Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Excel Saga, sick anime...


Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



Nu stiu cati dintre voi au vazut sau auzit de Weird Anime Excel Saga dar m-am hotarat sa incep eu un topic nou despre acest serial.
Mie mi-a placut la nebunie...e extraordinar de amuzant, momentele parodice sunt dementiale, muzica e amuzanta, interventiile regizorului si creatorului manga-urilor sunt de asemenea mortale :)...intr-un cuvant: EXCELent... dupa cum sugereaza si titlul (Weird Anime Excel Saga) pregatiti-va pentru o incursiune ciudata in lumea lui Excel si a prietenei sale Hyatt si a catelului torturat psigic Menchi. Trebuie vazut neaparat... 10/10.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Unregistered









In afara de Excel Saga mai avem si Maze si Suddenly Princess. Momentan s-a facut rost doar de Maze. Intr-adevar, Excel Saga este nebunie, merita vazut.
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



vreau si eu acele anime. cum fac rost de ele?

TONZURA KOITE! :) :) :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Excel e un clasic. Iti recomand si spinoff-ul Puni Puni Poemi. E mai ceva, desi nu pt 'sensibili' *grin*

Maze *does dance of joy*

si pe langa Suddenly Princess care cred ca e mai nou, am mai auzit si de Elf Princess Rane. si, pt cei care suporta hentai, Sex Demon Queen. inca nu l-am vazut, dar e descris ca "Excel Saga daca ar fi hentai". :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

viky
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: --
Member No.: 128
Points: 2



Cat am putut sa rad la seria asta. Desi funny cel mai bine este sa o urmaresti impreuna cu prietenii ...sunt atatea faze de comentat. Seria este plina de ironii la adresa mangaului si animeului in general. Fiecare episod ironizeaza o tema clasica in animeuri de la love episode la pet episode. Am adorat openingul si mai ales endingul...surprizing ending song in the last eps :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



sa asculti melodia Menchi Aishou No Borero...adik melodia de la sfarsitul fiecarui episod numai ca in intreaga sa splendoare...se gaseste pe net...chiar foarte usor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



melodia are si mai mult farmec daca vezi si "clipul".
man, imi place la nebunie cum la lasarea cortinei apare mana aia care-l inshfaca! LOL. da' si condimentele care ploua peste el...
LOL.
Excel indeed...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



ok ppl...
care-s personajele preferate din Excel Saga?

1. Hyatt
2. Menchi
3. Excel
4. Ropponamtsu 1 si 2
5. Nabeshin
6. I'z -Chan
7. Pedro
8. Il Palatzzo.

Restul nu prea sunt cine stie ce...ah l-am uitat pe Key,...memorabila faza in care el canta la chitara dupa perdea si umbra lui arata ca face total altceva... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



heh...am vazut Puni Puni Poemi. Un spin-off la Excel Saga...amuzant amuzant...pacat ca sunt doar doua episoade...daca il faceau mai mare era mai bine...

Oricum cert e ca face misto de o groaza de anime si filme: Excel Saga (dementiale fazele), Fruits Basket (am fost chiar surprins), Sandy Bell, Sailor Moon si altele...ah Dragon Ball ... si filme: Star Wars...

E un fel de ep. 26 din Excle Saga dar la puterea a 10-a...cunoscatorii stiu la ce ma refer :D personajele sunt dementiale...

ah si sa va uitati si la "elementele ascunse" ...mai gasiti si niste hm...futaciosi (scuzati limbajul :P ) dupa niste copaci sau chiar in mijlocul strazii :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Mie mi-a placut mai mult Excel Saga decat Puny Puny Poemi...nu stiu de ce...poate nu imi plac anime-urile la care trebuie sa dau din secunda in secunda pauza ca sa prind dialogul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



da ...si mie mi-a placut mai mult Excel Saga...dar nici puni puni poemi nu e de aruncat...mai ales fazele care parodiaza hentaiurile din ep. 2

pacat...puteau sa-l transforme intr-un serial super misto daca il faceau mai lung...

dar zeri..si la Excel Saga se vorbea cateodata foarte repede si foarte anapoda desigur :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Eu am vazut Puni Puni inaintea lui Excel si sincer nu prea avea mare cine stie ce sens. (acesta este sfatul meu de a vedea Puni Puni Poemi dupa ce ai vazut seria Excel)
Cand l-am revazut insa, m-am prapadit de ras. Chiar daca are doar doua episoade, actiunea este realizata atat de intensa incat compenseaza timpul scurt.
Cel mai amuzant este faza in care Puni Puni (celalalt nume) afla ca seria nu este despre ea ci despre amica ei.

Nightwane, in legatura cu topul tau,
Fara Excel nu ar fi Excel Saga dar Nabeshin fura showul. Apare peste tot, are puteri supranaturale (Nabe-hame-ha), ...a da si este directorul filmului asa ca pate sa faca orice.

Ce mi sa parut mie ciudat la Excel este Pedro, mai bine zis limbajul lui. Initial credeam ca acesta nu vorbeste japoneza, datorta accentului (sau cel putin ca isi bat joc de limba ca sa il faca sa para strain). Acum cred ca acesta nu vorbeste japoneza literara (cea cu care ne-am obisnuit la majoritatea animeurilor) ci o forma regionala.
Asta o spun dupa ce am auzit ceva din aceste forme regionale (in alt anime)... pur si simplu zici ca este o alta limba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



dap Nabeshin rulz..mai ales prietenii lui (majordomu' ala ciudat, tipa cu voce de barbat etc.)...si mai ales AFRO!!! :D

Pedro e saracu' vai de mama lui...cu sotia lui sexy si copilul adorabil :D

Puni Puni clar trebuie vazut dupa Excel Saga deoarece la un moment dat parodiaza Excel Saga (faza cu cantecul de la inceput din Excel Saga cand se apuca Poemi sa-l cante :D taaareeee!!)

Spre dezamagirea mea...se pare ca nu multi au vazut monumentul asta de comedie (ptui exprimarea dracului :P )

Kobayashi kick kick!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Masatoshi
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



am vazut si eu excel saga si e penal rau...
:lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Il_Palatzzo
post Jan 24 2004, 12:35 AM
Post #15


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 67
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 27
Points: 2



penal in ce sens? eu zic ca in sensul bun...depinde in ce sens l-ai vazut tu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 07:37 PM
Post #16


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Mai bine de un an jumate s-a scurs de la ultima postare aici...vin eu cu un post ca tot n-am treaba...

Excel Saga e pe departe cel mai bolnav anime care l-am vazut vreodata. De la exagerarile totale cu parodiile pana la ultimul episod care nu e decat un deget ridicat in fata cenzurii (ghiciti voi care deget) tot anime-ul e un festin de nebunie de la cap la coada. Parodiile abunda, personajele sunt incredibile...Excel vorbeste asa de repede incat am crezut ca am lovit din greseala un fast forward la player...
Excel Saga e genial...nu pot sa spun nimic de rau fata de anime-ul asta deoarece pt mine e genial...comedie pura, fara poveste, fara timpi morti...doar comedie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MajinCloud
post Jan 30 2006, 11:41 PM
Post #17


the cloud
**

Group: Members+
Posts: 29
Joined: 29-January 06
Member No.: 2.122
Points: 54
Gender:



...jumate de an mai tarziu....

da, si cum se spunea Exel Saga e super comic. trebuia sa dau pe pauza ca sa pot sa inteleg ce se intampla pt ce radeam prea tare ca sa ma mai uit la monitor. dupa 5 ep ma durea burta de ras
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 28 2006, 11:56 AM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...inca jumatate de an mai tarziu :lol:
Well, intr-adevar Excel Saga poate fi numit criminal...sadic...atat de stupid incit poate induce coma de la prea mult ras...parodiaza incepind de la Star Wars...Sailor Moon (In the name of the moon I shall spank you :lol: ) si orice gen prin permisiunea creatorului manga Rikudo Koshi la inceputul fiecarui episod :D
Tembela hyperactiva Excel si "bolnava" Hyatt sunt "pionii" organizatiei ACROSS condusa de Ilpalazzo si au ca misiune sa cucereasca si sa curete lumea de impuritatile morale :lol:... lor li se adauga Nabeshin (de origine necunoscuta :D), Pedro care moare in primul episod prin "bunavointa" lui Excel si incearca mereu sa ajunga acasa la sotia tradatoare, cu sprijinul doamnei The great will of the Macrocosm :lol: , in acordurile chitarei din songu' The house of the rising sun :lol:, grupul civil servants :lol:, bizarul Kabapu cu mustata mobila :lol: , cele doua androide Ropponmatsu concepute de geniul pedofil Shioji :lol: si nu in ultimul rand Menchi the cute dog as the emergency situation food :lol: ... Ending songul de sfirsit e mortal...balada caineasca a lui Menchi catre Excel in timp ce ea ii da sare :lol: ...criminal... anime nerecomandat iubitorilor de animale :lol:

ps: topicul tine de comedy si va fi mutat odata cu schimbarea subtitlului...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 6 2007, 04:47 PM
Post #19


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Si eu tot dupa o jumatate de an.... :lol: si ceva...

Una dintre cele mai nebune parodii. In general, sunt satula de parodii (ma refer la filme, nu la anime-uri, putine au poante cu adevarat destepte...). E prima parodie anime pe care o vad si mi-a placut. E cumva altfel... :P

Dumnezeule cat de repede poate vorbi fata asta, ce energie nemaipomenita si capacitate de adorare are! Si ca sa se conserve energia, au creat-o pe Hyatt.. cea care lesina tot timpul... nemaipomenit ce comice urarile: Ilpalazzo! Zo!

Imi place mult opening-ul... melodia e criminala... si dintisorul lui Eclair... si ending-ul... cantecul rugator al lui Menchi... rezerva de hrana. Oare Excel chiar l-ar manca? :o Si permisiunea de a transforma Excel Saga in ******** foarte reusite poantele! :P Mai ales ca se tot repeta...

Episodul preferat: cel cu parodia la comics-uri... a fost criminal... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

za_spammer
post Apr 6 2007, 06:07 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 6-April 07
From: Bucale
Member No.: 4.087
Points: 22
Gender:



E criminal ... am vazut deocamdata doar un AMV si am ras de m`am spart ...

D`abia astept sa fac rost de el si sa ma uit la tot :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 08:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |