Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fanii Anime Si Virsta In Romania


PhoeniX
post May 29 2010, 10:11 AM
Post #61


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Singurul canal care merita sa fie vizionat de un copchil (pe care-l prind eu prin minunatia de RDS) e Boomerang. Old fun, Hannah-Barbera fun. Desene animate cu (,) care am crescut, precum Bugs Bunny, Daffy Duck, Top Cat, etc... In rest, Disney Channel ii tampeste in ultimul hal cu o adunatori de afoni poponari/lesbiene (la unii chiar nu-mi dau seama daca sunt macar baieti sau fete o.O) fara prea multa tarata in cap si "glume" de un prost gust de care nici americanu' nu cred ca mai rade.
Cartoon Network le baga in cap numai tampenii ce au comun doar violenta, prostia si prostul gust, heck, le mai combini cu manele (same with disney) si nici nu te mai miri de unde atata prostie in tara asta.
Animax le dadea copiilor un sut in fund sprea lumea anime. Avand in vedere ca multi nu mai au acces la el (why thank you RDS, have a pleasent surpraiz batsecs in HELL!) si nici nu-i duce inteligenta (pe multi) la a le procura de pe net, se vor uica cu (VIRGULA) capul intr-o parte la oricine au auzit de anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nippon_akira
post May 30 2010, 12:32 PM
Post #62


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.742
Points: 4
Gender:



QUOTE(rogueman999 @ May 24 2010, 11:30 AM)
Amu, anime-club e un forum mai vechi, si subiectele de genul asta au fost discutate si ras-discutate de-a lungul anilor. Probabil de asta primesti relativ putin interes de la cei vechi.

Prima observatie pe care as avea-o de facut e ca cea mai simpla metoda de a obtine otaci batrani e sa-i cresti de tineri. Generatia curenta anime imbatraneste incet incet, dar deja vizibil. Avem prima runda de alumni, oameni care activau in facultate acum peste 5 ani si acum au familie si copii - si unii din ei inca mai intra pe forum din cand in cand.

Cat despre sugestii... my personal pet idea lately e "publicitate incrucisata". Mi se pare ca sunt relativ multi oameni care au acces la un coltz al comunitatii, si n-au idee ce se intampla in rest. Aud oameni care se plang de lipsa de activitate, si habar n-au ca in bucuresti sunt minim 3 (TREI) intalniri saptamanale care merg ca ceasul (marti, joi si sambata la dagonul rosu).
Sau  (alt exemplu favorit) lumea care vine sa cumpere manga la festuri si n-are idee ca standul cu manga este de fapt in primul rand online (www.mangashop.ro), si se poate comanda frumos cu plata ramburs.
Tl;dr: ar fi binevenite oaresice eforturi de informare.
*



As dori si eu sa stiu mai multe despre acele 3 intalniri de care vorbeai,in special unde anume exact , la ce ora si orice alta informatie utila,mersi anticipat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post May 30 2010, 12:53 PM
Post #63


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



De acord cu PhoeniX... Boomerang nu da prostii, copilul invata mai multe din Tom & Jerry si Flinstones decat din Kid vs Kat, Ben10 si alte chestii de pe canalele astea.

Mai era si Nickelodeon dar l-au scos de pe UPC, acum l-au bagat iara dar nu mai e cum a fost inainte.. insa vad ca incep din nou sa dea. Nu se compara cu Boomerang dar au desene misto.

Daca o sa am vreodata copil/copii o sa pun canalele de desene pe English... defapt le-am pus deja dar ma refer ca o sa le pun lor. Din propria experienta vad ca a avut un efect pozitiv.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 30 2010, 02:25 PM
Post #64


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Well, acum e cam greu sa convingi un copil sa se uite la desene din alea... Also, nu mai inghit gogoasa aia cu "pe copii ii aduce barza" :P.
Poate ca nu e un lucru tocmai rau, asta e un pas spre evolutie, dar e o evolutie inteleasa gresit de unii, si o transforma in involutie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Patrunjelu'
post May 30 2010, 02:31 PM
Post #65


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 28-May 10
Member No.: 9.741
Points: 18
Gender:



Eu o sa am DVD-uri cu desene pentru ai mei. Sper sa am fata, de obicei nu sunt atat de atrase de roboti gigantici si maini smulse. :\
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wststreet
post May 30 2010, 04:34 PM
Post #66


lasa glumele
****

Group: Members+
Posts: 403
Joined: 29-January 06
From: Timisoara
Member No.: 2.125
Points: 851
Gender:



Si mai nou in desene nu mai crede nimeni in Mos Craciun :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 30 2010, 07:29 PM
Post #67


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Oh ba da, dar au impresia ca e un mos pervers ["Come sit on my lap" etc etc].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 30 2010, 09:59 PM
Post #68


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



I beg to differ about kids not enjoying stuff like Tom & Jerry anymore. I know a 3 year old who LOVES Tom & Jerry. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post May 31 2010, 08:52 AM
Post #69


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Sclipici!!

Si eu stiu un 3 yo care a crescut practic cu Tom si Jerry. Si le prefera de departe.

QUOTE
As dori si eu sa stiu mai multe despre acele 3 intalniri de care vorbeai,in special unde anume exact , la ce ora si orice alta informatie utila,mersi anticipat.

Exista cineva care lucreaza exact la un raspuns concis la intrebarile astea :D Pana apuca sa-l faca public, un teaser:
- cea mai veche e joia la 19:00 pe trepte la TNB. Este si cea mai ok pentru nou-veniti, au vreme sa cunoasca lumea si sa se aclimatizeze
- champloo-ul, marti seara in Control (a se urmari facebook-ul pentru datele cand se tine si cand nu, dar in 90% din cazuri se tine). Mai mare, mai aglomerat, si cu multe activitati (de la foosball la proiectii, plus manga)
- sambata dimineatza, intalnire la Obor aprox in fata McDonalds-ului - dupa care mers la Dragonul Rosu pentru mancare chinezeasca. Mniam.

Pentru prima si ultima ar fi indicat sa te anunti pe thread-ul de intalniri de-aici, ca sa fim siguri ca ne gasim.

Plus multe intalniri/party-uri mai mult sau mai putin oficiale sau legate de anime :P


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post May 31 2010, 10:00 AM
Post #70


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



QUOTE(Garden Girl @ May 30 2010, 07:29 PM)
Oh ba da, dar au impresia ca e un mos pervers ["Come sit on my lap" etc etc].
*



I wonder why . . . .


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 31 2010, 11:20 AM
Post #71


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Aaaaah, gimme a break. Ma refer la faza cu "Take off your clothes".

Rly now... :/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EcsTasY
post May 31 2010, 01:48 PM
Post #72


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 610
Joined: 27-February 08
Member No.: 6.280
Points: 1.316
Gender:



what's the deal here ?
io nu inteleg nimic :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 31 2010, 02:44 PM
Post #73


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



rogue!! or should I say... paiete?

It's about Disney! :P Cred ca era vorba despre faptul ca odraslele din ziua de azi s-au pervertit si nu mai pot aprecia desene clasice precum cele vechi de pe CN pentru ca nu mai au sufletul inocent SIII in acelasi timp desenele difuzate in ziua de azi la televizor is lamentabile si corup tinerii. Legatura cu anime e ca anime rocks tenfold. Oh and also the part about how watching cartoons or anime doesn't mean you're a kid and people shouldn't judge us because we'll huddle in corners and start synched crying.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post May 31 2010, 03:35 PM
Post #74


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Cred ca am avut mare noroc pt. ca mi-am petrecut copilaria cu 2 ore de divertisment la tv (in weekend) , desene animate jumatate de ora (daca eram norocosi) duminica, si in rest la bulgari :lol: . Probabil singura violenta era in desenele alea cu iepurele "nu zaitz nu pagadi " . Acum copchilu' se uita si la serialele lu mama si ale lu tata si ale fratelui mai mare si pe unde vrea muschii lui, ca oricum nu il supravegheaza nimeni indeajuns si are si telecomanda + netul la dispozitie.
Eu "nefericita" am crezut mult timp in mos Craciun si in aducerea copiilor pe lume de catre berze. It's was soo nice ^.^

Si ca multi din generatia mea am avut mobil si internet de abia in facultate ..... :lol: era pe dial -up :blink:

Probabil acum un anime gen sailor moon ar parea generatiei tinta (10 - 18 ani) stupid si pueril.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jun 3 2010, 06:30 PM
Post #75


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Ah... dial-up era.. seems so far away, in a distant galaxy.. Moda cu "face mama apoplexie cand o veni factura de telefon.." :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Jun 3 2010, 07:47 PM
Post #76


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Oohoho, si a venit, vreo 3 milioane pe care mi le-a scazut din bursele viitoare :lol: . Si nu downloadam decat niste mici filmulete, introuri din anime, trailere... :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Jun 3 2010, 08:22 PM
Post #77


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Stai linistita, nu dupa tine a fugit unul dintre parinti cu parul cand a venit factura la tel de ~1000 RON. Happy Days... macar am reusit sa-i conving sa-mi schimbe abonamentul si sa ma lase pe mine sa-mi fac complet griji de el... oh-boy-oh-boy :)) :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thunder
post Jun 4 2010, 08:57 AM
Post #78


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 19-May 10
From: Inima Ardealului, adica Cluj
Member No.: 9.719
Points: 73
Gender:



Ioi! de cand nu am mai pus mana eu pe calc (thx to shinju, care s-a reapucat de modat >.>) voi ati dat vina pe Disney si posturile TV ca nu ne merge noua virusul cu Anime. iar apoi ati devenit Melancholici!!! Man-up people... get back to spreading our Virus!

Ptr cei din Timisoara! daca organizati ceva destul de fain si distractiv Promit sa vin cu o mana de oameni si umpic de mai departe ;)

Intrebarea acum este ce puteti voi organiza? Ar fi bine sa fie ceva si ptr cei ce au o varsta mai mare si ptr aia mici sa ii corupem de mici >:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystyxn
post Jul 21 2010, 12:07 PM
Post #79


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 17-April 10
Member No.: 9.650
Points: 211
Gender:



adevarata poza aia pusa de sparkle, disney "corupe" toate fetitele mici, crezand ca toate merita un white knight, the perfect guy si facandule sa creada ca sunt printese, wtf?

also varu meu din ungaria de 11 ani se uita la spongebob si bakugan, ce anime sa-i bagi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katharsys
post Jun 17 2011, 04:23 PM
Post #80


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.269
Points: 116
Gender:



<---- 19 years old ( so really dunno if I m to be considered " too old " for anime or now , cert e ca nu-mi prea pasa. Fac ce-mi place, cand imi place atata timp cat nu le face rau celorlalti, nu-mi pasa de prejudecati de tipul : " U 2 old for cartoons";
Personal consider ca repulsia unei anumite majoritati " adulte" fata de anime provine din ignoranta ( ignoranta nascuta tocmai din faptul ca nu au incercat sa inteleaga fenomelnul in complexitatea lui); Anyway Imma be watching those things all my life and I don t care if Imma be an old man still reading manga/watching anime. What s cool remains cool whether u old or not :P ;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |