Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

16 Pages « < 12 13 14 15 16 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Elfen Lied


Sidonix
post Apr 6 2007, 11:57 PM
Post #261


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... heh.... elfen lied violent !? :lol: ... doar se simuleaza violenta... impactul prin intermediul lui Lucy este diminuat... i se aplica o latura umana... e doar un spectacol romantic inrosit pe alocuri de inimi sau organe sfaramate... Gantz este de cu totul alta factura implicand factorul psihologic ce amplifica senzatia de frica neimplicand neaparat violenta imagistica... asta daca exista asa ceva in animatie :P ... daca incercati sa justificati elfen lied in termeni comaprativi-superlativi la nivelul realizarii personaje-story esuati lamentabil... a fost o productie average... si ramane average...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 7 2007, 09:35 AM
Post #262


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Sid, elfen lied un anime average ? oh common. e unul din cele mai originale anime pe care le-am vazut - atat ca idee, cat si ca mod de prezentare - e cu totul deosebit. Da, exista anumite clisee (o nuanta de harem, de exemplu), dar dincolo de asta, Elfen lied e ceva cu totul special, o combinatie unica -

poti sa imi explici ce este in mod concret average la Elfen lied :rolleyes: ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 7 2007, 10:04 AM
Post #263


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sidonix:
QUOTE
daca incercati sa justificati elfen lied in termeni comaprativi-superlativi la nivelul realizarii personaje-story esuati lamentabil... a fost o productie average... si ramane average..


Asta pentru ca nu vezi tu in profunzime :P ... sau poate nu intelegi sentimentele transmise :P Am scris mai sus o parte din parerile mele relativ la unele personaje, cat de particulare, deosebite si complexe sunt.

Nu e vorba de toate personajele, Yuka e destul de obisnuita, de fapt, cred ca au vrut sa aiba macar un personaj obisnuit.
Kouta e deosebit prin capacitatea lui de a se adapta si prin capacitatea de iertare.
Kurama e tot un personaj interesant, e complex, traieste cu durere, dar asta nu-l impiedica sa se comporte ca un monstru. Dar, la sfarsit, isi regaseste umanitatea.
Dar cele mai deosebite sunt Lucy si Nana, despre care nu mai spun acum, pentru ca am spus deja esentialul.

Later Edit:
Am recitit acum discutiile de la inceput si mai ai niste afirmatii fara a aduce argumente, dar e ceva specific tie, oare de ce ma mai mir :P :
QUOTE
fazele care raman in plop sunt de fapt lipsa de idei a autorului...am vazut asta in multe serii mediocre asemanatoare cu asta...


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 10 2007, 08:57 AM
Post #264


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... nope... nu aduc argumente niciodata... am doar propriile pareri :P ... urmarind elfen lied observi tipologia "forced-evolution-failed-experimentation" a animeurilor anilor '90... priveste genocyber, baoh etc si observi origini ale lui elfen lied... doar pt faptul ca se "forteaza" o tenta romantica nu-i schimba fundamentul pe care a fost cladit...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 10 2007, 09:13 AM
Post #265


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sidonix:
QUOTE
... nope... nu aduc argumente niciodata... am doar propriile pareri

Ha ha ha... si atunci ce cauti pe un forum? De ce nu publici articole, undeva unde nu te poate contrazice nimeni? Incep sa inteleg problema cu frustrarea... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 10 2007, 09:25 AM
Post #266


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ce caut pe forum ?! :lol: ... imi place sa sec oamenii cu "prezenta" ideilor mele antagoniste :lol: plus ca am momente in care ma plictisesc la munci :P ... ceea ce am spus mai sus este un argument ideatic muza :P ... contradict me if u can :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 10 2007, 09:50 AM
Post #267


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sidonix:
Ca sa nu fiu complet offtopic (nu ca ai mai putea zice ceva de asta! :P ), ma apuc sa citesc Geno Cyber si BAOH. Sa vad si eu ce si cum... m-a interesat intotdeuna cine a inventat o idee, relativ la ideile care-mi plac.... bineinteles :) . Nu stiam de ele. Sunt putine volume... se citesc repede... numai sa se gaseasca... Arigato pentru informatie. :) Daca le gasesc o sa revin...

Later Edit:
Din pacate nu le gasesc... poate ma ajuti cu un link...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 10 2007, 10:38 AM
Post #268


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



off-topic... imi pare rau muza ca nu ma ridic la standardele tale ... pe viitor o sa te scutesc de parerile mele plictisitoare lasand loc celor care au lucruri interesante de spus...
... revenind on-topic... hmm... ma indoiesc ca mai gasesti linkuri active tinind cont ca sunt animeuri vechi iar ultima varianta de remasterizare digitala a fost la sf lui 2005... eu le am in format .mkv...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 10 2007, 11:10 AM
Post #269


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sidonix:
Nu asta era scopul meu... sa nu mai scrii... m-ai face sa ma simti prost... :angry: si mi-ai dovedi ca esti slab... ceea ce sincer nu cred ca e adevarat.
Eu vroiam sa te provoc la o discutie... asa sunt eu... mai agresiva... asa ca daca o sa pot continua discutia... te rog s-o continuam... si altele... la alte subiecte. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 10 2007, 12:47 PM
Post #270


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham... my guilt is killin' me :P ... deci in concluzie trebuie sa-mi cer scuze si sa ascult sfaturile muzei :P ... pai nu stiu ce sa mai zic... on topic am zis ce aveam de zis... daca nu m-am facut inteles e ok :lol: ... the end :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 10 2007, 03:22 PM
Post #271


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Sidonix, totusi n-ar strica sa explici un pic afirmatiile tale - macar de dragul discutiei :P - de ex. - ce vrei saspui prin - "forced-evolution-failed-experimentation " ? - nu cred ca in elfen lied se poate vorbi de o evolutie fortata - evenimentele decurg logic, nu exista plot holes (cu exceptia finalului), pacing-ul este foarte bun - nici grabit, dar nici prea slow. Cat despre failed experimentaion - :blink: sorry, I don't get it.

Chiar sunt curios ce nu ti-a placut la elfen lied in mod exact ? - domle, daca spuneai ca elfen lied e o porcarie ultraviolenta plina de fanservice crede-ma ca te-as fi inteles - dar sa spui cae average.... :blink:

Si despre comparatia cu Baoh si Genocyber - nu le-am vazut,dar am citit despre ele -
1. nu-i mare lucru daca un anime imprumuta idei de la altul ( asa ceva se intampla des - si uneori cu rezultate foarte bune). La urma urmei, foarte putine anime pot avea pretentia de originalitate 100%
2. Baoh si Genocyber sunt 2 serii ova ultraviolente fara nimic altceva - asemanarea cu Elfen lied este doar de suprafata - El dezvolta mult mai bine conceptul, si are o profunzime mult mai mare ( problematica sociala,etc)
3. Comparatia dintre aceste animeuri e jignitoare - Elfen Lied e un anime excelent (chiar capodopera in opinia mea), in timp ce Baoh si Genocyber sunt niste mizerii - Muza, nu merita sa te zbati sa le vezi, trust me.
si ca sa aduc argumente pt afirmatia mea :
- http://www.themanime.org/viewreview.php?id=49
- http://www.themanime.org/viewreview.php?id=102
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 10 2007, 03:56 PM
Post #272


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Tot chestia cu "average" m-a suparat si pe mine... dar e clar ca n-o sa ne spuna mai mult...
Cat despre cele doua exemple, arigato Emanuel, probabil ca a crezut ca meritam sa le vad... asta o fi fost si intentia... :P un fel de pedeapsa... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Apr 10 2007, 04:59 PM
Post #273


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Warning! Major spoilers! Citiţi numai dacă aţi văzut seria!

QUOTE
- evenimentele decurg logic, nu exista plot holes

Păi să vedem... Eşti şeful laboratorului. Ai un prim incident, când scapă fata ce-l infestează pe Kurama. Trimiţi echipele de securitate şi don'şoara ţi le face franjuri în două secunde, înainte să încaseze un glonţ în cap.
Câţiva ani mai târziu, scapă Lucy. Ce faci? Trimiţi iar echipele de securitate, că, mai ştii, poate regina e mai slabă şi nu-ţi omoară decât vreo doi, nu? Ştii că dicloniuşii sunt invulnerabili la gloanţe, aşa că ce le dai oamenilor tăi? Arme de foc, evident. Şi Doamne fereşte să compartimentezi laboratorul ăla cu uşi impenetrabile ce se declanşează automat, că doar evadata trebuie să aibă drumul liber, nu?
Lui Mariko îi plantezi o bombă, s-o poţi opri. Cu Lucy însă, cea mai rea şi mai importantă dintre toate, nu te asiguri deloc. Nu-i pui nici măcar un dispozitiv de localizare prin satelit, s-o găseşti la nevoie.

Eşti Kurama. Vrei să o scapi pe Nana de la moarte, îi faci rost de mâini şi picioare artificiale şi o scoţi pe ascuns din bază. Evident, mâinile şi picioarele artificiale se găsesc pe toate drumurile, nu te întreabă nimeni la ce-ţi trebuie. Poate le aveai pregătite dinainte, exact la mărimea potrivită, să nu-şi dea seama nimeni de trădarea ta. Iar sacoşa aia de bani ai scos-o din contul personal pentru situaţii de urgenţă, de la bancomatul din laborator.

Cireaşa de pe tort este momentul de la sfârşit cu bătrânul Kakuzawa, care dă totul peste cap. Dacă el este diclonius, înseamnă că Lucy n-are cum să fie purtătoarea originală a virusului, aşa cum se pretinde la început. Ce interes avea un diclonius să vâneze alţi diclonius şi s-o captureze pe regină? Raţiunea existenţei laboratorului ultrasecret se schimbă complet iar acţiunile oamenilor (sau dicloniuşilor undercover) de până la acel punct nu mai au sens. Această parte rămâne complet neexplicată.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sweet_ayu28
post Apr 10 2007, 06:18 PM
Post #274


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 30-December 06
From: Oradea
Member No.: 3.521
Points: 135
Gender:



Emanuel,eu cred ca failed expeiment se refera la faptul ca oamenii incearca sa grabeasca mersul lucrurilor,astfel sa forteze evolutia naturala a lor, doar ca ,vorba aia, graba strica treaba, si oamenii stiu prea putine pentru a atinge atata de repede un nivel atat de inalt de dezvoltare,care sa fie si stabil.In alte cuvinte,o dau in bara si lucrurile scapa de sub control.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 10 2007, 08:41 PM
Post #275


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ok, intellect, hai sa vedem :
- pai ce ai fi vrut sa trimita dupa Lucy ? - extraterestri ? sau eventual sa o lase in pace, ca oricum nu o prind ? asta au, asta folosesc, nu exista altceva mai bun - you have any better ideas ? SI :
1. diclonius nu sunt invulnerabili - doar ca pareaza foarte bine : in prim ul eps lunetistul o loveste pe Lucy = inconstienta
2. se spune spre final ca daca sunt multi care trag, diclonius nu poate opri toate gloantele, deci reusesc sa o ucida (teoretic)

- usile erau ultrablindate, iar Lucy era imobilizata - a scapat doar pt caa fost ajutata.

- Mariko putea fi ucisa oricand - in schimb Lucy era regina, nu trebuia ucisa = din aceasta cauza nu se poate pune bomba. Plus Mariko este mai de temut - are o groaza de vectori si lungime mai mare, e normal sa fie masuri de securitate sporite.

Kurama : atunci cand esti sef intr-un laborator supertehnologizat, nu cred ca niste maine si picioare artificiale sunt o problema - faci experimente cu virusi si nu poti face niste amarate de proteze ? :blink: (common, daca le facea Kohta as fi inteles obiectia, dar asa...). Kurama era unul din sefi - putea foarte usor sa faca ce vroia.
- sacosa cu bani : pai tu cam ce salar crezi ca are un inginer la un asemenea laborator ? hmmm, take a guess - cred ca isi permite sa dea o sacosa cu bani unei persoane pe care o iubeste.
aaa, si, take a hint - banii aia erau in yeni, nu in $ - iar yenii au o valoare net inferioara dolarului.

Finalul este singurul punct unde ai dreptate : am si recunoscut ca intr-adevar finalul are probleme, dar in nici un caz atat de mari ca sa strice animeu :
uite o explicatie personala : ambii Kakuzawa (fiul si batranul) sunt mutanti - au o forma a virusului, dar diferita - de retinut ca ei nu au vectori - virusul lui Lucy e diferit - probabil superior, plus ca probabil ei nu se pot inmulti, dar Lcy da, de aici si importanta ei.





User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Apr 10 2007, 09:43 PM
Post #276


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



QUOTE
pai ce ai fi vrut sa trimita dupa Lucy ? - extraterestri ? sau eventual sa o lase in pace, ca oricum nu o prind ? asta au, asta folosesc, nu exista altceva mai bun - you have any better ideas ?

Oh yeah. Când ai pe mână un cobai primejdios, de care atârnă soarta întregii lumi, te asiguri că ai o soluţie până şi pentru cel mai improbabil scenariu de evadare, mai ales că banii nu-ţi lipsesc. În nici un caz nu-ţi trimiţi oamenii la moarte sigură, în faţa unui adversar ca Lucy.
Cel mai simplu era să-i implanteze un micro-emiţător, iar când evadează, să-i lase cale liberă şi s-o urmărească de la distanţă. Mai devreme sau mai târziu, ar fi adormit sau ar fi prins-o pe picor greşit. Era singură şi uşor de capturat, o găseau şi-n gaură de şarpe. Numărul de victime ar fi fost incomparabil mai mic.

QUOTE
usile erau ultrablindate, iar Lucy era imobilizata - a scapat doar pt caa fost ajutata.

Într-un asemenea laborator trebuie să ai 100+1 sisteme de securitate, accesibile din orice colţ al clădirii, nu numai de la pupitrul unde stătea young Kakuzawa. Dar să zicem că a găsit o cale să le dezactiveze.

QUOTE
Kurama : atunci cand esti sef intr-un laborator supertehnologizat, nu cred ca niste maine si picioare artificiale sunt o problema - faci experimente cu virusi si nu poti face niste amarate de proteze ?

Păi nu prea poţi, de unul singur. Un cercetător ştiinţific nu ştie să facă chiar orice, de la avioane la pixuri. Iar dacă protezele Nanei sunt ca ale lui Bandou, cu atât mai puţin. Specialitatea lui Kurama sunt viruşii, nu mecanismele. Pe lângă asta, în cadrul unui laborator există reguli. Nu poţi lua chiar orice, oricând, chiar dacă eşti şef. Hai să zicem că, totuşi, se poate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 11 2007, 07:59 AM
Post #277


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



intellect:
QUOTE
Numărul de victime ar fi fost incomparabil mai mic.


Acum ca ai atins un punct sensibil, o sa-ti zic ce cred eu despre asta! Nu-mi pasa nici un pic de ce se intampla cu soldatii sau cu personalul care lucreaza in institut. Moartea lor ma lasa rece... o merita... :twisted: Asta era de fapt ideea... cineva care lucreaza intr-un loc in care se intampla lucruri monstruase, in care niste fiinte nevinovate sunt torturate continuu, merita sa moara. De asta au si prezentat asa fazele respective. Nu trebuie sa-ti trezeasca sentiment. E unul din lucrurile valoroase la Elfen Lied. Zboara capete si picioare si, cumva, sunt multumita. :twisted: Nu cred ca sunt eu asa de sadica... eu de obicei tin cu binele... :)

Cu protezele nu ai dreptate... eu cred ca i-a fost usor sa faca rost de ele... eu cred ca se poate... laboratorul nu e un loc ideal, e ca peste tot, oamenii se servesc unii pe altii. Nu mi se pare important exemplul asta.

Vreau sa mai revad niste faze.. O sa revin... :lol: mi-a placut discutia...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 11 2007, 09:22 AM
Post #278


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Muza-chan : Lucy nu e de loc o fiinta nevinovata - inainte sa fie prinsa a ucis o gramada de oameni nevinovati. Afirmatia ar fi valabila pt Nana, dar nu pt Lucy. I plus, nu trebuie sa exageram : diclonius nu au nici o vina ca se nasc asa, DAR - adevarul e ca reprezinta un pericol de moarte pt umanitate - asa ca, desi nu sunt de acord, inteleg metodele celor de la laborator -tocmia din aceasta cauza imi place Elfen Lied asa de mult - nimeni nu-i complet bun sau complet rau - pe Kurama l-am urat pe parcursul serialului, dar in final, cand moare, chiar m-a miscat scena.

Intellect : da, faza cu emitatorul ar fi fost o solutie. Problema e (cred eu) ca ei nu s-au gandit la un scenariu cu Lucy evadand - si la drept vorbind, aveau si dreptate - LUcy nici nu ar fi putut evada daca nu era ajutata (ei nu au luat in calcul tradarea)

Din cate am inteles eu, Kakuzawa a ajutat-o pe Lucy numai in privinta armurii (i-a desfacut-o sau ceva de genu) - de acolo ea s-a descurcat singura :P : i-a luat pe nepregatite, si plus ca era in stare sa deschida si usile blindate.

Corect, Kurama poate ca nu stia sa faca niste proteze. DAR - putea foarte usor sa le comande - ca sef de laborator, foarte usor putea sa dea un telefon - " alo, am nevoie de niste proteze marimea ab4 - trimitete-le la..."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Apr 11 2007, 10:22 AM
Post #279


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



QUOTE
Nu-mi pasa nici un pic de ce se intampla cu soldatii sau cu personalul care lucreaza in institut. Moartea lor ma lasa rece... o merita...  :twisted:

You're PLAIN EVIL :lol:
Soldaţii cel puţin n-au nici o vină, sunt acolo fiindcă asta le este meseria. Foarte probabil nici nu ştiu ce păzesc. La fel şi secretara cea împiedicată, Kisaragi. Vrei să spui că şi ea merita să moară?
Pe deasupra, după ce i-am văzut corniţele lui Kakuzawa senior, nu mai sunt chiar atât de convins că laboratorul ăla există pentru binele şi în folosul oamenilor şi că oamenii sunt de vină pentru ce se întâmplă acolo.

QUOTE
Problema e (cred eu) ca ei nu s-au gandit la un scenariu cu Lucy evadand

Problema e că au o gaură în scenariu. :lol:
Era o măsură elementară de precauţie pe care au neglijat-o foarte convenabil pentru mersul poveştii.

QUOTE
DAR - putea foarte usor sa le comande - ca sef de laborator, foarte usor putea sa dea un telefon - " alo, am nevoie de niste proteze marimea ab4 - trimitete-le la...

Şi nu s-a prins chiar nimeni pentru ce are nevoie de ele, tocmai când Nana a fost adusă cu mâinile şi picoarele retezate? Plus containerul sofisticat în care o închide ca s-o scoată din laborator. Oricât de şef ar fi el, totuşi e vorba de o tehnologie scumpă, trebuia s-o justifice într-un fel. Mai ales că bătrânul Kakuzawa îl suspecta de ceva necurat şi îl ţinea pe radar.
Şi încă ceva: cât timp trece între lupta cu Lucy şi momentul când o regăsim pe Nana pe plajă? Fiindcă mi se pre puţin prea veselă pentru un diclonius care şi-a pierdut mâinile şi picioarele, se mişcă ca şi cum n-ar fi păţit nimic. Singurele ei probleme par să fie stomacul gol şi stângăcia cu noile proteze.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 11 2007, 12:53 PM
Post #280


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



am impresia ca vrei sa cauti nod in papura la animeu asta :lol: . Poate ca sunt anumite lucruri "convenabile" - dar asta se intampla peste tot in anime : personajul x se afla exact la momentul y in locul z - convenabil, dar asa incepe povestea si se dezvolta intriga - cam asta-i faza si cu evadarea lui Lucy.

Si eu tot cred ca Kurama putea face rost destul de usor de proteze - era totusi seful unui laborator supertehnologizat, plus - subalterna lui ii era fidela, asa ca eu tot nu vad aspectul asta ca fiind ceva..."artificial".

Despre Nana : uiti faptul ca fiinta asta era obisnuita cu tortura de cand s-a nascut - de mica a fost crescuta asa - fii atent ce spune Kurama la inceput despre ea, si cum arata. Pt ea viata nu insemna prea mult.

Oricum, chiar daca Elfen lied are pe ici pe colo unele scapari, nu cred ca sunt atat de mari ca sa distruga un anime de altfel excelent - cel putin in opinia mea - un ex. de alt anime cu situatii convenabile : Kimi Ga Nozomu eien - si totusi si acel anime este super (sigur , tot in opinia mea :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

16 Pages « < 12 13 14 15 16 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 09:03 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |