Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Loveless


AmYsunLuvr
post Aug 19 2006, 07:52 PM
Post #41


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 6-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.837
Points: 11
Gender:



L-O-V-E-L-E-S-S!!! :D
A fost fooooarteee frumos...Mai ales Soubi!! :D
Super grafica!!
Btw LOveless e shounen-ai NOT yaoi!!
E cu TOOTul ALTCEVA!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Jan 18 2007, 12:07 AM
Post #42


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



Aparent no trace of Loveless 2, dar am reusit sa pun mana pe cele 6 extra [keh, care sunt departe de ce imi imaginam :blink:] si pe prolog...dar o ocazie in plus de a il vedea pe Soubi este intotdeauna o ocazie de care voi profita ^_______^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 25 2007, 11:26 PM
Post #43


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



nu stiu cit shounen o fi dar e prea mult pt mine... un singur episod si mi-a terminat cheful de restu'... no more for me <_< ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aki chan
post Mar 21 2007, 09:58 PM
Post #44


Manga Freak
**

Group: V.I.P.
Posts: 24
Joined: 21-March 07
From: bucuresti
Member No.: 3.988
Points: 58
Gender:



mi sa parut genial , sunt moarta dupa soubi , ma ofrtika faptul k nu lau ami continuat , k ar fi meritat , oricum nu pot sa nu ma gandesc la fluturii kare il inconjurau j aerul misterios , din kauza lui miam tatuat cu fluture :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Mar 31 2007, 10:33 PM
Post #45


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



am vazut loveless pe nerasuflate. l-am inceput aseara, m-amintins un pic si in noapte si azi am vazut pana la ep 11. dupa mult spor muncitoresc la curatenia de paste, m-am hotarat sa vad si ultimul episod. concluzia: "man, I love it!". constructia personajelor, povestea (desi pe alocuri e cam neclara si intortocheata), coloana sonora (tre sa mi-o caut, sper sa o gasesc toata), felul in care sunt desenate personajele...

soubi is my favourite, nici nu mai spun de ce. bine ca nu exista tipi din astia si in realitate, ca as lua-o razna... :rolleyes:
povestea de dragoste dintre cele 2 zero mi s-a parut foarte trista si bine prezentata. abia asta a fost o adevarata relatie de iubire. nu vreau sa spun ca soubi si ritsuka nu se iubesc, doar ca iubirea dintre ei implica prea putina sexualitate pt a fi considerata o relatie de iubire in sensul "complet" al cuvantului. spunea cineva ca e mai mult o prietenie foarte stransa intre doi barbati care mai implica niste saruturi pe parcurs (foarte emotionante, de ce sa nu recunosc). eu cam asa o consider.

uf, sunt unele scene pe care nu o sa le uit veci: cea cu gauritul urechii, cea din ultimul episod in care soubi ii spune "that was a good spell" dupa ce ritsuka striga ca el isi controleaza propria viata.

totusi sunt de parere ca au ramas cateva lucruri neclare (probabil se vroiau explicate in ceva loveless 2, dar nu a fost sa fie): seimei e in viata? am ramas socata la sfarsit si m-au luat fiori pe sira spinarii. oare seimei a facut asta special? si-a inscenat propria moarte? cu ce scop? ce era chestia aceea pe care a calcat cand ii urmarea pe soubi si ritsuka? arata ca ceva masinarie minuscula, dar la ce folosea? uh, in fine, se pare ca intrebarile var ramane fara raspuns, unless...

QUOTE(Alinna @ Jan 18 2007, 12:07 AM)
Aparent no trace of Loveless 2, dar am reusit sa pun mana pe cele 6 extra [keh, care sunt departe de ce imi imaginam  :blink:] si pe prolog...dar o ocazie in plus de a il vedea pe Soubi este intotdeauna o ocazie de care voi profita ^_______^
*



a propos, de unde ai reusit sa pui mana? suna ca si cum se gasesc greu. nu m-am apucat sa le caut, dar daca nu le gasesc o sa te rog sa imi spui si mie de unde le-ai luat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Apr 1 2007, 12:48 AM
Post #46


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Daca esti interesata Shinju pot sa iti trimit coloana sonora de la Loveless. Asta daca nu ai dat deja peste ea. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 1 2007, 10:33 AM
Post #47


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



a, doar ce este pe gendou. adica op-ul si ed-ul, plus 5 alte melodii (fidelity, hatful of sorrow, memories, spells, tragedies - seimei). daca mai ai altele, le vreau cu mare bucurie. adresa mea e la profil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love And Death
post Apr 22 2007, 05:32 PM
Post #48


<3 Eternal Tears of Sorrow <3
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 16-March 07
From: xX...City of the Damned...Xx
Member No.: 3.954
Points: -17
Gender:



hehe.. Loveless a fost un anime superb.. mi-a placut foarte tare ultimul episod si mai ales sfarsitul :X :X .. haaaaaaaaa!! :D :D Sunt o maaare fana Ritsu .. e un scump si jumatate :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post Apr 29 2007, 07:14 PM
Post #49


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



eee...loveless a fost destul de bun dar..dupa mine una sfarsitul a fost cam naspa dar in rest personajele sunt destul de bine realizate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post May 27 2007, 11:25 AM
Post #50


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



LOVELESS.....ce frumos suna....
Mi-a placut foarte mult anime-ul, mai ales povestea de dragoste dintre Ritsuka si Soubi...dragostea nu tine cont de varsta....
Grafica este frumoasa, iar coloana sonora este superba.
Personajul meu preferat este Ritsuka. Este foarte simpatic si imi place atunci cand se inroseste. Kawaii....
M-a enervat foarte tare sfarsitul. M-a lasat in ceata. Adica...fratele lui Ritsuka a murit sau nu? Sper sa se faca si o a doua serie pentru ca sunt multe intrebari care nu au raspuns.
Oricum...anime-ul este frumos si il recomand.
Ja ne....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

livia_c12
post May 27 2007, 09:01 PM
Post #51


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 14-May 07
Member No.: 4.306
Points: 121
Gender:



tocmai am terminat de vazut toate episoadele...este bestial...chiar imi place.....am stat 6 ore la calc sa il vad si nu regret deloc....il recomand tuturor...este super B) B) B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Jun 21 2007, 07:23 PM
Post #52


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



yup! am vazut Loveless si mi-a placut mai ales la inceput ca pe la sfarsti am inceput sa ma plictisesc. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jun 21 2007, 07:51 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Ok ! Sunt baiat si totusi apreciez animeul asta... :| [e bn ca are totusi putine scene de BL[boy love] :P
OST-urile mi-au placut si mie, a avut si o grafica buna, iar story-lineul a fost destul de interesant.
Cred ca mai toti fanii Fate/Stai Night sau Kiba, etc. o sa-l aprecieze.
Eu zic ca e destul de interesant animeul [ si pt baieti :P ] chiar daca e shoujo. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Jun 23 2007, 10:03 PM
Post #54


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Mie mi-a placut foarte mult. Poveste captivanta, grafica foarte buna, OST de exceptie (mai ales melodia Tragedies, care e in franceza). Imi place foarte mult de Ritsuka, este un personaj adorabil. Si m-am indragostit de vocea actorului care il interpreteaza, Junko Minagawa.
Singurul lucru care imi displace e ca nu au continuat povestea, ceea ce se intampla mult prea des in ultima vreme cu foarte multe anime-uri si pur si simplu ma scoate din sarite. Oh, well, n-am ce face, am sa citesc manga, poate ma lamureste mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Jun 24 2007, 09:46 PM
Post #55


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Wow, alt baiat care nu a fugit la vederea scenelor cu saruturile personajelor. Merita aplaudat ca a avut taria sa descopere povestea, grafica si coloana sonora excelenta a anime-ului.

Intr-adevar un mare defect este faptul ca s-au oprit cu seria aici. Povestea merita continuata! :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

roxyana93
post Jul 9 2007, 12:05 AM
Post #56


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 8-July 07
Member No.: 4.665
Points: 39
Gender:



QUOTE(blackinque @ Jun 11 2005, 01:33 PM)
2hot4jewel, daca inca mai cauti sa separi melodia fara erori(mmk sucks, ii strica calitatea), intra aici
pot sa intreb de ce, pentru ce lupta? e atat de neclara seria
ritsuka are o problema cu nervii aia, e atat de agitat.  se comporta ca o femeie, vorbeste ca o femeie, arata ca o femeie, se pierde farmecul yaoi.
am vazut primele 4 episoade, apropo de ep 4 , soubi"are you angry? then use corporal punishment ---punish me!" iar ritsuka"i would never resort to violence" .eu cred ca ritsuka nu s-a prins :P [/url]
*




Ritsuka nu e singurul care nu s-a prins! pleeease can you tell me??? te si implor dak vrei!!
app Loveless e suuuuuper marfa mai ales Soubi,e asa de ... :"> ^_^ dragutz...ca n-as da sa fie real!! :)) :twisted: ganduri necurate! :))... off ce ti-e si cu anime-urile astea...baietii sunt asa de sexy...dak ar fi asa si in realitate (si nu ma refer numai la fizicul lor,ci la comportament..sunt asa de calmi cu fetele,,nu sunt ca romanii nostrii insensibili,si care cred ca noi femeile intelegem numai prin violenta ...de fapt ...gomen..nu toti romanii fac asa...mai sunt si exceptii dar,foaaaarte rar).....d-abia astept sa ajung la 8 ..ca nu am vazut in viatza mea anime yuri....:D si din cate am vazut se refera la o poveste de dragoste intre doua fete right?? si dak e asa...in mod sigur ca nu o sa-mi placa!

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Grazy
post Jul 23 2007, 09:11 PM
Post #57


bored
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 4-July 07
From: Bucharest
Member No.: 4.631
Points: 40
Gender:



holy sh*t...ft putin shounen-ai..dupa Gravitation ma asteptam la ceva..la o relatie mai nush..romantica nebuna :P..
l-am vazut in cateva ore de curiozitate..credeam ca nu se mai termina...poate daca vedeam Loveless dupa Gravitation aveam o impresie mai buna,asha nu..
Il uram pe Soubi cand ii zicea lui Ritsuka "I love you"..suna robotic,cel ptuin la inceput :P
nu am vazut ovaul,decat serialul..nu m-a interesat :P
nu am o parere prea buna pt acest anime si nu e in niciun caz "yaoi" cum afirma cineva..de abea e shounen-ai pt mine..la yaoi baietii ajung departeee si ne si arata :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi no Yume
post Aug 3 2007, 10:23 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 18-June 06
Member No.: 2.682
Points: 40
Gender:



Am terminat de curand de vizionat Loveless si pot sa spun ca m-a fermecat cu totul.. Nu stiu de ce unii dintre voi spuneti ca v-ati plictisit pe parcurs, cand pe mine m-a tinut cu sufletul la gura pana la sfarsit! Aveam multe intrebari la care asteptam raspuns..dar n-a fost sa fie. :( Initial mi s-a parut ca a inceput prea brusc relatia dintre Ritsuka Si Soubi..adica ..chiar din primul episod :rolleyes: . Anime-ul acesta mi se pare mai mult psihologic pt ca urmareste evolutia lui Ritsuka.
Mi-a placut la nebunie cum s-a comportat Ritsuka cu Yuiko in prima zi de scoala :lol: . Yuiko: " Yuiko te yonde ii !" , Ritsuka: " Yobanai " :lol: ..si faza cu " sunt prosti cei care utilizeaza oamenii, dar sunt mai prosti cei care se lasa utilizati " . :rolleyes: . Daca as fi fost si eu undeva in clasa aia as fi gandit " Kakkoiiii!!!!!" :lol:
Asa..personajul meu preferat e Ritsuka..nu stiu de ce, dar Soubi nu m-a atras asa mult , adica da, e super bishounen si toate cele,dar Ritsuka mi-a captat atentia...cred ca din cauza modului lui de a gandi,medita atat de mult asupra vietii si iubirii, si e doar un copil >.<. Da, trebuie sa recunosc, m-a atras si pt ca seamana enorm cu Ayumu din Spiral :lol:
Intrebarile mele in legatura cu Loveless ar fi : 1.Ce/cine e pana la urma Nanatsu no Gatsu? 2.De ce a fost inventata scoala aia? 3.Si, cum a mai spus cineva, de ce lupta?pt ce? 4.Unde e numele lui Ritsuka ,Loveless, pe corp? 5.Cine e luptatorul lui Ritsuka? (asta chiar era o tema care trebuia neaparat elucidata.. <_< ) si ar mai fi multe alte intrebari..
In legatura cu Seimei..e mort! Cand am vazut ultimul episod nici prin cap nu mi-a trecut ca Seimei ar fi in viata, "aia" era doar spiritul lui..fantoma lui :P
Si ca incheiere vreau sa sa va zic ca am gasit multe asemanari intre Spiral si Loveless..dar inchei aici ca v-am plictisit deja :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Aug 11 2007, 08:54 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Am vazut si eu Loveless nu demult.....mi`a placut :P dar a fost indeed twisted ultimul episod.In final iti pui si multe intrebari....ce e cu scoala aceea la care invatza Soubi? si cu codul pe care l`a primit Ritsuka pe acea bucata de hartie? Si unde e semnul lui de luptator? mi`a placut si ca nu a fost pe atat de mult shounen cum am crezut la inceput ca va fi :P anyway....o continuare ar fi misto ...atata timp cat nu se schimba firul povestii :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pretty_sango
post Aug 18 2007, 06:52 PM
Post #60


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 23-September 06
From: Everywhere XDD
Member No.: 3.034
Points: 24
Gender:



Loveless este un anime excelent , dupa parerea mea :) Are un aer aparte care m-a tinut lipita de PC :rolleyes:
ritsuka e asa kawaii :wub: mai ales urechile alea erau asa dragalase :) s-a terminat in plop -.-' planuiesc sa citesc manga-ul >.>
oricum , soubi e un personaj mai greu de inteles (IMG:http://i210.photobucket.com/albums/bb122/lalothao007/ththfoyourinfo.gif)
I can say that I'm " Loveless " addicted (IMG:http://i210.photobucket.com/albums/bb122/lalothao007/emoticons-2.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 08:14 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |