Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Sakura Of The Leaf, E o poveste gaasaku


SakuraxGaara4ever
post Aug 26 2008, 11:01 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-August 08
Member No.: 7.464
Points: 18
Gender:



Totul scapa de sub control



Vantul batea cu putere in frumosul oras frunza , Konoha . Sakura statea singura pe o pajiste , lasand adierile usoare sa-i ridice parul cel roz , dar deodata se trezi inconjurata de zece Kakashi , fiecare avand in mana cartea misterioasa , din care tot citea .Atunci Sakura ii spuse :
- Bine Kakashi m-ai prins , acum putem sa plecam acasa ? Te rog ! Sunt obosita ! M-am saturat de atatea antrenamente !
- Bine , bine ! Sunteti liberi pt restul zilei ! spuse acesta intorcand capul . Naruto ... Sasuke , puteti sa iesiti afara !
- Kakashi sensei ! Ne dati o zi libera ? se auzi o voce din spatele Sakurei .
- Da , Naruto ! raspunse Kakashi .
- Dar cum se poate ca un ninja grozav ca mine sa stea fara sa se lupte ! Asta e imposibil ! spuse baiatul vulpe .
- Nu te certa cu mine , ceartate cu Sakura ! Ea vrea o zi libera !
- Oh ... daca Sakura vrea asta nu ma supar , credeam ca vroia domnul ATITUDINE ...
- Taci fraiere ! aparu Sasuke .
- Bine , eu trebuie sa merg la Hokage si sa-i dau raportul cu antrenamentele pe care le-am facut ! Ne vedem maine la ora cinci dimineata , sa fi-ti acolo ! disparu Kakashi lasandu –i pe tineri singuri !
Sakura se apropie incet de Sasuke pt a-l itreba ceva . El se uita la ea si spuse :
- Ce vrei ?
- Sasuke ma intrebam daca tu ... si ... ai vrea sa mergi cu mine sa luam pranzul ? Adica m-am gandit ca ar fi bine sa facem ceva mai personal si sa imbunatatim lucrul in echipa . Stii ca eu te ...
- NU ! Esti enervanta , vorbesti prea mult si parca vroiai sa dormi ! Hm sa recunoastem , daca mai ti minte ce am spus inainte de examenele chunin !
- Ce vrei sa spui ? intreba aceasta .
- Tu chiar stai mai rau ca Naruto ! Esti slaba ! In loc sa flirtezi ar fi mai bine sa muncesti din greu sa devii mai puternica sau poate nu poti ! aproape tipa Sasuke la ea cand spuse toate lucrurile acestea , cu o voce de gheata .
Atunci Sakura lasa capul in jos , mii si mi de lacrimi cazandu-i pe obraji.Isi stranse pumnii si se apropie incet de Uchiha si spuse cu lacrimi in ochi :
- Tu chiar crezi cele mai rele lucruri despre mine nu-i asa ? incepu sa tipe . Sasuke m-am saturat sa-mi tot spui ca sunt cea mai slaba din echipa ! Bine poate sunt , dar nu-mi pasa , te-am intrebat daca vrei sa mergi cu mine sa mancam ! Sti ceva ... m-am cam saturat de tine si de toate fitele tale din cap ! Poate ca te iubesc si cred ca ti-am aratat-o de multe ori , nu-ti cer sa te indragostesti si tu de mine , dar ai fi putut sa-m spui ceva de genul ‘ Imi pare rau , dar nu va merge deci nu-ti mai bate capul ‘. nu dar tu trebuie sa ma faci enervanta , fraiera , fara pic de putere , dar sti ce ... cred ca esti ... esti un MITOCAN cu multe , multe fite in cap ! termina Sakura sa spuna ce avea de spus si rasufla intorcandu-se cu spatele la Sasuke , privind spre Naruto care avea un zambet dracesc pe fata si o privea uimit pe fata cu parul roz.
- Forta Sakura , i-ai zis-o tu !
- Taci Naruto ! Deci vrei sa vi cu mine sa luam prannzul si sa-l lasam in pace pe domnul atitudine ! Ce zici ?
- Wow , ma intrebi tu pe mine asta ? Nu pot sa cred ? Ieri spuneai ca.... glasul lui Naruto fu intrerupt de cel al Sakurei .
- Stiu asta Naruto si o regret , imi pare rau ! Ma ierti ?
- Sigur ca te iert , dar unde mergem ? Ce zici de Ichiraku , sa mancam un ramen , fac eu cinste ! Oh , si poti sa vi si tu Sasuke ! atunci Sakura ii trase o privire plina de intrebari lui Naruto . Credea ca nu se inteleg .
- Am lucruri mai importante de facut ! spuse Sasuke , care incepuse sa fie din ce in ce mai interesat de Sakura . Nu vazuse niciodata partea asta a ei , dar era foarte , foarte interesanta , incepuse chiar sa fie atras de ea si nici macar lui nu-i venea sa creada . Nu putea sa se spuna ca o urase pana acum , dar nici cea mai buna relatie nu o avusese cu ea , insa nu avea timp sa mearga sa ia pranzuri cu echipa lui , trebuia sa devina mai puternic pentru a-si infrange fratele .
- Hai Sakura ! spuse Naruto , care o lua de mana si incepu sa alerge .
- Bine , bine , vin ! spuse aceasta care se uita in spate pentru o secunda , pentru ai arata lui Sasuke o privire de gheata .
Naruto o trase pe Sakura dupa el si in scurt timp ajunsera la restaurant , unde Naruto comanda 5 portii pentru el . Sakura se uita la el cu mirare , cum putea sa manance atata , i se parea omeneste imposibil , dar isi aminti ca era vorba despre Naruto si incepu sa manance din ramenul ei . Primul care sparse linistea fu Naruto :
- Sakura , cred ca trebuia sa fii mai blanda cu Sasuke ! A avut o copilarie destul de nefericita !
- Naruto asta nu e o scuza pentru a fi badaran , si tu ai avut o copilarie trista si nu esti badaran , nu-i asa ?
- Cum spui tu Sakura !
- Bine , eu trebuie sa plec ! Pa , ne vedem maine !
- Pa Sakura !
Seara venise repede . Sakura era in patul ei si citea o carte despre medicina . Se auzea zgomotul vantului , care susura cu putere . Isi arunca incet privirea afara , cand deodata vazu o umbra care deschise incet fereastra de la camera ei . Lua repede o pozitie de lupta, cand omul spuse :
- Tu esti Sakura ? Trebuie sa vi cu mine !
- Nici vorba ! spuse Sakura mirata de tipul care se apropia incet de ea .
- Muhuhua ! incepu acesta sa rada .
- Nu te apropia sau o sa tip ! Cu rasul ala sperii pe oricine ! spuse Sakura indepartandu-se .
- Sakura , draga , e totul in ordine ? se auzi vocea mamei lui Sakura , care intra pe usa. , dar cand aceasta pasi in camera un shurikan trecu pe langa capul fetei , lovind-o pe mama acesteia drept in inima .
- Nuuuuuuuuuu ! Mama ! tipa Sakura alergand spre mama ei . De ce ai facut asta ? incepu sa planga .
- Pentru ca nu ai venit cu mine din prima ! Acum trbuie sa plec, dar data viitoare n-o sa mai fiu asa de intelegator ! Iti promit ! CIAO ! spuse acesta disparand in intunericul noptii . Sakura privi spre mama ei care abia mai respira :
- Nu mama , tata a murit , acum tu ... ce spun n-o sa mori , te rog nu murii ! Te rog , stai aici , ma duc dupa ajutor !
- Taci Sakura , nu mai rez ... rezist ...mult asa ca ascultama ... Tu nu faci parte din ... clan ...
- Nu murii ... nu ! dar era prea tarziu , mama sa nu mai respira , dar un lucru nu intelegea , de ce tocmai ea ? De ce ? Mii si mii de lacrimi incepusera sa se reverse pe fata ei , dar era prea tarziu ... era prea tarziu ...

O saptamana trecuse greu , iar Sakura nu intelegea ce i se intampla . Nu mai vorbise cu echipa ei de mult timp , dar maine trebuiau sa mearga intr-o noua misiune . Statea langa lac si-si privea reflectia in apa . Avea mainile in jurul genunchilor , care erau pusi sub barbia ei . Deodata niste pasi se auzira din spate . Intorcandu-si capul il zari pe Sasuke , care se apropia incet de ea :
- Sakura ...
- Sasuke , daca ai venit sa-mi faci morala sau sa-mi spui cat de slaba sunt , nu ma intereseaza !
- Nu Sakura , nu e vorba despre asta !
- Orice ar fi probabil o sa ma faca sa ma simt rau si sa-mi doresc sa mor asa ca ...
- Imi pare rau , imi pare rau ca m-am purtat asa rau cu tine , dar am descoperit ca sunt atras de tine sau cel putin imi place latura pe care mi-ai aratat-o sti tu , cand ...
- Cum as putea sa uit ... dar stai putin ai venit aici ca sa-mi spui ca ma ...
- Te plac ... da si nu stiu de ce , dar ...
- Nu ma intereseaza ce ai de spus Sasuke asa ca poti sa pleci ! se enerva Sakura .
- Dar ...
- Nici un dar , pana acum te-ai purtat cu mine ca si cu ultimul om de pe planeta si acum imi spui ca ma gasesti interesanta ! atunci Sakura se ridica pentru a pleca , dar Sasuke o prinse de mana .
- Nu pleca ... N-o sa te las ! atunci Sakura ii trse o palma si alerga de langa baiatul fermecat de tupeul ei .
Ajunse repede in oras in fata magazinului Yamanaka . Zarind-o pe Ino , Inner Sakura se gandindi ‘ Oh nu se poate , asta-mi mai trebuia , cineva care sa ma scoata din sarite’ , dar fata cu parul blond se apropie de Sakura :
- Hei , frunte lata , sper ca n-ai incercat ceva cu Sasuke !
- Poti sa-l pastrezi , oricum e un mitocan , ma scote din sarite si ti-am spus de mult ca n-o sa ma bat cu tine pentru el !
- Wow , frunte lata ce s-a intamplat cu tine , nu-ti mai place de dulcele de Sasuke ? Adica , din cate stiam eu erai topita dupa el ?
- Bine spus eram , dar nu o sa stau dupa unul care ma face fraiera de cate ori apuca !
- Cum spui tu , dar mie tot imi plce de el !
- Err ... las-o balta ! Pa Ino porc !
- Pa frunte lata !
Sakura pleca incet spre casa ei , cand , deodata simti o prezenta negativa in apropiere . Era cineva cu Sasuke si Naruto , dar cine putea fi si ce cautau intr-un hotel doar nu ‘... nu te mai gandi la prosti ! ‘spuse inner Sakura . Fugi repede ocolo . Era un baiat care semana cu Sasuke , dar nu putea fi ? Era cumva fratele lui ? Statu ascunsa dupa un perete ascultand tot ce se spunea , dar deodata aparu si Jiyraya , cu o fata in spatele lui . ‘ Oh perversul asta nu pote nici intr-o lupta sa vina fara o fata ‘ isi spuse Sakura , care aflase scopul fratelui lui Sasuke si a omului peste . Om peste ? Da ... era o creatura cu fratele enervantului de Sasuke .
Cand fata cu parul roz se uita dupa perete , vazu cum Sasuke era lipit de zid , iar fratele sau incerca sa-l omoare . Sakura nu mai astepta nici o clipa si fugi pe langa Naruto , care nu mai intelegea nimic , si-l lua in brate pe fratele misterios , pentru a-l opri :
- Nuuu ! Nu-l rani pe Sasuke ! Te rog ! Am pierdut prea multe persoane in ultimul timp!
- Cine … cine esti tu ? intreba acesta , care era mirat de tupeul ei . Ii placea , i se parea interesanta . Intoarse capul incet sa zareasca o frumusete cu par roz !
- Sunt Sakura ... Sakura Ha ... Haruno ! incepu ea sa rosteasca tremurand . Era infricosata de baiatul din fata ei , era ciudat , dar credea ca acesta va termina cu ea intr-o secunda , insa se insela amarnic .
- Sakura , pleaca de langa el ... e periculos ! tipa Sasuke .
- Prea tarziu fratioare ! spuse acesta luand-o in brate pe Sakura si incepand sa faca un jutsu .
- Itachi , dai drumul ! tipa din nou Sasuke , dar era prea tarziu , deoarece o lumina puternica il orbise . Cand reusi sa vada ceva , descoperi ca era intr-un tunel cu Naruto si Jiyraya . Unde era Sakura ? Nu , nu putea :
- SAKURA ! tipa Naruto .
- Trebuie sa o salvam ! striga Sasuke .
Intre timp Sakura se trezi in bratele baiatului misterios :
- Ce se intampla ?
- Bine ti-ai revenit Sakura ! Err ... mai bine suna CHERRY BLOSSOM !
- Ce , la ce ... te referi ?
- O sa vi cu noi ! Bine , Kisame nu vrea sa te luam , dar nu-mi pasa ... esti interesanta ... ai o personalitate ciudata ... mai ales ca tocmai stai in bratele unui criminal si nu faci nimic , nici macar nu tipi !
- Vrei sa tip ? intreba aceasta furioasa .
- Nu , doar spuneam ca esti drag ...
- Ce ? Da-mi drumul ! ACUM !
- Doar nu crezi ca o sa te ascult , nu-i asa ? incepu acesta sa se uite la Sakura , in timp ce sarea pe apa .
- Aaaaajuuuuuuuutooooorrrr ... cineva sa ma salveze !
- Oh ... ce dragut , faci pe inabordabila ! Imi place ... Cherry Blossom ! spuse acesta , oprindu-se .
- Ma cheama Sakura netrebnicule si da-mi drumul ! striga fata , care era enervata din cauza prezentei lui .
- Da si pe mine ma cheama Itachi , dar mie-mi place mai mult cum suna Cherry Blossom ! spuse acesta lasand-o jos pe Sakura .
- Ce vrei de la mine Uchiha ? incerca Sakura sa-l enerveze , dar realiza ca statea langa doi criminali .
- Ohhhh ... Itachi nu vrea nimic decat sa ...
- Taci Kisame , vorbesti prea mult ! Din nou ! se rasti Itachi .
- Bine ... daca voi sunteti ocupati eu o sa plec ! incerca Sakura sa fuga , dar nu reusi pentru ca Itachi o lua de mana .
- Nu pleci nicaieri !
- Dar pritenii mei ? Naruto , Sasuke si poate si Jiyraya ...
- Sunt bine , dar o sa le ia ceva timp sa scape !
- Ce vrei de la mine ?
- Te vreau pe tine , dar mai vreau ceva din orasul acesta idiot ...
- Ce ?
- ... pe Naruto ... de fapt demonul din el !
- Dar de ce eu ?
- Si tu vorbesti prea mult ... Cherry Blossom ! Tu esti cheia mea catre jinchuriki !
Itachi ii facu un semn lui Kisame , iar acesta isi folosi sabia ca sa-i absaorbe toata chakra fetei cu parul roz . Sakura cazu la pamant , intrand intr-un somn adanc si profund . Kisame se uita mirat la Itachi . Ce se intampla cu el , doar nu ... se indragostise de ... de acea fata , pe care tocmai o cunoscuse . Nu era stilul lui sau poate ca ...
- Nu va atingeti de ea ! se auzi o voce in spatele lui Kisame .
- Se pare ca nu ai rezistat sa nu vi si sa vezi daca imi duc misiunea pana la capat ?Nu-i asa Pein ? Insa nu cred ca e traba ta ce fac cu fata ! spuse Itachi pe un ton ironic .
- Ba dimpotriva este treaba mea ! raspunse barbatul cu parul portocaliu tepos .
- Si ma rog , de ce anume ? incepu sa se enerveze Itachi . Ce treaba avea Pein cu Cherry Blossom a lui ?
- Pentu ca este verisoara mea ! Bine ... dar ea nu stie asta ! E o poveste foarte lunga ! Nu vreau sa ti-o spun tie Uchiha !



:D



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SakuraxGaara4ever
post Aug 27 2008, 10:40 PM
Post #2


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-August 08
Member No.: 7.464
Points: 18
Gender:



Nu mi se poate intampla asta !!!

Fata lui Itachi cazu , mirat fiind de vestile care i se adusesera . Nu putea fi adevarat . Sakura era verisoara cu netrebnicul de Pein ? Cu seful Akatsuki ? Imposibil ... dar la cate lucruri ciudate se intamplasera ... orice parea posibil .Dar fata sensibila si dulce pe care el o urmarise de cand ajunsese in Konoha era verisora unui criminal . O da ... parea imposibil ... dar era adevarat . Ii urmarise fiecare miscare in ultimele saptamani , pentru a o lua ostatica in caz de nu mergea ceva , dar nu parea a fi verisoara netrebnicului ala de Pein . Dar de cand ii pasa lui de cineva ? Ce se intampla cu el ... doar nu se ... nu avea cum . Nu-i asa ? Nu avea cum sa se indragosteasca de fata aceea pe care tocmai o cunoscuse . De fapt se mintea pe el ... o urmarise destul timp incat sa-i placa de fata cu ochii de smarald .
- Ma auzi Itachi ? il intrrupse Pein pe Uchiha din gandurile sale .
- Ce vrei ? intreba acesta .
- Deci nu ai ascultat ce am spus pana acum ? se infurie Pein .
- Nu prea ma intereseaza ... sincer sa fiu ! striga Itachi .
- Atunci daca vei fi exclus din Akatsuki n-o sa te intereseze ... nu-i asa Uchiha ? spuse pe un ton ironic Pein ,care se apropia incet de Sakura .
- Bine ... bine ascult ! Ce vrei ?
- Am spus sa plecati si sa va duceti sa va terminati misiunea ... ati uitat ca trebuie sa- l prindeti pe Naruto ? striga Pein , care mangaia incet capul fetei .
- Ce ... ? Bine ... bine ! Hai Kisame ! Sa mergem ! se enerva Itachi .
- Hai ... Samehada vrea papa ... Hehehe !
- Taci Kisame … iar vorbesti prea mult ! spuse Itachi plecand incet de langa Pein .
- ... bine ... nu mai spun nimic ... ! striga Kisame .
- Taci ! striga din nou Itachi .
- Aveti da gand sa mai plecati sau ce ... hmm ? se enerva Pein , care ascultase toata discutia celor doi membri .
Atunci Itachi facu niste semne si diparu intr-o ceata groasa , fiind urmat de Kisame . Pein privi spre fata adormita , dupa cei doi disparura si se aseza langa ea asteptand sa se trezeasca .
- Iti vine sa crezi ca Pein este seful nostru ... dar ca este verisorul lui Cherry Blossom ? intreba Itachi , mergand incet pe o carare .
- Ce se intampla cu tine ... ? De cand iti pasa de cineva si de ce face Pein ... doar spuneai ca e un idiot ? se mira Kisame .
- Nu-mi pasa ! se rasti baiatul cu parul brunet .
- Cum spui tu ... dar ...
- Dar ce ?
- Nu conteaza ! raspunse omul peste punand o mana la spate si incepand sa rada ca un zapacit , gandindu-se ‘ Daca ii spun ca se comporta de parca ar fi indragastit de Sakura , ma va manca de viu ... nu-i asa ? ‘ .
- Ce e asa amuzant ?
- O sa ma omori daca-ti spun ...
- Nu te omor ... cel putin nu inca ... nu am chef de misiunea asta si mai ales sa o duc pana la capat singur ! Asa ca spune ! se opri baiatul uitandu-se spre Kisame .
- Bine ... Huh ... te comporti de parca ai fi indragostit de fata ! striga Kisame .
- Ce ??? Care fata ? se mira Itachi incrucisandu-si mainile .
- Sakura ... Har ... Haruno ... dar nu ma omora ... te rog ? spuse Kisame ‘ te rog ‘-ul sau ca o fetita speriata . Acest lucru era cat pe ce sa-l faca pe Itachi sa bufneasca in ras ... cat pe ce !
- Nu te omor lasule ... dar nu stiu ce sa spun despre fata ... imi place personalitatea ei dar ... las-o balta ! A ... si daca mai spui la cineva esti mort !
- Promit ca nu spun ! ‘ nu inca ... he he he ‘ se gandi Kisame .
- Naruto esti un idiot … nu te mai enerva o s-o gasim … asta e valabil si pentru tine Sasuke ! spuse Jiraya , care se holba la cei doi baieti , care alergau dintr-o parte in alta .
- Cum sa nu ma enervez ... am scapat din tampenia aia de tunel de trei ore si Sakura nu e de gasit ... imi vine sa-i omor pe viermii aia din Akatsuki ! striga Naruto cat de tare putu , uitandu-se foarte enervat la Jiraya .
- O vom gasi Naruto ... nu te mai panica atata sau o sa te pocnesc ! spuse Sasuke , care incepuse sa se calmeze . Nu rezolva nimic daca se comporta ca la trei ani ... nu o aducea pe Sakura inapoi astfel .
- Stati putin ! spuse Jiraya , care simtise prezenta cuiva in apropiere , dar cine putea fi ?
- Ce se intampla ? intreba baiatul vulpe .
- Kazekage-sama ? Ce faci aici ?
- Si eu ma bucur sa va revad prieteni ! se auzi o voce dintr-un copac .
- Stai putin ... cunosc vocea asta ... Gaara ? Stai putin , dar unde e Kazekage ? intreba Naruto .
- In fata ta ... desteptule ! spuse Gaara aparand in fata lui Naruto .
- Vrei sa spui ca ... dar asta e grozav ... felicitari ... dar ce te aduce pe aici ... prin Konohagakure ... ? striga Naruto in urechea lui Gaara , incercand sa-l imbratiseze pentru a-l felicita , dar atunci isi aminti ca nimeni nu-l poate atinge din cauza demonului . ‘ Demon tmpit ‘ gandi Naruto ‘ ... de ce nu-l lasi sa atinga lumea ? ‘ .
- Multumesc ... cred ? Sunt aici pentru a vorbi cu Tsunade ... dar asta mai pote astepta Naruto ! Ce cautati ? spuse Gaara privind incet spre tanarul Uchiha , care parea foarte enervat de prezenta lui .
- Nu ce ... pe cine cautam ! interveni Jiraya .
- Hmm ? intreba Gaara .
- O cautam pe Sakura ... doi tipi de la Akatsuki au luat-o cu ei ! spuse Naruto , care privi in jos .
- Ahhh ... fata aceea ... care a intervenit intre mine si …
- Da … ea e … dar nu e treba ta , asa ca poti pleca sa discuti cu Tsunade ! spuse in sfarsit si Sasuke ceva , pentru ca nu-l vroia pe cap rosu aproape de Sakura , ultima data era sa o omoare .
- O ... ba te inseli Uchiha … este treba mea … niciodata n-am reusit sa-mi cer scuze ! spuse Gaara care incepuse sa fie enervat din cauza frezei aceleia de … de papagal .
- O ... ba nu ma insel ! Nu te vreau aprope de ea ! striga Sasuke , care nu credea ce spune .
- Sasuke ... ? Ce te-a apucat ... ? Stii bine ca Gaara s-a schimbat ? intervene Naruto intre cei doi pentru ca erau gata … gata sa se sfasie in bucati .
- Nu-i nimic ... nu ma supar ... doar vreau sa vorbesc cu Sakura ! se uita Gaara la Naruto . ‘ Cand o sa mai omori pe cineva ... mi-e foame ‘ striga Shukaku .’ Nu mananci ... nici un suflet nevinonat nu va mai muri ! ‘ striga Gaara in mintea sa , dar fu intrerupt de demon ‘Stiu ca vrei ... ‘ . ‘ Taci din gura ! ‘
- Gaara ... ai putea sa ne ajuti , te rog ? spuse Naruto .
- Desigur ... o sa ne impartim ca sa gasim fata ... fiecare o s-o ia intr-o directie ! Eu o iau spre Sud , Naruto spre Nord , Jiraya spre Est , iar Sasuke spre Vest ! spuse Gaara .
- Cine te-a pus pe tine sef ? se enerva Sasuke .
- E Kazekage ... duh ... chiar trebuie sa explic totul aici ? spuse Jiraya .
- Bine ... hai sa plecam ... odata ! Vreau ca Sakura sa fie aici in siguranta ! striga Naruto , alergand spre Nord .
Intre timp , Sakura incerca sa iasa dintr-un cosmar , cand o auzi pe Inner Sakura strigand ‘Trezeste-te’ :
- Aaaaa ! tipa fata cu parul roz vazand omul care-i mangaia fruntea .
- Si eu ma bucur sa te revad ! spuse Pein cu un zambet pe fata .
- Tu ... Tu ... de ce mi-ai omorat mama ? De ce ? spuse Sakura incepand sa planga .
- Eu nu ti-am omorat mama ! spuse baiatul cu parul portocaliu .
- Mincinos ... netrebnic afurisit ... dispari din fata mea ... ! se enerva fata .
- Nu asa te porti cu verisorul tau !
- Ce ... ? Tu nu esti in nici un caz ruda cu mine !
- Ba da ... iar aceea nu este mama ta ... adica nu era mama ta adevarata !
- De unde stiu ca nu minti ?
- De ce as minti cand adevarul e mult mai dureros ?
Atunci Sakura isi aminti ceva ‘ Taci Sakura , nu mai rez ... rezist mult asa ca ascultama ... Tu nu faci parte din ... clan ... ‘ . Tipul asta chiar nu mintea , asta insemna ca trebuie sa asculte ce spune .
- Spune ce ai de spus !
- In primul rand nu cred ca-mi cunosti numele !
- Sigur ca nu ti-l cunosc … nici pe tine nu te cunosc , desteptule ! se enerva Sakura .
- Ma numesc Pein si sunt seful celor din Akatsuki ... si ...
- Seful unor criminali ... presupun ca esti mandru ? spuse fata pe un ton ironic .
- Dupa cum spunam ... verisoara mea ... trebuie sa-ti spun mai intai din ce clan vi ... nu-i asa ?
- Huh ... esti mai enervant ca Naruto ! Esti sigur ca suntem rude ?
- Ma lasi sa termin ce am de spus sau nu ?
- Bine , continua !
- Faci parte din clanul Ashima ... unul dintre cele mai puternice clanuri care au existat vreodata , dar din nefericire tu si cu mine suntem singurii supravietuitori !
- Dar ce s-a intamplat cu restul si mai important , cum se face ca eu nu am nici o putere mai speciala ?
- In primul rand tu ai fost motivul pentru care clanul Ashima a fost distrus ... cat despre puteri ... tu esti cea ...
- Aha … da vina pe mine !
- Tatal tau nu a facut parte din clanul Ashima … de aceea tu esti cea mai puternica . Lumea se temea ca puterea va fi folosita in scopuri rele ! Asa ca au trimis o armata de o mie de oameni , care au asasinat tot clanul si pe tatal tau ! Eu am fost insarcinat sa te apar , dar cand am fost inconjurati tu ai omorat toata armata , instantaneu !
- Ce ... ? Cum sa fi insarcinat ? esti femeie ? Imposibil ca eu sa fiu acel copil ... nu am nici o putere mai speciala si ...
- Nu sti sa ti le folosesti , asta e singurul motiv ! Bine ... mai e un motiv ... nu ai stiut ca ai asemenea puteri ! Hahahah ! SI NU SUNT F E M E I E !
- Dar cum se face ca eu am copilarit cu familia Haruno si nu cu tine ... adica trebuia sa ma protejezi ?
- Eu te-am dus la ei si i-am rugat sa aiba grija de tine ... dar acum patru ani cand am venit sa te iau inapoi ... nu au acceptat ! Am hotarat sa te las sa cresti mai mare , ca sa fi pregatita !
- Bine , dar de ce-mi spui asta ... oricum nu ma ajuta cu nimic ... si ...
- Vrei sa te alaturi celor din Akatsuki ? Puterea ta ne va ajuta sa ne ducem scopul pana la capat ! Te roooog cu multa frisca !
- De ce ai nevoie de puterea mea ? Doar si tu esti la fel de puternic ?
- Aici te inseli ... nu am nici sfert din puterea ta ! Deci vrei ?
- Nu ! Tu crezi ca m-as alatura unor criminali ? N-as face-o nici daca ar trebui sa mor !
- Cum spui tu ... dar sa sti ca oferta ramane valabila ! spuse Pein disparand intr-un fum dens .
Atunci Sakura se apropie de un copac si se aseza langa el , gandindu-se la ce se intamplase .
‘ Sa sti ca putea sa fie si mai rau ‘ spuse Inner Sakura .
‘ Ce ? Tu glumesti ? De ce mi se intampla toate astea mie ? De ce ? Parca nu era de ajuns ca mama mea a murit , dar acum trebuie sa aflu ca nu era mama mea si ca nici macar nu sunt din acelasi clan ca si ea ! A... ! Mai presus de asta aflu ca sinngura ruda pe care o mai am este seful unor criminali ... iar cand ma intalnesc cu el ma invita sa ma alatur lui ! De ce ? De ce tocmai eu ? ‘
‘ Cel putin e si o parte buna in tote astea ! ‘ spuse din nou Inner Sakura .
‘ Care ? ‘
‘ Ca esti cel mai puternic ninja care exista ! ‘
‘ Nu ma ajuta cu nimic , mai ales ca nu stiu sa-mi folosesc puterile ! Si pe deasupra nu mi-ar folosi la nimic ... nu vreau sa omor armate ... huh ... !’
‘ Depinde din ce punct de vedere privesti ! ‘
‘ ... bine ... bine , lasa-ma in pace acum !
Sakura privi spre cer . Soarele nu se mai vedea , doar mii de nori roz ca parul ei . Copacii se miscau incet , datorita adierilor usoare , care faceau ca arsita sa fie mai indurabila . Era liniste ! O liniste ingrozitoare , care deabia o mai lasa sa respire . I-ar fi placut ca Naruto sa fie aici si sa faca o boacana , din nou , ca sa rada . De fapt i-ar fi placut sa fie aici oricine , pana si Jiraya ... pana si ... si ...
- Sakura ! se auzi o voce din spatele ei .
- Aaaaaaaa ! tipa Sakura cat de tare reusi .
- Calmeaza-te ! Nu-ti fac nimic ! striga persoana , aparand in fata fetei .
- Ga … Gaa … Gaara ? Ce faci aici ? spuse Sakura mirata de prezenta baiatului .
- Ce ? Nu esti bucuroasa sa ma revezi ? spuse Gaara apropiindu-se de fata , care tremura .
- Nu , nu sunt ! Aaa ... ! Am inteles ! Era o intrebare retorica ! isi reveni fata cu parul roz .
- Ha … foarte amuzant !
- Deci ce vrei , Gaara ? Ai venit sa-ti termini treaba si sa ma omori ?
- Nu ... ii ajutam pe Naruto , Jiraya si papagalul ala de Sasuke sa te gaseasca ! spuse el cu o privire neinteresata , ca de obicei .
- Stai putin ... ce cauti tu in Konohagakure ?
- Am venit sa vorbesc cu Tsunade !
- De ce ? spuse Sakura enervata ca iar nu-i spunea de la inceput totul . Cateodata era infricosator , cateodata era infricosator de enervant .
- Pentru ca vreau sa creez o alianta intre Suna si Konoha !
- De cand ai tu dreptul sa faci asta ?
- De cand sunt Kazekage ! Dar vrei sa vi ... probabil Naruto a inebunit de grije , deci kunoichi prostuto... vino ! spuse el enervat ca punea prea multe intrebari , din nou .
- Pe cine faci tu prostuta ? spuse Sakura , ridicandu-se incet si apropiindu-se de Gaara pentru a-i da un pumn , cand se impiedica si cazu pe el , sarutandu-l .
Nu era un sarut pasional , ci mai dregaba o atingere de buze , dar Sakura simtea cum i se sfasie inima.Era primul ei sarut cu un baiat , iar Gaara tocmai i-l furase . Nu era posibil , ziua asta putea merge si mai rau ? In timp ce Sakura era plina de intrebari , Inner Sakura sarea in sus de bucurie ‘ Primul nostru sarut ... super ! Ha ! ‘ . Sakura se trase repede din imbratisarea lui Gaara , dorind sa spuna ceva , cand acesta o intrerupse :
- Tu iti dai seama ce ai facut ?
- Mi-ai furat primul sarut ... cum ...
- Raspunde-mi la intrebare ! spuse acesta luand-o de umeri si zguduind-o , aratand foarte furios .
- ...
- Cum ai reusit sa ma atingi ? Sakura uitate la mine ! Acum ! tipa acesta .
- Nu ... nu stiu ... dar ... dar credeam ca nim ... nimeni nu poate sa te atinga ? spuse fata cu parul roz indepartandu-se incet de roscat .
- Nu pana azi ! Realizezi ca esti singura care poate sa ma atinga , fara ca scutul meu sa ... se activeze , dar de ce ? Atunci Shukaku spuse ‘Ti-a placut , nu-i asa ? Dar nu inteleg cum puterile mele nu functioneaza asupra ei , dar oricum nu ma intereseaza ! Ea este cea aleasa ! ‘. Mirat de ce-i spunea Shukaku il intreba ‘ Ce vrei sa spui prin cea aleasa ? ‘ , dar demonul ii dadu un raspunns la care nu se astepta ‘ Sa fie iubita ta ... ! ‘ . Auzind toate acestea Gaara se inrosi la fel ca parul sau .
- Ce s-a intamplat ? De ce te-ai inrosit ! In fine ! Vreau sa-ti spun ca-mi ... pare ... pare tare rau pentru cele intamplate ... n-am vrut sa ... ! spuse fata care tocmai isi revenise din soc .
Deodata Gaara o prinse in bratele sale si o saruta din nou . Era singura lui sursa de atingere ... aceasta kunoichi era speciala si oricum i se paruse interesanta de mult timp ... de cand ii sarise in ajutor lui Sasuke , dar nu se gandise niciodata la asta ... poate ca Uchiha ala o pierdu-se ... dar cine era asa de prost incat sa nu accepte afectiunea ei ?
- Gaara !? Ce faci da-mi drumul sau o sa tip ! striga fata furioasa . Nu mai intelegea nimic , de cand era el interesat de ea ?
- Nu ! Esti a mea ! ii sopti la ureche baiatul cu parul rosu .
- Ce te-a apucat ? incerca ea sa-si dea drumul din stransoare , dar nu reusi .
- Ia-ti mainile jegoase de pe ea ! se auzi o voce foarte cunoscuta din spatele lui Gaara .
- Sa ... Sasuke !? spuse Sakura .

Sper sa va placa povestea ! Astept cat mai multe comentarii ! Iubesc comentariile ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SakuraxGaara4ever
post Sep 8 2008, 10:40 PM
Post #3


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-August 08
Member No.: 7.464
Points: 18
Gender:



Urmarita in noapte de un demon


Sakura nu credea ce i se intampla . ‘De ce mi se intampla numai mie asta ? Oficial ziua asta nu are cum sa devina mai rea ! ‘ . Dar cum se putea intampla asa ceva , de ce avea ea puterea sa treca de scutul de nisip al lui Gaara , nimeni nu o facuse inainte fara a se lupta cu el . Lucrul cel mai rau nu era ca statea in bratele unuia care incercase sa o omoare , ci ca vanise si Sasuke , iar asta nu se putea sfarsi fara a se intampla ceva rau . ‘ Nu te mai gandi la tot felul de prosti , stai in bratele unui tip foarte tare si forte dragut si lasa-l pe Sasuke , el se poarta urat cu noi sau cel putin se purta ! ‘ spuse Inner Sakura , care sarea in sus de bucurie , dar fu intrerupta de voce lui Sasuke :
- Da-i drumul sau o s-o regreti !
- Si ce poti face in legatura cu asta Uchiha … te-am mai batut odata si o pot face din nou ! spuse Gaara strangand-o si mai tare pe fata la piept .
- Da-mi drumul maniac netrebnic ce esti ! M-am saturat si de tine si de Sasuke asa ca lasati-ma in pace , s-au intamplat destule lucruri ciudate ,dar asta le intrece pe toate ! spuse Sakura impingandu-l pe Gaara si plecand de acolo . Singurul lucru pe care-l mai vroia era sa fie singura si nimic altceva ! Nu mai rezista , viata ei o luase razna .
- Sakura-chan ! se auzi o voce din Nord . Era Naruto .
- Ce vrei ? se enerva Sakura . Parca nimeni nu o mai lasa in pace .
- Ce s-a intamplat ? striga blondul .
- Intreba-i pe ei ! Oricum eu nu mai inteleg nimic ! spuse fata , disparand .
Nu mai credea pe nimeni ! Gaara , care avea demonul in el putea sa o atinga ? De ce ? Si de ce o sarutase din nou !Vroia sa planga ,dar nu putea , era un ninja ! Ninja nu plang ... era o regula , dar cum nu putea sa aiba sentimente cand i se intamplau lucrurile astea . Viata nu era corecta , asta era sigur .
Fata cu parul roz disparu lasandu-l pe Gaara cu mii de semne de intrebare . De ce o sarutase inapoi ? De ce ea putea sa-l atinga ? De ce ? De ce ? De ce ea ? Parea asa de inocenta si era asa de slaba . Cum putea sa fie ea cea care trecea de scutul sau , care pe nici cei mai instruiti oameni nu-i lasa sa treca . Cum ? Poate ca era Sakura slaba , dar nici chiar asa incat Shukaku sa o ignore . Dar de ce ea ? Mai important , De ce trebuia sa apara Uchiha ? Ii placea atingerea ei , era asa de calda . De fapt era singura persoana pe care o atingea , fara ca aceasta sa ajunga in spital sau altceva de genul acesta sa se intample . Dar acum tanjea dupa atingerea ei ! Era ceva nou pentru el , dar cel putin mai auzise de atingere inainte si char o vazuse . Atunci intrebarile se oprira in mintea sa . Nu avea timp de pierdut ! Trebuia sa mearga la Tsunade si dupa , daca avea timp poate reusea sa o caute si pe ea . Atunci Gaara facu niste semne cu mainile si disparu .
Intre timp Naruto nu intelegae nimic . Ce naiba se intampla ? Si de ce Sakura plecase asa furioasa ? De ce Gaara disparuse fara sa spuna ceva ? De ce nimeni nu-i spunea ce se intampla ?
- Imi spune si mie cineva ce se intampla ? intreba in sfarsit Naruto .
- Taci fraiere ! ii raspunse Sasuke , dar acum ceva era diferit .Nu mai era dezinteresat , parea mai degraba furios . Dar cine n-ar fi daca fratele tau , care ti-a distrus familia , s-ar intoarce in oras ?
- Scuze ca intrebam ! se enerva Naruto .
- Taci !
- Ce se intampla Sasuke ? De ce te porti asa ? se ingrijora baiatul vulpe .
- Nu-i treaba ta , asa ca dispari ! replica Sasuke , plecand de langa blond .
Ce se intampla ? Numai intrebarea aceasta ii tresarea in minte fetei cu parul roz ca vata de zahar . De ce mereu ea ? Nu putea sa fie lasata in pace si de ce isi batea capul cu toate lucrurile astea ? Trebuia sa doarma ! Maine aveau o misiune , iar daca statea ingandurata toata noaptea , nu reusea sa se trezeasca la timp !
‘ Culca-te odata si nu te mai gandi la roscat , chiar daca este foarte fierbinte ! ‘ spuse Inner Sakura .
‘ Mai taci odata ! Cateodata cred ca esti mai perversa decat Jiraya si Kakashi la un loc ! Cum poti sa spui asta ? A ... si acum tu ma ti treza ! ‘ se enerva Sakura .
‘ In primul rand daca ma faci pe mine perversa te faci si pe tine , pentru ca eu sunt tu , iar in al doilea rand recunoaste ca ti-a placut ! Gaara este foarte frumos ... ‘
‘ Poftim ?! Cum poti sa spui asta ? A incercat sa ma omoare sau ai uitat deja ? ‘
‘ ... asta a fost in trecut … ‘
‘ Mai taci ! Vreau sa fiu singura ! Asa ca valea din capul meu ! ‘
Atunci fata cu parul roz se ridica pentru a iesi afara din camera , cand ii veni o idee si mai buna : sa iasa pe acoperis si sa priveasca stelele pentru a se relaxa ( chiar daca asta ar fi o idee proasta in agenda mea ) . Merse pe balcon si sari direct pe acoperis . Luna statea inconjurata de mii de stele , care straluceau cu tota maiestria lor . Nu parea a fi singura .
Sakura se hotari sa faca o plimbare prin oras . Parca nu mai era ea ! Niciodata pana acum nu se tezise in miezul noptii pentru a face o plimbare , dar nu avea stare ! Trebuia sa faca ceva pentru a uita ce se intamplase , iar acum nu mai avea pe nimeni care sa n-o lase .
Sari de acolo pe strada si porni incet printre case . Linistea era ingrozitoare , dar nu avea de ce sa se teama , doar era ninja . Ajunse la pod , la podul unde atatea se intamplasera , intr-un timp asa de scurt . Merse incet si se aseza pe o bancuta . Vantul adia usor , dar era forte rece pe pielea ei catifelata . Nimeni nu era pe afara , iar linistea parca o hipnotiza . Era ingandurata si foarte obosita , dar nu ar fi reusit sa doarma . Ar fi vrut sa se culce acolo , dar era prea frig .
Deodata , in spatele ei se auzi un sunet sters , dar asta nu-i intrerupse gandurile .
- Nu te-a invatat mama sa nu pleci singura noaptea ? intreba cineva , care ii puse mana pe umar .
- Aaaaaaaaaaaaaa ... ! tipa Sakura sarind de pe banca , intorcandu-si privirea sa vada cine este .
- Salut si tie ! spuse acesta , apropiindu-se de fata .
- Gaara ?! Ce cauti aici ? Stai , stai ... nu raspunde ! Vrei sa mor ? E a doua oara cand ma sperii ! O sa te termin daca mai faci asta odata ! se everva fata .
- Imi pare rau , dar daca tu esti asa de fricoasa , eu ce ar tebui sa fac ? se apropie el si mai mult de Sakura , care tremura .
- Esti asa ciudat ! Deci ce vrei ? se opri ea din tremurat .
- Pai ... am vorbit cu Tsunade , iar acum am venit sa te caut ! spuse roscatul asezandu-se langa ea .
- Poftim ??! Ce vrei de la mine ? spuse Sakura gandindu-se la cele mai urate lucruri .
- Pe tine ! o prinse de mana incercand sa o sarute dar nu reusi , fiinca fata pleca imediat de langa el , fugind spre padure .
- Lasa-ma in pace ! spuse aceasta inainte de a disparea .
- Incepe vanatoarea ! zambi el , disparand dupa fata .
Sakura alerga cat de repede putea , dar intrand in padure realiza ca nu facuse cea mai buna alegere . Era noapte , era singura , era urmarita de un fost ucigas , dar mai important , Gaara avea nisipul ala tampit , care il teleporta . ‘ Fir-ar ! De ce nu poate lumea sa ma lase in pace , dar mai important , de ce nu poate el sa ma lase in pace ? Dupa ce ca mi-a furat primul sarut , il vrea si pe al doilea ?Adica pe al treilea ? Sarutul acela era destinat cuiva special , nu unuia care a incercat sa ma omoare ! Ugh ... imi urasc viata ! ‘ .
‘ Si cine ar fi acel personaj special ? ‘ o intrerupse Inner .
‘ Nu stiu ? Poate Sasuke ? Ugh … ce se intampla cu mine ? Sasuke a fost mereu rece cu mine , iar Gaara , pentru un fost criminal este destul de cald , sau cel putin imbratisarile lui ! Stai asa ... tocmai am afirmat ca mi-a placut sa ma imbratiseze !? Ce se intampla cu mine ??? ‘
‘ Ohh ... mai taci si alearga , doar nu vrei sa te prinda !? ‘ striga Inner Sakura in capul acesteia .
De ce nu putea sa alerge mai repede ? Simtea chakra lui Gaara apropiindu-se , asta insemna ca nu o lasase in pace . De ce o baga in seama in primul rand , doar el spusese ca este o kunoichi prostuta . Lucrul care o deranja cel mai tare era ca alerga . Mereu alerga . De ce era prea slaba ? Stai putin nu era ea aia cu puteri gigantice , care facea parte din clanul legendar Ashima ? Era , dar nu stia sa foloseasca nici o putere ! De ce mereu ea ?
Alerga de mai bine de o jumatate de ora , iar Gaara nici nu se obosise sa o ajunga din urma . Mergea incet dupa ea, nici nu se straduia sa alerge , doar avea nisipul . Nisip afurisit !
Sakura simtea cum picioarele ei o lasau . Nu mai rezista mult ! Isi folosise toata chakra sa alerge cat de repede putea . Deodata se prabusi la pamant . Oare vroia sa o omoare ? Nu prea avea motiv , nu-i asa ? I se auzeau pasii . Era foarte aproape , dar Sakura nu dorea sa il priveasca sau poate nu reusea sa ridice capul de pe iarba ! Era extenuata ! Roscat netrebnic ! De ce nu o lasa in pace ? Simtea cum mii de lacrimi i se scurgeau pe obraji . ‘ Nu mai plange ! Nu trebuie sa plangi ! Esti un ninja , ai uitat ? ‘ isi tot striga in gand . De ce n-o ascultau proprii ochi ? De ce ?
- Mi-am prins premiul ! stiga rosctul ,care era in spatele ei .
- Nu sunt premiul nimanui ! spuse ea ridicandu-se incet si privind spre Gaara . Nu ar fi vrut sa o vada plangand , vroia sa para puternica , dar nici nu putea sa stea cu capul in iarba .
- De ce plangi ? Nu vreu sa te ranesc ... vreau doar sa ...
- De ce as avea incredere in tine ? Ai mai incercat odata sa ma omori , de ce nu ai faceo din nou ! il intrerupse pe baiat , care parea din ce in ce mai enervat sau poate distrat . Era greu sa-ti dai seama in bezna aia . De-abia ca vedea in fata nasului .
- Nu vreau sa te ranesc , cu atat mai putin sa te omor ! Cel putin nu inca ! spuse el asezandu-se in genunchi .
- Si asta ar trebui sa ma faca sa ma simt mai bine ? spuse Sakura risicandu-se repede in piciore , cand observa ca Gaara se apropia din ce in ce mai mult de ea .
- De ce as omora ceva care poate sa ma atinga ! Esti singura care poate sa ma atinga , fara a intra in spital dupa ! Si esti si mai speciala fata de celelalte persoane ... nu ti-e frica ... daca ai fi destul de puternica te-ai confrunta cu mine , dar nu esti ! spuse el oftand .
- Nu sunt slaba ... dar nici nu ma intereseaza ce spui tu ! Poti sa pleci acum ! Asta a fost ce vroiai sa-mi spui ? Nu-i asa ? se enerva fata .
- Nu , nu asta doream sa-ti spun ! In primul rand nu te-am cautat ca sa-ti spun ceva ! zise el ridicandu-se .
- Daca te atingi de mine ... ! Stai putin ... nu ai spus ca doreai sa creezi o pace intre Suna si Konoha ? Poate daca o sa ma atingi , sa spunem ca eu ii voi zice lui Tsunade ce vrei sa faci si ... nu se va mai realiza nici o pace ! Tsunade este foarte apropiata de mine ...
- Ai putea , dar nu o vei face ...
- Ce te face sa crezi asta ?! se enerva fata . Ce n-ar fi dat sa-i rupa gatul . Ohh , dar stai , e kazekage . Oare cum poate un maniac sa devina o persoana asa importanta ? Reguli tampite !
- Pai ... nu vrei sa pari slaba cand de fapt esti ... deci nu-i vei spune ... pentru ca nu vrei sa creada toti ca esti cea mai slaba ! Nu-i asa ? se apropie el si mai mult de fata .
- D...da ... dar ...de ce ... ? Lasa-ma in pace ! Nu vreau sa am de a face cu tine Kazekage-sama , asa ca va rog sa plecati ! incepu sa-si revina in fire Sakura . Pentru numele dreptatii , doar statea de vorba cu un Kazekage , trebuia sa fie respectoasa .
- Ugh ... nu-mi spune asa ... sau vrei sa-ti spun si eu kunoichi ? Hmm ? spuse el , trantind-o pe Sakura de un copac . Copaci !?? De ce mereu copaci ? Si ultima data a incercat sa o omoare cand era lipita de un copac .
- DA-MI DRUMUL MANIACULE SAU O S-O REGRETI ! tipa fata cat de tare reusi .
- Shhhh … Sakura nu vreau sa te ranesc ... nu stiu de ce , dar ma calmezi , cand sunt in preajma ta sunt calm ... nu stiu de ce , dar Shukaku te apreciaza ...
- Te rog , da-mi dru ... mul ! spuse fata incepand sa planga , dar dupa ce-si termina cuvintele Gaara o saruta . Era asa de cald ... poate putin cam sadic ... dar era cald si simtea ca nu vroia sa o raneasca . Dar atunci de ce nu-i dadea drumul ? Acum intelegea ! Probabil nu mai simtise o imbratisare prietenoasa in viata lui ! Probabil ca de aceea venise aici dupa ea ! Probabil ca monstrul fara inima dorea sa se schimbe , sa iubeasca si sa fie iubit ! Totusi ... era prea drastic sa-l numesti un monstru fara inima ! Avusese o copilarie trista , fiind respins de toti , pana si de familie .
- Sa te conduc acasa ? E periculos sa mergi seara singura , nu sti ce criminal poate ataca ! spuse el dupa ce intrerupse sarutul , de parca nimic nu s-ar fi intamplat .
- G-gaara ?! D-de ce m-ai sarutat ? il intreba ea . ‘ De parca nu stiai ca asta se va intampla ?! Hai ... recunoaste ca saruta bine si e asa de sexi ! Accepta-i propunerea , poate te mai saruta odata ! Nu mai sta degeaba si spune ceva !’ striga Inner Sakura .
- Nu stiu de ce ? Imi pare rau ... m-am purtat ca un netrebnic si asta ar fi putut pune in pericol alianta dintre Suna si Konoha ! raspunse el dandu-i drumul fetei . ‘ Nu sta ca un idiot ! Spune ceva dragut ! Poate o sa-i placa si te va saruta si ea ! Iti place de ea , chiar daca e singura pe care poti sa o atingi ? Pare ea a fi salba , dar nu e ! Lucrul mai important este ca nu-i e frica de tine ! Nu incepe sa ceara indurare ca un caine fricos ! E diferita ... sarut-o din nou ... ce mai astepti ? E asa inocenta ! ‘ striga Shukaku in mintea roscatului . ‘ Demon disperat , mai taci sau vrei sa ma fac de ras ... nu vezi ca ii e frica ? Chiar daca nu cere indurare ca un caine , tot ii e frica ! Dar de ce nu fuge din nou ? I-am dat drumul ... este libera sa plece din preajma mea ! Cat de zevzec sunt ! O sarut si acum ii spun daca vrea sa o conduc acasa ! Poate o sa creada ca vreau altceva ! Probabil dupa seara asta nu o sa ne mai vedem niciodata ! Doar sunt Kazekage acum ... hormoni tampiti ! ‘
- G-Gaara ... sa ... sti ca nu m-as supara daca m-ai conduce pana acasa ! E tarziu si maine , adica peste cateva ore am o misiune ! Si nu m-as supara daca m-ai conduce pana acasa ! Dar sa nu mai incerci sa ma saruti sau o sa-ti tai gatul ! striga fata la Gaara . ‘ De unde a mai venit si asta ??? Am acceptat sa ... eww ... si daca ii trece altceva prin minte ? Err ... atunci o sa-i rup gatul si nu ma intereseaza ca e kage sau altceva ! ‘ .
- Sigur ! spuse el luand-o in brate .
- Hei … ce faci ??? intreba ea .
- Pai n-ai spus tu sa te conduc acasa ? intreba el curios .
- Las-o balta ! spuse ea lasandu-l pe baiat sa o care .
Pe drum Sakura simtea cum ochi i se inchideau . In scurt timp adormi in bratele lui Gaara . Nici nu credea ca va reusi sa se culce in noaptea aceea , dar mai ales in bratele lui . Gaara nu stia ce sa faca . In scurt timp trebuia sa ajunga la ea acasa , dar ce putea face ? Nu putea sa o lase pe pragul usi , nu-i asa ? Nu putea sa o trezeasca ? Dar daca era mama ei acasa ? De ce trebuia sa adoarma ? Dar fata ei de inger era asa de inocenta ! Un lucru il stia cu siguranta . Sasuke nu o merita , dar oare ce vazuse la Uchiha ?
‘ Taci din gura bebelusule ! Nu cred ca musca ! O vei duce acasa si o vei pune in camera ei ! Ohhh ... abia astept maine cand va afla ca defapt misiunea lor este in Suna cu tine ! Pacat ca vine si echipa ei , am fi petrecut niste timp romantic cu Floare de Cires aici de fata ! ‘ striga demonul in capul lui .
‘ Oo ... mai taci ! Numai la prosti iti sta mintea ! Demon tampit ! ‘ spuse Gaara in gandul sau .
Nu era nimeni in casa . Poate erau plecati ? Acum putea sa o duca linistit in camera ei . Urca pe scari . Oare care era camera ei ? Poate ca ar fi trebuit sa o lase pe canapea , dar norocul ii sari in cale , deoarece prima camera pe care o gasise era a ei . Avea o poza cu ea si coechipierii ei . Parea asa de fericita . O aseza incet pe pat pregatindu-se sa plece , dar se gandi sa stea cu ea ... adica maine daca nu se trezea ? Asta insemna ca nu mai venea in Suna cu el . Oricum el nu dormea , deci nu exista nici o problema cu asta ... iar daca venea cineva din familia sa putea sa se ascunda . Ar fi trebuit sa fie bucuros , doar statea langa un inger .
Dimineata , razele soarelui intrau prin fereastra . Groznic ! Sakura nu era o persoana de dimineata si ar fi vrut sa nu deschida ochii , dar avea o misiune de indeplinit . Cand a deschis ochii in sfarsit , a vazut ceva rosu . Par rosu .
- Ce cauti aici ??? G-gaara ? dar atunci amintirile din seara anterioara ii revenira .
- Buna dimineata ! Unde sunt parintii tai ! Nu au venit acasa ? Sunt intr-o misiune ? intreba el privind frumoasa fata .
- Parintii mei sunt morti ! sopti ea .
- Ohh ... ! isi arunca el privirea pe ferastra .
- Bine ... um ... Gaara ? intreba fata curioasa .
- Hmp ?
- La ce te uiti ? il intrerupse din gandurile sale fata .
- Parca aveai o misiune ! spuse fara a o privi in ochi .
- Ohhh ... nu se poate am intarziat ! Kakashi ma va omori ! Cat e ceasul ? Cum am timp sa ma pregatesc ? Ce ma fac ? Nu pot sa cred ce ...
- Calmeaza-te ! Se va rezolva totul ! o intrerupse roscatul .
- Ce vrei sa spui ? Ce legatura ai tu cu Tsunade ??? Si nu esti aici kage sau ceva ... ma va omori ! striga ea .
- De fapt si eu am intarziat , asa ca asta ne face doi ! Cel putin nu vei fi singura ! isi intoarse el privirea spre Sakura .
- ... nu cred ca inteleg ! se mira fata .
- Bine ... ti-o spun pe scurt ! Misiunea pe care o ai tu si echipa ta este sa veniti cu mine in Suna ! spuse el totul dintr-o rasuflare .
- Stai putin ! Doar nu ai nevoie tu de protectie , doar esti marele Gaara Sabaku ? il intreba ea .
- Ugh ... chiar tebuie sa explic totul ?
- Da ! Trebuie ! se enerva fata .
- Am nevoie de niste reprezentanti ai Konohei pentru tratatul de pace ! M-am gandit ca tu si echipa ta a-ti fi cei mai potriviti ! De fapt voi aveati alta misiune , dar eu am insistat ca voi sa veniti , chiar daca nu-l suport pe Sasuke ! replica el .
- Deci ...
- Deci trebuie sa-ti faci repede bagajele si sa plecam , probabil echipa ta este ingrijorata ! Hai , grabeste-te ! striga Gaara .
Sasuke statea lipit de zidul din cabinetul lui Tsunade . Nimeni nu mai avea rabdare , dar primul care intrerupse linistea fu Naruto :
- Tsunade-sama , lasati-ma sa ma duc dupa ea ! Sakura nu a intarziat niciodata si unde este persoana pe care trebuie sa o escortam ? Nu trebuia sa fie aici deja ? E mai rau decat Kakashi-sensei , cum poate intarzia cineva asa de mult , mai ales ca el trebuie escortat ...
- Taci fraiere ! Daca se duce cineva dupa Sakura , eu sunt acela ! striga Sasuke , spre uimirea celorlalti .
- Taceti amandoi ! In primul rand nu trebuie sa escortati acea persoana ci ...
- Tsunade-sama ! Imi pare rau ca am intarziat ! Nu se va mai intampla ! intra Sakura ca vantul pe usa . Toti se uimira sa o vada , dar mai uimiti fura cand il vazura pe roscat intrand dupa ea .
- Gaara-chan ! Ce faci ? Vad ca ai adus-o pe Sakura , dar ma intreb pe cine trebuie sa escortam , pun pariu ca e un pier de vara si ...
- Naruto ! Taci ! E Kazekage ! Aaa ... si apropo … pe el trebuie sa-l conduce-ti pana in Suna ! interveni Tsunade .
- Cum ??? Marele Gaara Sabaku are nevoie de protectie ? Wow ... asta-i ceva nou ! Cum ramane cu mandria ta ? Ai decazut mult ! striga Sasuke , doar pentru a-l enerva .
- UCHIHA ...
- Pentru propria ta cunostinta , Kazekage-sama nu are nevoie de protectie ! Ve-ti merge acolo ca reprezentantii Konohei ! interveni din nou Tsunade .
- Asa-i Uchiha ... deci daca nu vrei sa distrugi alianta dintre Suna si Konoha , mai taci pentru ca vorbesti prea mult ! spuse intr-un final si Gaara , care privi spre Sakura .










User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SakuraxGaara4ever
post Sep 8 2008, 11:08 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-August 08
Member No.: 7.464
Points: 18
Gender:



In camera cui trebuie sa dorm ???


- Cee … ce alianta ? se intreba Naruto .
- Pai ... stiti ca fostul kazekage dorea sa faca un razboi ca sa dezarmeze Konoha , dar cand Gaara a ...
- Stiam de razboi ! strigara Naruto si Sasuke in acelasi timp .
- In fine ... Aaaa ... unde ramasesem ! spuse Tsunade .
- Vroiai sa spui ceva de domnul kazekage ! striga Sasuke pe un ton ironic .
- Gaara a devenit kazekage asa ca am hotarat impreuna sa facem o allianta ! E spre binele ambelor tari asa ca avem nevoie de niste reprezentanti pentru Konoha ... urasc toate formalitatile astea ! spuse Tsunade , care era amuzata de fata mirata a lui Naruto .
- Atunci de ce nu mergi tu ... doar esti hokage ! spuse cu nerusinare Sasuke .
- Am o gramada de treaba , iar cel care a insistat ca voi sa veniti a fost Gaara , era ceva legat ca pe voi va cunoaste bine si poate sa aiba incredere ... nu-i asa domnule Kazekage ? spuse blonda enervata de tanarul Uchiha .
- Mhm ! aproba roscatul .
- Deci plecam sau nu ? spuse in sfarsit si Kakashi ceva .
- Haide-ti odata ! Trei-patru zile de mers . Cu cat ajungem mai repede cu atat mai bine ! spuse Gaara .
- Nu-mi place desertul sau mai bine spus persoanele care vin din desert ! spuse Sasuke , referindu-se la tanarul Kazekage .
Nisipul patrundea prin pantofii lor . Desertul era cel mai groaznic loc in care sa te aflii , insa multa lume traia in el .Soarele ardea pe cerul infricosator de senin . Mergeau de mai bine de sase ore si nici macar nu erau la sfertul drumului . Cine a pus Suna asa de departe de Konoha nu a fost in mintile sale !
Sakura mergea intre Sasuke si Gaara , care-si arncau priviri de gheata ! Naruto se vaieta intruna , iar Kakashi ... era ... era ... Kakashi ... mereu cu cartea aia misterioasa in mana . Pe tanara kunoichi o enerva linistea apasatoare . Nimeni nu mai zisese nimic in afara de Naruto , care era ocolit de toti . Isi dorea asa de mult ca Kakashi , Sasuke si Gaara sa spuna ceva , dar nu se intampla asta . Oficial desertul era groznic .
Soarele nu mai era de mult pe cer . Caldura se transformase in frig . Acum era prea racoare sa mergi .
Fata cu parul roz mergea in spatele lui Gaara , care parea obisnuit cu schimbarile bruste de temperatura . Sasuke nu se mai vedea in noapte , iar Naruto incepuse sa vorbesca ceva cu Kakashi . Deodata Gaara se intoarse , dar Sakura se lovi de pieptul lui :
- Scuze Kazekage-sama , dar nu v-am vazut !
- Vom inopta aici … in curand va fi prea frig sa continuam ! spuse el uitandu-se la Sakura cu o privire care spunea ‘ Nu ma supar daca mai intri in mine ‘ .
- Ehhh ... credeam ca nu ne mai oprim ... hai sa facem corturile ! striga Naruto ca un zevzec .
- Pai cine l-a adus ? itreba Kakashi .
- Eu nu l-am adus pe al meu ca s-a stricat ... din nou ! spuse Naruto .
- Nici eu Kakashi-sensei , cand am plecat de dimineata nu am avut timp sa-l mai iau ! spuse Sakura intorcandu-se spre membrii echipei sapte .
- Nici eu nu l-am adus , iar m-am ratacit pe calea vietii ! spuse Kakashi incepand sa rada ca un zanatec .
- Mincinosule ! striga baiatul vulpe .
- L-am adus eu ! spuse Sasuke din spate .
- Si de ce n-ai spus asa ? intreba Kakashi .
- Da , dar nu au loc mai mult de trei persoane asa ca doua persoane vor sta afara ! Intrebarea e cine ? spuse misteriosul Uchiha .
- Pai cu siguranta unul nu va fi Kazekage ...
- Eu nu dorm ! il intrerupse Gaara pe Kakashi .
- Bine ... atunci vom juca hartie-piatra-foarfece si vom vedea cine va sta afara dintre noi patru , dar eu va spun sa renuntati de acum pentru ca o sa castig cu siguranta ! spuse Kakashi .
Kakashi nu se insela cu previziunea sa si el castiga primul , fiind urmat de Sasuke . Batalia mai ramasese decat intre Naruto si Sakura . Inner Sakura striga in mintea acesteia cat de tare reusea ‘Hai fato ! Aratale tu cine e seful ! O sa-l invingi pe enervant ! ‘ . Insa Inner Sakura se inselase pentru ca blondul a castigat . Vazand toate acestea , Sasuke se apropie de Sakura :
- Daca vrei poti sa mergi tu in locul meu eu ... nu ... e prea frig sa stai afara noaptea !
- Nu Sasuke ! Am pierdut asa ca voi sta afara ! M-am saturat ca eu sa fiu mereu cea de care toti au grija ! spuse Sakura enervata . Chiar nimeni nu avea incredere in ea ? ... Oare toti o credeau inferioara ? ‘Spune ceva care sa-l deranjeze ! Ma enerveaza ! Acum se gaseste ca-l intereseaza de noi , iar acum ceva timp ne credea un gunoi nefolositor ! ‘ .
Baiatul brunet se intoarse si pleca in cort , lasand-o pe Sakura in noapte . Era chiar frig , dar nu putea sa accepte oferta lui Sasuke , putea sa reziste , doar era un ninja .
Aceasta-si aseza sacul de dormit langa o stanca si incerca sa adoarma dar frigul nu o lasa . Deodata se auzi ceva in intuneric :
- Ti-e frig ?
- Gaara ? intreba fata .
- Da , eu sunt ! spuse acesta asezandu-se langa sacul de dormit al Sakurei .
- Ce faci ? tresari fata cand el puse un brat pe umarul ei luand-o mai aproape .
- Nu se vede ? Trebuie sa impartim caldura corpului sau vom ingheta , dar acum culca-te , voi sta eu de garda , oricum nu dorm ! spuse el luand-o in brate .
- De ce nu poti sa ... laso balta ! vroia Sakura sa intrebe , dar isi aminti motivul pentru care roscatul nu dormea ... Shukaku ...
- Sakura ? intreba deodata Gaara .
- Da ?
- Tu mai simti ceva pentru Uchiha ? intreba el . ‘Wow ... de unde a venit si asta ? ‘ . ‘ De la tine ! Iti place de Cherry Blossom si nu vrei sa aiba si altii atingerea ei delicata ! Esti disperat ! ‘ .
- Pai ... este prietenul meu , dar nimic mai mult ! Am realizat ca am alergat prea mult dupa el ! Celelalte fete pot sa-l pastreze ! spuse Sakura vazand cum pe fata lui Gaara apare un zambet mic .
- Hm ... bine ... acum culcate ! Noapte buna ! spuse Gaara plasandu-i un sarut pe frunte fetei , insa ea era prea obosita sa mai comenteze ceva asa ca incerca sa se culce .
Soarele inca nu se aratase , mai era o ora pana la cinci dimineata asa ca lumina inca nu se aratase . Gaara statea cu Sakura in brate , vorbind cu Shukaku in mintea lui :
‘ M-as putea obisnui cu asta ! ‘
‘ Da … e a treia oara cand spui asta ! De ce n-ai facut nimic in seara asta ? ‘ intreba Shukaku ranjind .
‘ Demon pervers ! Numai la tampenii te gandesti ! Si mai taci din gura ! Am doar paisprezece ani ! ‘
‘ Hehehe ... dar in curand o sa implinesti cncisprezece ! Peste vreo sase luni ! Sunt putine ... ‘
‘ Mai taci ... oricum nu vreau sa sperii singura mea sursa de atingere ! De ce nu-i lasi si pe altii sa ma atinga ? ‘
‘ A reusit sa treaca singura de bariera ... dar oricum o lasam pana la urma ... cel putin dupa ce-mi dadeam seama ca ea e cea aleasa ! ‘
‘ Poti sa termini cu treaba aia cu aleasa sau ai uitat ca era sa o omori la examenele chunin ? Daca nu intervenea Naruto atunci poate ... ‘
‘ Poate nu patea nimic ... nu intelegi ca nu avea cum sa moara atunci ... nu o omoram ... atunci am vrut sa o opresc sa nu mai intervina pentru ca o raneam sau ceva de genul asta ! ‘
‘ Ugh ... nu mai inteleg nimic ... tu stiai de pe atunci ca ea era asazisa aleasa ? ‘
‘ Am stiut din prima clipa cand am vazut-o ca e ceva mai special la ea ... dar nu mi-am dat seama de asta ! ‘
‘ Esti asa de enervant ! ‘
‘ Semanam ! ‘
Atunci fata incepu sa se miste in somn si sa murmure ceva . Parea ca are un cosmar , iar Gaara nu vroia sa o lase in el , dar nici sa o trezeasca . De ce era asa de greu sa se hotarasca in privirea unui lucru asa de banal ? Oare chiar incepuse sa tina la cinava cu adevarat ? Marele Gaara Sabaku , care se iubeste numai pe el insusi ? Oare chiar era adevarat ? Nuu ! Nu avea cum ... el era un demon ... la fel ca Shukaku , oricat ar fi vrut sa se schimbe ! Chiar daca acum lupta pentru a-si salva satul , asta nu schimba nimic ! Nimic ...
Fata incepuse sa se agite ... dar roscatul nu indraznea sa o trezeasca ... daca s-ar fi suparat ? Insa fata se ridica deodata din bratele lui si tipa :
- Nuuu ... Gaara ... nuuu !
- Sakura ... calmeaza-te ! E doar un vis ! o imbratise el , incercand sa o potoleasca din plans .
- Gaara , nu vreau sa se intample asta !se planse ea .
- Ce ai visat de te-ai speriat asa de rau ... de ma strigai pe mine ? intreba acesta .
- N ... ni ... nimic ! Nu ... nu te ... strigam pe tine ... a fost doar un vis ... un cosmar ! spuse ea realizand ce visase : ca Gaara isi pierdea controlulu si era din nou sa o raneasca . Asta nu se mai putea intampla , nu-i asa ? Gaara se schimbase mult ... acum era Kazekage in Suna ... ar fi distrus alianta ... si nu ar fi vrut asta !
- Sakura ... nu mintii ... nu ma mintii ...
- A fost doar un cosmar ... unul urat ! spuse ea , privindu-i ochii . Era ciudat ... avea ochii verzi , dar o nuanta mai deschisa decat ai ei . Era o mirare ca nu avea o prietena pana acum ... era asa de frumos ! Dar nu era o mirare , pentru ca avea un demon in el , care nu-l lasa sa atinga pe nimeni , in afara de ea ! Poate nu era demonul cel care nu vroia sa-l lase sa fie atins . Poate chiar Gaara se temea sa fie atins ... fusese prea ranit sa se mai deschida pentru ceilalti ... nimeni nu dorea sa-i fie prieten , fiindca nimeni nu-l vedea pe el ... il vedeau pe Shukaku . Asta nu era drept !
- Bine ... daca nu vrei sa-mi spui nu-mi spune ! se enerva el , dandu-i drumul din brate .
- Nu vreau sa vorbesc despre asta ! spuse ea infuriata . ‘ Sakura ... lasa visul ala si ureaza-i intr-un mod placut buna dimineata ! Saruta-l ! ‘ . ‘ Te-ai tacanit ... cum sa fac asta ? Vrei sa ma omoare ? Stai putin ... nu o sa ma omoare pentru ca pana acum el ma saruta ! Dar tot nu o fac ! ‘ .
- La ce te gandesti ?
- Ce te face sa crezi ca ma gandesc la ceva ?
- Ochii tai ... spun totul ! spuse el apropiindu-se din ce in ce mai mult de fata Sakurei , insa aceasta se ridica in picioare pentru a evita contactul fizic .
- Cat e ceasul ? E tarziu ? Deja simt cum se incalzeste atmosfera ! se indeparta ea privind in jur . Era o priveliste minunata , cu tot nisipul si stancile din jur .
- E ora patru si jumatate ! Am stabilit ca vom pleca la sase si ca ne vom trezi la cinci sa mancam , iar dupa vom putea continua ! Trebuie sa trecem pana maine de jumatatea drumului , cel putin , pentru a ne putea teleporta ... nu pot sa fac asta la distante prea mari ! Daca vom putea trece de trei sferturi din drum ... o sa ne teleportam direct in oras , dar asa o sa trebuiasca sa mai mergem ceva ! spuse el ridicandu-se de langa sacul de dormit .
- Ah ... deci vrei sa ajungem cat mai repede ? intreba ea , intorcandu-se spre el .
- Cu cat mai repede cu atat mai bine ! incepu el sa se indeparteze , disparand intrun nor de nisip .
Mai aveau putin de mers . Se vedeau deja portile Sunei . Fusese o calatorie linistita , prea linistita . Norocul lor !
Sakura nu mai suporta caldura ... noroc ca invatase niste tehnici de stabilizare a caldurii corpului , de la Tsunade . Sasuke nu spunea nimic ... ca de obicei , Kakashi isi citea cartea , Gaara mergea langa Sakura cu un zambet dracesc pe fata , iar Naruto ... tipa .
- Sakura-chan !
- Taci Naruto ! striga fata enervata .
- Mi-e cald ! Gaara de ce e Suna asa de departe !? Nu-mi place desertul ! striga el intervenind intre cei doi , facand-o pe Sakura sa cada pe nisipul fierbinte si pe Gaara sa se dea mai in spate ( pentru a nu-l atinge ) .
- Bravo desteptule ! se auzi vocea lui Sasuke .
- Ugh ... nu va mai certati si ajutati-ma sa ma ridic ! striga tanara .
- Sigur ! spuse Sasuke ridicand-o .
- Nu mai stati degeaba si haideti ! striga Kakashi , pe un ton autoritar .
Isi continoara drumul in liniste , de data asta si in mai putin de sfert de ora erau in fata potilor gigantice . Gaara se apropie de unul din gardieni , care parea putin inspaimantat de prezenta lui , si spuse :
- Da-ne drumul odata ! Ce mai astepti ? asta cu siguranta era adevaratul Gaara .
- Desigur ! Scuzati-mi impolitetea ! zise gardianul deschizand usa .
- Haide-ti ! spuse tanarul kage , intrand in oras .
- Gaara ! striga Naruto venind langa el , urmat si de ceilalti .
- Da , Naruto ? raspunse el pe un ton calm .
- Pai ma intrebam ... aa ... noi unde vom dormi ? intreba el .
- Cu mine si fratii mei ! Avem doua camere de rezerva ! Una cu un pat si cealalta cu doua ! spuse el continuandu-si drumul .
- Stai putin ... noi suntem patru sau ai uitat cum se numara ? intreba Sasuke .
- Unul v-a dormi in camera mea ... eu oricum nu dorm deci ...
- Eu nu dorm acolo ! striga Sasuke cu nerusinare .
- Stai linistit ! Nici nu te-as fi lasat pe tine in camera mea ... o sa-l las pe cel mai linistit , adica pe Sakura ! spuse el intorcandu-se spre fata care privea in jos si nu asculta discutia lor .
- Cum ?! Eu ? intreba ea trezindu-se din gandurile sale .
- Sakura-chan , cred ca Gaara te place ! spuse Naruto .
- Oh , mai taci ! spuse Sasuke , pentru ca nu-i placea sa auda lucrurile astea . Sakura era a lui !
- Nu vreau ! Nu-mi spui tu ce sa fac ! spuse blondul iritat .
- Taceti amandoi ! spusera Gaara si Sakura in uniune .
- Spune-i lui Sasuke sa taca nu mie ! striga blondul .
- Bine ... Gaara , cand vom semna tratatul sau ce trebuie semnat ? intreba Sakura .
- Peste o saptamana ! Acum hai sa ne grabim ! zise roscatul .
__________________________________________________
--------------Intre timp cu membrii Akatsuki-------------------
- Nu-mi place desertul ! De ce trebuie sa-i urmam ?Pe blond putem sa-l prindem si cand se intoarce in Konoha ! spuse foarte imbufnat Kisame .
- Taci din gura ! Trebuie sa ne continuam misiunea , nu-i asa Pain ? spuse Itachi .
- Aha ... de fapt acum putem sa plecam ! Daca voi il vreti pe blond nu aveti decat ! Eu merg acolo ca sa vorbesc cu Sakura ! Nu pot sa las o putere asa de mare sa se risipeasca ! A ... ! Era sa uit ! Sa stiti ca si Kazekagele din Suna are un demon in el ! Puteti sa va ocupati si de el ! Daca vedeti ca lucrurile nu merg ... va retrageti ca sa atacam peste cativa ani , ca sa-i luam prin surprindere ! A-ti inteles ? spuse Pain , care zarise deja portile Sunei .
- Da … si nu ! Doar nu o sa renunt ? intreba Itachi .
- E un ordin , trebuie sa-l respecti ! striga Pain .
- Bine ... bine ! se enerva membrul Uchiha .
- Daca Sakura pateste ceva , sunte-ti morti ! Daca ea intervine va opriti si plecati ! Inteles ? striga Pain .
- Da ! spusera ceilalti doi in uniune .
Casa lui Gaara era mare ... foarte mare .Fiecare camera avea cate o baie . Doua bucatarii , fiecare intr-o parte a casei ! Era mare , dar de ce nu aveau destule dormitoare ? Chiar tebuia Sakura sa doarma in camera lui Gaara ? Insa nu avea timp sa termine sa gandeasca ceva pentru ca Inner Sakura o intrerupea : ‘ Oh ... fi fericita vom sta cu Gaara in camera si poate ... ‘ . ‘ Inner perversa ... nu intelegi ca nu se va intampla asa ceva ? ‘ .
‘ Nu ... pentru ca este asa de sexi ... este perfect ! ‘
‘ Mai taci ! ‘ se enerva fata cu parul roz . Un lucru era ciudat , unde erau Kankuro si Temari ? Dar deodata niste voci foarte cunoscute aparura in spatele Sakurei .
- Ai adus oaspeti ? Nu am avut timp sa ma pregatesc ! De ce nu ai spus ceva ? intreba o fata cu patru codite .
- Wow ! Tu esti fata aia draguta de la examene ! Cum te numeai ? Sa ... Sakuya ? intreba Kankuro .
- O cheama Sakura ! intervenii Gaara enervat de prezenta fratilor sai mai mari .
- Ok ! Deci Sakura ! Vrei sa vi la o intalnire cu mine ? spuse Kankuro .
- Pai ... Kankuro ... aaa ... ! spuse fata .
- Nu poate , pentru ca merge sa ia cina cu mine ! spuse Gaara , care era cat pe ce sa-i rupa gatul lui Kankuro .
- Asta imseamna ca ea este iubita ta ? intreba baiatul vopsit cu mov pe fata .
- Cee ? Nu ! Eu nu ... adica ! incerca Sakura sa spuna ceva ,dar nu reusi sa creeze o propozitie .
- Ugh ... taci Kankuro , a-i intimidat-o ! Blegule ! spuse Temari lovindu-l .
- Hei ! Nu trebuia sa dai ! spuse acesta .
- Taceti ! striga Gaara .
- Hei … ti-am recunoscut vocea Kan ... ! striga Naruto impiedicandu-se pe scari .
- Buna Naruto ! Deci a venit toata gasca ? intreba Kankuro .
- Da ! Naruto esti un idiot ! Ne-am hotarat cum sa dormim in camere ! Eu cu tantalau si Kakashi singur , fiindca sforaie ! spuse Sasuke coborand pe scari .
- Te-am auzit ! striga Kakashi .
- Deci Sakura o sa doarma la Gaara in camera ? intreba Naruto , ridicandu-se de pe jos .
- CEEEE ? intreba Temari .
- Nu mai aud eu bine ? Gaara nu lasa pe nimeni sa intre in camera lui , dar mai ales sa-l lase sa doarma ! O ... am inteles , unde e camera ascunsa ? intreba Kankuro .
- Nu-i nici o camera ascunsa ! El a zis ca Sakura-chan e cea mai linistita ! incepu blondul sa rada .
- Nu credeam ca o sa vad ziua in care Gaara sa se indragosteasca ! afirma Kankuro .
- Sakura ! Hai sa plecam de aici si sa-i lasam pe destepti sa se gandeasca in pace ! Hai ... se intuneca si i-am spus lui Kankuro ca o sa luam cina impreuna ! spuse Gaara in soapta .
- Vin si eu ! spuse Sasuke , care auzise totul . Doar nu o lasa pe Sakura singura cu monstrul ala .
- Bine , haideti ! se enerva Gaara teleportandu-se in afara casei cu Sakura si lasandu-l pe Uchiha sa vina singur .












User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 9 2008, 12:23 AM
Post #5


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



ok.... stii ca poti scrie continuarile in acelasi thread? nu e nevoie sa creezi altul nou pt fiecare continuare. de fapt, nici nu ai voie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SakuraxGaara4ever
post Sep 10 2008, 10:54 PM
Post #6


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 26-August 08
Member No.: 7.464
Points: 18
Gender:



QUOTE(Crystall @ Sep 9 2008, 12:23 AM)
ok.... stii ca poti scrie continuarile in acelasi thread? nu e nevoie sa creezi altul nou pt fiecare continuare. de fapt, nici nu ai voie.
*





Pai ....mi-am dat seama de asta , dar tocmai dupa ce am postat si cel de-al 2lea capitol si am zis sa continui tot asa , dar ma rog ... de acum in colo pot sa o postez aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Sep 11 2008, 11:35 AM
Post #7


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



SakuraxGaara4ever:
Am facut ordine si ti-am pus toate capitolele aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PurpleButterfly
post Sep 14 2008, 08:13 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 8-June 08
Member No.: 6.980
Points: 128
Gender:



Povestea e interesanta, imi place dar ai mai gresit la semnele de punctuatie si nu ar trebui sa repeti mereu ca "se enerva.....", pt k la un moment dat devine suparator. In rest mi se pare ok si astept continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |