Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ikkitousen


Scorpio
post Aug 6 2005, 12:08 PM
Post #41


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Cyber te contrazic......bataile sunt bine facute.....miscarile sunt cursive......reale....cat despre miscarile de dezbracare....asa si? :D :D ..... ce e rau in asta? :P.....oricum o faceau pe riscul lor......mai greu te poti concentra daca te bati cu o fata goala :P :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 12:14 PM
Post #42


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Scorp...nu te contrazic la treaba cu miscarile dar pe mine luptele m-au plictisit la culme. Pt un anime axat pe lupte...not good.
Cat despre miscarile de dezbracare...I ain't complaining! Chestia cu anime-ul asta e ca nu poti sa-l iei in serios...oricat ai incerca, nu-l poti lua in serios. I wonder why!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 8 2005, 09:56 AM
Post #43


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



echii echii...daca-l faceau hentai era si mai bine :) ...nu m-a impresionat nimic din actiune, scenariu...nu stiu ce s-a intimplat cu Watanabe cind a facut regia!? ...mi-au retinut atentia/ramas pe retina :twisted: secenele yuri (accentuat lesbi)...interesante atingerile intre domsoare ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 15 2005, 06:49 AM
Post #44


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cum zicea si nenea cybermushrom...nu pot lua seria asta in serios..cand am vazuto ma uitam la maxim 2-3 eps..apoi reveneam ala lta serie...era ceva asa..re relaxare si ceva cu care imi @clateam@ochii ....daca era hentai...nee...devenea ceva de duzina...asa cum e akum e ok
QUOTE
secenele yuri (accentuat lesbi)...

muhahahha....cum spuneam...,clatesc ochii dom'le!
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 15 2005, 11:26 AM
Post #45


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



eu cred ca s-a vrut ceva gen Tenjou Tenge...daca stai si te gindesti care ar fi reteta succesului gasesti raspunul f usor...ce se vinde sex si cafteala :)...voila Ikki Tousen...fustite cu punch :D
(IMG:http://www.animenewsnetwork.com/images/encyc/A2572-43.thumbnail.90.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 15 2005, 11:34 AM
Post #46


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Ikki Tousen a fost atat de memorabil incat acum, dupa o luna de la vizionare nici nu-mi mai aduc aminte cu ce a fost. Singura chestie care mi-a ramas in minte a fost ideea de panty shot :D

Eh...asa sunt fustitzele astea...they come and they go.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 15 2005, 01:37 PM
Post #47


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sid....Ikkitousen e aparut inainte de Ten ten.....si e adevarat ca nu prea e mare scofala la capitolul poveste.....decat idea ca ei incearca sa se lupte impotriva unor destine predefinite.......dar mie mi-a placut.....a fost ceva pt sufletzelul meu :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aoi
post Aug 15 2005, 08:16 PM
Post #48


Unregistered









Destine predefinite ..daaaaaa la fel ca si in X chestia asta mi-a dat dureri de cap :P ..hmm.. fraza potrivita ptr. seria asta ar fi mai degraba ..obsesii neimplinite :lol: . Cat despre fustitze ..dea tre sa recunosc ca sunt de toate culorile :twisted: ..iar daca ma gandesc mai bine este un very very very very :rolleyes: soft hentai .
PS : Nota maxima pentru coloana sonora si..scenele de lupta ;)
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 18 2006, 09:44 AM
Post #49


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



O sa inviu un topic unde nu s-a postat de mai bine de 6 luni (cat mi-a luat mie pana sa-mi iau inima in dinti si sa termin si ultimele 3 episoade).
Gata, gata...nu ma leg de poveste...s-a vrut a fi un anime axat pe echiness, asta a fost...si inca unul foarte "distractiv" din punctul asta de vedere.
Ma leg putin de lupta finala care a fost super-plictisitoare. Dupa 4 luni, pentru asa ceva mai bine nici nu ma mai deranjam sa termin seria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 19 2006, 12:31 PM
Post #50


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Tu ai ce ai cu bataile :D pe tine te-au plictitsit toate bataile din anime-ul asta.....pt mine au fost o adiere de primavara. Nu mai vazusem niste batai klumea de foarte mult timp...si niste batai care se lasa cu fetitze goale....de si mai mult timp :D...asa ca Ikkitousen mi-a mers la inimioara :D

Asa cum a zis si Zeri...pantsu e cam singurul lucru care-l retii din acest anime :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SOG
post Mar 25 2006, 03:50 PM
Post #51


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 20-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.315
Points: 99
Gender:



Ikkitousen... Fete de liceu care arata foarte bine, baieti numai pachete de muschi, batai in care hainele devin inutile (in special la fete), poveste inexistenta, scene aproape hentai, putina comedie.... Rezulta un anime de duzina, un ecchi marfa si cam atat. Nu il recomand decat celor cu adevarat pasionati de ecchi. O scurta intrebare.... cand apare hentaiul cu acelai nume :D ??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 10 2006, 02:40 PM
Post #52


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Mda.. am vazut sapte episoade si cand ma gandesc ca mai am 6.. :D
Aduce putin a Tenjou Tenge cu diferenta ca.. Ikkitousen are o poveste iar bataile sunt mai slabe. Povestea..cam acceasi. Hakufu este un dragon in asteptarea trezirii protejata de un pusti super simpatic :wub: timp in care au loc tot felul de lupte in care fetele , da numai fetele.., raman dezbracate (culmea cum imediat li se rup hainele in dreptul sanilor si..altor locuri.. :P) si cam atat.. :P
Ecchi deja e cam hentai... si yuri...

De fapt, cred ca toate astea s`au mai zis... cam mult de citit though... :D Nu e un anime despre care sa zici prea multe... doar ca nu prea merita.. :P


Later edit:D Bun, seria terminata si nu regret ca am vazut`o. Din aclesai motiv pentru care mi`a placut si Tenjou Tenge, adica nustiu :D, am reusit sa ajung pana la capat in 2 zile :D Imi placea la nebunie de tipul cu Basics, era super simpatic si de mama lui Hakufu. Unul dintre cele mai amuzante si chiar interesante personaje. Mai ales cand spunea "Yay!" si avea o voce subtire..:lol:
Cel mai interesant personaj mi s`a parut Ryofu (pentru cei ce nu mai stiu, tipa cu parul verde care l`a tradat pe Totaku). La fel de puternica ca Ukitsu, are un background interesant si isi dezvolta o poveste destul de faina. Well, a cam dat`o in yuri cu colega si hentai cu Saji... da nah..

Un lucru enervant este sera lui Totaku. Nush exact ce au vrut ei sa imite prin izolarea tipului acolo si mereu aratandu`l strivind orhidee si pepeni... dar ma stresa la culme. Si tipa care era cu el, seamana cu cea din Ten Ten. Ochlearii, parul, rolul pe care il are :D

Cred ca asta este tot. Si nu in ultimul rand, the sweetest boy is Kokin, care pacat ca nu prea s`a luptat :wub:


Ceea ce n`am prea inteles eu este ;egatura intre Three Kingdomns si cum de ei purtau aceleasi nume ca cei din romance... O_o si faza cu soarta, ma rog..

Pentru cei interesati, il puteti ddl de aici format rmvb, la fel ca si alte animeuri.. :D Si sunt in franceza :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 12 2006, 12:19 AM
Post #53


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



O serie ecchi cu batai,gen Tenjou Tenge ... nu l-am vazut si nici nu o sa ma uit la el.Am fost in stare doar sa sar prin episoade.Nu m-au atras nici bataile si nici fazele "ecchi".
Cel putin asta-i parerea mea,daca nu ma atrage de la primul episod,cu greu ma faci sa ma uit la toata seria ... totusi ii bine ca nu are multe episoade
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

PhoeniX
post Feb 6 2007, 08:55 AM
Post #54


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Ikkitousen... Ikkitousen... mi se pare cunsocut, nush de unde, dar mi se pare cunoscut... Ikkitousen... oh... yeah... acum imi aduc aminte :P
Am vazut acest anime acum vreo 8 luni (parca :blink: ) si nu m-a atras deloc. Daca tot am vazut primele episoade, de ce sa nu ma uit la toate... si asa am ramas cu un gust amar... mai ales cu Hakufu... inafara de bataie nu stia nimica, si din cand in cand recunostea ca e "baka"... in rest, bataie, rupere de haine la fete, sange pe ici pe colo, ecchi, ceva fel de very soft hentai pe dincolo o poveste care te lasa in ceata la fel cum povestea din GitS lasa in ceata un puradei de 8 ani...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kirin
post Mar 22 2007, 09:14 PM
Post #55


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 22-March 07
From: clouds?
Member No.: 3.997
Points: 20
Gender:




I like ecchi,i really do...dar nu imi place o serie ce incearca sa acopere doua fronturi (in cazul Ikkitousen : fighting anime si ecchi).E ca un fel de inssurance al producatorilor,in caz ca nu prind un segment de piata,poate au noroc pe celalat...bleh..

Ikkitousen e printre cele mai slabe serii ce am avut (ne)placerea sa le urmaresc.
Cineva mi-a zis o data ca personajele sunt bine conturate..Uhm..yeah..pacat ca firea lor este eclipsata (si ma refer aici la personajele feminine ) de sanii DISPROPOTIONALI.I mean..helloooo,cum Dumnezeului e posibil sa lupti cu 6 kilograme legate de piept care se balangane in toate directiile.Ew...gross.
La inceput am fost oarecum bucuros ca l-am achizitionat,un AMV ma facuse curios.Sincer,m-i se pare un anime de duzina ( parerea mea,si cine doreste poate sa o conteste ). Plin de clisee,cu un storyline ce pe mine m-a facut sa sforai.Ceea ce m-a deranjat cel mai mult a fost faptul ca producatorii ne-au bagat pe nas tipe supradezvoltate(chiar si pentru un ecchi),incercand astfel sa atraga atentia de la scriptul de toata jena si luptele stangace.Singurul lucru decent este animatia,care mai salveaza oarecum onoarea serie prin cateva secvente dragute..in rest,silicon si chilotei cu danteluta...
Daca Ikkitousen s-ar fi rezumat doar la ecchi,lasand la o parte luptele ar fi fost mult mai bine.Seria incearca sa faca multe insa nu reuseste sa faca nimic...Pacat,a waste of talent , grafica si animatia seriei fiind chiar bune.I'd rather watch Air Gear..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 23 2007, 02:01 PM
Post #56


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hehe... iti inteleg frustrarea kirin insa pt cine are placerea sa urmareasca boobs in ation Ikkitousen este da holy grail of boobs in motion :D
... continuarea Dragon Destiny pare ca are mai multa abstinenta la capitolul ecchi si mai multa actiune... insa se poate sa ma insel din moment ce sunt doar doua ep aparute...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Mar 23 2007, 04:34 PM
Post #57


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



mmmmm.....tits & ass with swords!!!!...desi povestea si animul insine e cam penibil.....o.O...mmmm....boobs....its the anime for the pervert si cum inca mai vorbeste lumea de el se vede ca desi conceptul este cam penibil functioneaza..:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AndreyBlade
post Jul 6 2007, 11:09 AM
Post #58


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 6-July 07
Member No.: 4.641
Points: 10
Gender:



meh o combinare nu foarte reusita intre doua genuri diferite dar e destul de fun n-am ce sa zic tre sa ma uit inc urand la dragon destiny sa vad cum o fi si ala :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jul 6 2007, 11:27 AM
Post #59


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



unul din cele mai slabe anime privite de mine. lupte foarte prost realizate, cel mai prost fan service (chiar dak fetele arata bine)! am depus un efort foarte mare sa'l vad, cel putin al doilea sezon mi se parea ca nu se mai termina. a, si cea mai proasta poveste + cele mai proaste dialoguri + cel mai prost character development (sa nu uitam ca este foarte important intr'o serie)!
cand l'am luat am crezut ca este ceva in genul anime'ului tenjou tenge, dar cand am inceput sa'l privesc am fost foarte dezamagit. totusi l'am terminat pentru ca nu'mi place sa renunt la anime'urile incepute, oricat de proaste ar fi.
ocupa locul 1 in topul celor mai proaste anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 9 2007, 07:58 PM
Post #60


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



E bine ca totusi ai si citez: " privit " acest anime si cred ca toti de aici apreciem efortul depus de tine ... imi dau seama ca acest efort ar putea fi comparat cu un exercitiu la sala de fortze pt tine.

Nu-ti intelegem frustrarea dar ti-o respectam.....intelegem ca ai mari probleme cu idea de fete care se bat si in timpul acesta raman.....goale......orice barbat adevarat ar considera acest aspect o denigrare a imagini femeii si nu s-ar injosi in a lua parte la un asemenea...hai sa-i zicem generic....spectacol..... preferand fotbalul.

Ce-i drept pt multi bataile cu timpi cu combo-uri sunt considerate foarte proaste.....palind pe langa cele din serii consacrate cum ar fi ... Tenjou Tenge

Totodata iti inteleg nemultumirea pt storyline, dialoguri si character development......adica imi dau seama ca doreai ca in acest ecchi sa regasesc strafundurile culturii si intelepciunii......un storyline demn de toata admiratia plin cu mistere si intorsaturi spectaculoase de situatie.....dialoguri despre viatza si nemurirea sufletului....eventual citate din Nitche, Socrate & co ..... si o devoltare atat verticala cat si orizontala a personajelor.....prezentandu-ni-se si cele mai profunde ganduri si aspiratii ale acestora.

Da uite o idee care s-ar putea sa te salveze de la "privit" alte anime-uri slabe : Lasa-te de ecchi ca nu prinzi poanta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |