Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Official Request, Please bring back the long lost topics..


rogueman999
post Sep 22 2011, 11:08 PM
Post #1


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



...I'm done. Sunt la capatul puterilor. Nu mai rezist. De 2 ore caut pe internet idei de anime-uri noi/vechi de vazut... am inchis browserul cand am gasit un "Top 100 seinen" cu Green green pe locul 22. Si Green green OVA pe 23. Anime-planet-ul si myanimelist-ul ma invart in cercuri intre anime-uri pe care le-am vazut, iar cele pe care nu le stiu inca sunt... dark horses. Cam unul din doua se merita vazute.


So... please please please... putem sa reinviem topic-ul de "Ultimul anime vizionat integral"? Cred ca dupa un an si ceva am dovedit definitiv ca _nu_ se posteaza mai mult pe thread-urile individuale.

With sugar on the top?...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Sep 23 2011, 02:16 AM
Post #2


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Poate iti place C. Mie nu mi-a placut in mod special, dar pot spune ca a ost frumos. Si nici nu a fost plictisitor, desi numai asta mi-a exprimat primul episod.

Daca nu, du-te dupa Legend Of the Galactic heroes si ai programul stabilit pe cateva luni :lol: Eh, depinde si cat de des si la cat anime te uiti de obicei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 23 2011, 11:21 AM
Post #3


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Topicul acesta: http://forum.anime-club.ro/forum/index.php...topic=10483&hl= te ajuta la ceva?

QUOTE
Poate iti place C

Nu-i recomanda omului orice ca s-ar putea sa se supere pe tine :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Sep 23 2011, 11:51 AM
Post #4


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



@Tessa: e bun thread-ul. Dar n-are traficul pe care-l aveau "ultimul...". E genul de thread pe care postezi odata, si... cam gata. Deja are 90% din posturi in iulie, 3 posturi in august si nici unul in septembrie...
Also n-as pune neaparat Steins;gate acolo... dar in mod sigur ar fi fain un loc in care sa vezi ca multa lume se uita la el.

@Botan: lgh....hehe... hehe... very good call, dar din pacate l-am vazut deja :|

Iar C... m-am apucat de cateva episoare pe cand sync-ul. E vizionabil, dar nu super extra. So far am Nodame Cantabile pe lista, dar e cam ultimul de care sunt sigur ca-i bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 23 2011, 01:28 PM
Post #5


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Posteaza si tu o lista de MAL sau ceva. ca sa vedem si noi ce ai vazut sa-ti recomandam ce n-ai vazut :P .
O sa duc propunerea ta la imparatie [administratori], dar si ei sunt cam incativi [nici acum Coyotee nu mi-a raspuns la niste propuneri].
Poare am mai mult noroc cu Ranma XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Sep 23 2011, 03:24 PM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"O sa duc propunerea ta la imparatie [administratori], dar si ei sunt cam incativi [nici acum Coyotee nu mi-a raspuns la niste propuneri]."

Daca nu raspunde inseamna ca e de acord cu propunerea ta. Trust me.
(IMG:http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/73/Trollface.png)


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 23 2011, 05:51 PM
Post #7


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Daca nu raspunde inseamna ca e de acord cu propunerea ta. Trust me.

Meh, ca poate nu as astepta eu foarte mult daca propunerile mele nu ar implica crearea unor subforumuri pe care nu le pot face cu puterea mea de moderator XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Sep 23 2011, 07:10 PM
Post #8


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ups imi pare rau, n-am citit deloc in topicul ala. Plus ca lenea ucigasa ma face sa cred ca e greu de inteles ce e unde etc la sync-uri, daca nu am citit de la-nceput topicul.

But you ignored my second recommandation. Zic eu ca oricui i-ar placea Legend of the Galactic Heroes. Asta in cazul in care nu l-ai vazut deja sau in cazul in care nu ti se invarte creierul in cutie dupa ce vezi cate episode are. (edit: bine, acum ca mai citesc o data, cred ca reiese ca l-ai vazut :P)

Ce-am mai vazut eu...
Break Blade? Desi nu prea stiu ce comentarii sa fac, dar mie mi-a plaut. And their friendship was so cute!!! Okay, scratch that, I just wanted to say it. lol
Nodame Cantabile l-am vazut si eu dintr-o suflare, nu m-am oprit pana nu l-am terminat. Deci nu poate fi chiar asa de rau.
Vad acolo in topicul dat de Tessa (multumesc, Tessa!) AnoHana, daca l-ai vazut, atunci mie mi-a placut si Angel Beats. Poti spune ca are tot o tema asa, a prieteniei. Probabil ca mult mai diferita decat ce e in Anohana, dar mie tot mi-a placut. Plus, desi povestile pe care poti sa le iei drept "meh, ce naiba, oricine putea face asta" mie chiar mi-au placut.
Ookiku Furikabutte vazusi? Ca eu m-as uita intr-una la el :P
Dar The Book of Bantorra? Asta e anime de la care nu ma asteptam la prea multe, dar pan' la urma m-am uitat ca o proasta incontinuu. Desi nu pot spune ca nu a avut atat 'impliniri', cat si 'dezamagiri'.

Discaimer lol: I do not know what you've watched or not. Just take a look at the introductory picture of those you haven't an ignore the others. ^^

Edit: Have you ever considered Katekyo Hitman Reborn? I don't know if it would suit your tastes or not though.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Sep 23 2011, 10:47 PM
Post #9


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Quick reply: of course ca am comentat la Legend of Galactic Heroes. Numa' ca i-am zis "lgh". F.f. fain. Pe ce-ai zis acum o sa ma uit maine... acum pic de somn. Domo!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post Sep 23 2011, 10:54 PM
Post #10


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Oh..nici n-am vazut lgh-ul de-acolo :lol:
Sper sa gasesti un anime pe placul tau cat de xurand XD
Desi cea mai usoara metoda este sa te duci dupa animeurile f cunoscute/sau cele cu f multe episoade, ca sigur trebuie sa fie ceva pentru care sunt asa populare/lungi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th March 2024 - 11:10 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |