Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Revista W.i.t.c.h


Shayera Hol
post Nov 12 2006, 08:21 AM
Post #21


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 11-November 06
From: Thanagar
Member No.: 3.259
Points: 14
Gender:



Imi place si mie revista, doar ca am aflat de ea abia in luna martie 2006(este vina lor pentru ca nu-mi amintesc sa fi facut vreo reclama la TV), imi place foarte mult, am si album cu WITCH, WITCH Guide 2, Dictionar de la A la Witch. Abia astept si numarul acesta, si poate reusesc sa recuperez si eu din numerele pierdute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ookami46
post Dec 10 2006, 10:43 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 9-December 06
Member No.: 3.413
Points: 24
Gender:



<_< halal subiect sincer... revista witch e pe piata de mai bine de 3 ani,insa cum nu au iesit abia anul asta desenele animate nu a stiut prea multa lume de ele ... in schimb povestea e cam aceiasi,doar ca la tv au pocit-o rau de tot... am citit toate numerele (ce face omu' din plictiseala) in romana si spaniola am cateva (benzile sunt la fel,limba difera),pana acum cateva luni cand mi sa acrit de tot <_< ...
shayera,cat despre reclama,a fost reclama la tv cu revista,insa nu in fiecare luna,la primul numar si acum un an au mai facut reclama pe la tv parca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iub|rea
post Dec 11 2006, 05:51 PM
Post #23


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 24-November 06
Member No.: 3.333
Points: 24
Gender:



eu am cautat azi pe la vreo 10 chioscuri de ziare prin centru si prin zona pe la mine si nu am gasit revista. se pare ca numarul de luna trecuta s`a epuizat. acum am inteles ca pe 15 apare noul numar! o sa cumpar sa vad si eu!:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

D_Jay
post Sep 15 2007, 01:29 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 26-May 07
Member No.: 4.358
Points: 51
Gender:



Desi seamana cu anime-uri ca Sailor Moon de ex, Witch nu este nativ japonez, deci nu poate fi numit riguros manga sau anime. Se vede ca este pt. copilashi, totusi eu il citesc...si privesc... De remarcat faptul ca multe desene dinspre apus,inclusiv Witch, au asemanari cu animeurile rasaritene. Dau ca exemplu ATOM de pe Jetix (si mai sunt).

Dupa cum spune Yan Lin in primul ep, voalul (in care se deschid portalurile) este pus de fapt intre Meridian si restul Universului pentru a feri lumile din afara de Phobos. Intre meridian si oricare lume, nu doar Pamantul, se pot deschide portale (nu am aflat daca se poate trece asa si intre lumile din afara).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himerish
post Sep 18 2007, 12:03 AM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 21-July 07
Member No.: 4.737
Points: 121
Gender:



QUOTE(D_Jay @ Sep 15 2007, 02:29 PM)
Desi seamana cu anime-uri ca Sailor Moon de ex, Witch nu este nativ japonez, deci nu poate fi numit riguros manga sau anime. Se vede ca este pt. copilashi, totusi eu il citesc...si privesc... De remarcat faptul ca multe desene dinspre apus,inclusiv Witch, au asemanari cu animeurile rasaritene. Dau ca exemplu ATOM de pe Jetix (si mai sunt).

Dupa cum spune Yan Lin in primul ep, voalul (in care se deschid portalurile) este pus de fapt intre Meridian si restul Universului pentru a feri lumile din afara de Phobos. Intre meridian si oricare lume, nu doar Pamantul, se pot deschide portale (nu am aflat daca se poate trece asa si intre lumile din afara).
*


In mod normal as spune "Do not revive threads that are dead for a long time".
dar sunt fan asa ca nu o voi face si doar ma voi bucura ca a fost reinviat.

1.Legat de ultima paranteza-- cel putin in versiunea animata exista space fold-ul - metoda traditionala de a trece din o lume in alta.In revista acest lucru nu e foarte clar.
2.Nu trebuie considerat ceva ca e pt copilashi doar pe ca e legal sa fie vizionat de copilashi- nu contine violenta si scene xxxxxxx.Cel putin povestea celui de al doilea sezon de destul de impresionanta datorita faptului ca e impravizibila.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

queen_of_a_lost_cemetery
post Oct 14 2007, 09:47 PM
Post #26


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 14-October 07
Member No.: 5.351
Points: 7
Gender:



ador iubesc....ador iubesc W.I.T.C.H :X:X:X:X:X:X imi place very very tare adica e o story cu un farmec de ala..... imi place faptul ca personajele sunt foarte diferite dar totodata atttaaat de bune prietene...au o prietenie de invidiat...asa kum numai in povesti gasdsesti...sad sad sad true... :blink: :( cus in the real world...ei bine ma abtsin la comentarii rautaciose....asa ....w.i.t.c.h poate parea unora copilaroasa...dar pentru iubitori de magie ( asa ka mine ^.^) nu cred ca o sa`si piarda farmecul vrodata.... cum era si cartea scrisa de will.....however magic (-.-)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

D_Jay
post Oct 21 2007, 02:46 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 26-May 07
Member No.: 4.358
Points: 51
Gender:



Bine mai Himerish, nu toti se uita la data postarii, de unde sa stiu eu ca threadul luase trei trimestre pauza?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Oct 25 2007, 08:05 PM
Post #28


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Hm...matusa-mea imi cumparase primul numar din W.I.T.C.H. in germana cand au aparut la ei. E interesant ca la ei, la fiecare revista primeam ceva (spre exemplu, in primul numar a fost un lantisor cu inima Kandrakar-ului). Ma rog, si mi-a tot cumparat matusa-mea numerele de acolo si mi s-a parut o poveste placuta, apoi am vazut ca apar desene la Jetix si eram tare incantata :lol: (asta a fost acum 2 ani sau asa). Cand am vazut insa primul episod...pff...voci pocite (ca deobicei) si povestea stricata (asta insa nu a fost vina Jetix-ului ci a americanilor sau cei care au modificat desenul). Am urmarit primul sezon, dar acum nu ma mai uit.
Revista din Romania am cumparat-o insa nu la fel de des ca cea din Germania fiindca nu se compara. :lol: Cred ca din asta am numai 3 numere, iar cea din Germania vreo 20 sau asa (nu le am pe toate fiindca acum nu le mai cumpar).
Cred insa ca e ceva prea tipic (5 vrajitoare cu puteri speciale care salveaza lumea). Tin sa spun ca inaintea lor erau Winx Club, care erau tot 5 fete insa zane, nu vrajitoare. Povestea lor mi s-a parut cu mult mai interesanta decat celor de la W.I.T.C.H. Revista in Romania nu a aparut (eu nu am gasit-o) insa au fost difuzate desenele la TVR 2 (si sezonul 1 si 2). Unde voiam sa ajung...caracterele lor (a celor de la Winx) se aseamana izbitor cu cele de la W.I.T.C.H. Spre exemplu: Will se aseamana cu Bloom, Tecn@ cu Taranee, Cornelia cu Stella, Flora cu Hay Lin si Irma cu Musa (pe Layla de la Winx nu o aseman cu nimeni fiindca ea a aparut numai in sezonul 2).
In fine, nu vreau sa fiu off-topic prea mult. Ideea e ca de la inceput W.I.T.C.H. mi s-au parut copiate (nu la poveste, cat la caractere).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Angel Sailor.
post Oct 27 2007, 03:30 PM
Post #29


Sayuri-chan
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 26-October 07
From: the land where the silvery roses grow
Member No.: 5.437
Points: 58
Gender:



Mi-a plăcut mult revista Witch, aveam toate numerele , pānă la un moment dat , cānd am fost plecată din oraş şi n-am apucat să le mai iau... sunt curioasă ce s-a mai īntāmplat :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KaTe.
post May 20 2008, 03:49 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 23
Joined: 20-May 08
Member No.: 6.840
Points: 159
Gender:



W.I.T.C.H. .... am cumparat un numar revista acum mult , mult , mult , mult timp si am mai cumparat un numar din revista acum cateva luni si le-am comparat. Se pare ca W.I.T.C.H. a devenit o mareee telenovela. La inceput imi placea , dar acum totul a devenit atat de obisnui , plus ca povestea devine obisnuita...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tsunade_sama
post May 20 2008, 06:21 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 19-May 08
Member No.: 6.832
Points: 23
Gender:



Imi place revista W.I.T.C.H.Nu o prea urmaresc,dar ador s-o citesc cind am timp.^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kana-chan
post May 30 2008, 03:49 AM
Post #32


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 30-May 08
Member No.: 6.912
Points: 18
Gender:



stiu ca prima serie a aparut in 2003. mi-a cumparat mama prima revista si am continuat sa cumpar. dar apoi am avut alte preocupari si am uitat de ea. mai cumparam un numar asa din 2-3 luni. acum nu mai cumpar deloc. dar e superba revista, si subiectul indtradevar e misto. acum s-au facut si episoade la tv, pe jetix.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinamori
post Sep 2 2008, 01:56 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 1-September 08
Member No.: 7.496
Points: 70
Gender:



La inceput ,am aflat de witch de la prietena mea..ea colectiona revistele si eu le citeam de la ea,apoi cand m-am mutata in alt cartier nu ma mai puteam duce la ea si sa ii cer revistele ~~' oricum ea nu le mai colectioneaza acum.AM inceput si eu sa cumpar revistele witch,am destule..but..acum m-am lasat de witch...Erau chiar super..interesante ,bine desenate...imi placea sa citesc witch foarte mult.Acum nu mai cumpar pentru ca nu mai stiu ce sa intamplat in numerele anterioare..si sincer m-am saturat de witch.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yoanna_93
post Oct 18 2010, 10:58 PM
Post #34


Newbie
*

Group: Members
Posts: 0
Joined: 18-October 10
Member No.: 10.116
Points: 1
Gender:



salut eu traiesc in canada si cand am plecat din romania parintii mei miau aruncat toate revistele inclusiv witch:( si acum as vrea sa le am inapoi exista cineva printre voi care sta in brasov si ar dorii sasi vanda revistele??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Jan 23 2011, 01:50 PM
Post #35


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Cand eram mica eram obsedata de Witch. Multi ani am colectionat revistele, le reciteam si imi puneam postere cu ele peste tot, incercam sa le desenez... Colectionasem toate cartile aparute... Si la ce bun? S-a asternut prafu' pe carti (la figurat, ca de ingrijit le mai ingrijesc) iar revistele ocupa spatiu pe la bunici... Ah, bine ca m-am oprit! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:11 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |