Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Angel Sanctuary (manga download)


Ranma-kun
post May 9 2004, 09:49 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nu am facut un review la acestmanga, mi-e greu, am sa fac mai tarziu, oricum putetzi sa va uitatzi la topicul despre anime pentru a vedea despre ce este vorba.
Multzi de pe forum au dorit acest manga, eh multzi, catziva dar la manga inseamna multzi, iar Demiurgus a fost atat de nice incat l-a downloadat de pe bittorent si l-a pus pe http pe chapteruri mai mici de vre-o 4-5 MB incat sa-l poata totzi downloada, so... domo arigato gozaishimasu Demiurgus-sama :D , am ashteptat mult ca sa citesc acest manga

Angel Sanctuary Archive Site nr. 1
Angel Sanctuary Archive Site nr. 2
Angel Sanctuary Archive Site nr. 3
Angel Sanctuary Archive Site nr. 4
Angel Sanctuary Archive Site nr. 5
Angel Sanctuary Archive Site nr. 6
Angel Sanctuary Archive Site nr. 7
Angel Sanctuary Archive Site nr. 8


Linkurile de mai sus nu mai merg, insa puteti downloada maga-ul de pe urmatoarele site-uri:
http://www.vimanga.ru/manga/eng/Angel.Sanctuary.html
http://www.realitylapse.com/manga/angelsanctuary.php
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post May 10 2004, 02:02 AM
Post #2


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Ranma-kun asa ma bucur k ai pus site-urile acum va fi mai usor s accesez prima manga p kre am inceput sa o citesc! imi place foarte mult AS-ul (noroc cu tine) mi-e cam greu sa follow the story fiind ink la inceput dar ma descurc :roll: PS. arigato Demiurgus :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 15 2004, 07:40 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



u guys are so lucky!...
prima mea manga...AS...a trebuit sa citesc traducerile...primele 17 books erau scrise decent...adica..puteai sa follow the story...erau in italiana...insa ultimele 3...le-am luat de la Omanga.net...si erau a killer...n-am inteles nimic!...abia dupa ce le-am citit de 3 ori...mi-am dat seama de ce se intampla...abia acum 3 luni am avut ocazia sa o citesc k lumea...insa nici atunci n-am avut-o in intregime...
thnx 4 the links...ranma-kun..what would I do without u? :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 15 2004, 08:07 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Of... stiu, noi avem noroc cu Demiurgus care a fost atat de nice si le-a downloadat de pe bittorent si le-a uploadat apoi pe un host http, 10x again Demi-san, u're the best :) , stiu ca e greu sa dai de Angel Sanctuary ca e licentziat and all, mai sunt site-uri de genul www.ckmoney.org in care au tone de manga pe http, dar ala e mai mult inchis si deschis.
Asa, ca sa revenim la subiect, am aflat deja ca personajul tau preferat din Angel Sanctuary e Alexiel, al meu este dintre personajele masculine Mikael, si dintre cele feminine of course Alexiel, si mie sincer imi pare rau ca e reincarnata in Setsuna and all, mi-ar place s-o vad pe ea in rolul principal, da no, o fi Kaori Yuki indrazneatza, dar n-a avut curajul sa faca un mesia de sex feminin :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 15 2004, 08:17 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



eu nu-l suport pe Setsuna...ce sa mai zic de Sara!!!
hate her the most...
La polul opus se afla Lucifer...I still have a crush on the guy!!!
perechea Lucifer-Alexiel e perfecta!!!

dar practic tot Alexiel e "the one"...influenta matrix...what can I say... :oops:
I mean..la sfarsit zice ca totul inca nu s-a terminat...iar pe cand Setsuna se intoarce on Earth...ingerii si Adam-kadmon..inca asteapta trezirea lu' Alexiel...ea va fi catalizatorul pt armaghedon...so...practic viitorul sta in mainile ei...si datorita ei Setsuna a supravietuit...de multe ori era...pe punctul de a deceda...but nooooo...trebuia sa intervina Alexiel...
nu stiu de ce il placea atat...he sucked... :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 15 2004, 08:44 PM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Noi hai acuma atata ura pe saracul Setsuna, ce sa zic, mie nu imi displace mai nimeni din poveste, adica nu uresc pe nimeni special, chestia cu Adam Kadmon de la sfarshit sux, adica noh, mai bine nu mai zic nimic, ca se enerveaza Kagome ca ea deabea a ajuns la volumul 13 si de fiecare data cand ii zic ceva din poveste se supara pe mine pt ca I spoilez funul, dar ce sa zic, Licifer e great, imi place cand il arata imbracat in piele and stuff, ca si Kira nu e aja de cool, sau cand il arata pe timpul cand era Licifel si se duce s-o rapeasca pe Alexiel si scena dintre cei doi e super, si el zice ca ea defapt e cal el and all.
Si ce sa mai zic, toate persoanjele din Angel Sanctuary au farmecul lor, de exemplu la Fire ii place de Mad Hatter la nebunie, nu-i asa Fire-san :twisted: si fiecare isi poate alege ce personaj vrea, pe manga.ro si-au facut deja o traditzie multzi dintre useri sa-si aleaga nume cu -el la sfarshit :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jul 15 2004, 10:55 PM
Post #7


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



:? :? :? thx Ranma-kun ca..cica te-ai abtinut... :P oricum...am trecut peste randurile voastre ca vantu...nu mai vreau spoilers...ofofof... :wink:
Personaju meu favorit e Kurai she's the cutes girl ever! and she's soo brave and all...tja..tomboys tomboys... :twisted: :P :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 16 2004, 01:03 AM
Post #8


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Off hei, nu am spus prea multe, nu ma fa ca fac review-ul si spun toata povesea si atuncea tre sa-ti bandajesi ochii ca sa nu iti spoilezi povestea :twisted: o kidding, I'm not that mean, si by the way, un tomboy likes another tomboy nu-i asa Kagome, de ce-ti place asa de mult de Kurai, te identifici cu ea, anyway, she's really cute, si o sa mai apara nishte faze interesante cu ea dar nu pot sa-ti zic ca te superi pe mine :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Jul 16 2004, 01:18 AM
Post #9


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



pai eu ce crezi k vroiam sa subliniez cu "tomboys tomboys" eh..poate am fost prea subtila... :wink:
imi place de Kurai pentru k are ceva din personalitatea mea...sau eu din a ei... :hmmm: never mind...las k ma fac eu mare si citesc tot manga-ul si dupaia ..sa vedetzi :mrgreen: :mrgreen:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 12 2004, 09:05 PM
Post #10


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Dea bia am facut rost de manga de pe baka-ost dar primele 2 capitole sunt puse in dezordine si tre sa imi fac curaj sa le orodnez (vreo 1200 de file sau cate sunt).
Am auzit lucruri bune despre ea asa ca ...i can't hardly wait
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 12 2004, 09:51 PM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Manga-ul merita citit in orice caz, este unul dintre mangaurile cu cel mai mult succes world wide, probabil si din cauza faptului ca Anime-ul de la el cuprinde doar primele trei volume si p[entru a afla cum se termina povestea tre sa citeshti cele 17 capitole ramase, poate fi u marketing strategy foarte bun asha ceva :twisted: , totushi ar fi fain sa fi continuat si anime-ul, ca numai 3 OAV-uri e cam putin :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifiel
post Oct 18 2004, 04:28 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Tm
Member No.: 454
Points: 72
Gender:



I also hate Setsuna!!!! He is soooooo annoing!!!!!!
But I love Lucifer /love and Katou and Raphael and even Mikael... theyre sooooo funny!!!!! /^_^ Dintre pers negative.... I like Mad Hatter /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aniya
post Oct 30 2004, 02:01 AM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: --
From: Bucuresti (deocamdata)
Member No.: 347
Points: 13
Gender:



Yep, Lucifiel... de acord... tey're soooo funny... mai ales Mikael... Are un complex de inferioritate din cauza ca e mic de-naltime... (cine-a mai pomenit inger cu complexe de inferioritate... /^_^ )

Cat despre Kira=Lucifer... pai nu prea mai am cuvinte... /love /love /love /love /love /... SUPER... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 30 2005, 05:39 AM
Post #14


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Well ma mira ca nu au mai aparut reply-uri la acest topic, Angel Sanctuary este one of the best daca nu chiar the best manga ever, cred ca ar merita cxa primul manga un subforum propriu la noi pe forum, ce ziceti, any A.S. manga fans here ?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jan 30 2005, 09:57 PM
Post #15


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Pai inca nu cred ca e necesara aparitia unui subforum, si asa sunt putine posturi si oameni care posteaza la manga.....
Cat despre AS, e inca pe lista de asteptare asa ca o sa il citesc cand apuc si o postez atunci impresia facuta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Mar 14 2005, 04:27 PM
Post #16


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



in sfarsit am hotarat dupa cateva luni sa imi inchei concediul si sa revin pe forum :twisted:

Vreau sa-i dau dreptate lui Ranma, AS e una din cele mai bestiale mangi cu putinta, iar cei care nu au citit ar face bine sa se grabeasca, pt ca merita. Am mai postat o data si anul trecut (nu mai stiu la ce topic) despre acest manga, dar o fac din nou pt ca l-am recitit de curand pe tot si mi-a placut la fel de mult. dintre personaje mie mi-a placut cel mai si cel mai mult de Michael (aka Mika-chan). SUPERTARE: small and furious and awfully cute!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

liantasse
post May 13 2005, 12:59 AM
Post #17


Liantassė is a Knight of Bygone Times
***

Group: Members+
Posts: 248
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.001
Points: 214
Gender:



:cry: Am luat capitolul unu din site-urile indicate, dar mai departe nu mai vrea!!! Pls, pls, un sfat, o idee, ceva!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post May 13 2005, 12:14 PM
Post #18


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Nush de ce nu merge, ca le-am incercat, dar daca ai probleme sa le downloadezi de pe dap incearca sa-l iei de pe www.directmanga.com
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifiel
post May 17 2005, 09:30 AM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Tm
Member No.: 454
Points: 72
Gender:



AS..... tocmai am citit manga... IN SFARSIT!!!!!!!! pana acum am avut doar o parte din ea si in rest, fisiere text.... ce sa spun... I'm in heaven!!!! Am reusit si sa vad momentul in care Kaori Yuki si-a schimbat stilul. I just love her new drawing style!!! Kyaaaa!!!!! Cat despre personaje preferate .. Lucifer all the way!!!!!! And second.. Katou, Mikael and Raphael.... I have a thing for screwd up characters... especially male ones :P ... and let's not forget about Zaphikiel...... haaaah..... *sigh*....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 21 2005, 07:25 PM
Post #20


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Vad ca nu e nici un topic despre acest anime, si cred ca ar merita discutat.
Ei bine, ce parere aveti despre el ? ( l-ati vazut macar ? ) v-a placut, nu v-a placut, de ce ? - MOTIVATI...
- ce parere aveti despre relatia dintre Sara si Setsuna ? ( ofensator, interesant.... )
Mie imi place acest anime la nebunie.Am aflat de el din intamplare, de pe net.M-a intrigat ideea cu iubirea dintre un frate si o sora, si dupa multe chinuri am facut rost de el.de prisos de spus ca l-am vazut de nustiu cate ori, iar acum citesc manga.
De ce imi place asa de mult : - pai grafica e SUPERBA , povestea foarte complexa si originala, si personajele.... well printre cele mai faine ( am sa detaliez daca intereseaza ).este probabil unul dintre cele mai controversate anime, atingand subiecte foarte delicate.Ideea iubirii dintre doi frati... , Setsuna si Sara sunt printre personajele mele favorite all time, si le consider cel mai fain cuplu ( scena de la aeroport din episodul 2 e una din cele mai romantice scene care le-am vazut/ auzit. ).In viata reala insa, ideea iubirii incestuoase e mai dificil, dar adevarul e ca m-a pus pe ganduri : de ce este considerat in societatea noastra un asa tabu ? - ce credeti ?
Aaaa, si ca incheiere, de ce credeti ca Sara e singurul personaj cu nume nejaponez ? ( cu exceptia ingerilor, restul - Setsuna, Kira, Kato, Yoji, Kurai ... ) -e o chestie interesanta legata de acest nume ... ( am sa va spun daca va intereseaza dar pentru inceput cred ca ajunge )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |