Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Redline, hardcore speed


Sidonix
post Sep 5 2011, 07:38 PM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Dupa o asteptare lungaaaaaaaaa de vreo 3-4 ani ?! am reusit sa vad REDLINE ... un cuvant doar: EPIC ... Takeshi Koike regizeaza la acelasi nivel cu Mamoru Oshi reusind sa faca 100 de minute de haos sublim intr-un ritm ametitor... ca plot filmul ar putea fi descris ca o combinatie intre Pod Racing din Star Wars si Death Race insa scenariul cred ca este doar un pretext pentru startul pe grila... just enjoy the ride... pt maximum efect in lipsa unui Imax recomand big screen 40" + tv + 5.1 :D


aici gasiti full HD Blu-Ray RIP

ps: as putea da link pt stream insa ma abtin pentru a nu avea probleme pe forum de copyright plus lipsa de calitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 5 2011, 08:23 PM
Post #2


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Chiar eram in cautare de un film dupa o zi de examene. Ma oprisem la Jin- Roh - Wolf Brigade...dar cred ca ma uit la asta pana la urma.

TV + Surround eh? :lol: Sper ca nu sunt acasa vecinii :D

EDIT

Wow...da-ti creste pulsul nu gluma :D. I like it so far...

EDIT

Ceva diferit :D. Chiar daca nu sunt mare fan al racing anime-urilor, asta are un fel de-a te atrage, ceva fantastic. +1

EDIT

Varianta vazuta de mine - top quality, daca aveti PC-ul necesar. Recomand cel mai nou K Lite Mega Codec Pack cu profilul Lots of Stuff si Media Player Classic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Sep 6 2011, 12:09 AM
Post #3


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



L-am vazut si eu acum cateva zile, chiar a fost epic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 13 2011, 10:05 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



OMG! OMG! OMG!
Cate se intampla in lipsa mea :( .
Deci, daca e chiar asa de bun atunci mai astept 2 saptamani pana ajung la Bucuresti ca sa-l pot vedea varianta HD la "big screen TV" XD.
Revin cu un comment atunci :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 13 2011, 10:28 PM
Post #5


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Tessa @ Sep 13 2011, 10:05 PM)
OMG! OMG! OMG!
Cate se intampla in lipsa mea :( .
Deci, daca e chiar asa de bun atunci mai astept 2 saptamani pana ajung la Bucuresti ca sa-l pot vedea varianta HD la "big screen TV" XD.
Revin cu un comment atunci :) .
*



Ai grija doar sa ai un sistem audio k-lumea :D. Chiar merita sa fii cu basul la maxim, pentru ca OST-ul este absolut genial de adrenaline pumping. Cred ca aveam pulsul la vreo 150 in unele momente :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 18 2011, 10:52 AM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... facand abstractie de nebunia de sunet si culoare din Redline am urmarit cu placere evolutia la nivel inalt a combo-ului Takeshi Koike- Katsuhito Ishii intalnit prima data de mine in Trava-The First Planet... Ishii reprezinta old school art si caracter design cu influente puternice din comixurile americane... cand urmaresti ceva calitativ de factura asta nu prea mai iti vine sa vezi "gunoaiele" ce ruleaza la Tv-urile nipone in ziua de azi >.< ... oh well sa inteleg ca trebuie sa astept Mardock Scramble pe 27 sept pt a vedea ceva aproximativ de acelasi calibru :)

ps: Tessa sa inteleg ca ai fost fascinata de Sonoshee McLaren ? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Sep 19 2011, 10:47 AM
Post #7


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



L-am vazut si eu acum cateva saptamani si intr-adevar, epic a fost primul cuvant care mi-a venit in cap. Stilul over-the-top si ritmul care-ti face inima sa o ia la goana fac din Redline ceva deosebit. Singura mea plangere e legata de poveste, care e destul de generica si... slabuta la urma urmei. Din fericire, ritmul unrelentless care practic nu te lasa sa respiri de la cap la coada te face sa uiti de orice alta chestie care nu ti-ar fi convenit la anime-ul asta.

Singurul anime cu care l-as putea compara e Tengen Toppa Gurren Lagann, care are tot un stil asa exagerat si care poate fi caracterizat de cuvantul epic. Inca n-am vazut Mardock Scramble, dar mi-a facut cu ochiul de acum un an aproape, inainte sa fie lansat primul film, dar am uitat pur si simplu de el... Dar daca seamana macar un pic cu Redline, atunci e de vazut. L-am trecut pe lista de 'plan to watch'.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 24 2011, 04:09 PM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... RedLine it's a ride not realy a story :) ... Lagann nu a avut bugetul Redline... eu vad Tailenders in Redline la o magnitudine mult mai mare.

ps: Mardock Scramble - First Compresion a aparut deja Blue Ray Full HD (BANZAI 16GB :D) si este primul film din seria de 3... Second Combustion a fost difuzat pe 03.09.11 in cinematografe si trebuie sa apara in curand pe Blue Ray (sper)... revin cu un topic la film pt ca merita... pure cuberpunk... good old gits days ^.^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 29 2011, 12:21 AM
Post #9


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



L-am terminat si eu azi. Am tinut neaparat sa vad Trava - first Planet inainte si mi-a placut sa-i revad pe shinkai impreuna cu Trava si aici. sunt la fel de funny ca si in OVA, pacat ca aici sunt doar personaje secundare :P .
Speram ca the final epic battle sa se dea intre el si JP.
QUOTE
pentru ca OST-ul este absolut genial

Nu neaparat.... Melodia din final a fost nice, dar in rest nu am gasit ceva extraordinar le el, poate pentru ca m-am concentrat mai mult pe actiune :P .
QUOTE
Tessa sa inteleg ca ai fost fascinata de Sonoshee McLaren ?

Art designul ei mi-a placut inca inainte ca sa apara varianta tradusa pentru Red Line. I think she's ok. Un caracter destul de plat si lipsit de extremitati. Arata bine si e ambitioasa XD. Nu pot sa spun ca e modelul meu in viata, dar, dupa cum am mentionat, imi place mult art design-ul ei asa ca: "am I stick with this ava for a while" XD.

Cum eu sunt cam mofturoasa si vreau story line bun la anime-urile pe care le vad nu pot sa numesc filmul ca fiind epic, dar a fost palcut de urmarit [mai putin finalul cam cheesy] si unele clisee care nu pot sa lipseasca din astfel de titluri: faza cu aprinderea televizorului, sau daca vei folosi x nr. de propulsoare o sa mori. Normal ca le foloseste oricum XD.

Grafica si culorile in schimb m-au cucerit si as fi dispusa sa revad acest anime mai tarziu doar de dragul lor. Si JP era cool, iar povestea in sine nu e neaparat rea, chiar daca e cam fumata :P .
Traducerile de la Umee m-au bagat putin in ceata. Unele fraze erau complet lipsite de sens. Voi ati intampinat aceeasi problema sau de pe la jumatate nici nu ati mai citit? XD

All in all, a nice movie. Recommended! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 29 2011, 10:35 AM
Post #10


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... what story, what lines? :D eu am fost intr-o coma coloristica cam tot timpul fimului :D ... nici nu avea cum sa fie un story complex si detaliat intr-o cursa de "masini"... Redline it's no brain storm just adrenaline...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 29 2011, 11:13 AM
Post #11


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Redline it's no brain storm just adrenaline...

Mi-am dat seama. De aceea tot ce am vrut sa spun acolo e ca acest film nu va fi niciodata printre preferatele mele [deoarece le prefer pe cele cu story-line], dar ca realizare si concept e bun :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 29 2011, 11:32 AM
Post #12


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... it's normal 'cause your not a petrol head girl :P ... Redline in the end se rezuma la : VRUUMMMM ! :)
... de fapt daca stai si te gandesti chiar si toata magnitudinea universului Star Wars se rezuma in ce zicea macelarul in reclama: Ba si in final ala negru de respira greu era TATSU BAH! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 29 2011, 02:14 PM
Post #13


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Ba si in final ala negru de respira greu era TATSU BAH!

Hahahaha, epic quote! :D
Si da, in final RedLine se rezuma doar la curse. Cursa a fost chiar palpitanta, cu exceptia finalului.
The ending was....that flying was....uh >.<. The kissing scene was nothing special either. They ruined my expectations there :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 19 2012, 10:10 PM
Post #14


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



I like it and I'm no motor head.

Inca il mai am pe hard de cand am pus primul mesaj, si cand chiar nu am ce face incep sa ma uit la o parte din el si ajung sa il vad pana la capat de fiecare data. Nu am gasit absolut nimic care sa ma deranjeze la el. Mie imi starneste melancolia cu teme clasice si puerile (dragostea invinge orice, binele castiga mereu, prietenii la nevoie se cunosc, onoare si integritatea sportului) dar facute cu cap in asa fel incat sa nu ma enerveze cum ma enerveaza mai toate care au temele astea in ziua de azi. (Cu exceptia Fairy Tail, si lor le iese)

In schimb Trava the Fist Planet nu m-a impresionat foarte mult, a fost interesant dar cam atat.

p.s. Sfarsitul din Gurren Lagann mi s-a parut oribil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 20 2012, 11:16 AM
Post #15


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Eu am vazut acest anime la Nijikon de anul trecut.... Pot sa spun, in a fanboyish manner, ca singura parte care mi-a placut din tot "filmul" a fost when Sonoshee took of her shirt and flashed the whole audience :D... In rest, nimic special... O masina cu 5 roti... un cap-patrat cu minte-n colturi... un flying kiss while winning the race....si am aflat si de ce tipul parea varianta anime a lui Johnny Bravo in ceea ce priveste his hair...
Overall, I'd give it a 3 of of 10... Sonoshee's scene contributed to that mark with 2.99 points. Ok, o sa recunosc si ca animatia a fost nice...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Feb 20 2012, 10:28 PM
Post #16


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
si am aflat si de ce tipul parea varianta anime a lui Johnny Bravo in ceea ce priveste his hair...

Chiar? @.@ Eu nu am aflat. De ce?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 21 2012, 01:05 AM
Post #17


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(Tessa @ Feb 20 2012, 10:28 PM)
Chiar? @.@ Eu nu am aflat. De ce?
*


I already mentioned about his hair style...La sfarsit a castigat datorita acelei coafuri :P Daca era tuns scurt, atunci nu mai castiga :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Feb 21 2012, 10:19 AM
Post #18


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Now that I think about it...that's actually true :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Feb 21 2012, 06:49 PM
Post #19


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Duh, doar asa zice si Machien Head Tetsuzin : "you need an edge to win Redline" a lui JP era coafura. :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 23 2012, 08:36 PM
Post #20


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Parul lui JP nu seamana cu a lui Johnny Bravo >.<, it's named Pompadour hairstyle. In Japonia este "folosit" de leaderi de clan din yakuza pentru a-si arata impozanta, rebelii antisistem etc... In Grease am vazut prima data asa ceva folosit de John travolta cand eram pusti.
3 ? lol. Asa ceva nu o sa se mai faca prea curand in industria anime din ziua de azi.
Animatia, artwork-ul, regia sunt epice in film, lipsa unui storyline consistent este un aspect putin important tinind cont de ideea constructiva a filmului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:34 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |