 01:45 PM
Post #2


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



L-am vazut si eu de curand si mi-a placut. Nu pot spune ca e o capodopera, dar a avut ceva deosebit. La inceput grafica mi se parea ciudata, dar pe parcurs m-am obisnuit si chiar a inceput sa-mi placa. La fel si cu povestea, la inceput e cam monotona, dar pe parcurs reuseste sa te captiveze. Si mie mi s-a parut finalul okay, nu ma asteptam la ceva anume. Trecutul lui Konoha mi s-a parut putin imabrligat, dar in final am inteles. Ca personaje mi-a placut mult de Amano, in schimb Miu m-a cam calcat pe nervi. Totusi, cam multa lalaiala, puteau sa se rezume numai la esential. Ca nota i-as da 8 - 8.50.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |