Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Asatte No Houkou, ...a direction of the day after tomorrow


Sidonix
post Feb 26 2007, 11:26 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... din curiozitate am descoperit ceva interesant printre ultimile aparitii... Asatte m-a surprins prin simplitatea story-ului si calmitatea cu care se desfasoara evenimentele... sentimente inocente ce plutesc intr-o viata atat de simpla si complicata in acelasi timp... dintre caractere, Shouko mi-a placut in mod deosebit... atat kawaii Shouko-chan :) cit si Shouko Nogami... serioasa si cute in acelasi timp ea conecteaza celelalte personaje... hmm... nice... no further spoilers...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chloe
post Mar 28 2008, 12:42 AM
Post #2


Setsuna F Seiei <3
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 27-March 08
Member No.: 6.471
Points: 530
Gender:



Si eu am inceput sa urmaresc Asatte no Houkou, sunt chiar la jumatate. Imi aduce aminte de AIR, probabil datorita senzatiei de vara infinita si, cumva, fantastica, dar nu pot sa spun neaparat ca are multe in comun cu AIR in afara de asta.
Oricum, chiar imi place.. Intr-adevar, ritmul este lent, dar mi se pare ca asta este cu atat mai bine pt felul in care evolueaza povestea. Sunt curiasa sa vad cum se termina, dar probabil ca sfarsitul n-o sa-mi schimbe impresia de pana acum: este un anime bun si, din pacate, subapreciat.
A, si mie imi place Shouko mai mult decat Karada :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Mar 28 2008, 01:27 AM
Post #3


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



am urmarit Asatte no Houkou in urma cu cateva luni. si mie mi-a dat impresia ca seamana cu air. actiunea ambelor animeuri se petrece pe parcursul unei veri.
spre deosebire de air, Asatte are un happy end, dar asta nu schimba faptul ca sunt foarte asemanatoare.
mie imi place mai mult de Karada-chan. nu stiu de ce, dar Shouko mi s-a parut la inceput ca este genul de fata 'mad'(ca sa nu zic altfel <_< ) desi nu este deloc asa. Karada este foare inteligenta. eu una la varsta ei si in situatia ei nu m-as fi descurcat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |